Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
elõre is kösz, Jani
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Alaplap: Asus Maximus IV GENE-Z (Z68, mATX)
Processzor: Intel i5-2500K
Hûtés: Corsair H70/H80 - ?
Memória: Corsair 8GB Vengeance 1600MHz
Videokártya: Asus nVidia GTX5** - ?
Tápegység: FSP Aurum 500W / NZXT Hale90 65W Modu - ?
ODD: Asus DRW-24B3S
SSD: Corsair Performance3 64GB S-ATA3
HDD: WD 1000GB Caviar Blue S-ATA3
A háznak köszönhetõen amennyiben nem a moduláris tápot választom is eltudom rejteni a kábeleket. A merevlemez boxot kifogom venni. Az optikai meghajtó a helyére kerül, míg az SSD és HDD a "floppy" rekeszekbe. Ez a 3 egy ágról kapja majd a táp ellátást, ahogy a mostani gépemben is van. A videokártya típusa még nem dõlt el, de biztos, hogy egy Asus nvidia kártya látja majd el a dolgát. A Hydro hûtés a ház hátuljában lesz mégpedig úgy, hogy az egyik ventit kívülrül fogatom fel a radiátorra míg a mások belül kap (akkor helyet, ha szükséges lesz a hõfokok miatt). A házról járó 2db 120mm-es ventilátor közül ha csak a radiátor egy ventivel megy a ház tetején foglal majd helyet a másik az alján, hogy a vga is kapjon friss levegõt.
Szerintetek így rendben lesz a gép 2 évig minimum?
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Minõségi alatt mit értesz? Úgy tudtam a Chieftech egy jó márka... Jelenleg az van, abból is a 450 es.
PS3 Slim 250 PC
PS3 Slim 250 PC
Szóval amit lentebb írtam hûtési megoldás az úgy rendben lenne?
Valamint azt hallottam, hogy ebbe a házba belehet rakni úgy a tápot, hogy belül van a ventilátor része. Ez miért jó vagy miért nem?
Illetve a dual-display kérdésemre valaki tudna választ. Tehát késõbbiekben ha vennék egy + monitort meglehet-e oldani, hogy például egyiken játék megy másikon meg böngészõ, IM stb. (még soha nem láttam és nem is építettem ilyet)
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Mennyire van a határon, érdemes lenne nagyobbat venni? 550-600?
PS3 Slim 250 PC
Amugy meg megfontolando a: #66644
Saor Alba
Tökéletesnek tûnik. Akkor még csak annyit, hogy a legolcsóbb de jó moduláris tápot tudnál ajánlani?
Mellesleg ez a 80+ Gold a legmagasabb fokozat?
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Saor Alba
Valamint ha akad egy maximum 26k-s moduláris táp, akkor azt?
PLEASE
Akkor Corsairt mint tápot lehetséges, hogy ejtem
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Fogalmam sincs milyen bele van de nekem még bajom nem volt egyik tápommal sem ami Chieftec .
Chieftec 650W CFT-650-14CS például. Nézz utána mik a speckói.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Saor Alba
Nem tudtok valami tényleg jó és moduláris tápot, nagyon jól jönne mATX-hoz. Bár ez az XFX jól hangzik.
Valaki a monitoros kérdésre, tudna valamit mondani?
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
De az XFX akkor is olcsóbb.
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
Gondolom a Corsaired régi Seasonic beles, persze hogy jó. Ezek az új Builder Series tápok CWT belesek, nem egy kategória...
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
Más: Most van és marad is ez az Asus TFT-m, szóval azt meglehet csinálni, hogy esetleg majd veszek egy másik monitort és, hogy csak egy példa mondjuk az egyiken játszom a másikon meg látom, hogy ír-e valaki meg email stb? Belehet úgy kötni? Még soha nem csináltam és nem is nagyon láttam ilyen több monitoros rendszert.
Nekem most egy CX400-as Corsair tápom van, nem vagyok benne biztos de ha jól tudom Seasonic beles ez. Imádom tényleg. Mellesleg van valami oldal ahol ezeket megtudom nézni, hogy milyen belük van?
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Saor Alba
"...Az RST is pontosan ezt próbálja meglovagolni, az elképzelés szerint fogunk egy hagyományos tányéros monstrumot (vagy RAID tömb is lehet) és elé teszünk egy sokkal gyorsabb, reakciósabb SSD-t, ami a gyakran használt állományokat idõvel benyeli és ezáltal pörgõsebbé teszi a rendszert. Valójában persze nem konkrét fájlokat mozgat át, hanem gyakran hozzáfért LBA-k (logical block addresses) állnak a célkeresztben. Mivel egy SSD NAND flash alapú, így a gép kikapcsolásakor sem vesznek el az adatok, így ha egy jól behatárolt feladatkörben használjuk a PC-t, akkor idõvel szépen beáll egy kellemes sebességre az összeállítás. Az intelligens cache-elés igyekszik rendben tartani a gyorsító tár tartalmát, miután megtelt, a legrégebben hozzáfért adatokat újabbak váltják le..."
Saor Alba
A táp amúgy fullszar annyiért, inkább egy XFX Core Edition 550W kéne, Seasonic béllel frankó garral.
A vízhûtésrõl én is lebeszélnélek, persze mATX házba necces jó hûtést találni, az biztos.
Kivéve ha bevállalaod a Fractal Design fullos mATX házát, na abba belemegy minden, még a Noctua D14 is.
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
Nem vagyok egy nagy mayer ilyen SSD vonalon, de amiket elolvastam nekem valahogy nem tetszik ez az Intel lehetõség. De szerencsére csak lehetõség tehát nem kell kötelezõbe választanom. Úgy gondolom tényleg maradok az alap felállásnál mikor állítom össze a gépet.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo