Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

franc0
#67231
Nekem AMD-s asztali gépem van, de nem értek veled egyet.
Ha ma kéne vásárolnom, Intelt vennék.
Amíg nem volt a mostani Sandy line, egyszerû volt a képlet: kb i5-760 alatt AMD, felette Intel (ezalól nyilván kivételt képeznek a konkrét célra épített konfigok, amelyek profitáltak az X6-ból).
Ma már a Sandy line pariban van ár/érték arányban is az AMD-vel. Ebben semmi meglepõ nincs, ott megvolt a generációváltás, itt nem.
Ha most veszek teszemazt egy 12 ezres Asrock H61M-S lapot, abba belemegy a legolcsóbb 16 rugós Pentium és az i7 2600K is...
Mindeközben az AM3+ lapok 20 felett indulnak, és ott is kétséges, tényleg teljes körû lesz-e a támogatása az FX prociknak (amiknek teljesítményérõl továbbra sem tudni konkrétat).

Ami a te konkrét példádat illeti, az iponnál picit drága az i3 2100, ami amúgy pariban van a 955-tel. Amúgy nekem négymagosított 555 van. Pretestedet vettem, mivel nem tuti, hogy lehet négymagosítani. Ráadásul a hõmérõ teljesen használhatatlan unlocknál...
Amibe még beleköthetsz, az a Sandy tuningmentessége vs a Black Edition procik. Ebben igazad is lenne. De itt ugye belép plusz költségként a hûtõ, szóval ez is árnyaltabb.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Her Laca
#67230
Intel VS AMD😊))
Apa kezdõdik:XD
Szerintem ne merüljetek bele.D

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Jakuza001
#67229
Tenyleg ?
A lapjaik olcsobbak, raadasul a jobb lapjaik vannak olyan arban, amiben az Inteles gagyi lapok.

A processzorjaik is olcsobbak, amik hasonlo teljesitmenyt tudnak felmutatni.
Mondjuk ertem en, hogy azert probalod igy beallitani, mert neked Inteles konfigod van. Nekem is de en nem vagyok elfogult es egyertelmuen kijelentem, hogy az AMD konfigok joval olcsobbak.

Egy INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX 27k ami valojaban csak ket magos.
Ellenben egy negymagos 955 az 25k, de egy negymagosithato AMD-t meg lehet venni mar 21k korul.

Egy gyengebb Sandy alaplap 27k, mig egy jobb am3-s lapot meglehet venni akar 20k alatt is.

Jaffa 2843
#67228
ha teljesítményben egálban akarsz lenni akkor ez sem igaz

ASROCK Z370 Extreme4, Intel Core i7-8700K, GIGABYTE GTX 1080, CORSAIR DDR4 16GB 3000MHz, Asus Xonar STX, Sennheiser HD600, Beyerdynamic DT 190, Logitech G613, Logitech G305, CM690 II, Acer XB271HU

Jakuza001
#67227
Pedig azert jocskan olcsobban kilehet jonni egy AMD-s geppel.

Jaffa 2843
#67226
ez így hatalmas tévedés, de te tudod (vagy nem) 😄

ASROCK Z370 Extreme4, Intel Core i7-8700K, GIGABYTE GTX 1080, CORSAIR DDR4 16GB 3000MHz, Asus Xonar STX, Sennheiser HD600, Beyerdynamic DT 190, Logitech G613, Logitech G305, CM690 II, Acer XB271HU

elitehun
#67225
Hát ahogy néztem egy AMD fényévekkel olcsóbb mint egy intel....
Jaffa 2843
#67224
elég bõven egy minõségi 620-as táp (elõbb elnéztem 520-asnak 😄 )
egy kis tápajánló

ASROCK Z370 Extreme4, Intel Core i7-8700K, GIGABYTE GTX 1080, CORSAIR DDR4 16GB 3000MHz, Asus Xonar STX, Sennheiser HD600, Beyerdynamic DT 190, Logitech G613, Logitech G305, CM690 II, Acer XB271HU

#67223
Hulla mindegy mi van mellett, egy ekkora normális táp bõven elviszi...

www.smart-bus.hu

Krisztiam
#67222
core i7 2600 proci
4 giga ram
samsung 1000 Gb HDD

Asus P8Z77-V, Intel Core i7-3770 3.40 Ghz, Corsair 32GB DDR3, ASUS RTX 2070 SUPER 8GB, WD 1000 GB 7200Rpm, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Cooler Master Hyper 212 Evo, Corsair HX 650W, HAF 912 Plus

#67221
Egy normális 620-s bõven elég...

www.smart-bus.hu

Jaffa 2843
#67220
kb 50-bõl kijön egy teljes (lap+proci+ram) platformváltás intel s1155-re (a jelenlegi eladásával).
megmondom õszintén nem igazán értem ezt az "amd-re szeretnék váltani" dolgot

ASROCK Z370 Extreme4, Intel Core i7-8700K, GIGABYTE GTX 1080, CORSAIR DDR4 16GB 3000MHz, Asus Xonar STX, Sennheiser HD600, Beyerdynamic DT 190, Logitech G613, Logitech G305, CM690 II, Acer XB271HU

Jaffa 2843
#67219
gondolom nem csak egy vga-t hajtana a táp.. többi alkatrész milyen?

ASROCK Z370 Extreme4, Intel Core i7-8700K, GIGABYTE GTX 1080, CORSAIR DDR4 16GB 3000MHz, Asus Xonar STX, Sennheiser HD600, Beyerdynamic DT 190, Logitech G613, Logitech G305, CM690 II, Acer XB271HU

Krisztiam
#67218
sziasztok
egy GTX 580-hoz mekkora táp kell? elég 620W?

Asus P8Z77-V, Intel Core i7-3770 3.40 Ghz, Corsair 32GB DDR3, ASUS RTX 2070 SUPER 8GB, WD 1000 GB 7200Rpm, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Cooler Master Hyper 212 Evo, Corsair HX 650W, HAF 912 Plus

#67217
A fene tudja, de valaki azt írta, most a DDR2 használt ára a DDR3 boltihoz közeli, lehet hosszútávon jobban járnál eladnád a DDR2-t és árában vennél DDR3-at? 40K körül már kijön egy négymagos proci és egy alaplap, de attól függ mik az igényeid?

elitehun
#67216
Hello!
Váltani szeretnék AMD processzorra. Ehhez ugye kell új alaplap de nem akarok lecserélni mindent, remélem ez megoldható. A ram DDR2-es 667 mhz-s, a videókari csatlakozója meg PCIe. Fõleg játékra kéne és remélem hogy 40 rugóból kijön mindez.
Elõre is kösz.
Jakuza001
#67215
Az, hogy szep es jo, csak mar lassan elavult es ahhoz kepest tul draga. 😄
Amugy szerintem teljesen felesleges venni i7-t, barmelyik foglalatbol, ha csak nem olyan munkat vegzel, amivel a +4 hyperthread magnak hasznat veszed.

Siman eleg egy i2500k, ami olcsobb is, igy masbol jobb hardware-t, mint lapot, tobb RAM-ot, jobb VGA-t engedhetsz meg magadnak.

Majdnem 20.000 Ft differencia van a ket emlitett processor kozott, mikozben teljesitmenyben talan semmi.
Ezert nem erdemes azt a regi processzort megvenni.

~44k egy 2500k, ~40k egy Asus P8Z68-V lap, ezek manapsag boven elegek, persze lehet olcsobb alaplapot is venni, de szvsz nem erdemes, mert az a gep lelke, sok mulik a stabilitason es extrakon, es sok gondtol kimelei meg magat a vasarlo, ha inkabb aldoz + tizezret az alaplapra, mint garasoskodik, majd kesobb a hajat tepi.
Tobbe kerul a hajbeultetes, hidd el. 😄

kifli
#67214
igen, azt tudom a h-val kapcsolatban nem voltam biztos
IMYke2.0.0.0
#67213
És a Z-vel is.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kifli
#67212
szandi híd, meg hozzá valami p vagy z lap (ugye a p-vel lehet húzni ha jól emlékszem?)
IMYke2.0.0.0
#67211
Az 1366-os alaplapok irreálisan drágák.

Érdemes Jakuza001 által felvetett módon áttérni az 1155-ös foglalatra, alaplapostul, RAM-ostul.
70-bõl kihozható egy i5-2500K, hozzávaló alaplap. +12 ezer 4 GB DDR3 1600 MHz-es RAM.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#67210
Ott a pont.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

mooo
#67209
Az volt az elsõ kérdésem,hogy mi a véleményetek arról a prociról.Mindenre nyitott vagyok.
Jakuza001
#67208
Eloszor is, a jo oreg Jedi trukkel elve, "Te nem akarod, azt a processzort megvenni"

Most oszinten 1366-os foglalatu procit venni 63k-ert, mikor lapod sincs hozza es a INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 kerul 67-be ?
Sot Gianninal 64.5k

mooo
#67207
Lehetõleg közelebb legyen a 30hoz,mint a 40hez,de ha csak pár ezer a különbség,hogy jobbat vegyek akkor inkább a jobbat.
IMYke2.0.0.0
#67206
Mennyi pénzed van rá?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

mooo
#67205
Esetleg tudsz ajánlani olyan alaplapot ami jó lenne hozzá?
#67204
😄

Processzor foglalat: LGA-1366
Alaplap foglalat: LGA-775

Szerinted belemegy? Természetesen nem.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

IMYke2.0.0.0
#67203
Az alaplap LGA-775-ös tokozású.
A processzor meg LGA-1366-as.
Nem tudod belerakni a processzort abba az alaplapba.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

mooo
#67202
Hali!
Mi a véleményetek errõl a prociról,illetve bele tudom-e rakni ebbe?
V43 1105
#67201
Video
Sõt ha jól látom kábel is van hozzá bõven 😊))

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#67200
Én is ilyen tápot akarok, igazából nekem is az általad leirt szempontok voltak a meghatározók, bár én hátúlra teszem, alulra.. de szerintem spéci kis cucc (:

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#67199
Azért néztem a GS-t, mert neves márkából megfizethetõ 14 centis ventis, viszonylag halkból õ volt az egyetlen ... tudod alsó és elöl-tápos(!) házba menne.

#67198
Nem jelent semmit, minden gyártónak vannak nagyon rossz szériái. Anno amikor a HD48xx sorozat volt a menõ, akkor a második eresztéstõl pl. Asus egyre több gázosat csinált. Effektív a gyári hûtéssel néhány héten belült megsültek a kártyák. (Persze a spéci drága hûtésûek nem, de pont akkor Asusnál elkezdtek két a referenciától eltérõ, és sokkal szarabb hûtést rájuk tenni.)
MSI-nek is voltak érdekes kártyái még anno.
Sapphire kártyáknál meg a gyári paszta szokott fél éven belül beszáradni csúnyán.

Jakuza001
#67197
Na ez az ami nem igaz.

V43 1105
#67196
Nekem ismerõsök közül 2-3nak van ilyen, és az õ véleményük alapján teljesen korrekt a táp, húzott 2500k-s procit és hd6950, 6970-et használnak ...

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

franc0
#67195
A regisztrációs dologról én is hallottam.

A GS és CX szériát én is hanyagolnám (CWT bél Seasonic áron), az XFX Core Edition valóban best buy a 15 rugó körüli kategóriában.
Egyedül a Corsair CX430 V2-nek lenne létjogosultsága nálam (ha lehetne már itthon kapni), ha valaki alsótáposba akar feketét és minden kábel harisnyás legyen.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#67194
OFF: Másik fórumon arról ledumáltak (GS és CX szériáról is), és ajánlották helyette a Seasonic SII beles XFX Core szériát. Akkor mos még is a GS mennyire jó?

#67193
A Lifetime garancia, az gyártónként és termékenként mást és mást jelent. Hivatalosan nem tudom XFX mit mond, de azt terjedt róla, hogy ez tíz év. Na most az eléggé kizárt mert még lasabban avuló részekre is 5-8 év a "Lifetime", és elvileg olyasmit jelent, hogy amíg a termék gyártásban van plusz kb. 3 év.
Azt viszont nem tudom nem csak idõlegesen volt az a gari XFX-nél, mint ahogy a Dell-nál volt a 4 év 3 helyett egy majdnem egész évig? meg rémlik a vásárlás után regisztrálni is kellett a terméket az oldalukon ezért.

V43 1105
#67192
De az XFX már csak Atit gyárt pl vidikariból, ami azért meglepõ 1-2 éve hagyták abba a közös munkát az Nvidiával.. pedig az egyik "õs" gyártó volt aki Nvidiával is foglalkozott...

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

franc0
#67191
És mizu az XFX lifetime garijával? 😊

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Her Laca
#67190
ABU mondja. Mit tudom én honnan az információ neki,de sokan mérvadónak tartják a véleményét.
Én maradok az ASUS nál,akármim volt tõlük az még mindig mûködik,sok sok év múlva is.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Her Laca
#67189
Helyes.😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

MerlinW
#67188
"Olvasom pl ,hogy a giga az egyre silányabb minõséget csinál"
Mégis õ adja a legtöbb garanciát😊

[merlinw.org]

V43 1105
#67187
Most nagyon vörösre vagyok állva... <#vigyor> HD6990-et már kicsit túlzásnak tartom, úgyhogy maradok HD6970-nél most 😊)

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Her Laca
#67186
A hûtése remek😊) Ugyan ez van nálam is,csak más a szíve😊 Zöld.XD
Biztos jó,jobb mint a ref.
Amúgy jó a 70 es,de nekem nem kéne még egyszer.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

V43 1105
#67185

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Her Laca
#67184
Most írta ABU
(A Giga sajnos egyre lejjebb adja. Õk spórolnak talán manapság a legjobban. Hiába a név, ha csak a múltból él. Sajnos manapság ez általánosan igaz rájuk. Amilyen tuti holmikat csináltak korábban olyan izéket dobnak most ki. 😞 )

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

V43 1105
#67183
Laci bátyám, mit gondolsz errõl a kártyáról ? 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Her Laca
#67182
Én csak ASUS-t vennék. Pontosabban nekem az van a DCII es.
Ez eddig hibátlan,mondjuk az 80 as.
Vagy amirõl jót hallottam még az a EVGA,de azt nem tudom kik forgalmazzák.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.