Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

V43 1105
#68331
Hát az a sabertooth lap... fúj...

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68330
ITT egy radi0 4k-s tesztje... 😊) ( spinpoint f4 )

www.smart-bus.hu

redmonk
#68329
#68324

Szerintem nem egy rossz ár azért a gépért.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#68328
Tessék... produkálj nekem ilyen elérési idõt, és 4K értékeket! 😊

www.smart-bus.hu

V43 1105
#68327
A 40Gb-os helyett, ez : Intel 80Gb 320 Series (SSDSA2CW080G3K5): 34.990, ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68326
Pedig elég egyértelmû! 😊 Ott van a leírásban, csak alátámasztani tudom. Ez egy olyan dolog, hogy amíg az ember nem próbálja, addig nem érti.

Megtáltosodik a rendszer SSD-n... egy olyan gépben amit õ írt, egy raid tömb is olyan mintha behúzott kézifékkel használnál egy Ferrarit... 😉

www.smart-bus.hu

gurubefree
#68325
Nagyon tavol all tolem hogy barkit is bosszantsak ..... csak az erthetetlen szamomra hogy lehet valakit radumalni egy 40GB SSD ami a nagyon messze all attol hogy ilyen ar mellett "mas vilag"-nak nevezheto lenne. De mint mar emlitettem 100x ez csak maganvelemeny es azt hiszem az itt szabad <#smile>

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

redmonk
#68324
gurubefree
#68323
Nem kell itt visszakozni .... allok elebe egy korrek tesztnek es akkor lathatjuk hogy megeri e az arat 😄

Van par teszt program .... 4-5 es adja magat mennyire is jobb egyik a masiknal. En megbizok benned tedd te is . Nem hinnem hogy tobb lenne mint 10-20 perc

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68322
Szerintem elég 2500K, 6970 helyett 6950 ( moddolható ). Ezzel már spóroltál annyit, amibõl kijön egy SSD. Hidd el más világ... ott a teszt, olvasd el, és dönts. Ne higgy nekünk... 😉

www.smart-bus.hu

#68321
Jaj Guru ne bosszants... gondolod a levegõbe beszélek? 2 db SSD-m van, bármelyik keresztbe lenyeli bármelyik raid tömböt rendszer lemezként. Olvasd el amit linkeltem...

www.smart-bus.hu

#68320
Korrekt teszt a napi használat... mint például böngészõ, stb!

Csak mondok egy szélsõséges példát. Laptop: Outlook megnyitása vinyóról: 1 perc. SSD-rõl 1-2 másodperc! 😉

www.smart-bus.hu

V43 1105
#68319
Játék, 3d modellezés, photoshop ~ nagy méretû textúrákhoz fõként, renderelés, mozgóanyag vágás, konvertálás.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#68318
Mire kell az új gép?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

gurubefree
#68317
Ki beszel itt a te gyari adataidrol ....

En csak azt mondtam csinljunk egy tesztet es abbol kiderul .

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68316
Mire használnád?

www.smart-bus.hu

MerlinW
#68315
Hát, villogáson kívül otthoni felhasználásra nem nagyon lesz ez semmire😊

[merlinw.org]

gurubefree
#68314
Elhinnem .... bar amint latom neked nem ez a 40GBos csoda van 😄

En korrekt tesztrol beszelek nem kicsi file-rol . <#ravasz1>

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68313
Ha raid0-val te 0,1 ms elérési idõt produkálsz, akkor fejet hajtok... tízszer! 😄

Addig egy kis olvasni való! 😊

www.smart-bus.hu

pointer4
#68312
Nekem van itt egy firefox temp könyvtáram, 570mb, tele kicsi file-al, kíváncsi lennék mennyivel lassabb mint a két raid-elt winyó, de nem tesztelem le, úgy se hinnéd el látatlanba 😄
gurubefree
#68311
Ez mar tema volt 😄 ..... ranezesre kozel 80k-val kevesebbol ugyan az a teljesitmeny. szigoruan maganyvelemeny.

Nem tudom mire lesz.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#68310
Holnap csinalok egy tesztet .... te hozod a 40GB Intel SSD-t en hozom az en vasam. Te szabod a felteteleket.

Ha lehet valasztani akkor en a kardot valasztom <#vigyor>

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

V43 1105
#68309
INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX - 64.500Ft,- Gianni
ASUS P8Z68-V PRO - 39.990Ft,- Gianni
CORSAIR DDR3 8Gb 1600Mhz Vengeance Blue - 21.990Ft,- Gianni
ATi HD 6970 2Gb EAH6970 DCII/2DI4S/2GD5 - 72.500Ft,- Gianni
Cooler Master HAF 932 (RC-932-KKN1) - 35.990Ft,- Gianni
HDD Samsung 1.5Tb SATA2 32Mb HDD (HD154UI) - 12.990Ft,- Gianni
DVD-RW NEC 24x AD-7263S Labelflash - 4.270Ft,- Gianni
Corsair 650W CMPSU-650HXEU SLI - 25.500Ft,- Gianni
NOCTUA NH-D14 - 18.990Ft,- Gianni

Összesen : 297.200Ft,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

MerlinW
#68308
Kontra😊
1. Nem melegszik
2. nincs hangja
3. harmad annyi helyet foglal
4. kevesebbet fogyaszt
5. nincs mozgó alkatrész, ergo jó esetben tovább él - bár ez majd idõvel kiderül😊
6. gyorsabb - és nem a rendszer felállása a lényeg, hanem hogy maga a rendszer lesz gyorsabb, hiszen bármilyen alkalmazást is indítasz, a lemezmûveletek fele a rendszerparticiót terheli.

[merlinw.org]

#68307
Milyen gépet akarsz venni?

www.smart-bus.hu

#68306
No, egy pillanat! 😊

Az a csak 40GB nekem egy munka laptopban w7 mellett simán elég.

Drága? Mihez képest? Egy komoly gép alá ma már kötelezõ! Más világ...

Azt megnézem, hogy bármilyen raid0 0,1ms elérési idõt produkáljon! Írásban, olvasásban jó a raid, csak kár, hogy rendszer esetén pont semmit nem számít! 😄 A 4k-s, és a random elérési idõ a lényeg... abban pedig a leggagyibb ssd is jobb mint bármelyik raid tömb... 😉

www.smart-bus.hu

V43 1105
#68305
Én is ezen a véleményen vagyok, voltam is..😊 szóval egyenlõre most nem veszek ssd-t, majd ha olcsóbb lesz... 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

gurubefree
#68304
Sorolom 😄

1; csak 40GB
2; draga
3; barmilyen Raid0 olcsobban jobb teljesitmennyel bir ( ugy hogy 40GB helyett kapsz 1TB-ot akar )

En nagyon ellene vagyok ennek az SSD oruletnek. 19.000- azert hogy par masodpercel hamarabb fealljon a rendszer. (?) mert csak ennyi nem tobb.
En addig varok ezzel amig fele aron lesznek az SSD-k ... eljon az is hidd el. Addig is a jo oreg HDD-k is megteszik .

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

V43 1105
#68303
SSD-ben nem vagyok otthon, mi a baj vele ? Azon kivûl hogy kicsi. 😄

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

gurubefree
#68302

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#68300
😄 Nem hogy megvedd

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68299
Jah, Win7-hez minimum 60-as ajánlott.

[merlinw.org]

#68298
Nem én rendeltem a gépet. Összeállítottam és odaadtam kinyomtatva a konfigot. Nyilván változtatott rajta és megrendelte...el lesz intézve a dolog. 😄
#68297
Ilyen van a laptopomban asszem... 😊 Intel megbízható, veheted nyugodtan. ( bár én nagyobbat vennék )

www.smart-bus.hu

MerlinW
#68296
V43 1105
#68295
Köszönöm. 😊

Valaki ajánlotta õt, róla mi a véleményetek : SSD Intel 40Gb X25-V (SSDSA2MP040G2R5): 18.990,- ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68294
Korrekt, gyors, megbízható.

www.smart-bus.hu

MerlinW
#68293
Ha számítanak az adataid, rendszeresen futtass chkdsk-t (figyelni a hibás szektorokat), illetve garanciaidõ lejáratáig cseréld mindkét lemezt😊

[merlinw.org]

V43 1105
#68292
Gianninál 35k.. hm. 😊 Apropó, vásárolt itt már valaki Giannitól ? Mesélne róla az illetõ, termékek, termék átvevése, fizetés stb....

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

kifli
#68291
3év gari, msi és asus is tudja, de én a 3 közül inkább gigát választanám
MerlinW
#68290
Csokító😊 Ronda mint a bûn, de sok jót hallottam róla😊

[merlinw.org]

V43 1105
#68289
HAF 932 házról mi a véleményetek ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

MerlinW
#68288
SSD-n lesz a rendszer, annak kell gyorsnak lennie. A további háttértárakat szerintem felesleges RAID-elni. Persze igény kérdése. Játékokra nincs hatása megfelelõ memóriamennyiség felett, csak a vadul író alkalmazásokra, mint valamilyen kiszolgáló komolyabb naplózása, videó kitömörítése, stb.

[merlinw.org]

#68287
#68258

3 év garancia, 48-48 sikeres moddolás... szerintem elég meggyõzõ! 😊

www.smart-bus.hu

gurubefree
#68286
Csinald csak .... jo az. Nekem tobb mint 2 eve megy problema nelkul.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#68285
Miert eppen a Giga ?

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68284
Mit miért is?

www.smart-bus.hu

redmonk
#68283
Majd a következõ gép lenne úgy, hogy SSD-n a rendszer meg pár program...és akkor mellett 2db 500GB-os WD-t raknék RAID0-ba ha ettõl gyorsabb lesz azokról az adatok elérése illetve ha ennek így van értelme. Asus P67-es lap lesz majd valószínûleg.

Szóval MerlinW te azt mondod, hogy inkább egy SSD-m legyen mellette inkább 1db 1TB-os HDD-vel?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

gurubefree
#68282
Miert is ?

HD6950 2GB

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68281
Raid 0 az amikor két lemezt szexualizálsz. Ez annyit jelent, hogy 2db ugyanolyan méretû pl 500GB, típusú lemezbõl lesz egy darab 1TB-os egybefüggõ (vagyis egy lemezként látod a kettõt), ~80%-al gyorsabb háttértárad.

Hátránya, ha az egyik lemez elszáll, úszik minden adatod. Elõnye, hogy két jó lemez esetében a sebessége az SSD-vel vetekszik.

Véleményem: Baromi jó dolog volt, az SSD-k megjelenéséig. Ma már felesleges kockázat helypocsékolás és pénzkidobás.
Manapság HDD + SSD, ha RAID akkor max RAID 1 azaz mirror, de ezt otthonra csak nagyon parásoknak ajánlom😊

[merlinw.org]