Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#66881
Videokártyákon az hogy 1 gigás vagy 1,5 - 2 gigás, ez mit számít? Mondjuk pl több mint 500 MB-tal több...mostanim 512 MBos, majd ugye lesz gépcsere, akkor legalább egy 1 gigásat szeretnék venni, de ami videokártyát kinéztem az 1,5.
#66880
Szerintetek

Intel core 2 quad q9505 v q9400?

csak az órajelükben és az utasításkészletükben van különbség órajelben alig van de utasításkészletben a q9505 ékeskedik jóval. Nem nagyon értek hozzá de szeretném a jobbikat választani.

MerlinW
#66879
Giga is annyi, az Asus pedig 54k😊

[merlinw.org]

redmonk
#66878
Ismerem és látom min akadt meg a szemed.
Sapphire HD6950 2GB - 56k

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#66877

[merlinw.org]

redmonk
#66876
Itt láttam egy jót. Akkor azzal meg fõleg kibír 2 évet. Személy szerint 3 évet is kihúznék vele. (6Mag, 8GB RAM, HD6950 2G😎 szinte egy álom.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Her Laca
#66875
"Rosszat nem akar senki."

Te csak azt hiszed<#ravasz1><#mf1><#hehe>

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#66874
Persze. Én is tudom. Csak szemléltetni akartam valami olyat, hogy egyszer kell megvenni a jót és fõleg azt amelyik az ember saját maga számára a legmegfelelõbb. Tudom, hogy amit leírtam Intel/AMD konfigokat olcsóbban is ki lehet hozni meg vannak okosabb döntések, de a lényeg, hogy teljesen egyetértek a te hozzáállásoddal (#66868).

Valamint a srácnak üzenem, hogy ezért vagyunk itt. Mondjuk nem én vagyok a legmayerebb meg én ipon listát szoktam csak nézni amikor állítok össze ilyet, de kérdezzen bátran a topikban és a véleményeket vegye legalább fontolóra szerintem. Rosszat nem akar senki.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#66873
A 2GB-os 6950 pedig már 56-ért kapható egy hete - ezt én is bebuktam pár nappal😊

[merlinw.org]

MerlinW
#66872
Feleslegesen drága alaplap..

[merlinw.org]

redmonk
#66871
AMD részrõl meg szerintem ezzel sem lenne gond. (ha most nem veszünk tudomást a Bulldozerrõl)

GIGABYTE GA-990XA-UD3 25925,-
AMD Phenom II X6 1090T 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 40011,-
KINGSTON 8192Mb HyperX PnP DDR3 1600MHz CL9 23025,-
GIGABYTE GV-R695OC-1GD HD6950 1GB GDDR5 PCIE 57502,-
COOLERMASTER SGC-6000-KWS2-GP Storm Sniper 24238,-
CORSAIR Professional Series HX650W (Seasonic bél, Moduláris) 28487,-
OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G 37345,-
WD 1000GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 18937,-
NEC BD-5300S fekete OEM 24725,-
Összesen: 280.195 Ft

Persze ebben sok szélsõséges eset van. Pl. nem kell moduláris táp és akkor úgy kb -8k. SSD-t is el lehet hagyni -37k. Blu-Ray író sem fontos -20k. Házból is lehet olcsóbb de még mindig jót venni -10k.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#66870
ASROCK Z68 Extreme4 40794,-
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 45936,-
KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 20112,-
GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE 55659,-
FSP Aurum Gold 600W 20700,-
Összesen: 183.201 Ft

Csak példaként! Nem hiszem, hogy egy ilyesmi gépnek gondot okoznának azok a játékok. Sõt még 2012 végén is bõven jó lenne szerintem.

Ezzel még jobb játékokra.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#66869
Azért nem akarok most venni, mert kb csak az E3on bejelentett játékok érdekelnek, nyáron nem is használnám (vagyis de, de arra elég a mostani is bõven)

[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás &#3232;_&#3232;

MerlinW
#66868
A hardverek árát három dolog befolyásolhatja:
- Az újabb hardverek (csökkenhetnek a régebbi típusok árai)
- A Forint értéke (logikusan drágulhat minden, de olcsóbb is lehet. Esetünkben az elõbbi a megszokott😊)
- A termelés (túltermelés csökkenti az árat, de ez max memóriák esetében megszokott, ha meg kevés van, akkor drágul).

Magyarul, vagy most (illetve amikor van rá keret) veszel magadnak egy vasat amivel elkaristolsz 2-4 évig, vagy a végtelenségig várhatsz, mert fél-egy évente jönnek az újabb cuccok, így belekerülhetsz a mókuskerékbe, jól (mint grebber fórumtárs).

A memóriák pl. mostanában fele annyiba kerülnek, mint normál esetben. Intel most jött ki az új platformjával, így egy éven belül olcsóbb nem lesz (egyébként sem vészes az Sandy árazása). VGA-t meg nyugodtan vehetsz, egy középkategóriás (30-40k) kártya bõven elég mindenre még évekig (feltéve ha nem fullhádéban akarsz frémeket számolgatni, mert a luxust meg kell fizetni).

Tehát amennyiben nem vagy Intel õrült, max az AMD bulldozerét várd meg (hátha jobb ár/értéket képvisel majd), és vásárolj. Én is most fejlesztettem, most éri meg. A forint is relatív jó, az árak is jók és a hardverek is.

[merlinw.org]

Her Laca
#66867
Nem kell ninja mód😊 Ne értsd félre,de mint mondtam értelmetlen most nézelõdni ,konfigot összeírni. Lehet októberben ugyanazért a pénzért jóval erõsebbet kapsz. A sok agyatlan (én is) elég sokat foglalkozunk a hardverekkel hobby szinten (de minek) így persze kicsit tájékozottabbak vagyunk,de ki tudja mi lesz októberben😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#66866
Addig akkor ninja módban olvasgatok :p Köszi mindenkinek a segítséget.

[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás &#3232;_&#3232;

V43 1105
#66865
Egyszerûbb ha írsz egy összeget, mennyit szánnál rá és az alapján valamit összedobunk neked !: )

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#66864
+1
Ide bátran fordulhatsz. Én is így tettem/teszek, pedig még van a vásárlásig némi idõm.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Her Laca
#66863
Októberig akármi történhet a hardver piacon. Értelmetlen addig nézelõdni szvsz. Még az is lehet ,hogy addigra "csak" megjelenik az AMD új procija😊
Ha már megvan a készség a konfig vásárlásra meg a "kedved" is akkor kell szólni.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

BarackHUN
#66862
Ha ez a helyzet valóban a lent már említett dolgot javasolnám, írd le ide mennyit szánnál rá, és pillanatokon belül megmondják a hozzá értõk az abból a pénzbõl kihozható legjobb konfigot, ha te magad (jelen esetben a fórumozók) állítják össze a gépet, úgy sokat lehet spórolni (mert alkatrészenként fizeted ki, nem egy komplett gépet veszel), viszont az eredmény ugyanaz lesz (egy már összeszerelt gép, garanciával, házhoz szállítva).

I S A e o e m o w s m !

#66861
Egyszerubb,ha megmondod,hogy mennyiert szeretnel gepet,mire hasznalnad,mekkora felbontasban es mi osszeirjuk neked.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Jabar
#66860

"Jabar sa bu eeda murishani!"

#66859
Hát én olyanra gondoltam, ahol kész konfigok vannak, mert nagyon nem tudom már mi a menõ és gondoltam megnézem, miket raknak bele a gépekbe mostanában.

[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás &#3232;_&#3232;

BarackHUN
#66858
Én az ipon.hu-t ajánlanám, ott neked kell virtuálisan összerakni a cuccokat, és õk meg fizikailag összeszerelik neked, le is tesztelik ha külön kéred, és kihozzák házhoz. Legalábbis amikor a bátyám gépet akart venni onnan hozattuk, és azóta is kifogástalanul mûködik, és ha jól emlékszem vasárnap rendelte és kedden jött meg.

I S A e o e m o w s m !

redmonk
#66857
Persze, itt vagyunk mi.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#66856
Tud valaki valami oldalt, ahol elõre összerakott konfigok vannak ? Igazából csak október környékén lenne érdekes az újítás, de gondoltam nézelõdök azért.

[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás &#3232;_&#3232;

#66855
Ilyesmi kellene nekem, csak magyar oldalon. Nem létszükséglet annyi usb. Ami kellene: 2 usb, esata, audio kimenet, sd, microSD és M2es kártyaolvasó. Ezt találtam de ezen kevés az usb, Valami másik alternatíva?
Egyébként mi a vélemányetek az ilyesmikrõl? felismeri a gép egybõl vagy telepítgetni kell? elég gyors az adatátvitele az ilyesminek?
redmonk
#66854

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Metalmilitiakid
#66853
egyenlõre nem tudom, mert mondom nem az enyém, majd ha megtudom és aktuális lesz visszatérek a kérdéssel, addig is köszi

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

franc0
#66852
Miért is?

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

redmonk
#66851
ECS A880GM-M7 (V2.0) 11650,-
AMD Athlon II X2 250 3.00GHz AM3 BOX 12625,-
CSX 4096Mb DDR3 1333MHz CL9 8075,-
Összesen: 32.350 Ft

Mennyi pénzed lenne mindenre? Milyen videokártyád van most?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Metalmilitiakid
#66850
ja csak még VGA is kell hozzá akkor vmi

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Hecker007
#66849
én is ezt tenném inkább, és akkor egy jobban fejleszthetõ gépet kap, igaz csak amd-bõl, de szerintem ilyen árban az jobb mint az intel

Metalmilitiakid
#66848
oké, köszi csak furcsálom, hogy sehova nincs odaírva

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Hecker007
#66847
jah memóriát elnéztem, pill és keresek, amúgy a lap biztos hogy jó láb nélküli procihoz, 775ös foglalatok egyformák 😊
DDR3-as ram

franc0
#66846
Ebbe már nem szabad pénzt ölni. Ahogy én látom, 2 lehetõség van:
- keresel hozzá hardveraprón egy használt, de mûködõképes alaplapot aprópénzért
- veszel új alaplapot, procit és DDR3 RAM-ot. 25-30 között kihozható.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Metalmilitiakid
#66845
öö meg DDR3 as a lap is, most nézem (bár tudom abba is kb ennyi a ram, csak hogy nem e linkeltél mellé)

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Metalmilitiakid
#66844
és akkor ez lábnélküli procihoz tuti jó ? csak mert sehol nem látom odaírva

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Metalmilitiakid
#66843
köszi

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Hecker007
#66842
LAP
RAM
Szállítással együtt 25 kb

Metalmilitiakid
#66841
2.6 os egymagos lábnélküli proci ha jól emlékszem (nem az enyém) és valami ehhez való lap kellene DDR1 es vagy DDR2 es(deakkor maga ram is kell egy kicsi bele kb 1 G😎 és 25 körül

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Hecker007
#66840
Milyen géphez kell és mennyi a keret?

Metalmilitiakid
#66839
Milyen lapot ajánlanátok 775 ös lábnélküli procihoz ?

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Besz
#66838
Köszönöm a válaszokat!

"...jegyezze fel hajónaplójába...megtette a kötelességét. Szebb sírfeliratot tengerész nem kívánhat." - J. F. Cooper: A Vörös Kalóz

Zsolti9014
#66837
nekem Asusom van, "technikailag" annyi a gondja, hogy akksiról használva az enyém fagy, de ismerõsömé pl. nem, de nem vittem vissza gariban, mert hülye voltam, meg amúgy is ritkán használtam akksiról.

viszont ami jobban zavar, az a mechanika 😄
értem ezalatt, hogy a zsanér a ki-becsukogatástól tönkrement elég hamar, pedig nem volt extra terhelés, vagy túl gyakran nyitogatva. valamint ahol a kezemet tartom gépelés közben, alatta lekopott a szürke szín, és kifeketedett. de ahogy látom, ez a te általad választott az más anyag/szín, stb...

azzal együtt én nem biztos hogy még1x az Asust választanám, csak ugye ez jó árban volt, meg sok volt rá a garancia (2 év)

Hajrá Magyarország!

redmonk
#66836
Rossz topik, de szerintem inkább ez.
Más márkát nem néztem, mert nekem mindig HP notebookom volt és soha semmiért nem kellett szervízbe vinnem.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Besz
#66835
Hello!

Szerintetek ez a laptop megér 110-et? Gondolom, hogy ezek a leárazott laptopok valószínûleg bontatlanul porosodtak hosszú ideig egy raktárban és már kifutott terméknek számítanak. De mégis, mit gondoltok, jók ezek az ASUS laptopok? RAM-ot kevésnek érzem, de bõvíthetõ. Szerencsére a videokártya nem integrált. Néztem, az ASUS még támogatja az XP-t is. Nos?

"...jegyezze fel hajónaplójába...megtette a kötelességét. Szebb sírfeliratot tengerész nem kívánhat." - J. F. Cooper: A Vörös Kalóz

LeventeV
#66834
a legolcsóbb román oldalról rendeltük de még így is drágább lett valamennyivel mint mondjuk az ipon. átszámolva 135 ezer forint körül volt, a 870es lappal.

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

#66833
Kösz az infót. :-)
Igazából nem tudom van e valami értelme ezeknek, mert végül is ugyebár lehet pl szabályozni a ventilátor sebességét (rpm), de pl ha 1300 akkor minek vegyem lejjebb vele, vagy feljebb lehet ezekkel tekerni? pl 1400ig?
Az elsõ gépemben volt 5 venti hozzá 5 szabályozó, mindig mind1ik fel volt tekerve és kész...minek tekerjem le...😄 De ez nagyon régen volt.
Hecker007
#66832
Az LXE az külsõ vezérlõ, nem kell beépíteni a kijelzõt felrakod az asztalra, van egy kis kártya amit beteszel, rákötöd a tápot, meg a ventiket és kész az egész, jah meg hátul egy kábellel csatlakozik a kijelzõ+vezérlõ rész.
Link