Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Max23
#68833
Errõl mi a véleményetek?

GIGABYTE GA-870A-USB3 19.838 Ft
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24.313 Ft
VTX3D VX6950 2GBD5-2DH PCIE 56.796 Ft
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12875 Ft
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 7.499 Ft
COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP 4.650 Ft
COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 10.650 Ft
CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX 12.562 Ft

Összesen: 149.183 Ft

IMYke2.0.0.0
#68832
Na jó, egy Stacker-rel nem egyszerû versenyezni 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

pxxl
#68831
nekem ez kicsi 😄 ha már ház, akkor torony legyen. mint a CM Stacker-em 😛

All hail the double x!

IMYke2.0.0.0
#68830
hátnak = háznak

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#68829
Hát, mondjuk egy 31 cm-es HD5970-es és 6990-es nem fér el benne.
De tényleg frankó hátnak tûnik.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

pxxl
#68828
jó kérdés, egy régi AeroCool Aero X202 házba menne. (modder korszakomból maradt)

All hail the double x!

redmonk
#68827

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#68826
A merevlemez tuti. Az, hogy ATX házban vannak-e miniITX pöckök azt nem tudom, de Solten ahogy te is írtad biztosan elmondja.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

pxxl
#68825
nem rossz, ha megerõsítést nyer a dolog (Solten? 😛) akkor rendelem is meg 😊
am ez remélem gond nélkül bemegy egy sima atx-es házba, és megeszi az 1 terrás samu F3 vinyót is 😊 (csak a rend kedvéért)

All hail the double x!

redmonk
#68824
Én nem értek túl sokat az AMD Brazos rendszerhez, de amennyire gyorsan utána olvastam ez talán jó lenne neked.

ASROCK E350M1/USB3 26.819,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 7125,-
Összesen: 33.944 Ft

Itt egy teszt róla. Ami biztos, hogy a merevlemez S-ATA3-on csatlakozna ami tudtommal azért jóval gyorsabb, illetve USB 3.0 is található rajta.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

pxxl
#68823
háj!

megint kellene egy minimal irodai gép. alaplap, proci, memória. office hasítson, meg a net, integrált vga legyen 😊 kb 30 pénz van rá.
tenksz!

All hail the double x!

#68822
100k-t megér...vinyótól meg ne félj,nálam 2db ugyanilyen dolgozik. Sõt..az egyiken op. rendszer is megy

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#68821
Sapphire HD5830 XTreme
AMD Phenom II x4 955 BE
ASUS M4N68t-M LE V2
Corsair 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3 DHX
CoolerMaster Extreme Series 460W
Cooler Master Elite 430 Black Edition
Western Digital Caviar Green 1000GB 64MB cache

Ezt a konfigot tudnám beszerezni kb ~100k-ból, valamit változtatnátok rajta? A HDDrõl régebben mintha olvastam volna itt, hogy nem a legjobb, vélemény? <#worship>

CoD:MW3 - Nok3dli Steam: Nokedliasd BattleTag: Nokedli#1178

gurubefree
#68820
VTX3D

"It is a TUL corporation company http://www.vtx3d.com/about_us.asp same as Powercolor. Their products should be comparable"

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#68819
Ha valaki hosszu tavra tervez es nem igazan erdekli az hogy mit kap a gepert 2-3 ev utan akkor teljesen mindegy hogy Asrock vagy Asus.

De ha valaki tegyuk fel cserel alaplapot es szeretne a hasznalt alaplap arat felhasznalni az uj vasarlasahoz ... akkor azt mondom a nev is fontos.
Sajat tapasztalatbol mondom.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Jakuza001
#68818
Hat a valosagos minosegi sorrend kb igy nez ki jelenleg: Asus,MSI,Asrock,Gigabyte

V43 1105
#68817
Az ASUS azért lenne jobb, mert ha jó gput fogsz ki akkor simán felhúzható egy 6970 szintjére, emellett eléggé pofás a hûtése 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#68816
Akkor sorry...ennek ellenére a vásárlási dolgot megtartom, hogy számomra elõbb Asrock mint MSI.
Saját sorrendem: Asus Gigabyte Asrock MSI

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Max23
#68815
Köszönöm a válaszokat, végülis akkor már jó lenne mindent egy helyrõl rendelni de egyébként nagy az eltérés minõségben a VTX3D meg az asus kártya között?

#68814
Szerintem meg mindegyik nagy gyártó "jó", árban és szolgáltatásokban térnek el igazából, azonos árkategóriájú cuccok esetén minõségben nem annyira. Tényleg elõ-elõfordul, hogy egy gyártó egy adott terméke nem sikerül olyan szuperül, esetleg valakinek pechje van, kifog egy rossz terméket XY gyártótól és megfogadja, hogy tõlük többé nem vásárol és persze teleírja az internetet azzal, hogy XY gyártó egy rakás fos, mert õ épp egy hibás darabot fogott ki, de objektíve nagy különbség nincs köztük.
Jakuza001
#68813
Nem azert de az MSI lapok jobbak az Asrockoknal, csak egy bajuk van tul dragak.

#68812
Ha így áll a dolog nem szóltam. A legtöbb bolt nem éppen naprakész. Az árkeresõ oldalak meg sokszor fabatkát sem érnek.

#68811
Évek óta nem a leányvállalata. Annyira nem az, hogy 2010 õszén lecsuktak egy fazont az AsRock-nál a kínaiak, mert az AsusTek-nek(!) kémkedett. Volt még pár ilyen leányvállalata AsusTek-bek, mint a Pegatron, aki márkás gépekbe gyárt alaplapokat. Már az is önálló.

Az MSI-vel én is így vagyok, de a múltkori gigabyte hírnél meg mindenki a GB alaplapjait köpködte. Az az igazság, hogy minden gyártónak van egy-egy rossz féléve ...

redmonk
#68810
Javítsatok ki ha tévedek, de az Asrock az Asus leányvállalata nem? Szóval már csak ezért sem hinnén, hogy szarok lennének. Anno én sem vettem volna tölük, most meg inkább kellene Asrock lap mint MSI péládul.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#68809
Nézd iponon 56ért volt a VTX3D ehhez képest, ugyan nem iponon de találtam asus 2 gigás 6950-et 58-ért... talán megéri neki, talán nem, nem is tudom hogy rendelne-e több helyrõl vagy egy helyrõl akarja, én csak jót akartam. 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#68808
Tekintve az uj felhozatalt naluk (Sandy, Llano, AM3+), eleg komolyan nyomjak... Iszonyat jol felszerelt deszkak "bagatell" aron. Tenyleg felfejlodtek.

Saor Alba

#68807
Kb. tök ugyan azon alkatrészekbõl van, mint egy GigaByte lap. Anno a hülye öszvér lapjaikkal (avult chipset új procihoz téma meg fordítva, ALi/Uli chipset, SiS) voltak gondok inkább, az lassan 8-10 éve volt. Elég jól felfejlõdtek még valamikor Intel P35 lapjaik korában.

A VTX3D helyett Asus 6950 témával meg csak az a plusz 15-20K a fájó pont. Ha tehetné, akkor mindenki a márkásabb, több memóriás, jobb hûtõs verziókat venné meg. Mondjuk az is vicc, hogy van HD6870 sokkal többért, mint olcsóbb HD6950-es.

V43 1105
#68806
Hát, ismerõsöknél illetve régebben nálam is sok hiba jött elõ, driverekkel is volt probléma.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68805
Mi bajod az ASRockkal?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#68804
Ezek az asrock cuccok ... hát.... 68801-be bele egy asus hd 6950 amit linkbe adtam és csók..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#68803
MSI 870-C45 15713,-
AMD Phenom II X4 925 2.80GHz AM3 BOX 21812,-
COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP 4650,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 7499,-
VTX3D VX6950 2GBD5-2DH PCIE 56796,-
NEC AD-7263S-0B Fekete 5200,-
WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 13300,-
CORSAIR Builder Series CX430W 10787,-
THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition 9738,-
Összesen: 145.495 Ft

ASROCK 870iCafe 18012,-
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24313,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 7499,-
VTX3D VX6950 2GBD5-2DH PCIE 56796,-
NEC AD-7263S-0B Fekete 5200,-
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12875,-
CORSAIR Builder Series CX430W 10787,-
THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition 9738,-
Összesen: 145.220 Ft - Itt már S-ATA3-ban kapcsolódik a merevlemez.

ASROCK H67M B3 19250,-
INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX 38563,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 7125,-
GIGABYTE GV-R685OC-1GD HD6850 1GB GDDR5 PCIE 39710,-
NEC AD-7260S Fekete 4800,-
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12875,-
THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition 9738,-
CORSAIR Builder Series CX430W 10787,-
Összesen: 142.848 Ft - S-ATA3-ban csatlakozik a merevlemez van USB 3.0 | Komolyabb processzor miatt kicsit visszafogottabb OC kártya ami még így is elviszi a mai játékokat.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#68802
VTX3D helyett nézni kell egy ASUS HD6950-et ha lejön ennyi pénz, de az a baj hogy iPonon csak az 1 gigás van, itt viszont eléggé jó áron adják 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

S2000
#68801
Igaz-igaz. Na, akkor az én verzióm:

GIGABYTE GA-870A-USB3 19.838 Ft
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24.313 Ft
VTX3D VX6950 2GBD5-2DH PCIE 56.796 Ft
CORSAIR Builder Series CX430W 10.787 Ft
COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP 4.650 Ft
SAMSUNG 1000GB F3 EcoGreen 5400rpm 32MB SATA2 HD105SI 11.944 Ft
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 7.499 Ft
COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 10.650 Ft

Összesen: 146.477 Ft

Most az iponnál megint kapni 925-ös Phenomot, így a végösszeg: 143.976 Ft lenne, de ez a vevõn múlik, mit szeretne😊
Valamint egy baj van a vtx3d kártyával, az, hogy a honlap szerint nem adnak hozzá tápkábelt, a tápon pedig csak egy plusz csati van, szóval egy olyat kell hozzá szerezni valahogy 😊

#68800
Nem szõrszálhasogatás az, mindenhol írják, hogy ha valaki nem akarja tuningolni a gépét, akkor semmi értelme 1600-as ramot venni 1333-as helyett, mert felhasználás szempontjából szinte tökéletesen ugyan azt hozza a kettõ.
S2000
#68799
Na, ezt nem tudtam, szóval akkor ezt visszavonnám😊
De még egy plusz az elõzõhöz: ha nem lesz nagyon tuningolva a ramon is lehet pár ezret fogni, de ez már nagyon szõrszálhasogatás<#buck>

#68798
5400-as vinyó is teljesen jó op. rendszer alá,semmivel sem lassabb,mint egy 7200-as. Tapasztalatból mondom.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

S2000
#68797
Amit én változtatnék: ahogy írták lentebb, a hexa tápkábele csak 40cm-es, ebbe az alsótápos házba az nem nagyon jó, de egy Corsair CX430 tökéletes a célra. Vinyót cserélném egy 7200rpm-es F3ra, mert ha nem csak tárolásra használja, azért jobb, ha gyorsabb. Alaplapból is átlagfelhasználásra szerintem elég egy GA-870A-USB3, prociból 955. Ezzel lehet spórolni pár ezret, így talán kereten belül maradunk, és a pk sem dob annyira sokat rajta így már. 😊 Valamint még: ez már abszolút ízlés kérdése, de a leírtak alapján az Elite 430 kicsit minõségibb ház... bár itt már inkább a szépségérzet dönt.

V43 1105
#68796
Bocs, kicsit be vagyok most zúzódva, ebédeltem ezerrel <#idiota>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68795
*Arctic Cooling

/féreg MOD ON

<#hehe>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#68794
Mmmm nem igazán tudom neked megmondani, VTX3D-vel még nem nagyon foglalkoztam, viszont ha jól tudom Powercolor a kártya és Artic Cooler hûtés van rajta ;D 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68793
Ennyibõl jobbat nem lehet kihozni... VGA modolható?

CoD:MW3 - Nok3dli Steam: Nokedliasd BattleTag: Nokedli#1178

V43 1105
#68792




Én ezt ajánlanám, egy picikét túlléptem a 150k-t remélem nem baj ! <#vigyor5>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68791
Köszönöm a válaszokat!

Kingstonból ez a két típus van:
SVP100S2
SVP100S2B
Az utóbbihoz elvileg jár egy bundle(tok, USB kábel, DVD), aminek a segítségével átmenthetem az összes adatot a mostani rendszerpartíciómról.

Azt nem tudjátok, hogy ilyen keret jár-e hozzá? És ha jár, akkor csak az S2B-hez vagy az S2-höz is? Nem találtam erõl információt.
Hecker007
#68790
nem minden dobozoshoz jár keret, nekem se adtak keretet az agility3-hoz és dobozosat vettem
de keretet lehet külön is venni, de a kétoldalas ragasztó szalag is jó megoldás 😄

#68789
Ha dobozos SSD-t veszel, ahhoz jár beépítõ keret (3.5-2.5"), külön olyan 1800-2000 forint. Amúgy van még 1.8"-as és atom ritka 3.5"-os is. Utóbbiból csak méregdrága méretes darabot láttam.
Aztán van olyan beépítõ keret, ami 2db 2.5"-os eszközt tud egy 3.5-es helyre betenni. Illetve létezik 2db 2,5" + notbook ODD az 5.25-ös helyre, valamint 4 és 6 db 2.5"-os helyet tartalmazó 5.25-ös beépítõ keret is.
Vagy van PCI-E kártyás, csak ott biztosra kell menni, hogy adott lapban bootolható, olyan 1.5x annyi mint sima SSD, igaz gyorsabb is valamivel. Viszont keret nem kell.

Egyébként ultimate olcsó megoldásként van aki a ház aljára/tetejére, akárhová kétoldalas ragasztóval felaplikálta 😉

Jakuza001
#68788
Altalaban adnak hozza rogzito keretet, amivel belehet tenni a 3.5" helyekre.

#68787
Köszönöm szépen a segítséget!

SSDrõl lenne még kérdésem. Néztem, hogy az SSD-k mind 2.5-ös méretûek. Kell valami keretet beszereznem, ha ATX házba szeretném tenni, vagy mivel nincs benne mozgólakatrész elég lesz, ha befektetem az egyik heylre, ha úgyse mozgatom a gépet?

Ár/teljesítményben milyen SSDt ajánlotok? Én a Kingston V+-okat néztem, azok elég olcsónak tûntek, de nem tudom, hogy lenne-e elfogadható minõségben olcsóbb vagy esetleg van-e valami hátulütõje a Kingstonnak.
Max23
#68786
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni szgép vásárlás ügyében, mert megmondom õszintén nem vagyok otthon a témában. 150e-bõl kéne egy komplett gép ami bírni fogja egy jó ideig, egyedül dvd író nem kell mert az van. A monitorom pedig ilyen csak D-Sub kimenete van de ezt gondolom egy átalakítóval meg lehet oldani. Ha segítenétek, hogy mégis miket kéne beleraknom ami még a keretbe is beleférne azt megköszönném. <#wave>

gurubefree
#68785
Igen

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

skymannn
#68784
Ez a kábel passzol ez és e közé?