Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Kongy
#68933
Én tényleg nem értem, biztos h ilyen dolgokat éjjel 1-kor kell megbeszélni? 😄

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

#68932
Hali kérdeznék vmi mert nem nagyon vagyok otthon a témában..

Naz szeretném kérdezni, hogy ha van egy x4-es 3.00 GHZ-es Amd-procim aminél a memory kontrollerhez 667 Mhz van írva...és én ehhez olyan lapot vettem amire ez lenne irva hogy DDR3-1600Mhz (O.C) igy tamogatja...akkor, hogy kihasznaljam a memóriakártya 1600Mhz-et (mert ilyet vettem bele) lehete feljebb állítanom anélkül hogy bármi is károsodna a prociba.

Reméle nem irtam hülyeséget. Ha vki irna ra megköszönném
Kongy
#68931
Monitorból sztem tetszés szerint válassz, de a lényeg, hogy FullHD legyen, tehát 1920x1080 pixeles. Nekem egy 23 colos LG Flatron E2360-am van, és sztem ez fasza kis monitor + nem is drága, legolcsóbb helyeken 35 körül odavágják hozzád, viszont, ha kell rá feltétlen HDMI, DVI bemenet, akkor van az 40 is.

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

Kongy
#68930
*tápra visszatérve sokan ajánlgatják a Chieftec, Gigabyte, FSP tápokat. Ezeket én azért nem említem, mert absz. nincs tapasztalatom velük, de ELVILEG megbízható márkákról beszélünk.

Van amúgy pár amit kerülni kell, pl LC Power, Mercury/Codegen és társai...

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

Kongy
#68929
HD6970-et vegyél mindenképpen. *Egy AMD fanboy véleményét hallották.*
Cooler Master CM690 házat ajánlanék, mivel nekem is ilyen van és bevált.
RAM-ból sztem a Kingston, GEIL megbízható.
Tápból Corsair only (hehe) és abból is min. 500W-os.

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

V43 1105
#68928
Még gyorsan összerakok neki valamit<#vigyor5> úgyis várok még egy letöltésre.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

gurubefree
#68927
Jaj ... ebbol az osszegbol

En azzal kezdenem ......


ASUS Maximus IV Extreme MAXIMUS IV EXTREME
i5 2500k .....
OCZ Vertex 3 SATA III 2.5" SSD 120GB

a tobbi ok 😄

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68926
Késõn van már,menjünk aludni 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#68925
Most látom.. bocs... balfasz vagyok ! 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#68924
Mennyit szánnál rá ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

NandorHUN
#68923
Szeretnék egy Pc-t venni majd valamikor nyár vége/iskola kezdés környékén. Nézelõdtem és ezt állítottam össze:
ASUS P8Z68-V Pro
Intel Core i7-2600K
GTX 570/ HD 6970 ( még nem tom, szerintetek?)
8Gb Ram 1600/1866/2000 (milyet?)
optikai egység ?
Coler Master Storm Sniper ház (?)
Milyen tápegységet szerintetek?
Illetve egy 24" LED monitorra gondoltam még mellé.. az egészre egy olyan ~300k-t szánnék (lehet több is egy kicsivel). Kösz a segítséget.
V43 1105
#68922
Azért kérdeztem én is mi,merrõl hány méter... 😛P

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Kongy
#68921
60k egy épkézláb VGA-ra nem elég ma már... (régebben sem 😄)

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

V43 1105
#68920
- Alaplap AM3 Asrock 870 Extreme3: 18.500,-
- Alaplap AM3Asrock M3A770DE: 13.500,-
- Alaplap AM3 ASRock 890GM Pro3: 18.990,-
- Alaplap AM3 ASRock 890GX Extreme3: 22.990,-

Gianninál ezeket látom asrockból..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#68919
Jaok, vak voltam sorry ez a Rev.2... 970-es deszkat nem arul Gianni?

Saor Alba

V43 1105
#68918
Elirtam...

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#68917
Mondjuk teljesitmeny szempontjabol a szendi 2500-ost nem is kell feltetlen tuningolni, az egyszalas izeknek meg ott a Turbo Core.

AMD bacsi meg gondoskodik rola hogy a Bulldozert se kelljen az tobb magon fog emelni min. 1GHz-et... 😊

Saor Alba

V43 1105
#68916
Hûtõvel kapcs : Artic Freezer 7 Pro rev.2.

AM3 Asrock 870 Extreme3 18500
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24500
ASUS ATi HD 6870 1Gb EAH6870/2DI2S/1GD5 41990
Western Digital 500Gb SATA2 32Mb 8750
Kingston 4 Gb /1600 KIT HyperX 10500
Arctic Freezer 7 Pro rev.2 4500
Cooler Master Elite 335 9500
Chieftec 450W CTG-450-80P 10990



129230


Így ? :]

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#68915
Valami AM3+ -os deszkat nem lehetne esetleg (mint a joember a #68863-ban)? A jovore valo tekintettel egeszsegesebb lenne. Tudom hogy az 870-es is Bulldozer kompatibilis de amolyan felmegoldassal. Ha nem megy nem megy a penz nagy ur, amugy eleg jo osszeallitas.

Arctic Freezer 7 Pro rev.2: elvileg ez egy LGA775 huto. Csak LGA775 ugy ertem.

Saor Alba

#68914
Egy valamit fogadjatok el: vannak olyan emberek, akik egyáltalán nem akarnak tuningolásban gondolkozni. Nem érdekli õket, hogy alkalmas rá a konfigjuk, nem érdekli õket, hogy 5-10 perc alatt megoldhatnának egy alapszintû tuningolást, egyszerûen nem akarnak vele foglalkozni.
Egyik ismerõsömnek volt E8400-a, felsõ kategóriás ASUS alaplapja, 40 fok fölé nem ment a CPU, kábé könyörgött a rendszer legalább az E8400-on alap tuningnak számító 3.6 GHz-ért, de akkor is nemet mondott rá, pedig mondtam neki, hogy beállítok mindent, nem kell vele egyáltalán foglalkoznia.
Szóval szerintem az ilyen ember nem pisálja magát szembe, amikor most vesz pár ezer forinttal olcsóbban egy azonos teljesítményû, ám tuningképtelen konfigot, csupán spórol pár ezer forintot. Egyszerûen így áll hozzá a tuningoláshoz és ezt el kell fogadni. így is annyi szirszarral kell foglalkoznia az életben az embernek, szóval szerintem nem róható fel ez senkinek, bármennyire is megkönnyítse a dolgot az UEFI, az egygombos tuningolós alaplapok és az ilyesmik.
Én is szoktam tuningolni, igaz túl sok idõt nem szánok rá, ha már gyengécske a gép, akkor ráhúzok annyit, amennyit mindenféle több napos prime95-ös, feszültségfinomhangolgatós tesztelgetés nélkül stabilan rá lehet azt kész, de azért nem ignorálom (urambocsá, nem nézem le, bár bízom benne, hogy ilyet azért senki nem tesz) azokat, akiket ez teljes mértékben hidegen hagy.

Na de nagyon túl lett ez ragozva, egy ideje csak rágjuk a kakit, a lényeg igazából #68884-ben és #68886-ban már le volt írva a témáról, úgyhogy zárom soraimat. 😊
V43 1105
#68913
68900-re nézz rá pls <#vigyor5>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#68912
Na mar a BIOS is "hulyebiztos" (grafikus feluletet kapott)... 😊 Mondjuk ez az UEFI jo huzas, kellemesebb a szemnek mint a "DOS felulet" 😄

Saor Alba

gurubefree
#68911
A CPU ara kozott semmi kulonbseg ....

Az meg hogy egy-ket fiasko utan barki el tudja sajatitani megint csak teny 😊 Ha 10 evel ezelott mondod akkor rabolintok .... de most . Eleg megnyomni egy gombot es magat tuningolja.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68910
Jogos, viszont az emberek nagy része sosem látott még BIOS-t sem. Tehát ilyenkor egy olcsóbb H-s lapot kell ajánlani nem K-s procival😊 Mert minek költsön pluszban azért, amit sosem fog kihasználni?😊

Magyarul, ha a delikvens azt mondja nem akar tuningolni, akkor beszéljük le a túlárazott H-s lapról és ajánljunk olcsóbbat, ami ugyanúgy kielégíti az igényeit. Ne magunkból induljunk ki, az emberek többsége nem tuningol😊

[merlinw.org]

#68909
Amit õ beírt alaplapot az H67,ennek ellenére drágább is. (Igaz csak egy ezressel,de azért mégis.) Ha K-s jelzésû procit akar venni,akkor miért ne vegyen ahhoz valóban illõ alaplapot? Elsõsorban azért jönnek ide a tagok,hogy megkérdezzék minden oké-e azzal a konfiggal,amit kinéztek. Nem szimplán az áldásunkat kérik. Ha valami nem oké,akkor javítunk.
Mellesleg attól,hogy P-s alaplap lévén "csak" 23k-ba kerül még egyáltalán nem egy silány(abb) minõségû termékrõl van szó.
Guru írta meg a nagy igazságot a #68907-ben.

"...akkor feleslegesen beszelunk a H67es es H61es variaciorol mert hosszu tavon az ember ezzel csak jol szembe pisalja sajat magat."

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#68908
Én erre reagáltam:
"hidd el nincs tobb problema az Asrock-al mint barmelyik MSI-vel. "
Ezzel teljesen egyet tudok érteni, nem is állítottam ennek ellenkezõjét.
Azt mondtam - és ki is tartok mellette - hogy tuning konfigba én személy szerint nem vennék asrockot és pláne nem vadásznék a legolcsóbb modellre az adott chipsettel.
Ha nem terveznék tuningolni, akkor máris menne a rendelés a legolcsóbb ASRock H61-esre, ha van ATXbe való (nem vagyok tökéletesen tisztában a jelenlegi kínálattal).
Abban is teljesen igazad van, hogy árnyaltabb a helyzet annál, amit én írtam, de azért ne áltassuk magunkat, közre játszik a minõségbiztosítás is az árkülönbségben. És még mindig nem állítottam olyasmit, hogy akkor náluk elfogadott a hibás alaplapok forgalomba bocsájtása, itt ennél sokkal szofisztikáltabb dolgokról van szó, amik egyáltalán nem eredményezik azt, hogy probléma lesz az alaplappal rendeltetésszerû használat mellett.
gurubefree
#68907
Nincs abban semmi rossz amit mondtal csak .... ha megkapja a Ps lapot es Ks CPU-t kozel ( v. ugyan annyiert ) annyiert akkor feleslegesen beszelunk a H67es es H61es variaciorol mert hosszu tavon az ember ezzel csak jol szembe pisalja sajat magat.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#68906
" sajnos némileg silányabb feléjük a minõségbiztosítás és talán egyes alkatrészeknél az anyaghasználat is" megis ebbol mire kovetkeztet a kedves "alaplapot szeretnek venni" forumozo tarsad ? 😊

Arro nem is beszelve hogy az Asrock P67es lapjain minosegi capacitor-kat hasznal.
Lsd. Az AsRock P67 Fatality-jet .. £117 beszerezheto !!! Es tedd melle az Asus P67-es hasonlo felszereltsegu lapjait amik a 80k kategoriaba esnek.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68905
Nekem tökéletesen mindegy, hogy mit vesz vagy hogy az mennyire logikus.
Kaptunk egy 2500k+H67 párost, amire valaki beírta, hogy nem jó, P67-et vegyen, mire én beírtam, hogy ez így ebben a formában nem a teljes igazság, ha nem akar tuningolni, akkor az is járható út, hogy marad a H67nél vagy a még jóval olcsóbb H61-re vált és akkor elhagyhatja azt a K betût is a CPU neve végérõl.
Én csupán felvázoltam számára az összes lehetõséget. Ha valaki le akarja venni a döntés terhét a kérdezõ válláról ám tegye, én feltételezem az emberekrõl, hogy képesek az önálló döntéshozatalra a lehetõségek ismeretében. 😊
#68904
Deja vu, egy oldallal ezelõtt én álltam pont az ASRock mellé.
Mondjuk a jelek szerint nem igazán jött át, amit mondani szerettem volna. Na nem baj, így jártam.
#68903
Csatlakozom.
Mostani ASRockok már teljesen jó minõségûek,semmi gond nincs velük. Régen valóban szarok voltak,de felfejlõdtek,és nagyon korrekt ár/felszereltség arányú lapjaik vannak.
Kicsit hülyén hangzik talán,de az ASRockot jelenleg az alaplapok VTX3D-jének tudom be.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

gurubefree
#68902

Azt nem kell megmagyarazni hogy mi mert olcsobb .... az meg hogy nem olyan minosegu nem feltetlenul tennem az elso helyre. Mar csak azert is mert az arakat a beszallitok ; az osszeszereles koltsege a piac ( es meg sok minden mas ) hatarozza meg.
Jobban jarnal ha olvasnal kulfoldi forumokat ... hidd el nincs tobb problema az Asrock-al mint barmelyik MSI-vel.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68901
<#eljen> Jóféle!

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#68900
GIGABYTE GA-870A-USB3 21990
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24500
ASUS ATi HD 6870 1Gb EAH6870/2DI2S/1GD5 41990
Western Digital 500Gb SATA2 32Mb 8750
Kingston 4 Gb /1600 KIT HyperX 10500
Arctic Freezer 7 Pro rev.2 4500
Cooler Master Elite 335 9500
Chieftec 450W CTG-450-80P 10990



132720

Haversrácnak gondoltam a gépet, több zséje nincs.. mit szóltok? Giannis árak..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68899
És mondd meg õszintén,nem logikusabb lenne venni egy olyan alaplapot,amiben ki tudja használni a 2500K voltaképpeni legnagyobb elõnyét? Ha nem is most,de késõbb mindenféleképp jól jöhet "pár" plusz Mhz.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Firerock
#68898
háát
ami a gépházban van:/

\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"

#68897
Szerintem annak, aki soha nem tervezte és nem is tervezi húzni a CPU-t igazából ha csak 1 forinttal drágább már akkor se éri meg.
Valóban nem drasztikus az árkülönbség, sõt, ha már nem ragaszkodunk a gyártóhoz és a felszereltségi szinthez, akkor fogunk találni P67-es chipsetû moboknál sokkal drágább h67-eseket is, ha épp ez a cél. 😊
És az is tény, hogy az ASRock valamivel olcsóbb a többinél, de sajnos ezt nem pusztán jófejségbõl teszik, hanem ezért sajnos némileg silányabb feléjük a minõségbiztosítás és talán egyes alkatrészeknél az anyaghasználat is, szóval senki ne számítson MSI-féle önjavító polimerekre... 😊 Nem azt írom, hogy bármi baj lenne vele, ugyan úgy kiváló alaplapokat gyártanak, de könnyebben csúszik be 1 kevésbé tökéletes példány, ami akár derékbe is törheti a tuningolási terveinket anélkül, hogy gariztathatnánk.
Ha valaki tuningban gondolkodik, akkor nem célszerû levadászni a legolcsóbb létezõ alaplapot a piacon, érdemesebb például az ASUS háza táján nézelõdni, õk gyártják az igazán tuningra termett alaplapokat. És persze ahogy lentebb írtam, a gyári ventillátort is érdemes leváltani.
#68896
i7 2600 procit.
V43 1105
#68895
60k? az mit foglal magában?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Firerock
#68894
Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani valami gépet max 60ezerért?
Egyik ismerõsömnek tönkrement a jelenlegi és szeretne újat
Játékra igazából nem használja,a lényeg hogy a Codemasters féle F1 menjen rajta,az se baj ha minimum grafikán,csak menjen!
Köszi!

\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"

V43 1105
#68893

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#68892
Keresgélek, de egy ilyen 17ezer környéke, mert most muszáj vagyok alaplapot cserélni mert a mostani alaplapom nem kezeli le teljesen:S

www.garagulya.hu AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3,2 Ghz| Gigabyte MA78LMT-S2| 4GB DDR3 1333 Mhz| VTX3D HD 5670 1GB GDDR5| Western Digital 1TB| Genius SW-5.1 Home Theater

gurubefree
#68891
Azert azt is erdemes hozzafuzni hogy arban szinte alig van kulonbseg ebbol kovetkezik hogy lehet megvenni a P67-es lapot es a 2500k cpu-t.

A CPU ugyan olyan arban van es P-s lap is beszerezheto H-s aron. lsd ASRock P67 Pro ami elfogadhato mind teljesitmeny es minoseg teren egyarant.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

#68890
Az AMD Phenom II X4 955 BE(HDZ955FBGMBOX)-t melyik Asus vagy MSI alaplap tudja lekezelni? Segítenétek? Köszi 😊

www.garagulya.hu AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3,2 Ghz| Gigabyte MA78LMT-S2| 4GB DDR3 1333 Mhz| VTX3D HD 5670 1GB GDDR5| Western Digital 1TB| Genius SW-5.1 Home Theater

#68889
Nincs, az a különbség, hogy a 2500-at nem lehet tuningolni, a 2500k-t viszont igen. Illetve ez így nem teljesen igaz, de lényegileg ez a helyzet.
- ha nem akarsz tuningolni, akkor 2500 + H67 (esetleg H61, lásd lentebb, én azt vennék mellé, de mindenkinek mások az igényei 😊 )
- ha szeretnél tuningolni, akkor 2500k + P67 (vagy Z68, ha kell a processzor GPU-ja is (3 monitoros munkaállomás például)), viszont akkor érdemes beszerezni egy a gyárinál combosabb CPU hûtõt is.
Hecker007
#68888
ha nem akarod húzni akkor nincs

#68887
Intel Core i5-2500K és a sima 2500 között van teljesítményben különbség ha nem akarok tuningolni?
Mert azt tudom,hogy a 2500K-t azt nagyon jól lehet tuningolni

#68886
Csak ha tuningolni akar. Ha nem akar, akkor tökéletes a H67-es chipkészlet, sõt, akár a H61-es is jó lehet, ha elég a 10 USB 2, a 4 SATA 2 és a 2 DIMM. Bár láttam már olyan H61-est is, amiben van USB 3, SATA 3, 4 DIMM, szóval ez se feltétlenül akadály.
Illetve akkor nem is kell 2500K-s proci, hanem megfelelõ a sima 2500-as.
Her Laca
#68885
Ja. 😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#68884
Alaplap nem jó. P67-es kell.

GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 23.001Ft
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 46.066Ft
GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE 47.382Ft

Cakk-pakk: 116.449Ft

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep