Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Jakuza001
#66531
Azert akad amelyiken van meg hebe-hoba IDE csatlakozo.
Nezegess korbe ha ilyet keresel Google a baratod, beirod, hogy sandy bridge motherboards with ide port es lass csodat. 😄
Amugy meg ha nincs a lapon csatlakozo, akkor nem tudsz mit kezdeni esetleg veszel egy PCI buszra csatolhato kulso vezerlot, mas lehetoseged nem igen van.

Pl: ASUS P8H67-M EVO Sandy Bridge LGA 1155

redmonk
#66530
Amióta megismertem a WD-t azóta én csak azt vásárolok, soha egyikkel sem volt semmi bajom. Samsungtól a frász is rám jön, szerintem minden termékvonalban van annál a márkánál korrektebb lehetõség is. Monitor, TV-bõl csak LG-t veszek (van más is ami tetszik csak az már jóval drágább márka számomra, ugyanígy mobiltelefon piacon is...Soha nem kellett még kidobnom egyik mûszaki cikkemet sem, se javíttatni (nem volt egyik sem Samsung)

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#66529
Csak úgy érdekességbõl:

CPU AMD Phenom2 1075T X6 BOX vs CPU s1156 Intel Core i7-870 2.93 Ghz ???

Csak mert hasonló árban vannak...

PS3 Slim 250 PC

kifli
#66528
nekem rövid idõn belül ez a második, és a 3. is bohóckodott múltkor, és hibásan írt/olvasott, mind új széria f1 és f3
MerlinW
#66527
Samu vinyók valóban viszonylag korán halnak (enyémek mind 2-3 évig húzták, míg a Seagate, WD lemezek 6 év után is vígan pörögnek), viszont monitorok terén elsõ helyen állnak.

Én is cseréltem mindet WD-re és másoknak is WD-t és Seagate-et (õ húzza a legtovább mostanában, Dell is csak Seagate lemezeket ad a szervereihez) ajánlok/veszek a népeknek.

[merlinw.org]

Jabar
#66526
Monitorjaim, vinyóim mind samsungok évek óta és soha semmi baj nem volt velük.

"Jabar sa bu eeda murishani!"

redmonk
#66525
én óva intek mindenkit minden samsung terméktõl...nem véletlenül nem vásárlom õket...

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

kifli
#66524
mindenkit óva intek samsung hdd vásárlásától!!

Az 1tb-s f3-asom most adta meg magát (nincs egy éves), az 500-as f1-et is cserélték már egyszer (hdsentinel szerint ígyis volt hibás mûködés, bár még 100%-ot ír rá...)
Her Laca
#66523
Nekem van egy régi ide ,sata átalakítóm. Valamelyik Abit laphoz adták .Az írót próbáltam vele de nem mûködött. Vinyóknál régen használtam,de,hogy a mostani lapokkal jó lenne e azt meg nem mondom.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

biomage
#66522
úgy értem, hogy tudnám a IDE vinyokat rárakni, mondjuk nem para, most sincs az alaplapra IDEs cuc rádugva de van pár mûködõ vinyom, meg dvd iróm.

Aktiv:ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8

Her Laca
#66521
Sata eszközök vásárlásával.
És ennek senki sem örül.😞

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

biomage
#66520
Hali

Tapasztaltam hogy a mostani alaplapokban már nincs IDE, hogy tudnám megoldani a rácsatolást?

Aktiv:ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB | Chieftec GPS600A8

MerlinW
#66519
Jaja benéztem😊 Késõ volt már😊

[merlinw.org]

Her Laca
#66518
Jó. Csak picit felhangosodik a melegben ,na nem nagyon ,lévén kicsi a ventije. De jó kis hûtõ,és olcsó.

Nekem van egy 2 hónapos,ha pesti vagy 2500 ért odaadom. Postázni már nem éri meg😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#66517
üdv!
ez a cpu hûtõ (COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP )jó lesz ehhez az alaplaphoz (ASUS M4A87TD/USB3 )és cpu-hoz( AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition )?nem tervezek túlhajtást.

#66516
ezeket hol nézted ennyiért?

PS3 Slim 250 PC

Jakuza001
#66515
HD4850OC Zalman 1GB 13-15k.

35 kornyeken a best buy:
VGA Sapphire ATi Radeon HD 6850 1 GB DDR5: 34.990,-

50 kornyeken a best buy:
VGA GIGABYTE ATi HD 6950 2Gb (GV-R695D5-2GD-😎: 56.990,-

Na jo ez inkabb 55k, de ennyiert ezt kotelezo megvenni, mert jo par helyen ez egy tizessel dragabb es a ismertebb helyeken mint pl ipon a jobb nevu 6870-k vannak hasonlo arban, ez a kartya meg kenterbe veri azokat. 😄

#66514
Ez AMD-s lap.

Bios frissités után bele mennek az am3 as procik is.

Viszont sztem is újat nézek inkább... mivel ddr800 as ramok mamár lassúnak számítanak.


40-50 fele milyen vga-t érdemes venni?

HD4850OC Zalman 1GB (gigabyte) kártyámat mennyibe lehetne eladni sztetek?

PS3 Slim 250 PC

Jabar
#66513
Ebbe semmiképp ne vegyél 4 magos procit (fõleg hogy tudtommal 4 magos ritka mint a fehér holló am2+os foglalattal de lehet tévedek), inkább gíûjts és válts majd egyben deszka/cpu/ram-ot.

"Jabar sa bu eeda murishani!"

Jakuza001
#66512
Nyugodt szivvel megveheted, jobb mint az azonos gigabyte termekek.

V43 1105
#66511
Mááár megint én ! 😄

Ezzel az alaplappal szemezgetek még a gigabyte mellett, nekem nem tûnik rossznak, a tesztekben is dicsérik...

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

MerlinW
#66510
Csak akkor érdemes új lapot venni, ha bõvíteni akarsz és nem tudod megtenni vele. Teljesítménybeli különbség nem lesz. Max akkor ha tuningbarát a lap/BIOS.

Miután a te alaplapod 775-ös foglalatú, így max a Q sorozatú 4 magos procik mennek bele, az i3/5/7 nem.

[merlinw.org]

#66509
Üdv!

Jelenleg egy ASUS M2NE alaplapom van.

Ha most vennék egy újabb lapot 20 ezer körül, akkor mivel lenne másabb mint ez?

Úgy értem hogy, ha pl ebbe belemegy egy 4 magos új proci, akkor lenne esetleg teljesitménybeli különbség e között és az új lap között, ha abba tenném?

Tehát érdemes új lapot venni?

( leszámítva azt hogy csak 800 as ramok mehetnek bele)

PS3 Slim 250 PC

MerlinW
#66508
Szerintem sincs..

[merlinw.org]

kifli
#66507
igazából én olyan hatalmas különbségeket nem láttam a paszták közt.

A paszta lényege, hogy jó legyen az érintkezés, és a kis karcokat, stb-t áthidaljam így filmrétegbe kell csak felvinni!
zöldeshányás
#66506
Köszi a választ.Azt hittem van valami különleges módja ill. hogy szét kell kenegetni a pasztát.Csak azért kérdeztem mert youtube-on volt olyan vidi hogy szétkente a figura de gondoltam hogy úgy szar.A lényeg hogy semmi bonyolult.Még annyit hogy milyen pasztát érdemes használni?AC mx2-rõl azt olvastam hogy jóféle.

\"fingjál bele a rencerbe\"

kifli
#66505
akkor viszont inkább valószínûleg ez lesz, talán valami vga-t kap majd egyszer, és akkor játszogathat is, ezzel-azzal...
MerlinW
#66504
Semmi varázslat.

- Ha már pasztás, akkor 90%-os alkohollal, vagy sebbenzines antisztatikus rongydarabbal áttörölgeted.
- Nyomsz egy pöttyöt a proci közepére, annyit amennyi szemmel láthatólag befedné az egészet vékonyan - tehát ne sokat. Majd szépen lassan ráteszed a hûtõt, ami szétnyomja és egyenletesen elosztja a pasztát a proci felületén.

[merlinw.org]

Solten
#66503
Nem rossz 😊 A HD 3000 IGP UVD ficsoros, szoval az 1080p sem lesz gond.

Saor Alba

MerlinW
#66502
Mindkettõ megy 3,6GHz-en. Azonban Q9550-ben 2x6MB L2 van ami sokat dobhat a teljesítményen. Játékra CPU igényes dolgokra 9550-et ajánlanám, minden más esetben 9400-at.

[merlinw.org]

zöldeshányás
#66501
off

Bocsi hogy itt lámáskodok.Nem tudom hol kéne megkérdeznem hogy tud e valaki olyan videót ahol bemutatják hogy lehet rendesen pasztázni.

\"fingjál bele a rencerbe\"

Sir Quno Jedi
#66500
Bõnyállal, nekem az 5870 is egy idieg a 450-es chieftec-emmel ment szépen corei7-tel. Aztán vettem egy 750-eset, de nem amiatt, mintha nem bírta volna a régi.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#66499
Nem hajtja ki,az biztos..nagyon nem fogja vissza,de valamennyire biztos. Elõbb utóbb cseréld.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#66498
Még egy kérdés
a procim egy amd athlon 64 X2 dual core 6000+
Ez a proci nem fogja nagyon vissza majd a kártyát?

#66497
Elég

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#66496
Ennek a 3 ventis 6870-nek elég egy chieftec 550 Wattos táp?

#66495
Q9400 32k-ért
vagy
Q9550 40-45k-ért?

Q9550 megér annyival többet?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#66494
Vagy ez, ez 3év garis, 3 ventis jóság:
gigabyte_gv_r687oc_1gd_hd6870_1gb_gddr5_pcie

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#66493

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#66492
Sziasztok!
Videókártyát vennék most csak,40-50 k körül milyen kártyát ajánlanátok?
Játékra kellene

kifli
#66491
triplepoooooost 😄

De még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a gép nem fog 24/7 menni, így a fogyasztás annyira nem szempont, fõleg azért, mert ezek eleve nem nagy fogyasztású alkatrészek 😊
kifli
#66490
amúgy egy ilyet sikerült összeraknom még:



Ezen már van dvi is. ÉS úgygondolom ez a lap teljesen megfelel arra, amire használná, és késõbb, ha belekerül egy vga, akkor még egy kis játékot is ki lehet belõle csikarni.

Brazos processzorban mit tud ehhez képest?
kifli
#66489
erõben azért gondolom ez jobb nem?

vagy mit tud a Brazos?
Solten
#66488
+ CPU huto, a deszkan meg csak analog video kimenet van. Az esetleges jovobeni fejleszthetoseget kiveve nem ertem miert elonyosebb mint a hozza kepest negyed-otod annyi energiat igenylo, joval korszerubb Kifli altal osszeallitott Brazos gepezet.

Saor Alba

fook
#66487
4890, 450w asszem , de azt is veszek majd , ha úgy alakul , és felsõtápos.(talán talán ezt is lecserélem majd valami olcsó alsó táposra .)

gurubefree
#66486
na ... ennyire nem adtam le lap szinten 😊

MSI 880GM-E41 AMD 880
AMD CPU Athlon II 250

En erre gondoltam ......

ゾルターン

franc0
#66485

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

gurubefree
#66484
Erre gondoltam en is .... de nekem nem jott ki 65ezer-bol :/

ゾルターン

Solten
#66483
Hi.: link.

Saor Alba

Solten
#66482
Arakat irhatnal meg, mi mennyi.

Saor Alba