Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Jakuza001
#66831
Gondoltam. 😄

Amugy az NZXT Sentry LX vagy NZXT Sentry LXE is jo de ezek ket 5,25-os helyet foglalnak el.



De szerintem megoldhato mashogy is, nem feltetlenul szukseges venni olyan elolapi szabalyzot LCD-st vagy simat, hanem lehet szoftveresen a PWN-en keresztul vezerelni oket, barmilyen sajat keszitesu vagy vasarolt LCD-vel (pl Matrix Orbital), ott a CrystalControl2,LCD Smartie peldaul.



Amugy meg van sokfele elore gyartott ilyen huto szabalyozo, mint peldaul a Aerocool Touch 1000 vagy 2000 is.

#66830

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Hecker007
#66829
Parancsolj! 😊 Még az Aerocool csinál jókat, csak nem tudom hogy azokat hol lehet kapni itthon.

And5
#66828
Sziasztok! A régi routerem egy wireless-re cserélném. 3 gép fut itthon a routeren kívül mire lesz még szükségem és mit tudtok ajánlani ?

A válaszokat elõre is kösz.

S2000
#66827
A P5k családjába tartozó lapok tudnak bajosak lenni, ha jól rémlik, szóval a baj eredhet innen... sõt, mernék rá tenni😊 Az a táp pedig bõven jó még egy darabig.

#66826
😄
Mikor azt írtam hogy egyéb ilyet, nem ilyesmire gondoltam...😄DD
Ezt már én se vállalnám.
Jakuza001
#66825
Szeretnel egy atom brutalt latni ? 😄 Na jo az egy komlett gep 3k dollarert es olyan lcd van beepitve az elejebe, hogy olnel is erte. :FFF

BFG Phobos:

Video lent

Jakuza001
#66824

#66823
Wof. Egyéb ilyen? 😄
V43 1105
#66822
Fincsi <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#66820
Jajaja látom.. köszi..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#66819
Talán ezek azok.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66818
Tudsz mutatni ilyen szabályzót? Nem muszáj iponról.. 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

efti
#66817
ami igaz is, egy ideje 1066on hasznalom oket, de a hirtelen halalok sajnos igy is vannak. Amugy neha a procirol is kozli a bios hogy ismeretlen

szerk: lassan viszont kisse offba viszem a topicot, koszonom a javaslatot, mindenkepp megfontolando. A tapom amugy egy 450es cheiftec, de a 8800 melle ez volt a minimum amit eloirtak, ugyhogy neha felmerul bennem, hogy nem az e az ami keves..

WWFSMD?

redmonk
#66816
ASROCK Z68 Pro3-M 27313,-
INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX 39085,-
SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE 25050,-
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz 9687,-
FSP Aurum Gold 500W 18188,-
Összesen: 119.323 Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

efti
#66815
A hutest egy Zalman CNPS7700AlCu adja. A csere gondolata nem azert merult fel mert a mostani keves lenne ahhoz amire hasznalom, hanem mert az alaplap+cpu+ram szentharomsag valamelyike doglodik es potdarabok nelkul kb lehetetlen kideritsem melyik is a hibas.. Ugyanakkor a doglodes egyik szimptomaja, hogy az USBs cuccok nem mennek, ugyhogy azt se tartanam lehetetlennek, hogy azok kozul valamelyik vagja haza idonkent a rendszert, de persze lehet hogy az alaplap USB vezerlese szar, de neha azert nem indul, mert a nem huzott ramokat neha bekapcsolas utan a BIOS kotelezoen visszaveszi 800ra az 1333rol, ami megint vagy az alaplap vagy a memoria hibaja lehetne, de persze lehet egyik se hibas, hanem a proci ad ki hulyesegeket neha parancsba es attol vannak a dogleseim..

WWFSMD?

redmonk
#66814
Akkor semmi.

De visszatérve, arra bõven jó a géped.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

efti
#66813
Azt mindenkepp kihagynam, egy LG42LD750 a monitorom <#vigyor>

WWFSMD?

redmonk
#66812
A maradékból, ha ilyen nagy filmezõs vagy meg netezõs akkor vegyél egy 27" monitort.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Hecker007
#66811
csak az alaplaphoz van kötve az OEM licensz, úgyhogy ha már van egy akkor egy telefont mindenképp megér, az nem 20 rugó azért 😄

kifli
#66810
az hogy változik a vga-d nem kell kimagyarázni 😄
redmonk
#66809
Szerintem amire kell arra tökéletes még mindig az a gép.
Maximum vegyél hozzá:

- GEIL Ultra 4096MB DDR2 1066MHz KIT - 15275,-
- FSP Aurum Gold 400W - 15812,-
- Scythe Mugen 2 Rev. B - 12340,-
- Összesen: 43427 Ft

Így tudsz húzni a processzoron, táp ellátás kiváló és memóriából is van amennyi kell.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

efti
#66808
sajnos az kb megoldhatatlan hogy minden eredeti legyen, de a tolem telhetot igyekszek megtenni. Igen, amugy a mostani win7 is oem, persze ket OEMbol mar kijott ovlna egy dobozos, de sajna amikor megvettem meg azt hittem a kov windowsig nem lesz uj gep.

Egy probat persze lehet megerhet a telefon, bar ugye ezzel nem csak az alaplap, hanem minden mas is valtozik, ennyit lehet nehez lenne kimagyarazni. Persze ha sikerulne, abbol kijonne az uj tap is. Menobb proci nem igen kell, netezesre es filmnezesre es zenehallgatasra (igen, tobbek kozt itt bukik a legalitas remenye is) hasznalom a gepet, bar amit lehet filmet megveszek BDn. Jatek kovetkezo kb a Diablo3 lesz, de azt se hiszem, hogy tulzasba vinnem majd.

WWFSMD?

franc0
#66807
Pff, erre a hozzáállásra nem lennék azért ilyen büszke...

Efti:
Nekem is az a kérdésem, a mostani Win7 miért nem jó (ha eredeti)? Azért mert OEM?
Igaz, hogy az OEM verzió alaplaphoz kötött, de ha felhívod a Microsoft Magyarországot azzal, hogy alaplapcsere volt, kapsz új kulcsot.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Her Laca
#66806
Most mért baj az ha gyûjti a wineket?<#nemtudom> <#eplus2>

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

kifli
#66805
a jelenlegi win7-et nem tudod használni az új gépen?
V43 1105
#66804
Uncsi ? Hát nem tudom ha céges környezetbe kéne megérteném, de így egy kattintás aktivátorral és megy a cucc, az árából meg vehetnél faszántosabb procit, de te tudod..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

efti
#66803
hmm...koszonom, nem is nez ki rosszul a ket verzio. A tap mondjuk nincs benne, de nem nez ki rosszul. Koszonom <#worship>

A win7 licensz azert kell bele, mert uncsi a kalozkodas, a mostani gephez is van legalis win7em

WWFSMD?

redmonk
#66802
ASROCK Z68 Pro3-M 27313,-
INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX 39085,-
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 9687,-
SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE 25050,-
MICROSOFT Windows 7 Home Premium 64bit SP1 Magyar OEM 23242,-
Összesen: 124.377 Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#66801
Szerintem is, de azt mondta 120 én meg megpróbáltam.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66800
Ha megoldható, én még hozzádobnék egy 20-ast és vennék bele egy i5 2500k-t..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#66799
ASROCK Z68 Pro3-M 27313,-
INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX 27200,-
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 9687,-
GIGABYTE GV-R685OC-1GD HD6850 1GB GDDR5 PCIE 39396,-
MICROSOFT Windows 7 Home Premium 64bit SP1 Magyar OEM 23242,-
Összesen: 126.838Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#66798
OEM Win 7 mihhez kell ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

efti
#66797
Mivel meglehetosen instabil kezd lenni a gepem es unom az ujratelepiteseket is, ezert felmerult bennem az uj vasarlasanak gondolata. legalabb olyan eroset szeretnek mint a mostani, es a max 120.000Ftos hatarba bele kell fernie egy OEM windows 7nek es egy uj tapnak is. A mostani gep: intel E8400, Asus P5KPro, EVGA 8800GTS 640, 2GB Geil Black dragon.

Eddig magam valogattam osszte mindig a gepeimet, de megmondom oszinten par eve nem foglalkoztam a temaval es a mostani hardver piac meglehetosen idegen szamomra.

Ha tud valaki segiteni, azt nagyon megkoszonnem.

PS: proci mindenkepp intel, egy eletre eleg volt az AMDbol a 3.7+ athol 64nel...

WWFSMD?

#66796
Hát nem igazán gondolkodtam eddig matx de miután utánna olvastam kicsit elég best buynak tûnt a majdnem 100k nagy testvérével szemben ezért kérdezem hogy is lehet a külömbség méretett leszámítva hogy ennyire olcsó mert jobban felszerelt mint egynémelyik drágább atxes lap.
V43 1105
#66795
Procihûtõnek a link_1 , link_2 esélyes <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#66794
Ha van pénzed, és mATX-ben gondolkodsz, nyugodtan vedd meg... esetleg ajánlom még a P8Z68-V PRO alaplapot <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

zzeN
#66793
Én ezt ajánlom: coolink.
Mondjuk lehetne jobb színe.

ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN

#66792
Hali

Én éppen lapot akarok cserélni és eddig ki volt választva egy ASUS SABERTOOTH P67 REV 3.0 de nemrég láttam hogy matx is ROG lap is jön ki nemsokára (Asus Maximus IV GENE-Z (Z68, mATX) nah most a kérdésem az volna számít e valamit az hogy matx a méretet leszámítva nem tervezem semmiféle sli / crossfire gépet épiteni.
gurubefree
#66791
Oldalra a 140mm-es + felulre a 120mm-es. Oldalt elol be az osszes tobbi ki.
Boven eleg szerintem ....

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Hecker007
#66790
felülre szerintem érdemes két 14-est tenni, oldalra attól függ hogy milyen procihûtõt akarsz betenni mert a nagyobbaktól ugye csak a lentebbi helyre tudod feltenni a ventit, alulra 1 bõven elég, a 8cm-est meg fölösleges olyat nem nagyon kapsz ami ilyen méretben normális hangú
ez így összesen 6 max 7db venti, szerintem ezekhez érdemes szabályzót is venni hogy ne mennyenek maxon fölöslegesen, mert akkor hamarabb használódnak, meg ha csak netezel vagy filmet nézel akkor fölösleges, 6-os szabályzók egész normális árban kaphatók ha 7 ventit teszel be akkor szükség van még egy "y" kábelre én ezt a két felsõhöz tettem így azonos fordulaton forogtak mindig
hogy milyen ventit érdemes venni azt a többiek megmondják 😊
szerk.: a gyári ventik nem rosszak benne, de a kábelei rövidek nagyon! erre érdemes figyelni

V43 1105
#66789
Üdvözletem 😊

Cooler Master CM 690 II házat akarok majd venni, az új confignak, és a házba szerintem el kéne majd még pár plusz ventilátor...



Itt van maga a házikó lecsupaszitva. Ugye alapból a ház három darab ventivel érkezik, elõl van egy 140 x 140 x 25 mm-es, hátúl egy hátul 120 x 120 x 25 mm-es és felül, 140 x 140 x 25 mm-es ventilátor beépitve, felülre egyébként tehetõ még egy... Ezek mellett van még:
baloldalt két ventilátorhely 140 x 140 mm-ig,
jobboldalt 80 x 80 x 15 mm-es ventilátorhely,
alul két 120 x 120 mm-es ventilátorhely

A kérdésem, hogy milyen tipusú ventik lennének a jók, ezen helyekre? Illetve érdemes-e mindenhová tenni ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

sith7
#66788
Így már értem, ok, rendben

MSI B75MA-E33, Intel Core I5-3330S, Scythe Ninja 3, 2*4 GB Kingston Ram 1333 Mhz, MSI Radeon HD 7850 2 Gb, 320GB HDD, CHIEFTEC 500A, ThermalTake Dokker ház

blackcalibra
#66787
De.
De én is 1600 ramokat vettem, gondolván a proci tuning szeretetére is, hátha egyszer......
Vagy ugye jön még ebbe a lapba 6 magos proci is, oda jók lesznek.
sith7
#66786
Köszönöm a válaszokat, de a proci nem csak az 1333 - as ramokat kezeli ?
Minek akkor az 1600 -as ?

nem az ár miatt, csak kérdezem ...

MSI B75MA-E33, Intel Core I5-3330S, Scythe Ninja 3, 2*4 GB Kingston Ram 1333 Mhz, MSI Radeon HD 7850 2 Gb, 320GB HDD, CHIEFTEC 500A, ThermalTake Dokker ház

allock
#66785
várjál bulldozerig, bizotos lentebb nyomja majd a phenomok árát

#hhwnd

redmonk
#66784
Esetleg:

ASROCK 880GMH/USB3 17676,-
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 25787,-
COOLERMASTER Hyper 212 Plus 8037,-
CORSAIR 4096MB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 11037,-

(akkor már 1600-as RAMjaid legyenek)

Összesen: 62537,-

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

blackcalibra
#66783
Proci(Black Edition), alaplap nekem is ugyanez.
Hibátlan.
sith7
#66782
AM3 -ra váltáson gondolkodom, a következõ konfig mûködõképes lenne ?

Alaplap: Asrock 870 extreme3
Processzor: Amd Phenom II X4 955
Hûtõ: Coolermaster Hyper 212 plus
Ram: Kingston Hyperx 4096mb ddr3 1333 mhz cl9 kit

Ez ipon - ról: 62k

Esetleg ennyiért jobbat/mást ?

MSI B75MA-E33, Intel Core I5-3330S, Scythe Ninja 3, 2*4 GB Kingston Ram 1333 Mhz, MSI Radeon HD 7850 2 Gb, 320GB HDD, CHIEFTEC 500A, ThermalTake Dokker ház