Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

redmonk
#69283
iPON:

ASROCK 770 Extreme3 16.725,-
AMD Phenom II X4 840 3.20GHz AM3 BOX 21.863,-
KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT 6288,-
WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 8956,-
SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE 25.963,-
THERMALTAKE VN40001W2N Commander MS-I 11.638,-
CORSAIR Builder Series CX430W 10.575,-
ICON7 Classic Compact wireless 2662,-
ICON7 D200 USB Fekete-Szürke 3363,-
Összesen: 108.036 Ft

!-A merevlemez S-ATA3 kapcsolódik, a vga olcsóbban de GTX550Ti és HD6790 felett áll picivel. Vezetéknélküli billentyûzetet amúgy nem ajánlanék játékhoz de tudom miért kértél ilyet. CPU azért nem BlackBox mert úgy vettem ki a szavaiból, hogy nem egy tuningos alkat. Corsair tápom van nekem is csak ajánlani tudom. Szerintem ez a ház már megteszi-!

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69282
Látom jó kis témát hoztam fel.
Már nagyon várom hogy mi lesz a végkifejlet.
#69281
THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition

CM 370,CM 430 sokkal minõségibb cucc.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69280
350-es táp? Bill+egér lemaradt.
Azt mondta a srác, hogy sürgös és szûkös.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69279
melyik? A thermal vagy mait én irtam?

PS3 Slim 250 PC

#69278
Az a ház egyébként egy nagy rakás szar.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

S2000
#69277
Részemrõl a faragás:
GIGABYTE GA-MA770T-UD3 16.000 Ft
GIGABYTE GZ-X1 Fekete 8.438 Ft
HITACHI 1000GB 7K1000.C 7200rpm 32MB SATA2 HDS721010CLA332 11.925 Ft
KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/4G 6.288 Ft
AMD Phenom II X4 925 2.80GHz AM3 BOX 21.687 Ft
VTX3D VX6850 1GBD5-DH PCIE + DIRT 3 37.372 Ft
FSP FSP350-60APN 6.812 Ft

Összesen: 108.522 Ft

#69276
uristen.. nem szóltam... 😊 aszittem proci hûtõ

PS3 Slim 250 PC

#69275
THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition 9738,-

Ez minek??? 😊

PS3 Slim 250 PC

#69274
1 az h a mostani gép már olyan rossz h semmit se bír ki és ezért is sürgõs a csere és ezért ennyi rá a keret 😞 (bár egy darabig még a 110 is sok de az csak idõ kérdése...)
redmonk
#69273
iPON:

ASROCK 770 Extreme3 16.725,-
AMD Phenom II X4 840 3.20GHz AM3 BOX 21.863,-
KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT 6288,-
WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 8956,-
SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE 25.963,-
THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition 9738,-
CORSAIR Builder Series CX430W 10.575,-
ICON7 Classic Compact wireless 2662,-
ICON7 D200 USB Fekete-Szürke 3363,-
Összesen: 106.133 Ft
!-A merevlemez S-ATA3 kapcsolódik, a vga olcsóbban de GTX550Ti és HD6790 felett áll picivel. Vezetéknélküli billentyûzetet amúgy nem ajánlanék játékhoz de tudom miért kértél ilyet.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69272
akkor spórolj még sztem....

Bár szükösen meg lehet oldani 110 bõl... majd jönnek a faragók és segítenek 😊

PS3 Slim 250 PC

#69271
Így ránézésre (és az én hozzánemértõségemnek köszönhetõen) szerintem nem rossz és abban is igazad van hogy nem kéne lejjebb adjak belõle ,de amit írtam annyi jelenleg rá a max keret.😞
#69270
próbát megér.. 😊

PS3 Slim 250 PC

Metalmilitiakid
#69269
Meg nem hiszem, hogy adnának annyit, hogy 30 fele tudjam azzal az 5k val pótolni + gondolom szállítás.

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

#69268
Alaplap ASROCK 770 Extreme3 1 db 16.725 Ft
Processzor AMD Phenom II X4 925 2.80GHz AM3 BOX 1 db 21.687 Ft
Memória KINGSTON 2048MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9AD3B1/2G 2 db 9.151 Ft
Videókártya VTX3D VX6850 1GBD5-DH PCIE + DIRT 3 1 db 37.372 Ft
Merevlemez HITACHI 1000GB 7K1000.C 7200rpm 32MB SATA2 HDS721010CLA332 1 db 11.925 Ft
Ház COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite 1 db 9.526 Ft
Táp FSP Hexa 500W 1 db 11.325 Ft

117 ezerre jön ki így.
Nincs benne bill+ egér, viszont sztem lehet rajta még itt ott faragni.
Ennél lejjebb nem adnék ha most vennék gépet.

Árak: Ipon.hu

PS3 Slim 250 PC

Metalmilitiakid
#69267
Nem hiszem, hogy visszaadnák a pénzt.

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

#69266
Elromlott a kártyád?

Pénzt nem lehet vissza kérni?
Aztán vmi értelmesebb helyen vásárolj. ( Ipon.hu pl.)

30 fele 5830 egy jó választás sztem.

PS3 Slim 250 PC

Metalmilitiakid
#69265
általában van bent több cucc is, de viszont õk a legértelmesebbek és adnak idõnként kedvezményt

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

#69264
6670-et akkor. (Borzalmasan drága ez a bolt) És a választék is nagyon kicsi.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Metalmilitiakid
#69263
Néztem most kb 25-27 egy ilyen vga, arra sztem adnak vagy 20 at kb, szal 25 küröl

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Metalmilitiakid
#69262
Hozzátétel innen kellene nézni, mert itt gariztatom

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

#69261
Mekkora összeghez kéne hozzádobnod 5k-t?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Metalmilitiakid
#69260
Hali valaki dobna egy gyors választ, ha ne mkapnék GTS250 et garira cserében, akkor kis ráfizetéssel mi értné meg a legjobban ?? (kb 5k ráfizetés) lehet ati is, gainward 1 gb as a gts250, elõre is köszi

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

#69259
ház meg valami olcsó de jó vezeték nélküli bill+egér amiben van media gomb is😊
redmonk
#69258
DAMN IT. Sokkal jobbat kapsz, csak figyelj. Tehát akkor alaplap+cpu+memória+vga+táp. Ezek jöjjenek ki annyi pénzbõl vagy még kell valami?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69257
a keret az szûkös azért is ilyen (de amúgy olyan 90 és max 110E lenne)
és mint kiderült játékra használnám leginkább
#69256
Az meg a másik.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69255
Az a processzor nagyon nem illik oda...minek neked Pentium proci,tán szervert üzemeltetsz?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69254
Ha most új gépet akarsz vásárolni inkább írd le mennyi a keret rá és mely összetevõk kellenek és segítünk a lehetõ legjobbat megvenni.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69253
És mondjuk egy ilyen összeállításban megállja a helyét?
Proci-Intel Pentium Dual Core G840 2.8GHz, 2 mag, 3MB c. Sandy Bridge
Alaplap-ASUS P8H61-M LE/USB3 rev 3.0: new B3 revision
Memória-Kingston 4GB DDR3 1333MHz
VGA-ATi Radeon HD 6570 2GB DDR3
Táp-Gigabyte 450W
#69252
Nem lesz gond a DELL-el,hidd el nekem. Láttam már HC játék közben mûködni DELL U2410-et,azon se lehetett látni az ég világon semmi utánhúzást,vagy egyéb élményromboló jelenséget. Vedd meg bátran.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

kaposi1
#69251
Csak félve merem leírni nehogy megegyenek miatta hogy a mostani Fujitsu LCD TFT monitoromnbak ami már 8 éves annak is 8ms a válaszideje, és játékoknál filmeknél bermilyen gyors jelenet van, nyomát se látom a lassúságnak, utánhúzásnak stb...

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

#69250
Épp akartam írni...<#eljen>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69249
A TN panel 2ms adata nem valós, soha nem is volt az. Kb. egy 6-8ms közötti IPS/PVA panel frissítésének felel meg. Csak ugye vannak a monitornak más jellemzõi is, input lag és ilyesmik, amitõl lehet még is lasabb.
Aki meg teszem azt 120 vagy 200 FPS-t meg tud tekinteni egy monitoron ami összesen 60 képet tud kitenni másodpercenként, annak gratulálok.

gurubefree
#69248
nincs mit ...

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

kaposi1
#69247
27-es monitorba azért nem gondolkodtam eleve mert egyszerûen az asztalon nincs hely neki.Ha igazán nagyot akarok nézni meg úgy is bekapcsolom a tv-t.<#wink>
De köszi szépen hogy foglalkoztál a kérdésemmel.<#worship>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

MerlinW
#69246
Én pedig S24A350H-val vagyok boldog😊

[merlinw.org]

gurubefree
#69245
60-65 ezerert nem kapsz ilyen kaliberu monitort a nagyobb (24") horror aron van a 27" arat le sem lehet irni olyan hosszu. Nekem az S24A350H nagytesoja van S27A350H es nagyon boldog vagyok vele..

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

kaposi1
#69244
Amúgy inkább adok érte többet, 60-65 ezerre gondoltam csak ne bánjam meg a döntésem .

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

kaposi1
#69243
Én sem akarok "háborút" elhiheted.<#worship>

Ezt épp most kaptam a Prohardveren.<#szomoru1>

A srác most vette.

"DELL U2311H, és sztem sok a 8ms panel ide vagy oda.
Aki azt álíltja hogy ez bõven jó játékra, sõt HC játékra az életébe nem játszott annyit FPS-ekel hogy ezt meg tudja ítélni.

Habár lehet a 75 hz segíthet még rajta, mindjárt megnézem mit lehet vele mókolni."

Most akkor aggódjak?<#fejvakaras><#nemtudom>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

gurubefree
#69242
Nem keves a 8ms ... mielott elkezdodoik a az IPS <#violent> TN LED haboru azt mondom vedd meg a Dell-t ,,, amugy is olcsobb .


&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

kaposi1
#69241
Újra felteszem a kérdést kicsit kiegészítve.<#wink>

Core i5 HD PC-m mellé szeretnék egy méltó monitort találni.
Idáig egy Fujitsu Siemens Scaleoview T19-1 LCD TFT monirort használtam közel 8 éven keresztül nagy nagy megelégedésemre.Sehol egy pixel hiba, akár napokig is nézhetem egyfolytában akkor se fájdul meg a szemem tõle.Fujitsu

Mivel ennél kisebb magasságút nem igazán szeretnék elsõ kérdésem mindjárt az lenne hogy egy 23-24" -es monitor a 19"-os képest milyen magas ?
Nem figyelem már évek óta a monitorokat ezért semmi tapasztalatom nincs ez ügyben sajnos.

Idáig két saját kiszemeltem lenne a kutakodásom alapján.

1. Dell Ultrasharp U2311H
2. Samsung S24A350H

Inkább a Del a szimpatikusabb Youtube tesztek alapján , viszont ez a 8 ms-os válaszidõ "kissé" elgondolkoztatott.
Nem kevés ez manapság játékra?
A Samunál ugyan ez 2ms.

Ami fontos lenne.

Mivel Full HD filmeket szeretnék nézni rajta, a Fekete szint!
Kevesebb játék is elképzelhetõ rajta ezért a lagolást, után húzást is szeretném elkerülni.
Betekintési szög: amiben a Dell messze elverte szintén teszt alapján a Samu-t.

60-65 ezer lenne az összeg a határ amit rászánnék.
Szóval ha esetleg ebben az árkategóriában még tudnátok jobbat ajánlani szívesen vennék minden tanácsot, javaslatot.

Válaszotokat elõre is köszönöm szépen.<#worship>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

V43 1105
#69240
Plusz rá valami finom kis CPU cooler, mondjuk Corsair A70 ? : )

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#69239
Z68

Saor Alba

rvn
#69238
Erre vagy erre szeretném cserélni a mostanit. És 2500K-t terveznék bele. Szerintetek melyik lenne jobb alá?

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

#69237
Ha nem akarsz tuningolni (és most tételezzük fel,hogy egy 15-2500K processzort teszel bele),akkor a H61,H65,H67,P61,P65 tökéletesen elég. Csak akkor elég a sima i5-2500 is.
Ha ki akarod aknázni az i5-2500K brutális tuning potenciálját,akkor a többi chipset kell. (A Q-t nem ismerem,szóval arról fogalmam sincs.)
Viszont ezek a lapok mellé akkor bûn sima i5-2500-at venni. 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69236
P67, Z68 tuningra tökéletesek.. Sõt.. P67 bõven elég.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Hecker007
#69235
a h-sok nem valók tuningra, de használható az igp
a p-sek valók tuningra, de nincs igp
a z-s lapok meg a kettõ ötvözete van tuning+igp is
ezen belül leginkább csak felszereltségben különböznek a lapok tudtommal

rvn
#69234
Üdv mindenkinek. Kicsit lemaradtam az alaplapok terán érdekelne, hogy mi külömbség van a chipsetek között:

Ezek érdeleénének: H61, H65, H67, P61, P65, P67, Q67, Z67A, Z67MA, Z67X

Az érdekelne, hogy melyik jobb tuningos, meg melyik milyen szegmensbe sorolható. Egy részletesebb leirásnak nagyon örülnék. Elõre is köszönöm.

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic