Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson
Naz szeretném kérdezni, hogy ha van egy x4-es 3.00 GHZ-es Amd-procim aminél a memory kontrollerhez 667 Mhz van írva...és én ehhez olyan lapot vettem amire ez lenne irva hogy DDR3-1600Mhz (O.C) igy tamogatja...akkor, hogy kihasznaljam a memóriakártya 1600Mhz-et (mert ilyet vettem bele) lehete feljebb állítanom anélkül hogy bármi is károsodna a prociba.
Reméle nem irtam hülyeséget. Ha vki irna ra megköszönném
"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson
Van amúgy pár amit kerülni kell, pl LC Power, Mercury/Codegen és társai...
"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson
Cooler Master CM690 házat ajánlanék, mivel nekem is ilyen van és bevált.
RAM-ból sztem a Kingston, GEIL megbízható.
Tápból Corsair only (hehe) és abból is min. 500W-os.
"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
En azzal kezdenem ......
ASUS Maximus IV Extreme MAXIMUS IV EXTREME
i5 2500k .....
OCZ Vertex 3 SATA III 2.5" SSD 120GB
a tobbi ok 😄
ゾルターン
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
ASUS P8Z68-V Pro
Intel Core i7-2600K
GTX 570/ HD 6970 ( még nem tom, szerintetek?)
8Gb Ram 1600/1866/2000 (milyet?)
optikai egység ?
Coler Master Storm Sniper ház (?)
Milyen tápegységet szerintetek?
Illetve egy 24" LED monitorra gondoltam még mellé.. az egészre egy olyan ~300k-t szánnék (lehet több is egy kicsivel). Kösz a segítséget.
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson
- Alaplap AM3Asrock M3A770DE: 13.500,-
- Alaplap AM3 ASRock 890GM Pro3: 18.990,-
- Alaplap AM3 ASRock 890GX Extreme3: 22.990,-
Gianninál ezeket látom asrockból..
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
AMD bacsi meg gondoskodik rola hogy a Bulldozert se kelljen az tobb magon fog emelni min. 1GHz-et... 😊
Saor Alba
AM3 Asrock 870 Extreme3 18500
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24500
ASUS ATi HD 6870 1Gb EAH6870/2DI2S/1GD5 41990
Western Digital 500Gb SATA2 32Mb 8750
Kingston 4 Gb /1600 KIT HyperX 10500
Arctic Freezer 7 Pro rev.2 4500
Cooler Master Elite 335 9500
Chieftec 450W CTG-450-80P 10990
129230
Így ? :]
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Arctic Freezer 7 Pro rev.2: elvileg ez egy LGA775 huto. Csak LGA775 ugy ertem.
Saor Alba
Egyik ismerõsömnek volt E8400-a, felsõ kategóriás ASUS alaplapja, 40 fok fölé nem ment a CPU, kábé könyörgött a rendszer legalább az E8400-on alap tuningnak számító 3.6 GHz-ért, de akkor is nemet mondott rá, pedig mondtam neki, hogy beállítok mindent, nem kell vele egyáltalán foglalkoznia.
Szóval szerintem az ilyen ember nem pisálja magát szembe, amikor most vesz pár ezer forinttal olcsóbban egy azonos teljesítményû, ám tuningképtelen konfigot, csupán spórol pár ezer forintot. Egyszerûen így áll hozzá a tuningoláshoz és ezt el kell fogadni. így is annyi szirszarral kell foglalkoznia az életben az embernek, szóval szerintem nem róható fel ez senkinek, bármennyire is megkönnyítse a dolgot az UEFI, az egygombos tuningolós alaplapok és az ilyesmik.
Én is szoktam tuningolni, igaz túl sok idõt nem szánok rá, ha már gyengécske a gép, akkor ráhúzok annyit, amennyit mindenféle több napos prime95-ös, feszültségfinomhangolgatós tesztelgetés nélkül stabilan rá lehet azt kész, de azért nem ignorálom (urambocsá, nem nézem le, bár bízom benne, hogy ilyet azért senki nem tesz) azokat, akiket ez teljes mértékben hidegen hagy.
Na de nagyon túl lett ez ragozva, egy ideje csak rágjuk a kakit, a lényeg igazából #68884-ben és #68886-ban már le volt írva a témáról, úgyhogy zárom soraimat. 😊
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Saor Alba
Az meg hogy egy-ket fiasko utan barki el tudja sajatitani megint csak teny 😊 Ha 10 evel ezelott mondod akkor rabolintok .... de most . Eleg megnyomni egy gombot es magat tuningolja.
ゾルターン
Magyarul, ha a delikvens azt mondja nem akar tuningolni, akkor beszéljük le a túlárazott H-s lapról és ajánljunk olcsóbbat, ami ugyanúgy kielégíti az igényeit. Ne magunkból induljunk ki, az emberek többsége nem tuningol😊
[merlinw.org]
Mellesleg attól,hogy P-s alaplap lévén "csak" 23k-ba kerül még egyáltalán nem egy silány(abb) minõségû termékrõl van szó.
Guru írta meg a nagy igazságot a #68907-ben.
"...akkor feleslegesen beszelunk a H67es es H61es variaciorol mert hosszu tavon az ember ezzel csak jol szembe pisalja sajat magat."
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
"hidd el nincs tobb problema az Asrock-al mint barmelyik MSI-vel. "
Ezzel teljesen egyet tudok érteni, nem is állítottam ennek ellenkezõjét.
Azt mondtam - és ki is tartok mellette - hogy tuning konfigba én személy szerint nem vennék asrockot és pláne nem vadásznék a legolcsóbb modellre az adott chipsettel.
Ha nem terveznék tuningolni, akkor máris menne a rendelés a legolcsóbb ASRock H61-esre, ha van ATXbe való (nem vagyok tökéletesen tisztában a jelenlegi kínálattal).
Abban is teljesen igazad van, hogy árnyaltabb a helyzet annál, amit én írtam, de azért ne áltassuk magunkat, közre játszik a minõségbiztosítás is az árkülönbségben. És még mindig nem állítottam olyasmit, hogy akkor náluk elfogadott a hibás alaplapok forgalomba bocsájtása, itt ennél sokkal szofisztikáltabb dolgokról van szó, amik egyáltalán nem eredményezik azt, hogy probléma lesz az alaplappal rendeltetésszerû használat mellett.
ゾルターン
Arro nem is beszelve hogy az Asrock P67es lapjain minosegi capacitor-kat hasznal.
Lsd. Az AsRock P67 Fatality-jet .. £117 beszerezheto !!! Es tedd melle az Asus P67-es hasonlo felszereltsegu lapjait amik a 80k kategoriaba esnek.
ゾルターン
Kaptunk egy 2500k+H67 párost, amire valaki beírta, hogy nem jó, P67-et vegyen, mire én beírtam, hogy ez így ebben a formában nem a teljes igazság, ha nem akar tuningolni, akkor az is járható út, hogy marad a H67nél vagy a még jóval olcsóbb H61-re vált és akkor elhagyhatja azt a K betût is a CPU neve végérõl.
Én csupán felvázoltam számára az összes lehetõséget. Ha valaki le akarja venni a döntés terhét a kérdezõ válláról ám tegye, én feltételezem az emberekrõl, hogy képesek az önálló döntéshozatalra a lehetõségek ismeretében. 😊
Mondjuk a jelek szerint nem igazán jött át, amit mondani szerettem volna. Na nem baj, így jártam.
Mostani ASRockok már teljesen jó minõségûek,semmi gond nincs velük. Régen valóban szarok voltak,de felfejlõdtek,és nagyon korrekt ár/felszereltség arányú lapjaik vannak.
Kicsit hülyén hangzik talán,de az ASRockot jelenleg az alaplapok VTX3D-jének tudom be.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Azt nem kell megmagyarazni hogy mi mert olcsobb .... az meg hogy nem olyan minosegu nem feltetlenul tennem az elso helyre. Mar csak azert is mert az arakat a beszallitok ; az osszeszereles koltsege a piac ( es meg sok minden mas ) hatarozza meg.
Jobban jarnal ha olvasnal kulfoldi forumokat ... hidd el nincs tobb problema az Asrock-al mint barmelyik MSI-vel.
ゾルターン
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24500
ASUS ATi HD 6870 1Gb EAH6870/2DI2S/1GD5 41990
Western Digital 500Gb SATA2 32Mb 8750
Kingston 4 Gb /1600 KIT HyperX 10500
Arctic Freezer 7 Pro rev.2 4500
Cooler Master Elite 335 9500
Chieftec 450W CTG-450-80P 10990
132720
Haversrácnak gondoltam a gépet, több zséje nincs.. mit szóltok? Giannis árak..
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Valóban nem drasztikus az árkülönbség, sõt, ha már nem ragaszkodunk a gyártóhoz és a felszereltségi szinthez, akkor fogunk találni P67-es chipsetû moboknál sokkal drágább h67-eseket is, ha épp ez a cél. 😊
És az is tény, hogy az ASRock valamivel olcsóbb a többinél, de sajnos ezt nem pusztán jófejségbõl teszik, hanem ezért sajnos némileg silányabb feléjük a minõségbiztosítás és talán egyes alkatrészeknél az anyaghasználat is, szóval senki ne számítson MSI-féle önjavító polimerekre... 😊 Nem azt írom, hogy bármi baj lenne vele, ugyan úgy kiváló alaplapokat gyártanak, de könnyebben csúszik be 1 kevésbé tökéletes példány, ami akár derékbe is törheti a tuningolási terveinket anélkül, hogy gariztathatnánk.
Ha valaki tuningban gondolkodik, akkor nem célszerû levadászni a legolcsóbb létezõ alaplapot a piacon, érdemesebb például az ASUS háza táján nézelõdni, õk gyártják az igazán tuningra termett alaplapokat. És persze ahogy lentebb írtam, a gyári ventillátort is érdemes leváltani.
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Tudnátok nekem ajánlani valami gépet max 60ezerért?
Egyik ismerõsömnek tönkrement a jelenlegi és szeretne újat
Játékra igazából nem használja,a lényeg hogy a Codemasters féle F1 menjen rajta,az se baj ha minimum grafikán,csak menjen!
Köszi!
\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
www.garagulya.hu AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3,2 Ghz| Gigabyte MA78LMT-S2| 4GB DDR3 1333 Mhz| VTX3D HD 5670 1GB GDDR5| Western Digital 1TB| Genius SW-5.1 Home Theater
A CPU ugyan olyan arban van es P-s lap is beszerezheto H-s aron. lsd ASRock P67 Pro ami elfogadhato mind teljesitmeny es minoseg teren egyarant.
ゾルターン
www.garagulya.hu AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3,2 Ghz| Gigabyte MA78LMT-S2| 4GB DDR3 1333 Mhz| VTX3D HD 5670 1GB GDDR5| Western Digital 1TB| Genius SW-5.1 Home Theater
- ha nem akarsz tuningolni, akkor 2500 + H67 (esetleg H61, lásd lentebb, én azt vennék mellé, de mindenkinek mások az igényei 😊 )
- ha szeretnél tuningolni, akkor 2500k + P67 (vagy Z68, ha kell a processzor GPU-ja is (3 monitoros munkaállomás például)), viszont akkor érdemes beszerezni egy a gyárinál combosabb CPU hûtõt is.
Mert azt tudom,hogy a 2500K-t azt nagyon jól lehet tuningolni
Illetve akkor nem is kell 2500K-s proci, hanem megfelelõ a sima 2500-as.
GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 23.001Ft
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 46.066Ft
GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE 47.382Ft
Cakk-pakk: 116.449Ft
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep