Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Sir Quno Jedi
#65781
Crystal-ban is lehet állítani a tesztadatok kitöltöttségét (sõt a mintákat is) stb. és úgy már reális értékeket lehet mérni.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#65780
AS SSD benchmark... ez nem tömörített adatokat használ, ennyi! 😊 EZ nem az enyém, de kb a sajátom is ezeket az értékeket hozza... de, ha hazaérek teszek neked róla képet, ha nem hiszed el! 😊

www.smart-bus.hu

franc0
#65779
"mindennapi használatban lesz belõle 85-100"
Erre valamit prezentálhatnál.
Csak mert ugye nekem is van, és ilyen még nem fordult elõ...

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#65778
Olyannyira nem hozza, hogy a 275 helyett a mindennapi használatban lesz belõle 85-100... azért ez nem gyenge eltérés. Ettõl függetlenül tényleg gyors, csak hát no... 😊

Nekem van intel is, meg ocz is... az intelel egyszerûbb az élet... 😊

www.smart-bus.hu

#65777
A leírtaktól eltekintve semmi bajom vele, mûködik rendesen, csak az intel sokkal felhasználó barátabb. Én is azért vettem vertexet, mert akkor kiváló vétel volt...

www.smart-bus.hu

franc0
#65776
Az rendben van hogy nem hozza a 275-ös írást (btw oda van írva hogy MAX.275), de így is körbehugyozza az összes többit...

Bármit is hordtak össze a prohardveres tesztben a balfékek, a 34nm-es Vertex2 simán a legjobb vétel volt anno (a 60 gigás kategóriában mindenképpen). Ma már sajnos ugyanazon a néven 25nm-es változatot adnak, ami ugyan olcsóbb is lenne, de a magyar kereskedõk jó szokás szerint lenyelték a csökkenés nagy részét. Szal ma már mást vennék.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Sir Quno Jedi
#65775
OCZ értékei minden gyári értéktõl elmaradanak, mivel tömörít a vezérlõ. Ha jól tömöríthetõ az anyag, akkor gyors, ha nem akkor nem annyira. Ettõl függetlenül én is ezt vettem, mert amúgy marha gyors így is.

Evvan.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#65774
Mert megbízhatóbb, plusz jobb a szoftveres támogatása. Értsd ezalatt, hogy kb 5 perc a firmware frissítés, míg ugyanez ocz esetében kész idegbaj. Plusz az intelhez van egy gyári program, ami zseniálisan belõ hozzá mindent, és karban is tartja.

A laptopomban nekem intel van. Indítok egy Crystal disk info-t, mindent helyesen mutat, minden érték pöpec. Ugyanez ocz esetében totál káosz még az új firmware-l is. 30 fokosnak írja, nem mutatja a host writes értéket, stb...

És akkor arról nem beszélve, hogy az intel azt hozza ami rá van írva, ocz esetében meg írási értékek jóval elmaradnak a reklámozottól...

Ettõl függetlenül a mindennapi használatban mindkettõ tökéletes választás, de ezek miatt az "apró" dolgok miatt mai fejjel inkább az intel-t venném...

www.smart-bus.hu

#65773
Jópár helyen olvastam,hogy ez az OCZ Vertex 2 egy igencsak jól sikerült széria és drágább társait is lekörözte. Ennek ellenére miért ajánlod inkább az Intelt?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#65772
Annak ellenére, hogy nekem is ocz vertex2 ( 120GB ) figyel a gépemben, én inkább az intel ssd-t javasolnám...

www.smart-bus.hu

#65771
Bocs,táp helyett jobb lenne ez:

LINK (márcsak az 5 év garancia miatt is)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#65770
Köszi!

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#65769
Üdv!

TÁP
SSD (Többszörös tesztgyõztes)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#65768
Van erre egy totyik itt a HW-ben, az SSD winchester.

Régebbiek és beválltak pl. ezek:

Crucial C300 64GB 2,5"
Intel X25-M 80GB 2,5"
OCZ Vertex 2 60GB 2,5"
CSX 60GB Sandforce SF1200 2,5"

De már itt az új generáció Intelbõl is, OCZ-bõl is (prohw-n és több helyen vannak már új tesztek). Ettõl függetlenül ezek a régebbiek szvsz, jobb választás bármelyik. Ezek még tartósabbak, mint az új, alacsonyabb csíkszélességûek (amit olcsóbban tudnak gyártani, de júzer számára átverés szvsz.).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Her Laca
#65767

Alaplapon gondolkozz,szerintem napokon belül itt vannak a Z -s lapok.
Tápokhoz én sem értek😊 Jó sok W, jó drága,és jó nehéz legyen😊 Meg három év garancia.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

V43 1105
#65766
Na üdvözlet újra!

Megmondom õszintén a mostani tápegységekben nem vagyok otthon, illetve irtatok nekem SSD-t abból sem tudom igazán mi a jó..

INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX 70.000Ft,-
GIGABYTE GA-P67A-UD4-B3 39.600Ft,-
Corsair (CMX8GX3M2A1333C9) 8GB Kit (2x4G😎 DDR3, 1333MHz, 9-9-9-2 19.300Ft,-
Sapphire ATI Rad. HD 6970 2G GDDR5 PCI-E DL DVI-I + SL DVI-D / HDMI / Dual mini 79.800Ft,-
Cooler Master RC-692-KKN3 690 II Basic 22.300Ft,-
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 12.200Ft,-
LG GH22NS50 4.400Ft,-

Tehát akkor ehhez a konfighoz igy, milyen tápot és SSD-t válasszak? Köszönöm a segitségét mindenkinek, és bocsi hogy ennyit nyagatlak benneteket 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Her Laca
#65765

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

pxxl
#65764
jah de sztem jó sokáig marad még a bios elnevezés 😄 de am az csak a sandinál van nem? (még) am ideje lenne tényleg a bios-t lecserélni. eléggé elavult már 😄

All hail the double x!

franc0
#65763
Srácok, itt már nem BIOS van, hanem UEFI 😊

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Her Laca
#65762
Ha I5 2500K -t veszel,akkor vétek alapórajelen járatni😊
Komoly potenciál lakozik bennük,és ami a legszebb,hogy alulfeszelve is hozza a tuningot kb 4 GHZ ig.
Van egy olyan a biosban ,hogy ofset mód,és ott be lehet lõni hogy a bios által adott feszekhez képest ,pluszt vagy minuszt adjon a procinak.
Mi több ,ugye ha csak megy a gép és netezel akkor 1,6 gigára veszi vissza ,és ott nekem 0,980 V on ketyeg. Ha csúcsra járatom akkor 1,24V on stabil.
Mondjuk 1,2 -õn is stabil volt de nem akartam hosszabban tesztelni és ez jónak tûnt.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Prince23
#65761
Értem. Én nem is szoktam túl húzni a proci órajelét. Gyárin hagyok mindent. Régen, mikor COD2-õztem akkor túlhúztam is fagyogatni kezdett a játék. gyárin jó lesz ez sztem.

Her Laca
#65760
Akartam mondani Z64 es lapok. Nem P😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65759
Felteszed ami a cd -n van. Ha húzni akarod a procit akkor a biosban kell mindent beállítani ,nem bonyolult .
Ha nem akarod ,akkor is van lehetõség tuningra ,hiszen a biosban be lehet állítani egy autó overlock vagy mi funkciót ,ami asszem 3,7 GHZ ig feltornázza a procit ha szükségét érzi.
Az az alaplap elég jó,van rajta minden ami egy embernek kell ,a biosa is már grafikus felület egérrel variálhatsz mindent.
Egyedül a memóriákra kell figyelni ,hiszen a memória vezérlõ a prociban van sok mással egyetemben és a biosban jobb ha manuálisan állítja be az ember a memória feszeket.
De ha nem sûrgõs akkor a hónap végén már kaphatóak a P jelû alaplapok,és azokba már lehet tuningolni is és használni a proci videó megjelenítõjét.
Én lehet veszek is egyet ,mert ha nem kell a kraft akkor elméletileg lekapcsolja a VGA-t és a prociét használja.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65758
Ha a procihoz nem is,de az alaplaphoz valószínûleg. ASUS-nak meg még pár gyártónak szokott gyárilag lenni olyan programja (vagy a dobozban CD-n vagy netrõl letölthetõ formában),amivel tuningolni lehet a processzort. (Bár a legtutibb módja a tuningnak még mindig a BIOS-ban való állítgatás).
Külön programmal való tuningolás a mezeibb felhasználóknak ajánlott,akik nem mernek a BIOS-ban turkálni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Prince23
#65757
Amúgy az Intel prociknál majd kell drivereket fel telepítsek?

mert az AMD-nél csak egy Dual Core optimizert kellett feltenni. Remélem Intelbe nem kell majd bogozzak drivereket neten.

#65756
2500K-t vegyed.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Prince23
#65755
Én az utolsót szeretném am 😄

Prince23
#65754
Na közben kinéztem a procikat az ASUS alaplaphoz. (ASUS P8P67 DDR3 PCI-E)

-CPU INTEL CORE i5-2300 2,80GHz/6Mb s1155 BOX 3ÉV
-CPU INTEL CORE i5-2400 3,10GHz/6MB s1155 BOX 3ÉV
-CPU INTEL CORE I5 2500K 3,30GHz/6Mb s1155 BOX 3ÉV

Vélemény?

GAthersw
#65753
Ahelyett a hûtõ helyett nézz valamit a Scythe, Noctua esetleg CM kínálatából. Baromi drága és a ventilátorai még csak nem is PWMesek.

01110000 01110010 00110000

Sir Quno Jedi
#65752
Putaság, mai csúcskonfigokba az oprendszer alá KÖTEEZÕ egy SSD. 30k alatt/körül vannak a 64GB-sek és azokkal már szárnyal a rendszer (nagyságrendekkel gyorsabb lesz pl. a W7). Mellé már lehet tenni nagy HDD-ket az adattárolás céljából.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

bullseye9
#65751
DVD íróból inkább a Samsung SH-S223L-t szokták ajánlani mostanában.

Procihûtõbõl Scythe Mugen-ek vagy az Alpenföhn-ök is nagyon jók, érdemes megnézegetned, bár ez utóbbiakat nehezebb beszerezni.

#65750: ha jól emlékszem, AQUA-nak van fehérvári üzlete, csak most a weboldaluk nem jön be nálam...

biomage
#65750
Na és mit mondtok a nettes rendelésrõl? fehérvári vagyok, szal ha valami elromlik akkor postán kell felküldenem pestre, az ugye pénzbe kerül, ti mit ajánltok?
Keresek boltot itt vagy rendeljem meg ipon on vagy depon mindent?

Aktiv:ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8

V43 1105
#65749
Ja meg egy Corsair A70-et néztem procihûtõnek. 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#65748
Játék, photoshop, sony vegas és ilyen finomságok 😊 Tápból mit ajánlanál? SSD-t én még személyszerint drágállom 😞

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#65747
Hi. Mire fogod hasznalni ezt a gepet hogy a korajot 2500k nem eleg? 😊 Vagy a 4GB ram. Raadasul egy tok atlagos tapegyseggel.
Helyedben megfejelnem a konfigot egy SATA3 SSD-vel es min. egy 80+ bronze-os PSU-val.

Saor Alba

V43 1105
#65746
Sziasztok!

INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX 70.000Ft,-
GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 26.700Ft,-
GIGABYTE GA-P67A-UD4-B3 39.600Ft,-
Corsair (CMX8GX3M2A1333C9) 8GB Kit (2x4G😎 DDR3, 1333MHz, 9-9-9-2 19.300Ft,-
Sapphire ATI Rad. HD 6970 2G GDDR5 PCI-E DL DVI-I + SL DVI-D / HDMI / Dual mini 79.800Ft,-
Corsair CMPSU-600CXEU tápegység 600W Builder Series 14.500Ft,-
Cooler Master RC-692-KKN3 690 II Basic 22.300Ft,-
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 12.200Ft,-
LG GH22NS50 4.400Ft,-

D3-B3 alaplappal összesen : 249 200 Ft
UD4-BE alaplappal összesen : 262 100 Ft

Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Anno iPonon D3-B3-al volt a végösszegem 272.525Ft,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

franc0
#65745
miniITX is elég lehet ilyen célokra, az még kisebb.
SAPPHIRE Pure White Fusion E350 alaplap
THERMALTAKE Element Q VL52021N2ED 200W ház+táp
NEC AD-7260S DVD-író
WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX merevlemez
KINGSTON 2048MB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/2G RAM
59K

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#65744
Azt elfelejtettem írni, hogy szeretném ha kicsi házba elférne, hogy hívják ezt? Micro ATX?
#65743
Milyen konfigurációt vegyek most 80 ezer Ft-ig internetezésre és videónézésre?
Elõre is köszi!
Her Laca
#65742
Ha 70 essé akarod moddolni akkor ref hûtõset és bios kapcsolósat. Giga az tapasztalataink alapján biztos siker.Ami nem ref azt nem tudod.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65741
Láttam... tudtam, hogy erre gondolsz! 😊) Tuti, hogy kamu... ennyire nem lehetnek balfékek az AMD-nél... ha meg igen, akkor egy gonddal kevesebb, és nem lesz full amd konfigom! 😊

www.smart-bus.hu

Her Laca
#65740
Kinaiak megszellõztettek egy tesztet. Siralmas,hogy finom legyek.
De lehet kamu volt.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65739
Hali!
Mit ajánlanátok inkább?
Refhûtéses 6950-nek menjen az új BIOS vagy legyen rajta egy normális hûtõ?
Az is jó lenne ha nem lenne nagyon hangos.
Illetve nem értek hozzá, de a BIOScsere miatt nem lesznek problémák a késõbbi driverekkel?
Még egy dolog, az új 6950-esek nincsenek lézerrel vágva? (mármint az a rész amit fel lehet oldani)

#65738
Én optimista vagyok! 😊 Ha most nem domborít az AMD, akkor kakiban vannak. Nem kell agyonverni az i7k-t, elég, ha olcsóbban csinálnak egy i5k tudású szörnyet... az már hatalmas elõrelépés lenne! 😊

www.smart-bus.hu

Her Laca
#65737
a 6 az 5 akart lenni😊 Mielõtt valaki észrevenné😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65736
Nem lehet😊 Majd emlékezz erre a mondatomra<#rinya>

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65735
Jelenleg az i5k verhetetlen ár/érték/teljesítmény arányban. Ha vársz egy kicsit, lehet, hogy az amd új processzora versenyképes lesz vele. Júniusban jön az új cucc...

www.smart-bus.hu

Her Laca
#65734
SB procit vegyél mint írtam már. Az aszt jelenti,hogy a 1155 ös tokozású I3-vagy I5 szériából válasz. A K jelûek húzhatóak az egekbe.
Pl egy I5 2500K proci alapból 3.3 GHz de lazán megy 4.5 ön is sõt az 6 Ghz sem ritka megfelelõ hûtéssel.
Összegezve a sandy procik azaz a 1155 ös ök most a legfejlettebb procik a piacon.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65733
Semennyivel😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

biomage
#65732
oké 😊

csak kíváncsiságból, ha azt a pénz amit Intelre szántam, abból menyivel jobb amd kapnák?

Aktiv:ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8