Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Jakuza001
#68532
Aham te meg a datumot, ha mar korrekt akarsz lenni es kiderul, hogy valoban az vagy amit leirtal.
A szintedre meg mas sullyedt le, ami ilyen korban meg inkabb szanalmas.

gurubefree
#68531
Linked a sajatodat is mar ha korrekt akarsz lenni. Az osszeset kezdd a Radeon topikbol .
Mint mondtam en befejeztem .... eleg baj az hogy lesullyedtem a te szintedre.
Elnezest a tobbiektol hogy ez idaig fajult.

ゾルターン

elitehun
#68530
Én azt a ramot veszem meg amit linkeltem, ebben az esetben hogy állitsam be? Csak mert eddig analfabéta vagyok a bios területén 😄
redmonk
#68529
Kiváló...kössz az értékelést. Szerintem akkor fixálom magamban ezt a típust.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#68528
Ez így teljesen jó anyag. Messze jobb, mint a 27-es Dell.

[merlinw.org]

kaposi1
#68527
Köszönöm így már tiszta.<#eljen>
És valószínû hogy ez meg is felelne nekem is.
Azért még körbejárom kicsit a témát.

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

MerlinW
#68526
Mert nem ért hozzá😊
Sandy esetében állítsd 16x-ra a DRAM szorzót és minden mást hagyj békén. Nem Sandy esetében pedig ugye FSB/BCLK-tól függõen állítsd a DRAM szorzót.
Ha bármi gond lenne, emeld a DRAM feszültséget 1,64-66 körülire (1,65v-ot ír a gyári spec.).
Ha ezek után is probléma lenne, akkor az idõzítést 9-9-9-24-rõl állítsd 9-9-9-27-re.

De nem lesz gond.

[merlinw.org]

redmonk
#68525
Amint kint leszek Angliában úgy érzem ennyit hajlandó lennék beáldozni rá. Mint mondtam én gép ügyileg legalább 2-3 évre tervezek, ismerem magamat és a szokásaimat, szóval ez teljesen biztos, de szerintem még ha utána valamit is cserélnék akkor is teljesen jó monitor lesz. A másik meg, hogy nekem speciel jobban tetszik ez a design mint az elõbb említett Samsung 27"-é. That's all!

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

IMYke2.0.0.0
#68524
Ezt még én is megvenném. Ha nem lenne már egy 27"-esem 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#68523
Jah jah en, varjal beidezem az elmult 3 hozzaszolasodbol a szavaidat.

"De te ... az okos .....,seggfej, kinyalhatod a seggem"

Mar kivertek volna ezet a fogaidat szemtol szemben, csak ugy megjegyzem. 😄

IMYke2.0.0.0
#68522
Válasz a kérdésedre: Mert hülye.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#68521
Ez viszont 90k-ért teljesen jó.

[merlinw.org]

elitehun
#68520
Oké most hogy ezt megbeszéltük valaki válaszolna erre is? 😄
gurubefree
#68519
Itt egyetlen ember szemelyeskedik az meg te vagy .... ha lehet tobb hsz. ne is intezz hozzam mert messzirol elhatarolodok ettol faszsagtol amit muvelsz.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Jakuza001
#68518
Nem en irtam es meg mindig 50k szegmensrol beszelunk.

"Na akkor elsõ benyomások Dell U2311h-ról, azaz inkább összehasonlítás egy Mitsubishi Diamond Pro 2070SB 22" crt-vel. (az összehasonlítás kicsit igazságtalan hiszen egy egykori csúcsot hasonlítok össze egy középkategórással, viszont a crt-t én 15eFt-ért vettem pár éve)

A képméret magasságra (22" 4:3 vs 23" 16:9) mintha kicsivel kisebb lenne viszont baromi széles, nekem nagyon szokatlan 4:3-as után. Lehet jobban jártam volna 16:10-es 2410-el de hát az árban sajnos 2x ennyi. Majd megszokom.

Az utánhúzásnak nevezett valami jelen van de nagyon minimálisan, összehasonlítva egy 5ms-es 19-es LG-vel ég és föld. Az a TN panel hiába 5ms, úgy érzem hogy ez jóval gyorsabb akár mi is van ráírva és csak akkor tûnik fel ha szándékosan keresem az utánhúzást.

Képe élesebb a Dell-nek! Talán még túl éles is 😊 valószínû kell használnom AA-t, az elõzõ crt "hardverbõl tudta" 😄DD . Emiatt elõjön pár korábban nem látott képhiba ha a TV tunneren analóg adást nézek.
Színekben nem érzek hátrányt crtvel szemben, holott elvileg gyengébbnek kellene lennie a számok alapján. Ezt lehet befolyásolja hogy kalibrálva van a monitor (menüben is, és profillal is + 75hz-es driver). Szóval élesebb és a színei is rendben vannak. Betekintési szög szinte tökéletes.

Fogyasztást nem néztem de szerintem fele negyede között lehet, azaz a crt 90w-ot evett.
A kék ledet leragasztottam fekete szigetelõszalaggal (gányolás powa). 😄DD
Az állványa nagyon profi, hihetetlen mennyire sokféle képen beállítható. OSD menü igazán semmi extra, a régi crt-be 5x ennyi beállítás volt de nagyrészt feleslegesek.

A crt-vel csak a helyhiány és a kályhaként való mûködés volt a problémám (nyáron elviseletlen hogy még egy 40kilós doboz is fût elõttem), nem azért váltottam mer húú mennyivel jobb lenne a lapos. Tudtam és elfogadtam hogy lesz amiben gyengébb mint egy crt és lesz amiben erõsebb.
Összességébe nem csináltam hülyeséget hogy váltottam! Megérte!"

gurubefree
#68517
Igen lattam .... az itt #68468 kevertem ossze. A lenyegen mit sem valtoztat.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Jakuza001
#68516
Persze persze azert voltal te az aki elkezdett seggfejezni, mert en vagyok az arrogans bunko. 😄DD

IMYke2.0.0.0
#68514
Én 27"-es Samsung elõtt ülök, otthon, esténként - a szobában, ahol a gépem trónol direkt úgy alakítottam ki a világítást, hogy az távolabbról, és bal kéz felõl, oldalról érkezzen, így nem világít bele a monitorba, az arcomba és mégis tudok kedvem szerint pötyögni, játszani.

Ja, és nem LED-es példány.
Bevilágítás még szép, hogy van - a méret, és a technológia okán. De kábé leszarom.

Amikor õrlõdtem a monitorválasztáson én is Dell-t (24 incses) akartam. Csak kérem szépen, annak az árából majdnem másfél Samsung 27"-est tudtam volna venni...

Nem vagyok grafikus. Nem érdekel, az teljes RGB színtartomány. Nem lételemem, hogy az Avatar Blu-Ray változatának kékje az vajon mennyire kék. És nem oldalról, alulról nézem a monitort.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

gurubefree
#68513
En csak elmondom a velemenyem ... te meg egy arogans bunko vagynem tobb.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

BarackHUN
#68512
Nem célom, hogy bárki mellé álljak, de õ valóban 47000 forintos monitort ajánlott.

I S A e o e m o w s m !

Jakuza001
#68511
27"

Jakuza001
#68510
Nem itt egyetlen egy dologrol van szo, hogy nem tudsz olvasni es belekotottel abba, hogy egy olcsobb IPS monitort ajanlottak, mint a te 24"-s Samsungod, ami raadasul meg jobb is a tiednel.

Erre meg tovabb hajtogattad a baromsagaid, hogy +100-es keszuleket ajanlottam, ami valojaban 47.500Ft, csak te meg olvasni se tudsz csak szajkozni azt, amit te elkepzeltel.

gurubefree
#68509
Itt egyetlen egy dologrol van szo ... nem birja elviselni ha nem az van amit o akar. Nem lattam itt egyetlen egy szemelytol sem hogy azt allitotta volna hogy az IPS paneles monitorok rosszabbak mint a TN paneles monitorok . Egyszeruen draga ... ilyen egyszeru es kozel sem olyen "fos" hogy a szavaival eljek mint azt o beallitja. Az meg hogy egy LG IPS 23" Dell most olcso .... hat ha valasztanom kell en inkabb megveszem a 27" TN LED-est mit azt a 23" IPS-t . Embere valogatja ... es ezt el kell fogadni.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Jakuza001
#68508
Mert van akinek egyertelmu.

Csak egy adalek.

Sajnos még a monitorgyártók nem nõttek fel a feladatra, hogy ilyen "kaliberû" és tudású monitorokat gyártsanak - sajnos, és ilyen árképzéssel, mint a Dell U2311h, ezért is szinte nem éri meg egyelõre más monitorban gondolkodni!
Ha felnõnek majd más monitorgyártók "a feladat megoldására" - akkor elgondolkodhatunk más monitor ajánlásában is, de addig marad a mondás:
"Van jobb ár/érték/tudás és ergonómiai monitor a piacon, mint a Dell U2311h?"

Ui: Erre a kijelentésre várnám a monitorgyártók válaszát, ha megszólalnának itt a PH-n - de úgy gondolom mindhiába!

IMYke2.0.0.0
#68507
<#eljen><#eljen>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Hecker007
#68506
Szerintem fölösleges magyaráznod, van aki érti és van aki nem. Amúgy én is azt a 23-as Dell-t néztem ki amit linkeltél.

redmonk
#68505
OK. Cheers M8

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#68504
Olvasgass kicsit, hanyan milyen monitort ajanlanak az 50k-s szegmensben.
Nem harman.

http://prohardver.hu/tema/milyen_monitrotr_a-tol_z-ig_es_a_leg_kisebbtol_a_l/friss.html

redmonk
#68503
Isten igazából én egy ilyet szeretnék majd egyszer megvenni, és azt hiszem akkor nagyon sokáig nem is nyúlnék újabbhoz. Elvégre az új gép is 2-3 de inkább 3évre lesz megvéve. Ez úgy 320 angol fontba fájna majd nekem, 1szer sok idõre.

LG E2770V IPS LED Monitor

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

gurubefree
#68502
Most idom nincs de fogok neked csinalni egy rovid videot ..

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68501

[merlinw.org]

kaposi1
#68500
"Merlin 24"es Samuja tokeletes szerintem"

Az melyik is lenne?
Mert amit láttam linkelve az 27" én meg max 24"-ban gondolkozom.
Amúgy nekem a Samukról nagyon jó véleményem van.<#worship>
Ha meg nagyobba akarom nézni akkor otthon már bekapcsolódik az 50"-os LCD is.<#wink>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

gurubefree
#68499
gyorsabb volt

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#68498
<#eljen> 2 perc es jonn azzal hogy a sarga sargabb a sarganal.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Jakuza001
#68497
Forgolodni ? Nem kell ahhoz semmit forgolodni eleg ha a szinekre ranez az ember 1 meterrol.

redmonk
#68496
Értem. Ez mind szép és jó, de magamból kiindulva én nem forgolódok a monitor alá mellé fölé szal engem ez nem érint.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

elitehun
#68495
Ennél a ramnál az elsõ hsz-ben mért azt mondja hogy 1333mhz-re állítsuk be amikor a ram 1600mhz-es?
gurubefree
#68494
<#eljen> Lassan hozhatod az alreget.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

redmonk
#68493
Csak azért kérdezem, mert lehet, hogy hajlandó lennék csak a design jobban tetszése miatt kicsit többet áldozni majd a monitorra. De agyalok ezen még sokat.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#68492
Kb ennyi. Aztan meglatod a kulonbseget hogy mit reklamoz par idiota. 😄

MerlinW
#68491
Személyes tapasztalatom nincs, de jókat hallottam róluk, lévén a második legjobb panelgyártó.

[merlinw.org]

Jakuza001
#68490
Mirol magyarazkodjak veled eszleny, aki mmeg azt se tudja felismerni a szovegben, hogy mi a kulonbseg az ajanlott Dell U2311h es az altalam eltanacsolt draga DELL UltraSharp U2410 kozott ?

redmonk
#68489
Na srácok nem kell itt marni egymást. Inkább egyenként mondjátok meg nekem légyszives mit gondoltok az LG monitorokról mondjuk 45-50k és felette 23"-tól?! Tényleg érdekelne a véleményetek.

Értem. Na most nekem ebbõl az jön le, hogy azt tudom, hogy ti ketten azért kicsivel jobban kenitek a témát és talán komolyabb dolgokra is hasznáéjátok gépeiteket. Na most ha nektek megfelel az a monitor akkor biztosra vehetem, hogy nekem is megfog.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

gurubefree
#68488
Ugyan ez van nekem is .....

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68487
Ugyanennek a 24-es változatát ajánlottuk most is. Csak Jakuzának ez igénytelen fos. Mert a 2009-es Dell képét hátulról is látod, jeeee.

[merlinw.org]

gurubefree
#68486
Neked nem lehet semmit elmagyarazni .... sot veled beszelgetni sem lehet.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Jakuza001
#68485
Mire vigyazzak, mert talan megint seggfejezni fogsz ?
Eloszor tanulj meg mondatokat elolvasni es ertelmezni langesz.

AZ U24 meg veletlenul sem a Dell U2311h 47.500-ert,amit en ajanlottam de makogj meg kicsit.

MerlinW
#68484
Ennyi, mi már csak ilyenek vagyunk. Fogadd el és vonulj el innen.

[merlinw.org]

redmonk
#68483
Hát én speciel gyûlölöm a Samsungot de Solten erre meggyõzött: link

Nekem fogalmam sincs, hogy TN vagy mi a bánat paneles, de APB-re és filmnézésre bizton álííthatom, hogy tökéletes lesz.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#68482
Csak azt vettem eszre hogy benyaltok egymasnak csontig, ha nincs igazatok.

Elvegre hajra vetess vele egy olyan TNes monitort, ami minosegben vel sem veheti a versenyt a Dell U2311h-vel. De majd jon az eszleny haverod es megmagyarazza. 😄