Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

redmonk
#67930
Mi is volt velem? És mi történt?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#67929
Szerintem is, teljesen jol allitotta ossze amit venni ohajt, es nem a 300k feletti arban, hanem figyelembe vette, hogyan lehet finomitani a konfigon.

V43 1105
#67928
Már lefixálta mit is akart pontosan, ne féltsétek 😊)

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#67927
A la Redmonk user, de ot is kiszippantottuk belole a szippantoskocsival. Impossible is nothing.

Saor Alba

IMYke2.0.0.0
#67926
Nem én dolgom, de lassan annyira benne vagy a málnásban, hogy csoda lesz, ha kitalálsz onnan...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Solten
#67925
MerlinW, bizonyos logika szerint ugy tunik a post-olo "szerencses" un. 10%-ba tartozol... 😊)

Saor Alba

repvez
#67924
Én is csak azt tudom javasolni amit ToM1113, mert ezek az alkatrészek 2-3 éve voltak ujszerü álapotba (tudom mert nekem is ilyen van )
Az attol hogy valaki letakaritotta rola a port még nem lesz uj és attol hogy most minden a gyári értékan megy még egyáltalán nem biztos hogy nem volt szénné tuningolva eddig, ezt nem látod nem tudod ellenörizni csak azt veszed észre hogy valami nem ugy fog müködni ahogy kellene, ja és elöbb utobb észre fogod venni hogy gyenge a gép ez meg az nem megy el rajta és hamár most hogy még meg sem vetted már tuningolni kell eleve rossz jel. igy várj vele még egy kicsit és vegyél egy uj konfigot mert a most fellelhetö legalso kategoriás alkatrészek is gyorsabbak mint amik a használt konfigba van.
#67923
Alaplap ASROCK 770 Extreme3 1 db 16.812 Ft
Processzor AMD Athlon II X2 260 3.20GHz AM3 BOX 1 db 13.813 Ft
Memória KINGSTON 1024MB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/1G 2 db 5.775 Ft
Videókártya ASUS EAH5570/DI/1GD3(LP) PCIE 1 db 15.750 Ft
Merevlemez WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS 1 db 9.663 Ft
Optikai egység SAMSUNG SH-S223C/BEWE Fehér 1 db 4.876 Ft
Ház COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 1 db 9.932 Ft
Táp FSP FSP400-60APN 1 db 8.375 Ft


Összesen 84.995 Ft


Én inkább ilyesmibe gondolkoznék, ezen lehet finomítani még, picit drágábbra jöttem ki mint az általad írt keret. De sztem ne vegyél használtan ilyen gépet, nem ér ennyit. Ez új, garis minden cucc. Erõsebb, jobb. 😊

PS3 Slim 250 PC

Jakuza001
#67922
Mert az alaplap volt a hibas, azert. Csere utan lehet nezni a datumot, milyen sok hibauzenetem van, egy sem (nem csak BSOD volt hanem egyeb nyugjei is, mint hogy ket naponta piros kepernyovel indult). Raadasul mint irtam, az osszes forumon ugyanazzal a hibakkal kuzdenek azzal a lappal es inkabb az UD3P-t ajanljak helyette, mert annyira szar az az alaplap.

Jakuza001
#67921
Vagom, neked nincs panaszod, ellenben azoknak az emberek kilencven szazalekanak van vele, akik beirtak a prohardverre vagy egyeb forumokra.
Ellehet oket olvasni. Szoval te biztos kivetelezett vagy, vagy pedig csak beszukult a latoszoged attol, hogy neked is az a lapod van. Eljenek a markahu vasarlok akik meg a szart is csokinak nezik. 😄

Hecker007
#67920
Szerintem egy P8P67-es Asus lap elég teljesen, ha akarja tudja tuningolni, van rajta néhány extra is, és még mindig olcsóbb mint egy ilyen Z-s lap, Giga lapot én se merek ajánlani, de az Asrock, Asus, MSI lapok nagyon jók Sandy-hoz!

kifli
#67919
mitõl vagy te ennyire biztos abban, hogy az alaplap a hibás? 😄
Pretorian
#67918



Athlon X2 4400+
ASUS M3N78
2GB DDR2 800MHz Micron
Geforce 8200 Silent DDR2 HDMI
Seagate SATA2 500 GB
LG DVD Combo
450 W M-tech 12 cm-es ventilátorral
Ralink WI-FI kártya
+ Ezüst ház elöl 2 USB-vel.

Ezt veszem hétfõn 30 rongyért gari nélkül, de újszerû állapotban.
Kéne még bele egy közepse VGA amivel lehet játszani is, és valami komolyabb AM2-es proci, a kettõre együtt lenne 25k-m, tehát nyilván használt hardverben gondolkodom.
Mit ajánlotok?

Fasza gyerek vagy tomsolo! :D 5 büntipontot mikor írod be magadnak?

MerlinW
#67917
Vágom. Nekem és két pajtásomnak a Giga külön gyártotta le az alaplapokat. Mert õk sem panaszkodtak és én sem láttam blue screen-t lassan 3 éve. Aztán lehet én vagyok hülye és nem tudom a szakmában töltött 15 év után eldönteni mi a jó és mi nem. A képpel kapcsolatban pedig, a kernel összeomlását akármi okozhatta. Bármelyik szoftver, bármelyik hardver.

Különben sem azt mondtam, hogy ajánld az UD3-at. Nem kell. Viszont minden gyártónak van 24-30k közötti P67-es lapja. Külön kívánság nélkül ne a 44k-s Pro lap legyen az alap. Ezzel az erõvel lehetne a 80k-s extreme-et is ajánlani, mert miért ne.

Téma lezárva.

[merlinw.org]

Jakuza001
#67916
Igy van pont ezert mondomneki hogy olyan fost ne vegyen inkabb 3-4ezerert dragabban olyat vegyen amivel nem ez lesz a baja. Ennyit az ud3-b3-rol, meg arrol, hogy a csere ota nincsenek problemaim.

Mert ez a topic arrol is szol, hogy szart ne ajanlgasson senki, semmilyen penzert.






MerlinW
#67915
Legyen igazad... de akkor se vetess olyat másokkal amire nincs szüksége. Vagy kérdezd meg elõtte, mielõtt költöd a pénzét. Ez a topik nem errõl szól.

[merlinw.org]

#67914
Még1szer kösz a segítséget! :-) Így fél nap alatt csak összejött. :-)
Jakuza001
#67913
Gondolod ha nem lenne hulladek akkor a 90%-a a forumokrol nem ez jonne le ?

MerlinW
#67912
Komolyan gondolod, hogy nem cserélném le ha hulladék lenne?

[merlinw.org]

Jakuza001
#67911
Nem a komplett csaladot, csak a hulladek ud3-b3-t.

MerlinW
#67910
Nekem F2-es BIOS-al sem volt egy szál problémám sem a lappal, teljesen jól szolgál lassan egy hónapja. Egyszerûen kikaptál egy hibás példányt, elõfordul (gondolom rev 1-ed volt, nekem már az 1.1 van). Ettõl függetlenül ez sem mentesít fel az alól, hogy a komplett chipset családot leírod😊

[merlinw.org]

Jakuza001
#67909
F4-es BIOSal ugyanolyan fos volt mint az F3-al.

MerlinW
#67908
Nem a P chipsettel van baj... Gigabyte-nak a rev1-es DS3-as lapja valóban problémás volt, de mindent javítottak az F4-es BIOS-al. Maga a chipset teljesen jó. P67 több, mint elég mindenre. H az irodákba, P otthonra, Z az elvetemülteknek.

[merlinw.org]

Jakuza001
#67907
Nekem viszont a 30k-ert vett P-s lappal is csak nyugjeim voltak, de amiota lecsereltem egy rossz szot nem tudok mondani a lapra. Ugy is fogalmazhatunk, hogy eg es fold a kulonbseg.

MerlinW
#67906
Én 27-ért vettem P67-est és 4,7-ig szó nélkül tudtam húzni. Többek között a lent felsorolt valszeg sosem használandó luxus cuccok miatt kerül annyiba amennyi.

[merlinw.org]

#67905
+20k igen, de hát ha már a proci is K-s :-) Érted :-)
Jakuza001
#67904
Ha esetleg EZT valasztod ez is benne van a listaban, de azert az arert a 1866os ramok jobb valasztasnak tunnek.

#67903
És mivel giannitól nem 100k Ft alatt rendelnék hanem felett, így a költség is megnövekedett 4k Forintra, pontos végösszeg szállítással együtt: 249.696 Ft
MerlinW
#67902
A nem támogatott RAM-okat a 15k-s alaplap is befogadja ez nem teljesen errõl szól.

Az alaplappal kapcs. pedig - és tényleg utoljára, innentõl befejeztem - én is szeretem költeni a pénzt - ki nem? - viszont más pénzét pont itt nem kellene.

Mert akármit mondasz, ha nem akarja a 2500K-t 5GHz felett hajtani, ha nem kell neki Quad-SLI - fõleg, hogy Radeont vesz - ha nem kell neki blutooth port a lapra, ha nem akar két különbözõ gyártó VGA-ját beletenni, akkor baromira kidobattok vele 20 ezer fotintot az ablakon.

[merlinw.org]

#67901
Megnéztem, támogatja!
Jakuza001
#67900
Az a lista semmit nem er, peldaul az enym benne sincs es megis mukodik vele hibatlanul.
De hogy tovabbi jo dolgokat mondjak a laprol, a lapon talalhato egy gomb amivel belehet a nem supportalt memoriakat etetni a geppel, ha esetleg nem akarna elindulni valamelyik nyuglodo rammal.

MerlinW
#67899
Hátõõõ elõször talán meg kéne nézni az alaplap által támogatott RAM típusokat és az alapján válogatni😊

Tervezed egyébként a komoly tuningolást? Csak mert az kerül +20k-ba az alaplapon.

[merlinw.org]

Jakuza001
#67898
En a te altalad arral hasonlitottam ossze, mar az elejen is.

Mindenesetre teljesen korrekt most mar az egesz konfig. Amin meg faraghatsz ar, az a Pro nelkuli Asus P8Z68-V, par csatolo nincs rajta mint a Firewire kevesebb 2db-al kevesebb sata 3, 2-vel kevesebb usb3 es a DTS surround sensation es 5 ezerrel olcsobb, de ez mar nem oszt nem szoroz.

repvez
#67897
Most komolyan 250k-s gépnél 1000ft-on gondolkozol?

Mert ha az én kis szerény keretemböl szeretném kihozni a legtöbbet ott már eléggé megfontolando az a pár forint is hogy mi mit ér meg
#67896
- RAM DDR3 CORSAIR 8Gb/1600 Vengeance: 23.500,-
- RAM DDR3 CORSAIR 8Gb/1866 Vengeance: 24.500,-


Ezekre gondoltam. :-)
De így is egyértelmû. :-)
Kösz a figyelmeztetést!

Így akkor: 248.196 Ft
Jakuza001
#67895
Dragabban ?

Mondom nezd meg az arakat.

RAM DDR3 CORSAIR 8Gb/1866 Vengeance: 24.500,-
Corsair 8192MB 1600MHz CL9 DDR3 Vegeance Kit2 - CMZ8GX3M2A1600C9: 25.163,-

#67894
Igazad van. :-)
De akkor 1866 drágábban vagy 1600 olcsóbban?
Jakuza001
#67893
Azert nezd meg a RAM arakat rendesen.

RAM DDR3 CORSAIR 8Gb/1866 Vengeance: 24.500,- Gianni. :F

Az amit te akarsz IPONban venni nala 2k-val olcsobb.

De akar a G.Skill-bol F3-12800CL9D-8GBSR is jo (ez a Sniper seria) es ez is csak 23.990 ellenben a 25.5k-val.

redmonk
#67892
Ok, értem. Mint mondtam nem tudom, hogy mit és mennyit jelent.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#67891
Olyan különbségekrõl beszélsz, ami csak számokban látszik, halandó az életben vesz észre😊 Jó az a RAM, mondjuk ugyanezt megkapja Kingstone-ban 21-ért.

Az alaplappal pedig továbbra sem értek egyet, de a ti pénzetek😊

[merlinw.org]

redmonk
#67890
Ha veszel 2db ilyen KIT-t akkor tuti, hogy gyorsabb is lesz és szállítással mindennel együtt akkor: 254.820 Ft

Szerintem ezt még gondold át.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#67889
3D - edgecam, solidedge, esprit, autocad 2012.
redmonk
#67888
Az a 4GB memória CL7-es nem pedig CL9-es. Amennyire jól tudom ez valami elérési sebesség tehát gyorsabb a rendszer talán. Megkérdezhetem mire kell a 6GB RAM?

Én csak azt mondom ezzel, hogy elvileg gyorsabb. Megvennéd ugye spóroltál vele 10k-t. Aztán ha meg tényleg nagyon kell a 6/8GB memória akkor meg raksz hozzá még 5k-t és veszel még egy ilyen KIT-t. Amivel lenne majd 8GB CL7-es memóriád. Azért az már üt nagyon.

Ja azokra. Hát ahhoz nem értek majd mindjárt valaki megmondja, hogy melyik megoldással ért egyet ebben az esetben.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#67887
Ugyebár a lényeg hogy 250k-ban benne legyen, de ez a -10 ezer már annyira nem számít hogy most 238 k legyen kb, 6 gb memóriára szükségem van és mivel a 6 annyi mint a 8 így inkább 8. Azt meg nem értem hogy a 4gb-os 1600 mhzes miért lenne gyorsabb a corsair 8 gb 1600 mhztõl. Monitor sajnos már nem jöhet szóba. Úgy gondoltam hogy karácsonyig gyûjtök ismét és akkor veszek új hangkártyát, hangrendszert, monitort. Ez se lesz így együtt kutya füle. :-)

Köszi a segítséget még1x :-)
redmonk
#67886
Ehhez már csak egy ilyen monitor kéne amit Solten ajánlott nekem és megfogadom. link

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#67885
Figy, szerintem ne változtass rajta. Csak annyi még, hogy szerintem egy ilyennel még spórolsz is és elvileg (bár ehhez nem értek és nemtom mit jelent) gyorsabb is lesz a gép: Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL7 KIT
Majd itt a többiek ezt mindjárt megmondják.
8GB nem kell ha csak nem 3DSMAX-t használsz vagy videótszerkesztesz stb stb. Ez még -10k és akkor szerintem nagyon gyors és ütõs gép lesz. Maximum még egyszer még egy ilyen memória KIT-t veszel hozzá aztán csókolom.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#67884
Figyelmetlen voltam, bocs!
Így viszont akkor meg is van 250k-ból. <#pias><#pias><#pias><#pias>


ASUS P8Z68-V PRO: 44.334,- (iPON)
Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,- (Gianni)
Corsair 8192MB 1600MHz CL9 DDR3 Vegeance Kit2 - CMZ8GX3M2A1600C9: 25.163,- (iPON)
COOLER MASTER Hyper 212 Plus 7202,- (iPON)
ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5: 53.990,- (Gianni)
Intel 80Gb 320 Series (SSDSA2CW080G3K5): 34.990,- (Gianni)
Western Digital 1Tb SATA3 32Mb HDD (WD10EALX): 12.990,- (Gianni)
FSP Aurum Gold 600W: 20700,- (iPON)

243.359 Ft

2500 Ft iPON
3000 Ft Gianni

Szállítás: 5500 Ft

Végösszeg: 248.859
redmonk
#67883
Talán akkor már 4GB, CL7-es memóriát kéne keresni nem? Azért az jóval gyorsabb lenne. Vagy nincs igazam?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#67882
Gianninál 53k az a videkókártya. Akkor máris -14k 😄

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#67881
A Ramok se vmi olcsók....

8 giga sztem egyelõre felesleges, bár ki tudja mit hoz a holnap...

Mindenesetre ezt is 18 ezer körül meg lehetne úszni.

PS3 Slim 250 PC