Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Her Laca
#66331
Megértelek,meg még akár igazat is adok neked,de ez nem érv. Legalábbis nem jó érv valaminek az árára hivatkozni.
Az emberek a lehetõségeikhez és igényükhöz mérten vesznek dolgokat.
Van aki az IPS re esküszik,és ha megteheti vesz háromszor annyiért akkorát mint te. Ha nem teheti meg nem fog akkorát venni(már ha mindenféleképpen kell egy monitor ugye) hanem a pénztálcájához mérten megveszi az annak megfelelõ méretet. Mi itt a gond.
Te vigyorogsz magadban ,hogy nézd a butát ennyi pénzért milyen kicsi a monitora,õ meg vigyorog magában ,hogy nézd a szerencsétlent milyen vacak böhöm monitort vett.
Így mindenki boldog ,és jóízûen hajtja álomra a fejét abban a boldog tudatban,hogy õ tudja a tutit😊
És ez mindennel így van😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

gurubefree
#66330
Ez mind igaz ... teljesen egyetertek veled.

De lassuk be amikor 27" ( monitor ) kijelzorol beszelunk az arak kozott olyan hatalmas kulonbseg van hogy egy IPS paneles 27" monitor ara megegyezik az 50" Full HD-s Plasma-val mig egy 27" LED TN paneles monitor ara kozel a harmada . ( lsd Samsung SyncMaster S27A350H ) Ilyet vettem par napja talan holnap meg is erkezik.

ゾルターン

Her Laca
#66329
De azt is vedd figyelembe,hogy nem vagyunk egyformák. Mi is lenne akkor a világgal😊
Van akinek a két sárga az nem ugyan az.
Neked jó ,másnak más a jó. Szvsz.
<#wave>

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#66328
Nem tévedsz😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

gurubefree
#66327
Ez az egesz errol szol ha nem tevedek ..... en nem igazan a rongyrazok koze tartozok ezert is erdekel az "minel kevesebbert a legjobbat". Lehet felolem a sarga sargabb a sarganal .... nekem marad sarga.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Her Laca
#66326
Szerbusz😊 Én csak nézem a mûsort:XD.
Ha nem Videó kártya akkor monitor a vita tárgya😄

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Jakuza001
#66325
Ez a TN vs IPS dolgot, inkabb helyezzetek at a monitoros topicba pls. 😄

gurubefree
#66324
Jo estet .... megjott mar a monster ? 😊

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Her Laca
#66323

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

gurubefree
#66322
Elosszor is senki nem allitotta hogy minosegben egy LED TN feler az IPS-el .... ha nem csak feluletesen ertelmezed azt amit irtam akkor ertened hogy amirol en beszelek egyszeruen csak az hogy LED TN minoseg tokeletesen megfelel mindenhez . Ennyi nem tobb ....

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

redmonk
#66321
@Solten: #66123 #66122-re van valami ötleted arra az estre ha az AM3+ nem ütne oly nagyot illetve nem lenne benne annyi új ficsõr?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

franc0
#66320
Az a baj, hogy olyan dolgokról foglalsz állást, amirõl fogalmad sincs.
Én sehol sem írtam, hogy a LED-es háttérvilágítás nem dob a TN-en.
Ugyanakkor még így sincs a fasorba se egy IPS monitorhoz képest.
Ezek sajnos makacs tények, amiket te nem fogsz tudni megváltoztatni.

Luxus lenne? Nem hinném. A 23 colos Dell U2311h 47 500 forintba kerül...
Az említett laptopnál egyébként kõkemény 50$-ba kerül IPS panellal kérni a gépet...

Ha nem tudsz 10-15 ezret rádobni egy igényes monitorért (és akkor még a magasságállítás, pivot mód, USB-k stb szóba sem került), az nem a mi bajunk.

Köszöntem.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

gurubefree
#66319
lehetjonni itt nagy szavakkal baratom .... a tenyek masrol arulkodnak meg a tapasztalat ugyan csak . 3 "LED háttérvilágítású" ( csak hogy a baratod is ertse ) monitort hasznalok .... lathatoan szinminosegben a "LED háttérvilágítású" monitorok jobbank mint a normal LCD kijelzok.

Ezzel a IPS fasszsaggal minig az jon aki megteheti ... persze tokeletesen felesleges ertsd luxus mert minden mas tipusu megjelenito (TN LCD;TN LED ) tokeletesen megfelel a celnak.
Annyit tennek meg hozza hogy a rend kedveert jo lenne par szot emliteni arrol is hogy ez a "minoseg" mibe is kerul ennel a 12.5" megjelenitonel.

koszontem 😊

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

franc0
#66318
LED háttérvilágítású. Gondolom te is ezt érted a "LED-es" kifejezés alatt.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

gurubefree
#66317
Szoval azt allitod a videon lathato masik noti LED-es ?

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

pointer4
#66316
Azt ugye tudod, hogy égbekiáltó "csacsiságot"* mondtál?
Meséld már el nekem a háttérvilágításnak mi köze ahhoz, hogy az elõtte lévõ LCD hány színárnyalatot tud átengedni?
LED-es háttérvilágításnak elõnyei a CIFS fénycsõhöz képest,annyi, hogy kisebb, könnyebb, kevesebbet zabál, tovább tart, olcsóbb elõállítás, randa kék szín, amit ellensúlyozni kell és pont.
Ráadásul a TN panelnek betekintési szöge már beleszól a képernyõ szélén is.

*szerk
franc0
#66315
Már hogyne lenne LED-es... szerintem ma már nem is gyártanak olyan laptopot, ami nem LED-es...

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

gurubefree
#66314
Ha lenne mellette LED-es akkor nem is lenne annyira jo az a IPS .... amiert kell/kellett az IPS az a szinminoseg es a viewing-angle. Szinminoseget mar megkapod a LED-el .Viewing-angle ... no comment. Mint mar elottem szolok is megemlitettek ha monitor elott ulsz akkor mert is szamitana ...... ez csak is a TV-nel szamit es csak is az LCD-nel mivel a Plasmanal mindegy honnan nezed csak ne legyel a TV mogott ugye.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

pointer4
#66313
Aki szerint túldramatizálod, az még nem látott normális monitort, csak hallotta valami csórótól, hogy nem olyan jók a drágábbak 😄

Bár lehetne azt mondani, hogy a TN panel a férfi lcd panel 😄
Mert egy halom szín között nincs különbség 😄
magyarázat
franc0
#66312
Dehogy. Erre.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#66311
Egyébként erre a videókártyára gondoltlál?

#66310
Mikor szomszéd megvette az U2410-et és átugrottam megnézni,énsem akartam egy darabig felállni elõle..😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

franc0
#66309
Elkúrtam, mert nem 45 fok 😊

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#66308
Ja várjál, én hülye vagyok...
A Dell U2311h-ra még összejön a pénz,csak én egy másik 12500 ft-osat néztem 😊
Még átgondolom, de a szép látványhoz tényleg kéne egy jó kártya is.

franc0
#66307
Látom, még nem láttatok normális monitort élõben 😊

- látható, ha telibe szembõl nézed, a különbség akkor is ORDÍTÓ
- ha 50 centirõl nézel egy 23 colos monitort, a monitor szélét 45 fokos szög alatt látod (matekozzatok ti is 😊.

Na most szépen tegyetek be mondjuk egy full narancs képet és meséljétel el mit láttok 😊

Én amikor elõször beültem elé, napokig fel se akartam állni, pedig csak egy szar beugró kategóriás e-IPS.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

BarackHUN
#66306
Rajtam kívül mindenki 178 fokos szögbõl akarja nézni a monitort vagy mi?

I S A e o e m o w s m !

CattiBrie
#66305
Én általában a monitorral szemben ülök, amikor nézem azt. :]

// a rosszabb minõség elõnye, hogy aki messzirõl ránéz a monitorodra, nem látja mit csinálsz.. vagy legalábbis nem olyan jól 😊)

[/spam]&#8482;

#66304
Nem fogja kihajtani. Ez biztos.

Én is inkább vennék a helyében egy 5850-et és akkor megvenném a DELL-t mellé.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

franc0
#66303
Ezt pedig azok kedvéért, akik szerint túldramatizálom a monitor kérdést:

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

franc0
#66302
Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy egy i3 elég az 560Ti mellé, de majd valaki mindjárt megmondja, aki jobban ért hozzá.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

franc0
#66301
Miért, 55K-s kártyára van lóvé?
Amúgy jó vétel a kártya, de akkor is rossz boltot csinálsz. Ha egy 5850-est veszel, akkor kijön a monitor. De nekem mindegy, a te bajod...

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#66300
Ja ez lemaradt:
?

#66299
Ilyen drága monitort biztosan nem fogok venni, biztos jó, de túl drága. És mit szólsz a videókártyához (most az lenne nekem a legfontosabb)

franc0
#66298
Több milliót tudnék..
De ha elmondod mennyit szánsz a dologra és mekkora felbontású a monitorod, akkor leszûkítem egyre 😊

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

fook
#66297
Tudtok nekem mondani játékra , egy Alaplap , Proci , Ram , esetleg Táp kombinációt ?

franc0
#66296
Alaplap lehet valami olcsó H61 chipsetes (1155 foglalat), bele pedig egy i3 2100 proci.
Rendszert cseréld le Win7-re, mert nem látja majd az összes RAM-od. Meg amúgyis.

Ha pedig új monitorra költesz, mindenképp Dell U2311h-t vegyél. Ha nem futja, spórolj rá. Megéri.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#66295
Sziasztok!
Szerintetek mit cseréljek le a gépen és mire? (nem szeretnék túl drága cuccokat, de legalább 2-3 évig szeretném, ha kibírná)

(elsõ a mostani, második amire le szeertném cserélni)
CPU: DualCore AMD Athlon 7750, 2700 MHz - Intel Core i3-550 3.2 GHz
Alaplap: Gigabyte GA-MA770-UD3 v2.0 - Asus P7H55
Op.:XP SP 3
RAM: Kingston DDR2 2GB - 4 GB Kingmax Mars DDR3-1333 CL7
Videókártya: MSI R4670 - MSI GeForce GTX 560Ti OC 1 GB
Monitor: ASUS VW195D (1440x900) - 22" LG W2240T (1920x1080)

pointer4
#66294
USB - vga kábel, áhhá 😄 Abból a boltból hozzál már nekem egy ilyen jellegû csövet is 😄 Víz megy be, és földgáz jön ki 😄
CattiBrie
#66293
kollegina 😊

Ez nem rossz.. de akkor elég lenne egy átalakító USB és Monitor között (mivel az egész azért merült fel, mert egyik ismerõsöm mondta, hogy eladná monitorát). 😄

Összefoglalva:
A gépem adott, szabad USB bemenet szintén adott, monitor adott (ami nem USB-s) és akkor rá kell kötni a nem USBs monitort az USB portra. 😊)

[/spam]&#8482;

kifli
#66292
vegyél ati vgat, min 5xxx szériából, és akkor nem kell triplehead2go
#66291
Amúgy PH-n német munkaállomásokból bontott Matrox P6xxx kártáykat 5-6.000-ért dobálják (új korában 80K volt?), és õk tudtak elõször 3 monitoros támogatást. (Hogy utána hogyan lett 4 monitoros G2xx-G4xx kártya, azt passzolnám.)

#66290
Három monitort szerintm a HD4xxx tudta elöször, arra alapozva, hogylehet kapni HD46xx beles FirePro kártyát amin vagy 3DP vagy 1DVI+2DP kimenet vagyon. A HD5-6 szériában az 5-6 képernyõ(!) volt az újdonság 😊
Ha kolléga nem akar cserélni VGA-t, akkor marad a B megoldás, hogy mellé tesz egy USB-s monitort, de az nem olcsó ...

DarkSector
#66289
Azt tudom hogy Nvidia-nál a fermi kártyák tudnak 3 monitoros-t 😊

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

CattiBrie
#66288
Ahüm.. oké, köszönöm szépen a segítséget! 😊 Akkor azt hiszem, õ most nem fér. :/

😊

[/spam]&#8482;

Hecker007
#66287
jaja én is így emlékszem, nv-nek is van valami csak annak még ennyire se tudom a nevét 😄
nekem mindig elég volt 2 monitor max

DarkSector
#66286
5850, 6850 és a felettiek szerintem.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

DarkSector
#66285
Jah nekemis volt, szerintem felejtõs. Max klónozhatsz vele...

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

Hecker007
#66284
Nem olcsó mulatság, ezért szokták leginkább a komoly szimesek használni vagy tervezõmérnökök, programozók, modellezõk, grafikusok stb. akiknek tényleg kell. Atinak ott a Eyefinity vagy mi, amelyik kártya azt tudja az is elég neked, igaz amelyik tényleg elbír 3 monitorral az nem olcsó szerintem.

DarkSector
#66283
Mondom új vga...😊

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

CattiBrie
#66282
Gigabyte GeForce 7600GT 256MB TV DVI PCI Express

// ha minden igaz 😊

[/spam]&#8482;