Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

franc0
#66631
Na jah csak érted, ha közben változnak a felhasználási szokásaim, akkor adja a plusz írást az SSD-nek?
Ha a 4 gigás fullHD poreszokat nyitogatom egy magányos vasárnap este, akkor a mondjuk 40 gigás SSD kapja az áldást?
Nem kóser ez nekem, persze jobban utána kéne járni mielõtt állást foglal az ember.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Her Laca
#66630
No ha neked megfelel, akkor rendben van😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Jakuza001
#66629
Errol beszelek a szoftver helyezi at az SSD-re, de ettol a HDD mukodes nem lesz gyorsabb, hiszen a program az SSDrol fog futni. Akkor inkabb en valasztom meg mi keruljo ra.

Az op rendszer es az legtobbet hasznalt szoftverek, a tobbi erdektelen.

Jakuza001
#66628
Hat nem olcso. 😄
50korul van most a legolcsobb, de ez is a ritkasag szamba megy, mert kozelebb szokott lenni inkabb az 55-hoz.

Solten
#66627
Itt egy magyarszki osszefoglalo

"Az úgynevezett Smart Response Technology (SRT) egy HDD és egy SSD kombinációját használja ki. Megállapítja a gyakran használt fájlok kilétét, majd azokat az SSD-re helyezi. A mûködéshez bármilyen merevlemez és bármilyen SSD használható."

Saor Alba

redmonk
#66626
Láttam egy rendszert ami úgy 7-8hónapja azzal a hûtéssel ment. Ha jól emlékszem a H60-as volt. Zajban nekem okés volt, hõfokban meg nem lesz rosszabb mint ami most van.

Más: Érdekes, hogy nem akartok AMD vga-ra tukmálni. Régebben (még én is) mindenkinek azt ajánlottam de most mintha az nV picikét összeszedte volna magát.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#66625
Jónak tûnik, megnézem mennyiért dobálják és kifundálok valamit.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#66624
Szerintem ebben az SSD és HDD mizériában. Abban maradok, hogy berakom majd õket SSD-re megy az OP és a programok HDD-re meg minden egyéb adat.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#66623
560 Ti-t vasarolj:


Saor Alba

Jakuza001
#66622
Nem igazan, a hasznalt programokat irja at az SSD-re ettol meg nem lesz a hetkoznapi mukodes kozben a HDD, mert gyakorlatilag az SSD dolgozik, hiszen atkerulnek ra a HDDrol az adatok.

Her Laca
#66621

A hydro hûtéssel kapcsolatban tennék egy javaslatot.
Én nagyon szerettem volna egy ilyet ,de mielõtt megvettem volt olyan szerencsém,hogy a boltban ahol sokat vásárolok a szervizes srác megmutatta mit is tud. Ha van rá lehetõséged nézz meg egyet élõben.
Hûtési teljesítményben kb egy 7-8 ezer forintos léghûtõvel van pariban.
És most jön az amiért én elvetettem az ötletet. A zaj. Ugye a víznek ez lenne az elõnye ,legalábbis az egyik,hogy csendes. Nos azt a kis radiátort két venti is fújja ,szívja,és ezáltal nem mondhatni ,hogy halkabb lenne.
Természetesen ezzel nem azt mondom,hogy rossz a dolog,csak megfontolandó,hiszen ez kb egy léghûtés vízzel kombinálva.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Solten
#66620
Elvileg csak cache-kent mukodik; Itt: link.

#66615: meg csak ezt az anand-os tesztet futottam at.

Saor Alba

Jakuza001
#66619
Ha te akarod megvalasztani mi legyen gyors es mi lenyegtelen, akkor inkabb szeparald el az SSD-t es a HDD-t.
Igy te valasztod meg mi legyen a szamodra gyors az SSD-n, nem pedig egy szoftver irogatja at az SSDre azokat amiket eppen hasznal az OP rendszer vagy egyeb szoftver.

redmonk
#66618
Rendben, köszönöm...mindenképpen megfontolom.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#66617
Keret úgy mond nincs, nem xtrem drága nem nagyon olcsó gépet akarok, mondom még-egyszer inkább spórolok még akkor ha valami nincs meg. Azért a Vulcan mert tetszik külsõre is belsõre is és mATX rendszert szeretnék. Így tudom elképzelni az új lakásban az új íróasztalnál.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#66616
Akkor valassz egy masik Nvidiat, de semmikeppen ne a 550Ti-t, mert az inkabb visszalepes teljesitmenyben, meg egy 460-as is jobb valasztas meg ha csak egy 768-as memorias, bar azt sem igazan ajanlom mar.
Szerintem 560Ti alatt ne gondolkozz, az mar nagyjabol jo VGA ehhez a konfighoz.

franc0
#66615
Arról olvastál már valamit, hogy ez mennyi plusz írást jelent az SSD-nek?

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

redmonk
#66614
De ennek ellenére mehet az SSD-re a rendszer és a programok nem? Szeretném élvezni, hogy sokkal gyorsabban bootol valamint nyit megprogramokat a gép.

Tehát kérdésem, hogy ez megmarad és mellette a HDD is gyorsabb lesz?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

franc0
#66613
Procit kivéve egyik sem tetszik 😊
Mennyi a keret? Miért pont a Vulcan?

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Solten
#66612
Ok. A Z68-nak van meg egy olyan kivalo ficsorje hogy: Intel Smart Response Technology. Na ennek a lenyege hogy az SSD a HDD cache-jekent mukodik, es a koncepcio hogy az SSD gyorsasaga kombinalodjon a HDD tarkapacitasaval. Eleg hozza egy 20-30 GB-s SATA2-es. Mielott venned azt a Corsairt, fontold meg es nezz rola tesztet. Piszok gyors ez a kombo, a leggyorsabb HDD-re raver vagy 40%-ot.

Saor Alba

redmonk
#66611
Értelek, nézegetem is a teszteket. VGA szempontjából még csak támpontként emlegetem valszeg egy okosabb megoldást választok de maradni fogok az nV-nél. Most egy HD5750-m van. De ezek a driverek megõrjítenek. Ezért visszatérek nV-hez, ott választok valami okosat. Hajlandó vagyok inkább várni valamire és még spórolni szóval megfontolom.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#66610
Már elképzeltem a Vulcanban a rendszert mégpedig úgy, hogy:

Alaplap minden más a helyén csak, hogy a merevlemez tartót kiveszem ott lesz bent a Corsair Hydro a két "FDD" helyén elfér az SSD+HDD ODD helyén az író. Táp ugye alul. A házhoz jár 2db 120mm-es ventilátor. Mivel alul-elõl van a Hydro gondolom úgy kéne felszerelnem a radiátorra a ventiket, hogy elõrõl beszívja a 2. meg fújja be a házba és ekkor a ház 2db ventijét vagy felülre vagy felülre és hátra rakom azok meg kifelé a meleget. Ez így jó?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#66609
Ne a multban elj, mert 2 ev mulva kitudja mit akarsz futtatni. 😄
Ez a kartya meg nagy gyenge, egy 5770 szintjet nem eri el es egy 460-nal is vagy 30%-al lassabb, raadasul kerul vagy 30k-ba ha jol emlekszem, annyit meg egyaltalan nem er meg foleg, hogy mondjuk egy 6850 34k, ami vagy 50-60%-l gyorsabb.
Vagy ha NVidia inkabb tegyel hozza meg es vegyel 560Ti-t.

redmonk
#66608
Csak az az 1 játék, illetve némi photoshoppolás és videók szerkesztése, vágása.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66607
Ahha, értem.. igazából nem tudom hogy mennyire van kicentizve a vége az ár tekintetében, de ahogy olvasgattam, sõt élõben is láttam már ezt a házat, szép kis tágas, a szellõzése kiváló, simán elfér benne a HD5970-es is ezért gondoltam hogy megérné azt a plusz 7e Ft-ot.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#66606
Amugy ha fokent jatekhoz lesz, boven eleg a 4GB memo is.

Saor Alba

redmonk
#66605
16.000 körül áll.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66604
Vulcan mennyi ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#66603
Nem ismerem de drágább is az általam választottól. Mellesleg nekem egyetlen játék az All Points Bullettin fut most is. Ahhoz meg bõven bõven elég az a kártya.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#66602
550Ti ? Nem lesz az egy kicsit lassu VGA ehhez a konfighoz ? 😄DD

V43 1105
#66601
Egyébként szerintem minden komponens teljes egészében kiváló ! 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#66600
Õt ismered ?😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#66599
Nos nagyjából kezd összeállni a kép milyen lesz a friss gép.
Véleményetek?

Asus Maximus IV GENE-Z
Intel i5-2500K
CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz
Asus GTX550Ti
NZXT Vulcan
Corsair Gaming Series 600W
Corsair Performance 3 SSD 64GB SATA3
WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3
ASUS DRW-24B3ST Fekete
Corsair H70 vagy ha megjelenik végre H80

Még egyszer mondom, hogy a mostani gépet alapul véve ez az új 2 évet legalább kifog húzni nálam mindenfajta módosítás nélkül és nem mostanság veszem, 1-2 hónap múlva. Jó ideje spórolok rá ezért kérem, hogy az ilyen "újgazdagköcsögvagy" megnyílvánulásokat mellõzzétek.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#66598
Ha lehet ne azt vedd mondom, eleve az ujabb SSDi tomoritett adattal dolgoznak, de mivel tobbsegeben mar az adatok tobbsege tomoritett, igy akkor a sebessegben nem hozza a megadottakat ilyen esetekben. Az intel gyors es megbizhato, mig a C300 az SSDk atlagkategoriajanak talan leggyorsabbja.

Itt tajekozodj errol : http://prohardver.hu/teszt/az_ssd-teszt/felvonulnak_a_versenyzok.html

redmonk
#66597
De szarnak meg megbízhatatlannak azért nem mondható nem? Tudod, mint ahogy az elõbb is írtam szeretem ugyanattól a márkától venni a komponenseket és Corsairt szeretem. Ház sajnos nagyon drága nekem tõlük amúgy az is tõlük lenne.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#66596
Atlagosnak mondhato SSD, en mast vennek. Vagy Intelt vagy Crucial C300 SSD-t.

redmonk
#66595
Corsair SSD-rõl mi a véleményetek?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#66594
ugyanmár 😊

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66593
Én kérek elnézést 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#66592
még nem volt Asus cuccom
most van egy monitorom tõlük, ennyi

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#66591
Értem, köszi a véleményed.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66590
Itt érzek egy kis márkahûséget is <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Jakuza001
#66589
Nincs azzal semmi gond. Akkor terj csak el, ha rosszat hallasz valamelyik komponensrol, vagy jobb termekre lelsz olcsobban.

Ha nincs elteres, akkor talan meg jobb is azonos gyartotol osszetenni a hardware-t, hiszen ezekkel a komponensekkel tesztelnek a legtobbet valoszinuleg a fejlesztes soran, igy a hibalehetoseg kisebb lehet, mert tobb hasznalat soran nagyobb valoszinuseggel szurhetok ki a hibak.

redmonk
#66588
Szerintetek nagyon hülye szemlélet, hogy ha pl. Asus alaplapom lesz és kiválaszottam már a VGA típusát akkor abból is Asust akarok? Nem tudom mért rögzült így belém de szeretem a lehetõ legtöbb komponenst a maga legösszetettebb módjában összeállítani.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#66587
Errõl mi a /hangfalról mi a véleményetek?
redmonk
#66586
NZXT Vulcan a szerencsés.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66585
Apropó, milyen házba építed be ? Thermaltake ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#66584
számomra best-buy mATX-ben és Intel konfigra hajazva.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66583
Kulcsínnyel, nincs semmi gáz, bevallom nekem is nagyon tetszik, de valahogy mégsem vinne rá a lélek hogy õt vegyem meg, maximum ha mATX-ben gondolkodnék, apropó nagy piros pont a rajta levõ hangkártyáért ... ! 😊

Akartam is kérdezni, milyen hangkártyát ajánlanátok gépbe ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#66582
1. mATX házba kell.
2. i5-2500K processzorhoz
3. ehhez a géphez sem nyúltam már több mint 1 éve pedig nem egy nagy valami a következõt 2 évre veszem 8GB memóriával meg visszapártolva nvidia vga-val.
4. igen, a külcsíny is számít nekem

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo