Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

redmonk
#68381
hardverker
xtreme
link

Eléggé nehéz jót, jó áron megtalálni.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

gurubefree
#68380
Nezd az argep-en.

ゾルターン

gurubefree
#68379
Szerintem varni kell ..... nagyon valoszinunek tartom ha kijon a HD6870x2 akkor megnyomja az arakat. Mar csak azert is mert csunyan elkeni az 580at .

ゾルターン

redmonk
#68378
Hol található? Én nem igen lelek rá. Ha találtam volna egyértelmû, hogy azt mondtam volna én is.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

gurubefree
#68377
Azert az a dupla egy kicsit tuzas ..... mar van 34k-ert.
SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 5850 Xtreme

ゾルターン

gurubefree
#68376
Beteg vagyok mar ettol a HD5830-tol .....

ゾルターン

redmonk
#68375
Tényleg nem tudom mi a fa***ról beszélsz. Stílusnak mi köze a pénztárcához és pláne egy vga-hoz a külalakon kívül nem tudom.
Mindegy hagyjuk.

Támpontként mondom, hogy én az 1éves HD5750-el vígan eljátszadozom. Max. lejebb veszem a felbontást egy picit ennyi.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

IMYke2.0.0.0
#68374
Stílus, basszus!

Ne láss bele olyan dolgokat, amiket sem Õ, sem én nem írtam. Fasz ki van már!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

redmonk
#68373
Mi az, hogy ha úgy érzi csak ebben mozoghat akkor téved? Gondolom ennyi pénze van vagy csak ennyiért hajlandó venni mert neki elég. Csak jobban tudja mit engedhet meg magának. Amit te mondasz azért szinte a dupláját kéne kiperkálnia. Ennyi erõvel új gépre is spórolhatna, sõt spórolhatna 2 évig amikor meg azt mondanánk, hogy még várjál mert ez meg ez jön.

Feltett egy kérdést, egy határozott kérdést amibõl nekem az jön le, hogy valamelyest utána olvasott és arra jutott, hogy neki egy ilyen elég lenne és a pénze is ezt mutatja.

Ennyi erõvel mond azt neki, hogy gyüjtsön 2GB-os moddolható 6950-re bakker.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

IMYke2.0.0.0
#68372
Minõséget firtató kérdésre nem kaphat más választ - egyik se éri meg az árát.

Ha úgy érzi, csak ebben az árkategóriában mozoghat, akkor téved. Kis türelemmel, spórolással és persze az 5850-essel jobban jár.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

redmonk
#68371

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#68370
LOL. Gondolom azért eme 2 tipust kérdezi mert szinte egy áron vannak és kb. ennyit akar költeni rá. Amit te mondasz az a duplájába kerül az alant leírtaknak.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

IMYke2.0.0.0
#68369
Egyik se. 5850-esre gyûjts!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

redmonk
#68368
Utóbbi! kb 25k iPON-nál.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Systore
#68367
Üdv!
Melyik lenne a jobb választás a kettõ közül?

Sapphire ATi Radeon HD 5770 1 GB DDR5
Sapphire ATi Radeon HD 5830 Extreme 1GB DDR5
MerlinW
#68366
Nem, csak fülledt esõ utáni meleg van😊 Viszont most, hogy mondod, megyek is ágynak😊

[merlinw.org]

gurubefree
#68365
Te is vagy mint egy Bagoly btw ....... ( en is ) Te is allando ejszakas vagy ? <#smile>

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

redmonk
#68364
Ez mindent elárul.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#68363
<#zavart1>

[merlinw.org]

MerlinW
#68362
i5 vs i7
Aztán döntsd el megéri-e az a 4-5% azt a 20 ezer forintot. Egyedül renderelésben erõsebb ~10%-al.

[merlinw.org]

gurubefree
#68361
Nekem volt szerencsem dolgozni olyan gyarban ahol hasonlo dolgokat csinaltunk. En HSP es GSM + a furat szerelt alkatreszek PLC vezerlesu gepeit programoztam.

Lathato a psztazo gep ami az olvaszt pasztat keni a pcb-re. Azt a tipusu gepet hasznaljak a nokia telefonok osszerakasara is ( Fuji ) azt a 20ezer alkatreszt a sorra ertsetek ( lehet benne akar 30 gep is ) A regebbi revolverfejes gepek 6 fejjel akar 10 alkatreszt is beultettek masodpercenkent. Ez programfuggo . A Fuji-k azert jok mert nagyobb alkatreszeket ( draga alkatreszeket ) BGA-t is tud ultetni.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68360
franc0
#68359
Végülis annak is megvan az elõnye, ha húzod a váltást...
Én türelmetlen ember vagyok, ha HDD-s gép elé ülök eléggé fel tudom húzni magam. A jót könnyû megszokni.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

gurubefree
#68358
Szeretnem ha mindenki aki eppen onlajn van valszolna egy egyszeru kerdesre.

Nehogy elkezdjetek kivesezni !!!!! Csak egy szam nem tobb <#smile>

A kerdes . Adott egy vga aminek gyari adatok szerint a TDP-je 175W . Mennyit fogyaszt ez a kartya 100% GPU terheles mellett ?

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#68357
Oszinten mondom ... es nem azert hogy magamat igazoljam. Amit en hasznalok meg nem talalkoztam idegorlo folyamatokka mar ha az idore kell gondolni.

De mint mindig ... ugyan az a vege minden egyes velemeny cserenek. A penz.
Akinek van es megteheti termeszetesen tegye ( az a 40GB-os akkor is rossz valasztas <#wink> )

En megtehetnem de megsem teszem mert meg ertelmet nem letom ... lehet tul turelmes vagyok a szamitogepemmel 😄

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68356
Egyébként ez is igény kérdése. Én tisztában vagyok az SSD elõnyeivel, a céges gépekbe, ahol volt rá igény vettem is, viszont a sajátomba nem, mert nincs rá szükségem, ahogy RAID-re sincs😊

[merlinw.org]

redmonk
#68355
Igen tudom. Én is javasolnék olcsóbbat amúgy. Nekem majd egy ilyen lesz a következõ gépemben. Magamat ismerve azt úgy 2,5-3 évig nem cserélem le. Nem tudom mennyire mûködik jól az a thermal armor de remélem azzal és a többi hûtési megoldással is frankó lesz a gép ilyen huzamosabb idõre. + Nekem tetszik ahogy kinéz

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#68354
Igen, erre is próbáltam már célozni, de aki nem próbálta még, annak ez így nem megy át.

Engem gyakorlatilag az a kis 40GB-s SSD mentett meg a laptop cserétõl... mintha új gépet vettem volna olyan érzés volt. Én balga meg azt hittem a procija gyenge...

www.smart-bus.hu

MerlinW
#68353
Legközelebb végezd el ezeket
és ezeket és tovább fognak élni😊

[merlinw.org]

#68352
A kötelezõ átvitt értelem... nyilván ki lehet hagyni egy negyedmilliós gépbõl az SSD-t, csak véleményem szerint öngól.

www.smart-bus.hu

franc0
#68351
Itt nem csak arról van szó, hogy hány percet spórol az ember naponta, persze ez is fontos lehet.
Az a legjobb benne (amit nem ért meg az, akinek még nem volt), hogy egész egyszerûen élmény így használni a gépet. Sosincs idegörlõ várakozás, vinyódarálás. Minden ott van pikk-pakk. Ilyennek kellene lennie minden gépnek a 21. században.
És ezt nem adja vissza semmiféle i7 2600K 5GHz-re húzva sem, ha szutyok vinyón van a rendszer és a legfontosabb állományok.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

MerlinW
#68350
Ezt kiküszöbölték a trim és wear leveling technológiákkal a második (2009) generációban.

[merlinw.org]

#68349
No, de nem kívánok vitázni, mert ilyen késõn már a türelmem is kevesebb... 😊

A lényeg, ha ár/érték arány a lényeg, akkor HDD... ha van pénz i7k-ra, akkor egyértelmûen SSD.

www.smart-bus.hu

kifli
#68348
enyém 2 éves lenne, ha nem ment volna tönkre 1 év után 😄
gurubefree
#68347
<#eljen>

Ez a baj veled ... itt semmi sem kotelezo. Itt nem kell megfelelni . Minden ember mas .

De csak brahibol megmerem mennyi ido amig megnyitom az outlook-ot 😄 A kakao marad .

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68346
De, teljesen jó. Azt mondjuk tudod, hogy én még az alaplapon is spórolnék kicsit, de ettõl eltekintve sokkal értelmesebb vétel, mint amit õ rakott össze magának.

[merlinw.org]

gurubefree
#68345
En pont az ellenkezojet olvastam az SSD life time-rol. De ez meg akkor volt amikor az elso tipusok forgalomba kerultek.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68344
Látom Guru nem értjük egymást!

1. Intel 40GB, laptop. Outlook indulása HDD-n, 1 perc. SSD-n 1-2 MÁSODPERC! És ez csak egy program... add össze, hogy nap végére mennyit vártál feleslegesen... én nem iszok ennyi kakaót!

2. OCZ Vertex 120GB. Én szimulátorozom... az ArmA2 textúra betöltései összehasonlíthatatlanok HHD-n, illetve SSD-n. Erre a raid tömb alkalmatlan! E mellett az SSD az egész rendszerednek add egy olyan plusz sebességet, ami megéri a felárat. Nekem, és még sok más felhasználónak.

Akinek van pénze i7 2600k-ra, meg 40+ alaplapra, annak már kötelezõ az SSD, ha nem akarja, hogy egy elavult szar, ami gyakorlatilag csak adattárolásra jó, visszafogja a negyedmilliós gépét...

www.smart-bus.hu

MerlinW
#68343
Én 4-5 éven belül sosem cseréltem HDD-t. Akkor cseréltem, mikor megjelentek az elsõ hibás szektorok. A lent linkelt PH-s és egyéb más cikkek számításai szerint pedig kis szerencsével akár 20 évik is elkaristolhat egy normális MLC-s SSD. SLC-s akár 2x ennyi ideig.

[merlinw.org]

redmonk
#68342
Ja azt nem tudtam. Már épp írni akartam neki, hogy akkor vegyen amit akar. De öszintén amit linkeltem nem jó megoldás?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#68341
A legjobban 1 nagy HDD éri meg ACHI módban😊

[merlinw.org]

gurubefree
#68340
nagyon szepen koszonom 😄

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

franc0
#68339
Az SSD élettartamáról:
minden SSD-re jár 3 év gar. Tegye fel a kezét, aki ugyanazt a HDD-t 3 évig használta rendszernek... Ez az sg fórum, kétlem hogy sokan lennének.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

gurubefree
#68338
Errol beszelek csak a kedves Solt ugye tul busy bionyitani maganak .... En nem fizetek 19000 forintot azert hogy a Photoshop 10 ms hamarabb elinduljon .... ugyan mar . Ha egeszsegesen bele akarok inni a bogre kakaomba tart addig.

Itt az alap kerdes az volt hogy mi eri meg jobban . Ha vesz a paraszt 2x500GB HDD-t es hasznalja Raid-ben . Vagy vesz 1 40GB Intel SSD-t es meg melle 2x500GB HDD-t ami ugye az esetunkben mar is 37k.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

franc0
#68337
Már megint a RAID vs SSD vita... Miért van az, hogy azok jönnek ezzel, akiknek még nem volt SSD-jük? (Miközben elismerem, a RAID-nek is megvan a maga felhasználási területe)
+1: laptopban cseszheted a RAID-ed...

Amúgy egy Win7 nem nagyon eszik többet 10 gigánál, ha tudod mit csinálsz. A laptop amirõl most írok, azon 32 bites Win7 Ultimate van. Kõkemény 6-6,5 gigát foglal. Konkrétan nem tudom értelmesen megtölteni a 40 gigát.

Maradjunk annyiban, hogy egyrészt mindenki arra költ, ami neki tetszik, másrészt egyáltalán nem sok 19-25K egy 40-60 gigás SSD-ért, ha azt nézzük mit kapsz. Ha már itt tartunk, én sem értem mi a bréért kell 44K-ért alaplapot venni, de inkább nem szólok bele (eddig).

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

MerlinW
#68336
Boldog Szülinapot😊

[merlinw.org]

MerlinW
#68335
Hagyd rá... egy hete hiába koptatjuk a bill-t😊 Kikéri a véleményünket, de baromira nem érdekli, mert eldöntötte, hogy mit vesz😊 Ha sok pénze van hülyeségre, hát költse, mit bánom én😊

[merlinw.org]

MerlinW
#68334
Pedig nem nehéz elképzelni😊 Az SSD kb 20-25x gyorsabb egy 7200-es HDD-nél.
Egyik céges gépben van a grafikusunknak, azon néztük anno. Pl. Photosop indulása HDD-n ~12mp, SSD-n ~2mp volt. Egy 2GB-os psd megnyitása HDD-n 22mp, SSD-n 4 mp volt. Kisebb alkalmazások, mint böngészõ, Office programok, videólejátszók, stb másodperc töredéke alatt indulnak, szinte elég az ikonra húznod az egeredet.

Arról nem is beszélve, hogy - persze én ezt még nem hiszem el - elvileg 10+ évig élnek.

[merlinw.org]

V43 1105
#68333
Nem jön be.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#68332
Mi a gond azzal?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo