62
  • kytron
    #62
    ellenpélda:
    euro.jpg (189 kb)
  • NzzN
    #61
    Kissé nagy pofátlanság lenne, hogy mondjuk egy grafikus megveszi a legújabb grafikai progamot és nem csinálhat vele azt amit akar, ráadásul a felismerés gondolom nem kis erőforrásokat igényel ha rendesen működik.
  • h4x0r
    #60
    Hehe... Ez egy akkora hoax, mint Hawaii ide :-)

    Szerintetek kulon fognak fejleszteni egy ilyen mintafelismerot? Ahhoz, hogy mukodokepes es hasznalhato legyen, min. 1 Gb lenne a Photoshop... Ekkora $%@#$@^#$@&(@*sagot. Raadasul irtak is, hogy nem hivatalos kozlemeny volt. Lamak... Mar akik ketkedes nelkul elhittek.
  • Duddits
    #59
    Bakkker. Holnap ki is próbálom. Ja és olyan láthatatlan számokat, meg jeleket amiknek ilyen szivárvány színük van, simán csinálsz rá.... Elmész valamelyik játékboltba, papírboltba és veszel egy olyan "láthatatlanúl" író tollat, amihez van egy ilyen kis kéken világító lámpa. Tisztáa ugyan úgy nézz ki...
  • mrzool
    #57
    Én képrészletet említettem. Te azt mondtad, hogy ki kell találni a képen kívül eső részeket.

    Talán ez jobban megvilágosít; idézet Russel-Norvig: MI modern megközelítésben c. könyvének 674. oldaláról:

    "A Hopfield-hló asszociatív memóriaként működik. Miután egy példahalmazon tanítottuk, az új inger hatására egy olyan aktivációs mintára áll be, amely a tanító halmaz azon példájához tartozik, amely a leginkább emlékeztet az új ingerre. Például, ha a tanító halmaz fotóknak egy halmaza, és az új inger a halmazba tartozó fotók egyikének egy kis darabja, akkor az aktivációs szintek reprodukálják azt a fotót, amelyiknek a darabját használtuk.

    (Kiemelés tőlem.)
  • Cat #55
    öt nap késéssel indexre is eljutott a hír :)
    http://index.hu/tech/szoftver/penz0112/
  • CAD
    #54
    Sajnos nem ismerem a neuralis halokat, nem tudom mennyire hatekonyak, es nem tudom azt sem, hogy te mennyire ismered oket, en sajat ismereteimbol indultam ki... ugy pedig beszelni valamirol, hogy nem pontosak az ismereteink, nem sok ertelme van.
  • mrzool
    #53
    "mrzool: Nem holoszkenner! Semmilyen háló nem találja ki, hogy mi volt a kép szélén kívül."

    Ki mondta, hogy kitalálja? Én biztos nem...
  • AtisH
    #50
    Ha nagynevű cégek úgymond komoly védelemmel ellátott programjaikat rövid időn belül megtörik az arra szakosodott emberek, akkor valszeg -ha igaz ez a hír- akkor szerintem ezekre a programokra is meg fog jelenni a megfelelő törés, patch, stb. De még azt is kinézem a "humorosabb" crackerekből, hogy még a clipartba beteszik ezeket képeket.:-)))
  • Glinn Eldiven
    #49
    Mekkora felbontásról is van itt szó? Én a cikkben is szereplő 2 dolláros bankjegy képet lementettem, és betöltöttem PSP8-cal és símán betöltötte.
    ...
    "elvileg felismeri a grafikus adatokból, hogy a betöltendő kép tartalmaz-e amerikai dollár vagy euró-bankjegyeket és ha igen, megtagadja a képek betöltését"
  • Flashy
    #48
    má nemazér de a penzhamisitok nem akarjak szerkeszteni a bankjegyek kepeit, mert akkor pont nem fog hasonlitani az eredetire, nem? bescannelem valami irdatlan felbontasban, kinyomtatom azt' kesz.
  • M2 #47
    Hát mikor megnéztem a Photoshop CS-t egyből el is ámultam, ezzel aztán egyből lehetne dollár bankjegyet rajzolni, pedig a PS7-el még nem lehetett.
    Szerencse hogy okos emberek még idejében belerakják a védelmet jól!
  • [HUN]PAStheLoD
    #46
    viszont még nem olyan nagyon elfogadott az a dolog hogy ami nem az enyém azt nem vesszük el.. stb!
  • Frenzy
    #44
    Hmm, en elmentettem a kepet errol az oldalrol, es betoltottem a Photoshop CS-be. Szabad ilyet? :)

    (gond nelkul sikerult)
  • Wendol
    #43
    Hali
    Hat, szerintem olyan messze nem allunk tolle. :((
    "Eljen" Amerika, "eljen" Bush.
    Udv Wendol
  • [HUN]PAStheLoD
    #36
    és amugyis elég gagyi próbálkozás de támogatom
  • [HUN]PAStheLoD
    #35
    pont erre gondoltam :)
  • 2XP
    #34
    Az lemaradt a cikkből, h csak nagyobb értékűekre vadászik...
  • 2XP
    #33
    Ha szerinted a mi forintunk már euró, vagy dollár :p
  • RelakS
    #32
    És az origi van meg neked, vagy "biztopnsági másolat"?
  • b
    #31
    in god we trust.

    khm..., pontosabban: in gimp we trust! :)
  • Cat #29
    http://slashdot.org/article.pl?sid=04/01/08/0111228&mode=thread&tid=152&tid=185
    a slashdot már nem tekinthető pletykának
  • Mike at home
    #26
    prima, aztan ezert lesz a photoshop mondjuk masfel giga
  • aDannyBoy
    #25
    mondjuk jpeg volt es nem tiff es egy igazi dorzsolt penzhamisito nem jpeget hasznal :)
  • aDannyBoy
    #24
    kiprobaltam en is a CS-vel tobbfele dollar kepet es siman betoltotte :)
  • Mike at home
    #23
    aki meg hamisítani akarja, az hamisítja majd máshogy

    ezzel csak az adobe bassza el a saját boltját
  • Mike at home
    #22
    úgytűnik USA-ban ez most a divat

    lásd a repülőn a WC előtt tömörülést
  • Mike at home
    #21
    másrészről köszi, mondjuk reklámban simán használtak eddig pénzeket, ha mondjuk prospektust, hirdetőtáblát akarok csinálni, akkor nem tehetek rá pénzt? nonszensz
  • Mike at home
    #20
    ez csak a kezted
    k;s[bb a szoftver fel is jelent
  • Cat #19
    ha igy lett volna akkor bejelentik/reklámozzák, igy viszont csak forumokban tünt fel
  • RangeR
    #17
    áááá,nem,a photosop tök rossz,semmi nem támasztja alá a hírnevét, az tök alaptalan... húúú a photoshop tényleg olyan durva,,,ja, hát nem.... na ne ragozzuk!
  • MaDFoX
    #15
    Es inverzben vagy eltolt szinskalaval esetleg elforgatva, tukrozve? Nehez eset - bar egy megfeleloen felkeszitett intelligens program barhogy felismerti hogy mi van a kepen mindezektol es a meretetol fuggetlenul, a legkisebb meg felismerheto reszletbol is... ...de minek?! :PPP Lamasag!
  • mrzool
    #14
    Megfelelően 'idomított' neurális háló képes felismerni egy képrészlet alapján is a teljes képet.
  • a_n_d_r_e_w
    #13
    Ezt a marhaságot. A világ legegyszerűbb trükkjeivel meg lehet kerülni. Ha erre meg szigorítani fognak, akkor már szinte bármire ráfogja majd, hogy pénz, és nem engedi szerkezteni. Röhejes ez az amerikai paranoia, eddig csak heti három terrorriadó, de most már a pénzhamísítók is fenyegetnek.
  • Pheel
    #12
    Feldarabolom kisebb darabokra a pénz képét és akkor már nem is egy pénzt szerkesztek :) Aki grafikus, az ki tudja kerülni, aki nem, az meg nem is fog ilyennel szórakozni.
  • mrzool
    #11
    Két szóval válaszolnék: neurális háló.

    Nem tudom, hogy így oldották-e meg, de ez is egy lehetőség.
  • CAD
    #8
    Raszterracsos kepeken, ez lehetetlen (?!), tovabba, adodhat mas kepen is veletlenszeru mintazat, amely ilyen... de amugy csak gondolj bele, raszterkep, ergo pixelenkkent (vagy egyeb, de ez az alap) vannak tarolva az adatok, viszont ez a "kep a penzrol" lehet barmekkora, tehat mondjuk 200x100 tol, n x m -ig minden lehetoseget (ertsd 200x100, 200x101, ..., n-1xm, ... ,nxm-1, n x m -ig ( n, m -re nincs megkotes), el kene tarolni (persze kis tulzassal), hogy mit kell keresnie, ezt pedig lehetetlen.

    Persze bizonyos mertekig lehetseges, gondoljunk csak az iras felismero softwarekre. De itt azert mas a helyzet, ott is a scannelt kepnek bizonyos felteteleknek kell megfelelnie.

    Es mielott valaki azt mondana, hogy kivalasztja a reszletet, es a neki megfelelo meretbe konvertalja, akkor kerdes: honnan tudja, hogy a nagy kepen melyik az a reszlet, ha meg mar tudja, akkor elozo problemanak tartunk ismet.
  • OMax
    #6
    HMm en most probaltam euroval is meg dollaral is de megy... en a cs-t probaltam
  • Obi Wan
    #5
    1. Ha valaki nagyon akar hamisítani 1-el előbbi verziót szerez be

    2. Darth Sithnek válasz: pl előre meg van adva hogy milyen mintát színt és szimbólumot kell felismernie, így fel tudja.
  • Darth Sith
    #4
    hogy ismeri fel a progi a bankjegyet? miből ismeri fel?