Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#67880
A vga sztem drága.

Ha már több helyrõl veszed és számításba vetted Giannit ahol egyébként személyes tapasztalatom nincs ,de az árak nagyon jók általában és a visszajelzések is.

Ott ez a kártya:
VGA ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5: 53.990,-

😊

PS3 Slim 250 PC

#67879
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tényleg sokat segítettek!!
Úgy tûnik hogy ez az összeállítás lesz, de hétfõig még nem lesz megrendelve úgy hogy változhat...ha esetleg valaki hozzá fûzne valamit ne tartsa magában:

ASUS P8Z68-V PRO: 44.334,- (iPON)
Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,- (Gianni)
Corsair 8192MB 1600MHz CL9 DDR3 Vegeance Kit2 - CMZ8GX3M2A1600C9: 25.163,- (A4team)
COOLERMASTER Hyper 212 Plus 7202,- (iPON)
Asus EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5: 68 465,- (ssos)
Intel 80Gb 320 Series (SSDSA2CW080G3K5): 34.990,- (Gianni)
Western Digital 1Tb SATA3 32Mb HDD (WD10EALX): 12.990,- (Gianni)
FSP Aurum Gold 600W: 20700,- (iPON)

257.834 Ft


2500 Ft iPON
2500 Ft A4team
2500 Ft ssos
3000 Ft Gianni

Szállítás: 10.500 Ft

Végösszeg 268.334 Ft
repvez
#67878
Esetleg a lenteb felsorolt kérdésekre is tud valaki néhány válszt, csak mert szeretek hosszutávra venni gépet és jo lenne ha legalább 2-3 évet kihuzzon fejlesztés nélkül, mint a mostani.DE ehhez szeretem tudni hogy a hangzatos reklámszovegek mogott mik azok amik tényleges teljesitménytöbletet jelentenek és mi az ami csak az árat nyomja feljebb érezhetõ potenciál nélkül.
Ja és létezik IDE->S-ATA converter vagy dobhatom ki a dvd iromat is az uj alaplakokon hiányzo csatlakozo miatt?
#67877
Csatlakozom.


PS3 Slim 250 PC

franc0
#67876
- Alaplap AM3 Asrock 870 Extreme3: 18.500,-
- CPU AMD Phenom2 X4 955 BOX Black: 24.500,-
- RAM DDR3 Kingston 4 Gb /1600 KIT HyperX: 10.500,-

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

repvez
#67875
Hát szeretném a legolcsobban meguszni és egyenlöre csak a proci alaplap memoria 3ast cserélném.
DE az elsö kalkulálás szerint ez is benne lenne 60k ba, de ebbol még szeretném megsporolni valamelyik komponens árát a régi alkatrészek eladásával.(x2 4000+,2gb 800mhz ddr2 és abit KN9Ultra)
#67874
Mennyit szánnál az új gépre?

PS3 Slim 250 PC

repvez
#67873
nézelödök gépfejlesztés ugyileg és probálok minél olcsobbat , de a legtöbb funkciot tudo gépet beszerezni.Egy AMD x4 965BE proci vagy egy 1055Tx6os procit néztem, bár nem tudom hogy most melyikkel profitálok többet a gyorsabb de kevesebb maggal vagy több maggal lassabban.
Illetve a memodiák közül 4 vagy 8gb-os szeretnék , de itt sem tudom , hogy mennyi elönyt jelent az ha 1600as helyett 1800 vagy 2000mhz-es példányokat veszek?
Az alaplapokrol meg ne is beszéljek azokban sokkal több kérdés van.

Elsö körbe Asrock márkát nézegettem,mert ahogy néztem ez a cég kinál a legolcsobban olyan alaplapot amibe minden földi jót belepakoltak.
ÉS akkor jönnek a kérdések.
-Az asrocknál milyen a driver support?
-Amelyik lapjuk tudja az 50 vagy 100% turbo modot az mennyire parasztvakitás és ezt minden eszköz károsodás nélkül támogatja(CPU,VGA,RAM)?
-ha 1800Mhz-es ram támogatás van ráirva akkor az 1866os vagy 2000mhz-es Ram még elmegy benne
Amelyikbe van integrált GPU azt lehet SLI vagy crossoverbe használni egy külön VGA-val fugettlenül hogy ATI vagy Nvidia az?
-Beállitható hogy 2d alatt csak az integráltat használhassam vagy azon párhuzamosan mást jelet küldjek ki mint a kölön VGA-rol?Gondolok itt arra hogy a játék a külön VGA-rol menne az integrálton meg egy video menne a TV-re?
-Hangugyileg milyen lehetöségek vannak mostanába a lapokon,mert most optikai kábelen megy a hang a házimozi erösitöbe és a füles ugye 3,5jacken, a mostani lapom nem küld ki optikain stereonál jobb hangot és választanom kell driverben hogy a fülest vagy a hangszoron akarom e hallgatni , a 2 egyszerre nem szól.Vagy mostmár a VGA hdmi csatiján is ki lehet küldeni a hangot ?Ez csak átjátszóként funkcionál az alaplapi hangcipnek vagy a VGA-n van külön hangchip erre?Esetleg van lehetöség 2 külön hangforrást 2 külön eszközre küldeni?filmhangja a hangszorora a zene meg a fülesen?
-Mekkora elönye van az uj UEFI-biosoknak a közeljövöben?
a 870-töl a 890-es csipszetig bezárolag mindegyik lap érdekel amelyik a legtöbb és legujabb szolgáltatást tudja ezek közül.

remélem tudtok pár kérdésre válaszolni vagy olyan helyet mutatni ahol hasonlo témákrol tudok olvasni.
köszi
V43 1105
#67872
Írtam privit !

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#67871
Nem értek annyira ilyen dolgokhoz, de szerintem ha konkrétan 6GB kell akkor az Tri-Channelben a legjobb megoldás, ha jól tudom az meg LGA1366-os foglalatban lehetséges ami baromi drága. Szerintem bõven elég 4GB még, aztán majd max. veszel még hozzá. Játékra tuti, hogy megteszi, fõleg ez a cpu+vga páros mellett.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#67870
Ez a konfig tetszik eddig a legjobban.
ööö memóriából 6 gb kellene, mit ajánlnál? Nézelõdtem de egyik 5 ezerrel drágább még se látok annyira különbséget...

Kingston Hyper-X 6GB (3x2G😎 DDR3 1600MHz KHX1600C9D3K3/6GX - 16 345 HUF
Corsair 6GB (3x2G😎 DDR3 1600MHz CMZ6GX3M3A1600C8 - 22 511 HUF

Egyik a legolcsóbb a másik elvileg népszerû. Kingstonom volt eddig, teljesen megbízok benne míg a corsairban nem tudom mivel sose volt.
redmonk
#67869
Köszönöm szépen, így azért már máshogyan nézek a termékeikre.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#67868
VTX3D = Powercolor + Arctic Cooling hûtés. Rosszat még nem hallottam róla.

[merlinw.org]

redmonk
#67867
mert *nem

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#67866
Igen láttam, viszont azért nem írtam mert ismerem a márkát.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#67865
Talán az arany középút.

ASUS Sabertooth P67: 38.990,- (Gianni)
Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,- (Gianni)
COOLERMASTER Hyper 212 Plus 7202,- (iPON)
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT 9788,- (iPON)
ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5: 53.990,- (Gianni)
Intel 80Gb 320 Series (SSDSA2CW080G3K5): 34.990,- (Gianni)
Western Digital 1Tb SATA3 32Mb HDD (WD10EALX): 12.990,- (Gianni)
Pioneer 22x DVR-218L Labelflash (SATA,fekete): 4990,- (Gianni)
COOLERMASTER RC-912P-KKN1-GP HAF 912 Plus 20513,- (iPON)
FSP Aurum Gold 600W 20700,- (iPON)
Összesen: 248.143 Ft

Érveim: 2GB-os a videokártya. SSD S-ATA3-as. Ház nekem jobban tetszik mint CM690. 80+Gold minõsítésû táp. Én rendeltem már mindkét féltõl, eddig semmi gondom nem volt. Haveromnak egyszer valami gondja volt a memóriákkal és Gianni minden szó nélkül cserélte.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

kifli
#67864
vtx3s 6950 2gb 56e iponéknál 😊
redmonk
#67863
De mint mondtam az nem volt a listán nála, ellenben ez moduláris, annyival drágább csak.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#67862
iPON:

ASUS P8P67 REV 3.0 35216,-
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 46110,-
COOLERMASTER Hyper 212 Plus 7202,-
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT 9788,-
*SAPPHIRE 11188-00-40R HD6950 2GB GDDR5 PCIE 62138,-
**GAINWARD 1817-BLISS GTX560Ti Golden Sample 1GB GDDR5 55724,-
NEC AD-7263S-0B Fekete 5200,-
OCZ 60GB SATA2 2,5" Vertex 2 30025,-
WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 13326,-
COOLERMASTER RC-912P-KKN1-GP HAF 912 Plus 20513,-
FSP Aurum Gold 600W 20700,-
Összesen: *250.218 Ft | **243.804 Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

kifli
#67861
de az 25 nem 18 😄

fölösleges ennyivel többet kiadni, hisz úgysem lesz a dolognak semmien pozitív látszata
redmonk
#67860
vártam a kérdést. semmi más miatt írtam csak mert egy helyrõl van ugye és szerintem ez éri meg arról a listáról legjobban. amúgy egy fsp aurum 600W-ot írtam volna ami úgy 18k.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

kifli
#67859
de táp mi a fasznak annyiért? 😄
redmonk
#67858
Gianni:

Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,-
SCYTHE Mugen 2: 10.990,-
ASUS Sabertooth P67: 38.990,-
Kingston 4 Gb /1600 KIT HyperX: 10.500,-
ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5: 53.990,-
Intel 80Gb 320 Series (SSDSA2CW080G3K5): 34.990,-
Western Digital 1Tb SATA3 32Mb HDD (WD10EALX): 12.990,-
Pioneer 22x DVR-218L Labelflash (SATA,fekete): 4990,-
Cooler Master CM 690 II Basic (RC-692-KKN3): 19.990,-
Corsair 650W CMPSU-650HXEU SLI: 24.500,-
Összesen: 255.920 Ft

Talán nem lett olyan rossz.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#67857
Lásd az alábbi írásomat. Core i7-2600K a jelenlegi túlárazott csúcsmodell. Elõbb fogod lecserélni, mint kihasználni (feltéve, hogy nem 3 monitoron fogsz szimultán több modellt renderelni Maya-val, miközben videót konvertálsz és krájzisszal játszol egyidõben😊).

Nem viccbõl vagy spórolásból ajánljuk a 2500K-t. Hanem mert az a legjobb választás perpill.

GTX580 detto. Ott az 570 a legjobb vétel, míg AMD oldalán a 6950/6970 és nem a 6990.
Megveheted mindenbõl a legmagasabban címkézett modellt, illetve a legdrágábbat, de az színtiszta pénzkidobás.

Saját véleményem, ha van 300k-m PC-re, de összetudom rakni 200-ból is, akkor megveszem annyiért. Nem fogok csak azért is +100k fizetni a semmiért😊 Ettõl keret a keret😊

[merlinw.org]

MerlinW
#67856
😊

Halál felesleges 40+ezret költeni egy lapra. Az alsó 30-as kategória is tartalmaz mindent mind eszközökben, mind minõségben amire egy otthoni júzernek szüksége van. Csak azért költeni mert éppen van pénz, barátok között is hülyeség.

Persze a Ti pénzetek... én csak jót akarok😊 Szerintem semmi szükség játékos PC-be e-pénisz-tuning illetve szerveralkatrészekre.

[merlinw.org]

#67855
Nagyon szépen köszönöm az eddigi fáradozásaitokat, amit hozzátennék még hogy gépház nekem nem kell mivel egy bazi nagy cooler már van ami ugye -17k de akkor ha már -17k abból egy jobb procira gondoltam, azaz az Intel Core i7-2600K 3.4GHz-ra. VGA meg gtx 580. SSD meg akkor mondjuk ha 64GBs lenne? Így is jó ?
pointer4
#67854
Nem véletlenül emlegetik itt a srácok, meg szinte mindenhol.
Bár biztos volt pár atrocitásuk, ezt egy kereskedelmi egységben nem lehet kikerülni, de a nagy átlagnak jó a véleménye.
Aqua-nál tuti jobban ajánlom 😄
pointer4
#67853
Ezt a szabályt még sose hallottam, felírom ide valahova... 45-ért már mehet? 😄 😄 😄

"44-ért nem veszünk alaplapot"
IMYke2.0.0.0
#67852
A kedvedért:

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67851
nem keverem a pixmániával... róluk is hallottam rosszat hogy hogy szállítják a termékeket... csak az iponról meg sok olyat hallottam hogy selejtes cuccokat szállítottak vagy a garival volt gond... de lehet hogy csak a konkurencia írogatott mindehova ilyen dolgokat.. szval akkor normálisak iponban?

MerlinW
#67850
Pár megjegyzés:

- 56-ért 2Gigás 6950-et kapsz --> VTX3D VX6950 2GBD5-2DH PCIE - 56.796 Ft
- 21-ért 8GB 1600-as memóriát kapsz --> KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/8GX - 21.000 Ft
- 44-ért nem veszünk alaplapot. --> ASUS P8P67 REV 3.0 - 35.216 Ft
- WD-bõl SATA3, FAEX-et veszünk😊

[merlinw.org]

pointer4
#67849
Tik itt minden nap ezt csináljátok ? 😄
pointer4
#67848
Összekevered a Pixmániával.
Jakuza001
#67847
Semmi hulyezes nincs ott. Az egy megallapitas arra, hogy hulye az aki 50k pluszt azert kifizet, mert nem tudja 5szor kinyitni az ajtajat egy futarnak.

Jakuza001
#67846
Nem itt nincsen semmi ha, arra vonatkozik csupan, hogy vannak azonos minosegu cegek, ha azoknal vasarol olcsobban, olcsobban jon ki tobb cegtol torteno vasarlasnal is.

Amugy mindenhol van visszaeles, ugyanugy az IPONnal is vannak erdekes dolgok, nem kell beallitani oket szuz kislanynak. 😄

IMYke2.0.0.0
#67845
Én nem hülyéztelek... <#schmoll2>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67844
En ? Te beszelsz zoldsegeket 😄 Na de te tudod, hogy minden termekre rafizetsz mondjuk 10-ezret egy cegnel es kulon szallitasi koltsegek mellett ugyis 50-el tobbet akarsz fizetni. 😄
Erre szoktak azt mondani, hogy a hulyenek is megeri. 😄

IMYke2.0.0.0
#67843
Egy 'ha'-ra alapozni nem kicsit felelõtlenség ilyen komoly összegeknél 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67842
Mar pardon ha tonkre menne ne agyj isten a VGA akkor nem mindegy kinek kuldi vissza ? Teljesen mindegy, hogy iponhoz vagy sem, ha ugyanolyan jo feltetelekkel intezi ezeket az ugyeket.

IMYke2.0.0.0
#67841
Nehéz eset vagy. <#bee1>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67840
Szamold azert ki ha 10-ert olcsobban kapsz egy raadasul meg modolhato 6950-t melyiket eri meg megrendelni. 😄
Egy cegtol de ugy is 8k-val dragabb, mint raszanod a maradek 10 ezerbol az uj +2k-es szallitasi osszeget hogy olcsobban hozzajuss egy jobb kartyahoz egy masik boltban ? 😄

IMYke2.0.0.0
#67839
Jó esetben az összárból lefarag 10-11 ezer Ft-ot, cserébe 2-3 céggel kell megküzdenie a szállítási díjak, és a garancia terén.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#67838
Ahogy írtam - ha egyben akarja a gépet, egy cégtõl, akkor azt kell fizetnie, amit ott kérnek.
Persze, ~12 boltból is össze lehet vásárolni a 12 alkatrészt .

Az az 550 W-os tápegység azért ennyi, mert moduláris, és mert CoolerMaster 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67837
Latod latod alakul az aruk. 😄D
A tapon valtoztatnek meg mert tul draga az egy 550W-s taphoz es mint emlitettem megfogadnam azt a tanacsot, hogy a VGA-t nem erdemes most az IPON-nal vasarolni mert iszonyat dragak abban a szegmensben es vannak ugyanolyan megbizhato boltok akik joval olcsobban adjak ezeket a kartyaikat. Mondok egy peldat az 1GB-s 6950 naluk draggabba kerul mint mashol a 2GB-s, amit naluk vagy 10 ezerrel dragabban lehet megvenni.

IMYke2.0.0.0
#67836
Részemrõl az utolsó kör.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67835
Ha nem romlana el akkor is tudod ket kulonallo szeparalt megjelenitesre hasznalni azonos idoben a ket kartyat. Na ez milyen marketing duma ? 😄
A valosagot ne keverjuk ossze massal. Ez tudja amaz meg nem.

pointer4
#67834
Nem néztem árakat, de ez itt jogos 😄
Bár ez a "ha elromlana a vga-d addig van megoldás", az nagyon gagyi marketing duma 😄
Jakuza001
#67833
Ugy hogy az Asus Z68as Pro nelkuli verziot meglehet venni alig 3ezerrel dragabban, ugy hogy sokkal tobbet tud mint egy P-s lap, mint bluetooth,VGA, ha esetleg elromlana a kartyad es ugy is tudod hasznalni a lapod az atmeneti idoszakban,d es a tobbi funkciot is sorolhatnam mint a virtu, SSD+HDD parositas stb.

A huton siman lelehet faragni ezt a koltseget, hiszen Scythet lehet kapni 11k korul ami teljesitmenyben szinte azonos a Noctuaval.

pointer4
#67832
Hát itt nem 😄
Viszont az értelmét nem látom, minek valami bele (ha már nem muszáj), amit sose használsz plusz pénzért?
#67831
Alaplap ASROCK Z68 Pro3 1 db 28.775 Ft
Processzor INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 1 db 46.110 Ft
Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz 2 db 17.449 Ft
Videókártya ASUS EAH6950/2DI2S/2GD5 PCIE 1 db 69.231 Ft
Merevlemez WD 1000GB Raid Edition4 7200rpm 64MB SATA2 WD1003FBYX 1 db 21.250 Ft
SSD KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2B/96GR 1 db 35.975 Ft
Ház COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 1 db 9.932 Ft
Táp FSP Aurum Gold 700W 1 db 23.438 Ft



252.160 Ft (201.728 Ft + áfa)

PS3 Slim 250 PC