Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#65831
Mert a következõ bestbuy már nagy lépés! 😊 ( 6950: 65000.-Ft )

Egyébként meg Giga 460-t keress... zseniális a hûtése! A GLH-nak semmi értelme, bármelyik GTX460 OC hozza azokat az órajeleket.

www.smart-bus.hu

Her Laca
#65830
Akkor vegyél HD 6870 et.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Láma!
#65829
gainward gtx460 glh-t néztem ki... csak már pl iponnál nem kapni, sõt már nagyon sehol se...

ajánlatot köszi, igaz ahogy nézem a bruttóra értetted a 40k-t pedig hangsulyoztam hogy nettó😄 igy legalább olcsóbb végülis 😊

#65828
Például

NV oldalról GTX460-t keress...

www.smart-bus.hu

Láma!
#65827
hali!

kellene nekem egy amolyan bestbuy videokari. az ár az max NETTÓ 40k. gainward-ot favorizálnám, de hajlandó vagyok elszakadni, illetve fontos lenne a 2db dvi csatlakozó.

elõre is köszi

Her Laca
#65826
Én direkt nem válaszoltam😊 Gondoltam valaki csak kiakad:XD

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65825
Alap dolog, hogy a windowst ( és minden mást ) naprakészen kell tartani. Nem véletlenül frissítik... 😉

www.smart-bus.hu

Prince23
#65824
😄

Azért kérdem, mert hallottam rossz dolgokat efelõl. ezért nem tettem fel sp1-et.

#65823
Még egy ilyen kérdés, és én fogok lefagyni! 😄

www.smart-bus.hu

Prince23
#65822
Játékokba nem fog zavarást, fagyást okozni?

Her Laca
#65821
Hogyne.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Prince23
#65820
Egyébként a Windows 7 sp pack 1-et érdemes feltenni?

Her Laca
#65819
Igazatok van. Elhamarkodottan nyilatkoztam róla.
Itt egy friss teszt
Nagy vonalakban semmit nem ér a virtu jelenleg.
lehet kiforrja magát,akkor majd lesz értelme.
Mondjuk max annyi elõnye van,hogy ha behal a VGA ,akkor is használható marad a gép😊 De ezt csak úgy nyakam behúzva mondom😊 Minden esetre 45 ezret nem ér jelenleg.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

franc0
#65818
Egyetértek, emiatt totál felesleges lecserélni a P-s lapot Z-re... max azért a fícsörért érdemes, hogy képes 1 tömbként kezelni egy SSD-t és HDD-t (bár nekem azzal is fenntartásaim vannak).

Btw, nem rossz a Crucial M4, de nekem nagy csalódás, hogy 4K readben lassabb, mint a C300... utóbbit ebben egyelõre csak a Vertex3 üti tudtommal.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Solten
#65817
Mikrof@sznyi energiat, egy korszeru VGA "idle" es az IGP fogyasztasa kozt elhanyagolhato kulonbseg van. De legalabb az Intel vegre eljutott mar oda hogy egy deszkaban mukodjon az osszes Sandy ficsor... Halleluja...

Saor Alba

Solten
#65816
Nezz valami SATA3, iszonyat gyors cuccot (pl . #65815). Jo meg a Corsair Performance 3 Series, Plextor M2S, az OCZ Vertex 3 egyszeruen brutal (inkabb ra faj jobban...).

Tapegyseg ara huzos, de torekedjunk a minosegre...: link 😊

Kicsit olcsobban: link.

Saor Alba

Solten
#65815
Nekem erre faj a fogam: Crucial M4.

Saor Alba

Hecker007
#65814
Ez jó dolognak néz ki, lehet hogy a H-s lapomat nem cserélem akkor p-re hanem inkább várok hogy legyen z-bõl olyan amin van külsõ órajel generátor is 😄 vagy ha az nagyon drága lesz ami ugye elképzelhetõ akkor jó a sima is. Kérdéses még hogy az asus hûtõbordái fölött elfér-e a Noctua D14 :S

Her Laca
#65813

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65812
Sziasztok.
1-2 hónapon belül szeretnék egy teljesen komplett gépet összerakni. Tudom, hogy ez így korainak tûnik, de szeretném, ha minden klappolna addigra már, ha meglesz a pénzem. Plusz direkt úgy kerestem alkatrészeket, hogy az áruk akkor lesz számomra a legmegfelelõbb, ha számolhatok egy 15-20ezer ft körüli árcsökkenéssel összesen.
Kérlek nézzétek át a listát, és ha tudnátok ajánlani jobb termékeket azonos árban tegyétek meg 😊
Vagy ha még kellene valamit akkor is.
A procit tuningolni szeretném, plusz majd egyszer ha úgy lesz hónapok múlva pénzem, vennék bele még egy VGA-t, a táp elég hozzájuk?
Alsó tápos a ház, kábelek hossza ettõl függetlenül még elég?
Árakat netrõl néztem, úgy ahogy kerekítettem õket.
A monitort használtan venném majd garanciára, ezért írtam ennyi árat neki.
Ez lenne a gép:

ház: THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition 8.800FT
plusz hûtõ: 2 DBARCTIC COOLING F12 Pro PWM (hátul + felül) 2X1.000FT
1 DB ZALMAN ZM-F3 (oldal+ hátsó gyári ledest elõre) 1.400FT
alaplap: ASROCK P67 Extreme4 B3 35.700FT
processzor: INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 42.000FT
processzorhûtõ: THERMALTAKE CL-P0588D Contact 29 BP 8.000FT
memória: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/8GX 22.000FT
táp: CORSAIR Builder Series CX600W 16.000FT
SSD: KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G 23.600FT
merevlemez: WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 WD10EALX 12.600FT
VGA: GIGABYTE GV-N560SO-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 60.000FT
DVD: NEC AD-5260S Fekete 3.800FT

monitor: Samsung SyncMaster 2233RZ 40.000FT
3D kit: NVIDIA GeForce 3D Vision Kit 35.000FT
bill: Razer Arctosa 11.500FT
egér: RAZER Abyssus Mirror 9.700FT
hangfal: Logitech S220 fekete 5.000FT

Remélem tudtok segíteni. Válaszaitokat elõre is köszönöm. Üdv, István
Her Laca
#65811
""Az alaplap Lucid Virtu minõsítéssel is rendelkezik, így amennyiben a rendszerbe videokártyá(ka)t helyezünk, lehetõség nyílik arra is, hogy terheléstõl függõen vagy az Intel HD Graphics vezérlõre, vagy pedig a videokártyára támaszkodjon a rendszer, ezáltal energiát spórolhatunk meg. Természetesen a Virtu arra is lehetõséget ad, hogy a Sandy Bridge processzor által kínált QuickSync technológiát is igénybe vegyük, ami hardveres videó kódolást kínál. Az említett tulajdonságok kiaknázásához az adott monitort az alaplap egyik videó kimenetére kell csatlakoztatni.
"""

Asszem ez a megoldás.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65810
Nemtom😊 Lentebb írtak róla valamit az egyik tesztben amit linkeltem.
Majd elolvasom.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

GAthersw
#65809
Ezt az átváltást hogy oldja meg Laca? A monitort ugye elvileg csak egy helyre tudod dugni (az alaplapi kártya meg hogy ad jelet a videókártyád kimenetén?)

01110000 01110010 00110000

Her Laca
#65808
Ja.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

biomage
#65807
ez most új Oo a CPUban van a vga? <#wilting>

Aktiv:ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8

Her Laca
#65806

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65805
?????????
A prociban ott a VGA!!!! A P jelzésû lapban ezen lehetõség elveszik.
A H jelzésûben van ilyen de ott meg nem tudsz tuningolni. Akkor meg ugyi minek a K proci. A Z ben mindkettõt tudod. Ha nem kell a teljesítmény átvált a prociban levõre . Olvass utána😊)mielõtt megvádolsz:XD
Én is cserélek az hótziher,csak jöjjön ki az ASUS is eggyel.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

biomage
#65804
hehe 😄 rám akarsz sózni egy integrált VGAs alaplapot? -.-

Aktiv:ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8

Her Laca
#65803

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65802
Nézzél Z68 as lapot. Én már tuti hogy csak olyat vennék. Asrock már kapható. Szerintem napokon belül lesz mástól is.
Videó kártyából 2 gigásat vegyél. Nem hiszem,hogy jelentõs árkülönbség lenne,és azért plusz 1 giga ram az plusz egy giga.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

biomage
#65801
Lásuk ti mit ajánltok

Legjobb ár Fehérváron
Alaplap
Sarlo: 34.875FT "GIGABYTE P67A-UD3 s1155 3ÉV" | 31.371Ft "MSI P67A-C45 s1155 2ÉV"
IPON: 28.713Ft "GIGABYTE P67A-UD3 s1155 3ÉV" | 28.244Ft "MSI P67A-C45 s1155 3ÉV"

CPU:INTEL CORE I5 2500K 3,30GHz/6Mb s1155 BOX 3ÉV
Sarlo: 47.369Ft
IPON: 45.544Ft

VGA:"HD6950 1GB SAPPHIRE"
Biocomp: 60.000FT
IPON: 57.015Ft

Ha házhoz szállítással rendelem meg az ipontól az Alaplapot + CPU + VGA + Ramot akkor az 141.936 Ft lesz, ha pedig itt Fehérváron veszem meg akkor 148.740FT lesz, ha ehhez hozá venném a tápot + a ram hütöt akkor a különbség 10 ezere rúgna valszeg.

Aktiv:ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8

#65800
Bízok benne, csak nem olvasta félre XD
Na letöltöttem 1 ilyen Speedfant, ami kiírja.
Gpu: 25-26C és vannak ilyenek, h Core 0,1,2: ezek rendre 30, 29, 30C
Merevlemez pedig 23C-os. De akkor majd késõbb átállítótam, a memória sebességét(megbízok benned, ha azt mondod, h nem robban fel, nehogy már én indítsam el a következõ Fukusimai katasztrófát XD).
Her Laca
#65799
Jut eszembe. Nézzél már egy proci hõfokot is ha már arra jársz.
Lehet nincs az a hûtõ rendesen fent,jobb az óvatosság.😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65798
2 es és 4 es slotba kell. Azért nézd meg😊 Informatikus ide vagy oda:XD

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65797
Este vagy holnap akkor átállítom, aztán majd kíváncsi vagyok, hogy így meg lesz-e oldva. Az az informatikus rakta össze, és megnézte, hogy melyik slotokba kell tenni, h dual channel legyen, úgyhogy elvileg azzal nem lehet baj. Köszi a segítséget, és remélem igazad lesz! 😊
Her Laca
#65796
Nincs köztük.
Még azt próbáld ki,hogy az egyik modult vedd ki ha továbbra is csinálja.
Avagy melyik slotokba van rakva ,az se mindegy.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65795

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65794
Milyen baj lenne?Olvasd el

Max kifagy,akkor visszaállítod.Nem robban az fel ne félj😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65793
És akkor most a feszültégen ne változtassak(maradjon az 1,5 v) és a sebességét vegyem csak feljebb 1600 mhz-re? Garanciát azt különben befolyásolná, ha 1,65 v helyett 1,5 v-on üzemeltetném ugyanakkora sebességen, vagy ha baj lenne, ugyanúgy kicserélnék?
Her Laca
#65792
Mondom. Állítsd be manuálisan ezekre az értékekre,és úgy nézd ,hogy mûkszik e. Ha igen akkor jó,ha nem akkor nemtom,de majd gondolkodunk rajta.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65791
http://www.corsair.com/memory/xms-classic/xms3-ddr3-memory/cmx8gx3m2a1600c9.html
Ez lenne a memóriám. Elvileg 1,65 v-on menne 1600 mhz-en, de a bios átállította a sandy miatt 1,5 v-ra és 1333 mhz-re. Ezekhez annyira nem értek, de akkor lehet, hogy itt a baj? Vagy ettõl nem lehet baj?
Her Laca
#65790

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65789
Nézd meg a memóriád adatait ,mennyi feszt is kell kapnia,és azt manuálisan írd be. És állítsd 1600 as ra ,a biosban. Nekem egyszer volt kék pusztulat ,de aztán ezeket beállítottam és azóta kopp kopp semmi baja a vasnak.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

franc0
#65788
A leggyorsabbak az Intel, Marvell és Sandforce vezérlõsek.
Én a helyedben levadásznék egy Crucial C300-at amíg még hozzá lehet jutni.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#65787
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Kb 2-3 hete vettem 1 új gépet. Adatai:
Alaplap: GIGABYTE GA-P67A-UD4-B3
Cpu: Core i5 2500
Memória: CORSAIR 8192MB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 KIT
Vga: GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE
Merevlemez: SAMSUNG 2000GB F4EG 5400rpm 32MB SATA2 HD204UI
Táp:CHIEFTEC CTG-550-80P 550W BOX
Ház: COOLERMASTER RC-922M-KKN1-GP HAF Mini
A windows 7 sp1-es verziót raktam fel a gépre. A merevlemezt 400 gb és 1,43 tb-re particionáltam. Ami fura, hogy lassú formázással az 1,43 tb-osat le se engedte formázni, mindig kb a negyedénél lefagyott, de nem mindig ugyanazon a helyen(aztán gyorsformázással sikerült csak, de így mûködik). Ettõl függetlenûl naponta 1-2x le szokott fagyni(ez is változó, mert van úgy, h rögtön a windows betöltése után lefagyott, van úgy, hogy 4-5 óráig hiba nélkül elmegy) .Ritkábban meg csak úgy újraindul( de ez nem gyakori) . Merevlemezrõl olvastam, hogy esetleg a programját kell frissíteni, ezt is megtettem. Vga drivert frissítettem, alaplap drivereit is frissítettem. Memóriát a Sandy miatt már a bios eleve 1,5 v-ra és 1333 mhz-re vette le. Hívtam ide 1 informatikust, aki lefuttatott memória tesztet(Memtest86+-ot), ami nem talált hibát. Merevlemeznél Hard Disk Sentinel 3.5 nem talál hibát. Vmilyen másik merevlemez ellenörzõ programot is elindított, de kb 5-6 óra után lefagyott 87-89% körül, de az addigi részeket jónak találta. Majd még hétvégén lefuttatom, de talán a maradék pár %-ban sincs akkor hiba. Elõre köszönöm a segítségeket, és szívesen hallgatok tanácsokat, mert nem tudom, hogy hogyan tudnám kideríteni, h hol a hiba.


king82
#65786
Ez oda b@sz. Ár érték arány jó. Nem igen lehet olcsóbban beszerezni max a nagyker ár.

www.bundesliga.de www.kicker.de

Her Laca
#65785
Ez milyen?
Jó az ára meg ahogy nézem jók az értékei is.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#65784
De jó most akarok venni SSD-t😊
Taglaljátok csak.
Na mit érdemes venni olyan 120 gigás környékén akkor?

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Sir Quno Jedi
#65783
Nos pl. egy átlagos MS SQL adatbázist nagyjából felére összehúz még a winfos saját ultrabéna tömörítése is. Igaz az úgy nem mûxik, mert az MS SQL nem komázza, ha az oprendszer belebuzergál a fájlaiba, de ki lehet próbálni teszntnek bármikor (utána visszaállítani/kitömöríteni). Viszont ha a diszk hw szinten tömörít (mint a sandforce vezérlõk általában), akkor bezony számít az. ÉS nem mind1, hogy 3GB egy adatbázis, vagy a fele se. Igaz az oprendszeret nem lehet ilyen jól tömcsizni, de azért van mit ott is. 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#65782
Igen... ATTO is hozza a gyári ocz által megadott értékeket, de ugye az is tömörített adatokkal mér. A rendszerünk meg nem igazán tömörített... 😊

www.smart-bus.hu