Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
www.smart-bus.hu
Erre valamit prezentálhatnál.
Csak mert ugye nekem is van, és ilyen még nem fordult elõ...
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
Nekem van intel is, meg ocz is... az intelel egyszerûbb az élet... 😊
www.smart-bus.hu
www.smart-bus.hu
Bármit is hordtak össze a prohardveres tesztben a balfékek, a 34nm-es Vertex2 simán a legjobb vétel volt anno (a 60 gigás kategóriában mindenképpen). Ma már sajnos ugyanazon a néven 25nm-es változatot adnak, ami ugyan olcsóbb is lenne, de a magyar kereskedõk jó szokás szerint lenyelték a csökkenés nagy részét. Szal ma már mást vennék.
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
Evvan.
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
A laptopomban nekem intel van. Indítok egy Crystal disk info-t, mindent helyesen mutat, minden érték pöpec. Ugyanez ocz esetében totál káosz még az új firmware-l is. 30 fokosnak írja, nem mutatja a host writes értéket, stb...
És akkor arról nem beszélve, hogy az intel azt hozza ami rá van írva, ocz esetében meg írási értékek jóval elmaradnak a reklámozottól...
Ettõl függetlenül a mindennapi használatban mindkettõ tökéletes választás, de ezek miatt az "apró" dolgok miatt mai fejjel inkább az intel-t venném...
www.smart-bus.hu
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
www.smart-bus.hu
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Régebbiek és beválltak pl. ezek:
Crucial C300 64GB 2,5"
Intel X25-M 80GB 2,5"
OCZ Vertex 2 60GB 2,5"
CSX 60GB Sandforce SF1200 2,5"
De már itt az új generáció Intelbõl is, OCZ-bõl is (prohw-n és több helyen vannak már új tesztek). Ettõl függetlenül ezek a régebbiek szvsz, jobb választás bármelyik. Ezek még tartósabbak, mint az új, alacsonyabb csíkszélességûek (amit olcsóbban tudnak gyártani, de júzer számára átverés szvsz.).
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
Alaplapon gondolkozz,szerintem napokon belül itt vannak a Z -s lapok.
Tápokhoz én sem értek😊 Jó sok W, jó drága,és jó nehéz legyen😊 Meg három év garancia.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Megmondom õszintén a mostani tápegységekben nem vagyok otthon, illetve irtatok nekem SSD-t abból sem tudom igazán mi a jó..
INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX 70.000Ft,-
GIGABYTE GA-P67A-UD4-B3 39.600Ft,-
Corsair (CMX8GX3M2A1333C9) 8GB Kit (2x4G😎 DDR3, 1333MHz, 9-9-9-2 19.300Ft,-
Sapphire ATI Rad. HD 6970 2G GDDR5 PCI-E DL DVI-I + SL DVI-D / HDMI / Dual mini 79.800Ft,-
Cooler Master RC-692-KKN3 690 II Basic 22.300Ft,-
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 12.200Ft,-
LG GH22NS50 4.400Ft,-
Tehát akkor ehhez a konfighoz igy, milyen tápot és SSD-t válasszak? Köszönöm a segitségét mindenkinek, és bocsi hogy ennyit nyagatlak benneteket 😊
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
És nem is drága.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
All hail the double x!
Komoly potenciál lakozik bennük,és ami a legszebb,hogy alulfeszelve is hozza a tuningot kb 4 GHZ ig.
Van egy olyan a biosban ,hogy ofset mód,és ott be lehet lõni hogy a bios által adott feszekhez képest ,pluszt vagy minuszt adjon a procinak.
Mi több ,ugye ha csak megy a gép és netezel akkor 1,6 gigára veszi vissza ,és ott nekem 0,980 V on ketyeg. Ha csúcsra járatom akkor 1,24V on stabil.
Mondjuk 1,2 -õn is stabil volt de nem akartam hosszabban tesztelni és ez jónak tûnt.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Ha nem akarod ,akkor is van lehetõség tuningra ,hiszen a biosban be lehet állítani egy autó overlock vagy mi funkciót ,ami asszem 3,7 GHZ ig feltornázza a procit ha szükségét érzi.
Az az alaplap elég jó,van rajta minden ami egy embernek kell ,a biosa is már grafikus felület egérrel variálhatsz mindent.
Egyedül a memóriákra kell figyelni ,hiszen a memória vezérlõ a prociban van sok mással egyetemben és a biosban jobb ha manuálisan állítja be az ember a memória feszeket.
De ha nem sûrgõs akkor a hónap végén már kaphatóak a P jelû alaplapok,és azokba már lehet tuningolni is és használni a proci videó megjelenítõjét.
Én lehet veszek is egyet ,mert ha nem kell a kraft akkor elméletileg lekapcsolja a VGA-t és a prociét használja.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Külön programmal való tuningolás a mezeibb felhasználóknak ajánlott,akik nem mernek a BIOS-ban turkálni.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
mert az AMD-nél csak egy Dual Core optimizert kellett feltenni. Remélem Intelbe nem kell majd bogozzak drivereket neten.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
-CPU INTEL CORE i5-2300 2,80GHz/6Mb s1155 BOX 3ÉV
-CPU INTEL CORE i5-2400 3,10GHz/6MB s1155 BOX 3ÉV
-CPU INTEL CORE I5 2500K 3,30GHz/6Mb s1155 BOX 3ÉV
Vélemény?
01110000 01110010 00110000
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
Procihûtõbõl Scythe Mugen-ek vagy az Alpenföhn-ök is nagyon jók, érdemes megnézegetned, bár ez utóbbiakat nehezebb beszerezni.
#65750: ha jól emlékszem, AQUA-nak van fehérvári üzlete, csak most a weboldaluk nem jön be nálam...
Keresek boltot itt vagy rendeljem meg ipon on vagy depon mindent?
Aktiv:ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Helyedben megfejelnem a konfigot egy SATA3 SSD-vel es min. egy 80+ bronze-os PSU-val.
Saor Alba
INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX 70.000Ft,-
GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 26.700Ft,-
GIGABYTE GA-P67A-UD4-B3 39.600Ft,-
Corsair (CMX8GX3M2A1333C9) 8GB Kit (2x4G😎 DDR3, 1333MHz, 9-9-9-2 19.300Ft,-
Sapphire ATI Rad. HD 6970 2G GDDR5 PCI-E DL DVI-I + SL DVI-D / HDMI / Dual mini 79.800Ft,-
Corsair CMPSU-600CXEU tápegység 600W Builder Series 14.500Ft,-
Cooler Master RC-692-KKN3 690 II Basic 22.300Ft,-
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 12.200Ft,-
LG GH22NS50 4.400Ft,-
D3-B3 alaplappal összesen : 249 200 Ft
UD4-BE alaplappal összesen : 262 100 Ft
Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Anno iPonon D3-B3-al volt a végösszegem 272.525Ft,-
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
SAPPHIRE Pure White Fusion E350 alaplap
THERMALTAKE Element Q VL52021N2ED 200W ház+táp
NEC AD-7260S DVD-író
WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX merevlemez
KINGSTON 2048MB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/2G RAM
59K
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
Elõre is köszi!
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
www.smart-bus.hu
De lehet kamu volt.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Mit ajánlanátok inkább?
Refhûtéses 6950-nek menjen az új BIOS vagy legyen rajta egy normális hûtõ?
Az is jó lenne ha nem lenne nagyon hangos.
Illetve nem értek hozzá, de a BIOScsere miatt nem lesznek problémák a késõbbi driverekkel?
Még egy dolog, az új 6950-esek nincsenek lézerrel vágva? (mármint az a rész amit fel lehet oldani)
www.smart-bus.hu
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
www.smart-bus.hu
Pl egy I5 2500K proci alapból 3.3 GHz de lazán megy 4.5 ön is sõt az 6 Ghz sem ritka megfelelõ hûtéssel.
Összegezve a sandy procik azaz a 1155 ös ök most a legfejlettebb procik a piacon.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.