Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Metalmilitiakid
#69333
Ja és válasz az aláírásodra, hát attól függ mennyit iszom 😄

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

Metalmilitiakid
#69332
Én nagyon is elhiszem, dehát ha egyszer ez az egyetlen értelmes bolt akik törõdnek is az emberrel. Akkor inkább hagyok ott +2 k t, minthogy szarba se nézzenek ha bajom van (másik boltban volt rá példa)

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

redmonk
#69331
5830, 6790, GTX550Ti ezek egy szintû kártyál és 30k környékén kaphatóak. Véleményem szerint a legjobban ezek közül 25k-ért egy HD5830 éri meg legjobban. 35-37k környékén már HD6850.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69330
6790-re gondolt szerintem, csak elírta.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

zzeN
#69329
33k-ért 6970? Na ne viccelj...

ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN

#69328
Ez aztán jó drága, ennyiért már HD6970, 5830 vagy kis mázlival 6850 járna ... 😞

#69327
Egy nagyobb adatsûrûségû 5400-es vinyó ugye simán gyorsabb, mint egy régebbi és kisebb adatsûrûségû 7200-es. A 7200-es vinyók várható élettartama meg az extra melegedés miatt sokkal kisebb. Adatokat tárolni, letöltéshez, filmnézéshez meg egy mai modern 5400-as még bõven sok is 😊
A cache meg parasztvakítás. Én anno elsõnek vettem itthon 8MB cache-es HDD-t, akkor egy jobb HDD 2MB cachel, egy gagyi meg 512KB-al volt felszerelve. Na most nagy méretû fileoknál kenheted a hajadra a cache-t, sok picinél valóban számít, meg rendszervinyónál. Ha filmeket, ISO-kat vagy sok nagy filet tartasz rajta, akkor tök mindegy.

#69326
A Seaget árában WD-bõl, de lehet Samuból is van 2TB-os is már.

#69325
A WD egész jó 14k-ért... jóval nagyobb tárhely, jóval nagyobb cache... 😊
redmonk
#69324
Szerintem mindenképpen maradj annál amit én írtam esetleg csökkents a költséget Cooler Master Elite 370 vételével. Táp kell egy normális az a Corsair jó, nekem egyel régebbi modell van. Meg aztán SATA3 is kicsivel gyorsabb mint a 2.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69323
- HDD Samsung 1.5Tb SATA2 32Mb HDD (HD154UI): 12.990,-
- HDD Seagate 1.5Tb SATA2 32Mb HDD (Barracuda 7200.11): 15.990,-
- HDD Western Digital 1.5Tb SATA2 64Mb HDD (WD15EARS): 13.990,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69322
Nálam az 500-as Samu elég gyakran töltöget... nyilván a 16-os cache miatt...
#69321
Nálam semmi töltögetés nincs soha,egy 160-as 7200-as Samu vinyó után semmiféle lassulást nem véltem felfedezni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69320
Megfontolom feltétlenül. Nekem igazából a gyorsaság és a megbízhatóság a lényeg, a mostani Samsungommal nem vagyok teljesen elégedett Win7-et használok én is de egy kicsit mintha lassabban töltene be, de ez már akkor is jelen volt amikor még frissen volt telepítve az op. rendszerem, a másik bosszantó dolog az állandó töltögetése játék közben meg photoshopban, folyton ketyeg az olvasó fej...
#69319
A kevesebb fordulatnak hála hûvösebb és halkabb is. Nálam most egy 27 fokos szobában 32 és 33fokosak,szembõl behûtve egy 12-es ventivel. 24/7 megy a gép,3 hónapja vannak meg,szerintem tökéletes. Én személy szerint bátran ajánlom op. rendszer alá is,teljesen jól fut rajta. (Win7)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69318
Hmm... eddig nem volt még olyan merevlemezem ami 5400 fordulat/perc sebességgel ketyegett. Nyilván jobb, abból a szempontból hogy alacsonyabb a fordulat ergo alacsonyabb a fogyasztása is, de ez nem megy a gyorsaság/teljesítmény rovására? Olvasom hogy 64Mb-os a cache ami tetszik, viszont néhány más fórumon ezt a HDD-t nem ajánlják op. rendszer alá, ellenben adattárolásra kifejezetten jónak ítélik. WD merevlemezekkel nincs még tapasztalatom...
Metalmilitiakid
#69317
Köszi a gyors választ!

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

#69316
Akkor ezt vegyed.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Metalmilitiakid
#69315
Na annyi változott, hogy elvieken 25 lenne a kártya amim most van és még egy 10 es van rá kb, tehát 30-35 bõl kellene a legjobb kártya, errõl a helyrõl. Ismételten, hogy ne kérdezze meg senki, innen kell vennem, mert a pénzt nem kapom vissza, nem olcsó hely tudom, de itt garis a kártyám.

[BF2 151k,156k,164k,170k][TF2:10k] [Humoros: 168k] Steam: MortalMilka, Bnet: MortalMilka#2417

#69314
WD-m van, igaz csak 500 gigás, te megbízható, nincsen velük semmi baj... többi stimmel, volt belõle nagyobb is, szerintem nyugodtan vehetsz WD-t 😊)

CoD:MW3 - Nok3dli Steam: Nokedliasd BattleTag: Nokedli#1178

V43 1105
#69313

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

kaposi1
#69312
Ugy legyen mert mar meg is rendeltem.
Pixelgarancia most akcioban van hozza, na meg rendeltem hozza egy speci kalibralast is.

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

#69311
Üdv!

Én ilyen(eke)t használok tárolásra és op. rendszernek egyaránt. És tökéletesek. Halk,gyors,hûvös.

LINK

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69310
Én is kérdezem, mert olcsóban jönnék ki egy amd konfigból mint ha intelt veszek.

Asus P8P67 B3, Intel Core I5 2400, Sapphire 280x 3GB. CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz, 500GB HDD, CORSAIR CX430W v2, Panasonic 94CM Plazma TV, Rendszer: Windows 8.1 PRO X64

#69309
azért írtam hogy mit kéne cserélni hogy jó legyen?
#69308
Én nem értek hozzá azért is van úgy kezdve hogy próbálkoztam (de azért azzal mert sokan azt mondták)
#69307
Ja,meg lényegesen drágább is. Feltéve,ha hasonló teljesítményt akar elérni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69306
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy jelenleg Ti milyen HDD-t ajánlanátok?

- Minimum 32Mb cache-sel, ideális lenne a 64Mb cache, csak a pénztárca szabja a határokat
- 7200 fordulat/perc sebességgel
- Legalább 750Gb-os kapacitással
- Megbízhatóság/hosszú élettartam

A mostani merevlemezem kissé lassú a 16Mb cache miatt, meg szeretnék egy nagyobb kapacitású tárolót, árban 15k visítva max. 20k körül gondolkodom.
Igazából kicsit tanácstalan vagyok, WD merevlemezekrõl mostanság sok negatívumot hallottam, eddig csak Samsung HDD-m volt, egyes ismerõseim ajánlanak Hitachi termékeket is, na meg a Seagate HDD-k se rosszak állítólag. A kérdés csak az hogy melyiket, mennyiért, mennyire megbízható, stb... 😊
#69305
Miért akarsz AMD gépet? Gyengébb mint az intel nem?

Asus P8P67 B3, Intel Core I5 2400, Sapphire 280x 3GB. CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz, 500GB HDD, CORSAIR CX430W v2, Panasonic 94CM Plazma TV, Rendszer: Windows 8.1 PRO X64

#69304
Próbálkoztam egy kicsit én is és kíváncsi vagyok a véleményetekre hogy jók-e:
Egyik
Másik

Tápnál nem tudtam hogy mennyiben más a táp és külön a ház valamit a ház táppal kombi így ez lett a választás.

Várom a véleményeket hogy mit kéne és melyiknél változtatni. (és elég ha csak az alkatrészek beszerzõi árát veszitek figyelembe)
#69303
Van rendes monitorom is de ha nagyon lusta lennék vagy film vagy játék terén akkor arra gondoltam h összekötöm és azért a vezeték nélküli...
És nem tudom mennyit számít az árban de ha sokat akkor ok mert lehet úgy is a gép hogy nem ipon-on veszem meg hanem külön az alkatrészeket (mert be tudom szerezni beszerzõi áron) és ha az sokat számít az árban akkor úgy is lehetne kalkulálni.
#69302
Hát inkább lassan újítanék de minél hamarabb.

Asus P8P67 B3, Intel Core I5 2400, Sapphire 280x 3GB. CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz, 500GB HDD, CORSAIR CX430W v2, Panasonic 94CM Plazma TV, Rendszer: Windows 8.1 PRO X64

S2000
#69301
Tudom, azt a kombót a vevõre bíznám, mi tetszik neki😊 Nem rossz az a táp, elbírná a konfigot, esetlegesen választható helyette a 400as, pár plusz ezerért, és még esetlegesen olcsósítás szempontjából jó a 5830, ahogy azt írtad is - még egy megjegyzés, 840es procit írtál, ami egy árban van a 925el, így azt ajánlanám elsõdlegesen 😊

#69300
47k-ból? Semmilyet. Csapj hozzá egy 80-100k-t,akkor megéri váltani.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69299
Hát végül is igaz másol tényleg nehezebb lenne. Köszönöm a segítséget. Ha úgy KB 47k ba el tudnám ani akkor azért milyen gépet tudnék összerakni? Intel inkább mint AMD.
I3 2100 ban gondolkodom hogy egyelõre az lesz csak még alaplapot nem tudom azt tudnál ajánlani? Valami jót de relatív olcsón. Ramot meg a vga-t megoldom.

Asus P8P67 B3, Intel Core I5 2400, Sapphire 280x 3GB. CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz, 500GB HDD, CORSAIR CX430W v2, Panasonic 94CM Plazma TV, Rendszer: Windows 8.1 PRO X64

MR ME
#69298
mármint ott ahol írtad, máshol nehezebb eladni a cuccokat

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

MR ME
#69297
prohardvare-en próbálgasd sztem

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

#69296
Hát igen sajnos így tudtam megoldani. De a következõ gépben már kit lesz. Amúgy hol tudom ilyen áron eladni a cuccokat? Hardveraprón nem hiszem. És az lenne a legjobb ha egyszerre vinnék el mind.

Asus P8P67 B3, Intel Core I5 2400, Sapphire 280x 3GB. CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz, 500GB HDD, CORSAIR CX430W v2, Panasonic 94CM Plazma TV, Rendszer: Windows 8.1 PRO X64

pxxl
#69295
mind1, dualban am sem megy 3 ram 😄

All hail the double x!

MR ME
#69294
jól összeválogattad, 3 különbözõ ram 😄

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

#69293
Kép A nanya címkéje aszem Kingmax.

Asus P8P67 B3, Intel Core I5 2400, Sapphire 280x 3GB. CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz, 500GB HDD, CORSAIR CX430W v2, Panasonic 94CM Plazma TV, Rendszer: Windows 8.1 PRO X64

#69292
Alaplap:10k
Proci:15k
RAM: 8-10k (Jó lenne tudni pontos típust)
VGA: 15-17k

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69291
Sziasztok lassan gépet akarok újítani. Szerintetek menyiért tudnám eladni az alkatrészeimet?: Lapot, Procit, Ramokat (3x1gb), Vgát (Sapphire) Mondanak nekem valaki valami árat? Elõre is köszönöm.

Asus P8P67 B3, Intel Core I5 2400, Sapphire 280x 3GB. CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz, 500GB HDD, CORSAIR CX430W v2, Panasonic 94CM Plazma TV, Rendszer: Windows 8.1 PRO X64

redmonk
#69290
Némi nemû kábel-menedzsment is észrevehetõ. Véleményem szerint eléggé jól el lehet rejteni a kábeleket.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69289
Ja eléggé papir tangli fos 😞

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#69288
Ha nagyon akar vezeték nélküli egeret gamere : Roccat Pyra Wireless

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#69287
Ha játszani akarsz akkor nem ajánlanám a vezetéknélküli egeret. Legalább az legyen vezetékes, hidd el tudom mit beszélek egy Logitech S520-al toltam APB-t. Gondolom a wireless billentyûzet meg azért kell mert mozizol és arról akarod irányítani. Nekem is csak azért van mert magam mellé rakom a földre azt annyi. Ha egy picit spórolni akarsz vegyél házból CoolerMaster CM370-t. Én csak azért nem ajánlottam mert nekem nem tetszik, és mindenkinek az van (ez az én hülyeségem, bocs) de pöpec ház az biztos.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69286
Mármint, hogy a TV legyen a monitor?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69285
Ja amúgy egy dolgot lehet hogy késõn írok és ezért bocsánatot is kérek csak most jutott eszembe: Úgy kell hogy TV-vel össze tudjam kötni.
#69284
és mi lenne ha ez a bill+ egér kombi (ezzel is olcsóbb lenne): http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gk_km7580/140516