Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#68783
Hivatalosan már nincs is ATI. Elvileg már a HD6000 széria ADM Radeon logóval jött, de lehet már az 5000 is?
Gyártani meg a GPU-kat gyártják, meg talán elején a referencia nyákokat, szóval van pár nagy gyártó és inkább õk csinálják magát a kártyát.

Ams
#68782
Az ATI és az AMD már 1 cég, igen.

지금은 소녀시대 앞으로도 소녀시대 영원히 소녀시대 SONE

elitehun
#68781
Vigyázat hülye kérdés!
Az ati vga-kat az amd gyártja?
Ams
#68780
most még sata2, Sata3 között SSD-ben nincs olyan nagy különbség. úgyhogy elég a H61 is ehhez a "kerethez".

A P67 nem használja ki az integrált VGA-t, ha van külön VGA a gépben(Ezt csak a H61, H67, Z68 tudja). A P67-el több a tuningolási lehetõséged.

지금은 소녀시대 앞으로도 소녀시대 영원히 소녀시대 SONE

#68779
A H61 és a H67 chipset közötti különbségek közül az, hogy az elõbbiben 6 "PCIe lane" van utóbbiban pedig 8 mit jelent pontosan?
Illetve a H61-en csak 3Gbps-es SATA support van, 6 Gbps-es nincs. 1-2 év múlva tervezek venni egy SSD-t, annak elegendõ a 3Gbps vagy kell neki a 6?

A H61/H67 és a P67 között alapvetõen az a különbség, hogy az elõbbi kihasználja a CPU-ra épített GPU-t is, az utóbbi nem, viszont cserébe jó tuningolásra és SLI/Crossfire-re? Ha nem tuningolok és nem tervezek 2 videókártyát használni, akkor gyakorlatilag ugyan azt a teljesítményt/tudást produkálja a H61 és a P67 chipset?
Ams
#68778

지금은 소녀시대 앞으로도 소녀시대 영원히 소녀시대 SONE

skymannn
#68777
köszi szépen, annyit szeretnék tudni ez a proci mivel tud többet mint amit linkeltem?

Ams
#68776
csak 340W a fogyasztása, elég a 400W táp.

지금은 소녀시대 앞으로도 소녀시대 영원히 소녀시대 SONE

Ams
#68775
ház+táp: GIGABYTE GZ-X2 Fekete 400W 11.150Ft
alaplap: GIGABYTE GA-H61M-S2V-B3 OEM 14.600Ft
proci: INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX 40.129Ft
ram: KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 KIT 9.312Ft
videókártya: SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE 25.256Ft
hdd: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 12.250Ft
dvd író: NEC AD-7260S Fekete 4.800Ft
monitor: BENQ G2222HDL 30.016Ft

Össz.: 147.513Ft

지금은 소녀시대 앞으로도 소녀시대 영원히 소녀시대 SONE

franc0
#68774
Rövid az. Buksz a kábel két végén centiket a kanyar miatt, plusz a VGA-t is ki kell kerülni. Ha rá is lehet erõltetni, tutira hegedülni lehet rajta.

Persze, a 955-öt elviszi. De ha belerak majd egy hat vagy nyolcmagosat késõbb és meghúzza, oda már nem fog ártani. Azt a plusz háromezret érdemes rászánni, nem pénz.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#68773
Köszi!
A 460 és az 560 között kb hány százalék a különbség? És technológiában eltérnek nagyon (directx támogatottság, ilyesmi).
És a Ti verziók megérik a felárat?
Her Laca
#68772
gtx 460,de láttam már 560 at is akörül,na jó azért fölötte de nem olyan sokkal.
A garanciát nézd ,ki mennyit ad rá azonos áron szvsz.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Solten
#68771
Egy Cosmos-ba valoszinuleg rovid. Az Elite-be nem, az egesz haz "kokemeny" 42 cm magas.

A 8 pines 12V meg 140W TDP CPU-khoz szukseges btw. Atalakito nem kell termeszetesen, fogadja a 4-est is...

Saor Alba

#68770
Sziasztok!

40ezer forint környékén nvidiában most mi a legjobb ár/teljesítémnyben?

Illetve amikor legutóbb vettem új alkatrészeket évekkel ezelõtt, akkoriban nem igazán számított, hogy valami asus/msi/gigabyte az egy árban levõ eszközök nagyjából egy teljesítményt nyújtottak. Ez most mennyire van így? Lecsúszott valamelyik a három nagy közül? Esetleg megjelent egy új király vagy valamelyik kiemelkedett?

Köszönöm!
franc0
#68769
A Hexa400 4pines kábele kõkemény 40 centi. Alsótáposba ez rövid. Másrészt, az alaplap 8pinest fogad (jó, elmegy a 4essel is, sõt átalakítózhatsz is, de azért...).
Alsótáposba CM GX450, Chieftec CTG 500 vagy Corsair CX430 V2. Ennél olcsóbban szerintem nem megúszható.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

redmonk
#68768
+1

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#68767
Hi.

ház: COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 9.350Ft
táp: FSP Hexa 400W 8.887 FT
alaplap: GIGABYTE GA-870A-USB3L: 18.325 Ft
proci: AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24.313Ft
cooler: COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP 4.650Ft
ram: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 7.499 Ft
videókártya: SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE 25.256Ft
hdd: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 12.250Ft
dvd író: SAMSUNG SH-S222AB/BEBE 4.562 Ft
monitor: BENQ G2222HDL 30.016Ft

145.108 Ft

Saor Alba

S2000
#68766
Köszi mindkettõtöknek😊 Én is néztem a Hexa szériát, kár, hogy még sehol sincs semmi teszt róla... Talán egy kicsit kicsinosított, újragondolt változata lehet a Saga szériájuknak, de szerintem ilyen lesz, mégis csak biztosabb, mint az a superb.

#68765
Ez lett volna a másik tippem,de miután az én 450-es Cheiftecem 1 év után elégett....Inkább hanyagolom.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

TaRka0107
#68764
Mind1 amit ajánlottak elõttem az sztem is mégjobb, meg olcsóbb is😄

XBOX 360 Gamertag: TaRka94

TaRka0107
#68763
Nekem Ilyen van, igaz nem ilyen géphez mint amilyet akarsz venni, de szerintem ez is elegendõ.

XBOX 360 Gamertag: TaRka94

#68762
Hát..elméletben képesek meghajtani és nem lenne semmi bajuk,de nem érezném magam jól,ha ilyen gép mellett ilyen táp dolgozna. A 460-as SuperB-ben márkás FSP belsõ van,ami ugyancsak 400W,de az tuti jó. Ezért nem meri ebben a topikban senki sem ajánlani a 400-as SuperB-et,mert nem tudni róla semmit. Inkább vegyél hozzá egy ILYET.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

S2000
#68761
Nos... tudom, perverz kérdés, de: iponon még mindig kapni gigabyte házakat (elvileg) superb 400w táppal szerelve. Képes lehet ez a táp 6870+Phenom II 9xx meghajtására? Tudom, hogy az energiafelvétele bõven 300w alatt van, de olvastam már olyat, hogy ennek ellenére az ilyen olcsóbb tápok nem képesek kiszolgálni pl a vga-t. Szerintetek? Van itt valaki, akinek hasonló konfigja van? Esetleg milyen tápok jöhetnek szóba ehhez, amik nem horror árral rendelkeznek, de mégis elegendõek?

pointer4
#68760
Hát nem fél évre kell venni 😄
Kitart az, amíg az USB szabvány 😄
kifli
#68759
elég
skymannn
#68758
Jujj és azt kihagytam , hogy az 500w-s táp elég lesz-e a gépnek?

DarkSector
#68757
Picit drága. 😊

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

skymannn
#68756
Hali! Ismét itt vagyok és többnyire kialakult mit is szeretnék venni:

ház: COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 9.350Ft
táp: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM 11.938Ft
alaplap: ASUS M5A78L-M LX 12.725Ft
proci: AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24.313Ft
cooler: COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP 4.650Ft
ram: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 7.125Ft
videókártya: SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE 25.256Ft
hdd: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 12.250Ft
dvd író: NEC AD-7260S Fekete 4.800Ft
monitor: BENQ G2222HDL 30.016Ft
________________________________________
össz: 142.423 Ft

Véleményeteket kérem h ez így jó-e,passzol minden mindenhez vagy lenne jobb ötletetek,vmit cserélnétek-e (ha igen max 145k-ig bezárólag és csak ipon.hu-ról).
Most jönnek a kérdéseim: Mivel a ház alsó tápos az általam választott táp kábelei elég hosszúak lesznek hozzá?
Az alaplaphoz passzol-e minden. Kell-e nekem külön kábelt venni a dolgokhoz vagy adnak hozzá alapból sata2-es vagy egyéb kábeleket, átalakítókat(monitor>vga, hdd, dvd író)? Ha nem akkor linkeljétek be õket, ha kérhetem
A procihoz váalszotott coolerrõl van-e valami vélemény észrevétel,tapasztalat (áll. nehézkesen passzol rá procira hallotam ilyet is.) Milyen pasztát vegyek hozzá, ha a hûtõhöz nem adnak.

Várom a válaszaitokat elõre is köszi a segítséget. 😊

DarkSector
#68755
Az elég nem szeretnék kidobni sok lovét rá.
csak lapos billentyûk legyenek.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

V43 1105
#68754

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Jakuza001
#68753
Pardon: Trust eLight

Jakuza001
#68752
Olcso ? akkor annak olyan is a minosege. Talan a legolcsobbak egyike a Thrust eLight olyan 6k korul megveheto, de nem a legjobb minosegu keyboard egyesek szerint.

#68751
Az a baj, hogy amit eddig láttam "olcsó" világítósból, ott nem a gombok világítottak, hanem a gombok közei, így pont ellentétes hatást értek el, mint amiért kitalálták. Mert éppen azért nem fogod látni rendesen. Azt hiszem most a Revoltec-nek jött ki valami "olcsó", olyan 8K körül, de nem tudom milyen minõségû. Persze egy profi Logitech Illuminated meg 22K és nincs is magyar belõle 😞

V43 1105
#68750
Mi az az olcsó ? 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#68749
A digitalis koax. kimenetet vajon miert szamuzi par eszetlen gyarto? Az optikai persze gyak. mindegyiken ott figyel. Legalabb a kabel hozza heroinarban van... <#smile>

Saor Alba

V43 1105
#68748

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

DarkSector
#68747
hy tudnátok ajánlani valami olcsóbb lapos fekete billentyûzetet, aminek a gombjai világítanak???

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

#68746
<#wave> Bár ha választanom kéne akkor a 2. konfigot választanám.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

redmonk
#68745
Bakker...bocs fiúk...nem tudom mi történt, nem szoktam tévedni ilyenben

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#68744
1. 155.589 Ft
2. 140.737 Ft

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

kifli
#68743
gigától annyira rosszat nem kap az ember...
redmonk
#68742
Azt nem értem, hogy tdujátok ezeket akkor mért nem helyesbítitek ki a konfigot?! Aztán már rendelhetné is szinte, hisz biztosan jót kapna...így csak fikázásnak tûnik.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

franc0
#68741
Azzal a konfiggal 2 bajom van.
- az alaplap csak 95W-ig támogat procit
- alsótápos házba nem tennék Hexa-t, rövidek a kábelek. Akkor inkább CM GX450.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

redmonk
#68740
Akkor az úgy épp 120k...csak én nem tudom milyen táp az...meg ott a szellõzés annyira nem jó de ahhoz a konfighoz passzol az biztos...

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

kifli
#68739
120-ért kért egy gépet monitorral meg mindennel együtt.

Elõször ajánlottál neki 130-ért monitor nélkül, mostmeg 140-160-ért monitorral.

Az a +20-40e elég sok ám!

25-ért az 5830 tényleg jó, nincs vele semmi baj. 30-ért 6770 ugyanaz mint 5770 ennyiért nem ajánlott vétel...


Amúgy a legobb ajánlat eddig:

#68738 2-es számú konfig

Annyit változtatnék rajta hogy beleférjen a keretbe, hogy ház+táp van gigának 12e körül.
redmonk
#68738
FOXCONN H67M-V 18101,-
INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX 25437,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 7125,-
MSI N460GTX-M2D1GD5/OC N460GTX 1GB GDDR5 PCIE 35700,-
NEC AD-7263S-0B Fekete 5200,-
WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 13300,-
THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition 9738,-
FSP Hexa 500W 11325,-
BENQ G2220HDA 29663,-
Összesen: 144.264 Ft

ECS A880GM-M7 (V2.0) 14052,-
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24313,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 7125,-
SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE 25256,-
NEC AD-7263S-0B Fekete 5200,-
WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 13300,-
THERMALTAKE VM30001W2Z V4 Black Edition 10150,-
FSP Hexa 500W 11325,-
BENQ G2222HDL 30016,-
Összesen: 129.412 Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#68737
Nincs mit <#wave>.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

TaRka0107
#68736
Köszi, de csak 2gb kell ramból. Azt már meg tudom keresni.
Még egyszer köszi szépen.

XBOX 360 Gamertag: TaRka94

#68735

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

TaRka0107
#68734
Nem gond. Ehhez a procihoz jó az AM3-as lap? Úgy tudom hogy AM2-esbe megy bele csak.

XBOX 360 Gamertag: TaRka94