Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Intel core 2 quad q9505 v q9400?
csak az órajelükben és az utasításkészletükben van különbség órajelben alig van de utasításkészletben a q9505 ékeskedik jóval. Nem nagyon értek hozzá de szeretném a jobbikat választani.
Sapphire HD6950 2GB - 56k
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
[merlinw.org]
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Te csak azt hiszed<#ravasz1>#ravasz1><#mf1>#mf1><#hehe>#hehe>
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Valamint a srácnak üzenem, hogy ezért vagyunk itt. Mondjuk nem én vagyok a legmayerebb meg én ipon listát szoktam csak nézni amikor állítok össze ilyet, de kérdezzen bátran a topikban és a véleményeket vegye legalább fontolóra szerintem. Rosszat nem akar senki.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
GIGABYTE GA-990XA-UD3 25925,-
AMD Phenom II X6 1090T 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 40011,-
KINGSTON 8192Mb HyperX PnP DDR3 1600MHz CL9 23025,-
GIGABYTE GV-R695OC-1GD HD6950 1GB GDDR5 PCIE 57502,-
COOLERMASTER SGC-6000-KWS2-GP Storm Sniper 24238,-
CORSAIR Professional Series HX650W (Seasonic bél, Moduláris) 28487,-
OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G 37345,-
WD 1000GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 18937,-
NEC BD-5300S fekete OEM 24725,-
Összesen: 280.195 Ft
Persze ebben sok szélsõséges eset van. Pl. nem kell moduláris táp és akkor úgy kb -8k. SSD-t is el lehet hagyni -37k. Blu-Ray író sem fontos -20k. Házból is lehet olcsóbb de még mindig jót venni -10k.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 45936,-
KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 20112,-
GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE 55659,-
FSP Aurum Gold 600W 20700,-
Összesen: 183.201 Ft
Csak példaként! Nem hiszem, hogy egy ilyesmi gépnek gondot okoznának azok a játékok. Sõt még 2012 végén is bõven jó lenne szerintem.
Ezzel még jobb játékokra.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás ಠ_ಠ
- Az újabb hardverek (csökkenhetnek a régebbi típusok árai)
- A Forint értéke (logikusan drágulhat minden, de olcsóbb is lehet. Esetünkben az elõbbi a megszokott😊)
- A termelés (túltermelés csökkenti az árat, de ez max memóriák esetében megszokott, ha meg kevés van, akkor drágul).
Magyarul, vagy most (illetve amikor van rá keret) veszel magadnak egy vasat amivel elkaristolsz 2-4 évig, vagy a végtelenségig várhatsz, mert fél-egy évente jönnek az újabb cuccok, így belekerülhetsz a mókuskerékbe, jól (mint grebber fórumtárs).
A memóriák pl. mostanában fele annyiba kerülnek, mint normál esetben. Intel most jött ki az új platformjával, így egy éven belül olcsóbb nem lesz (egyébként sem vészes az Sandy árazása). VGA-t meg nyugodtan vehetsz, egy középkategóriás (30-40k) kártya bõven elég mindenre még évekig (feltéve ha nem fullhádéban akarsz frémeket számolgatni, mert a luxust meg kell fizetni).
Tehát amennyiben nem vagy Intel õrült, max az AMD bulldozerét várd meg (hátha jobb ár/értéket képvisel majd), és vásárolj. Én is most fejlesztettem, most éri meg. A forint is relatív jó, az árak is jók és a hardverek is.
[merlinw.org]
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás ಠ_ಠ
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Ide bátran fordulhatsz. Én is így tettem/teszek, pedig még van a vásárlásig némi idõm.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Ha már megvan a készség a konfig vásárlásra meg a "kedved" is akkor kell szólni.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
I S A e o e m o w s m !
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
"Jabar sa bu eeda murishani!"
[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás ಠ_ಠ
I S A e o e m o w s m !
[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás ಠ_ಠ
Egyébként mi a vélemányetek az ilyesmikrõl? felismeri a gép egybõl vagy telepítgetni kell? elég gyors az adatátvitele az ilyesminek?
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417
AMD Athlon II X2 250 3.00GHz AM3 BOX 12625,-
CSX 4096Mb DDR3 1333MHz CL9 8075,-
Összesen: 32.350 Ft
Mennyi pénzed lenne mindenre? Milyen videokártyád van most?
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417
[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417
DDR3-as ram
- keresel hozzá hardveraprón egy használt, de mûködõképes alaplapot aprópénzért
- veszel új alaplapot, procit és DDR3 RAM-ot. 25-30 között kihozható.
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417
[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417
[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417
[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417
[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417
"...jegyezze fel hajónaplójába...megtette a kötelességét. Szebb sírfeliratot tengerész nem kívánhat." - J. F. Cooper: A Vörös Kalóz
viszont ami jobban zavar, az a mechanika 😄
értem ezalatt, hogy a zsanér a ki-becsukogatástól tönkrement elég hamar, pedig nem volt extra terhelés, vagy túl gyakran nyitogatva. valamint ahol a kezemet tartom gépelés közben, alatta lekopott a szürke szín, és kifeketedett. de ahogy látom, ez a te általad választott az más anyag/szín, stb...
azzal együtt én nem biztos hogy még1x az Asust választanám, csak ugye ez jó árban volt, meg sok volt rá a garancia (2 év)
Hajrá Magyarország!
Más márkát nem néztem, mert nekem mindig HP notebookom volt és soha semmiért nem kellett szervízbe vinnem.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Szerintetek ez a laptop megér 110-et? Gondolom, hogy ezek a leárazott laptopok valószínûleg bontatlanul porosodtak hosszú ideig egy raktárban és már kifutott terméknek számítanak. De mégis, mit gondoltok, jók ezek az ASUS laptopok? RAM-ot kevésnek érzem, de bõvíthetõ. Szerencsére a videokártya nem integrált. Néztem, az ASUS még támogatja az XP-t is. Nos?

"...jegyezze fel hajónaplójába...megtette a kötelességét. Szebb sírfeliratot tengerész nem kívánhat." - J. F. Cooper: A Vörös Kalóz
--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0
Igazából nem tudom van e valami értelme ezeknek, mert végül is ugyebár lehet pl szabályozni a ventilátor sebességét (rpm), de pl ha 1300 akkor minek vegyem lejjebb vele, vagy feljebb lehet ezekkel tekerni? pl 1400ig?
Az elsõ gépemben volt 5 venti hozzá 5 szabályozó, mindig mind1ik fel volt tekerve és kész...minek tekerjem le...😄 De ez nagyon régen volt.
Link