Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

redmonk
#69633
Hát nem kevéssel erõsebb, garanciálisakat néztem neked éppen az elõbbi ok végett. Én pénteken találtam nagyon jó áron 4890-t még garis. Holnap jön.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

TaRka0107
#69632
5570-et néztem 14k-ért iponban. Akkor inkább 4850 legyen?

XBOX 360 Gamertag: TaRka94

redmonk
#69631

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69630
Az igazság az, hogy éppen most mentek fel nem picit az árak az euro árfolyam miatt 😞

#69629
Használt Radeon HD4850, kis mázlival HD4870 lehetõleg még 6-12 hó garival. Újonan talán HD4750/4770? Hoppá újonnan nem lehet venni állítólag ... Most HD5670 van ilyen áron, de az szvsz gyengébb ...

TaRka0107
#69628
Üdv!

Milyen ATI kártyát ajánlotok 15k-ért? Több ne legyen, csak ennyi van rá.

Köszi elõre is.

XBOX 360 Gamertag: TaRka94

#69627
Szia!

Mire nem elég Neked az a 520-as Corsair? 520W-ból 480W (!)-ot ad le 12V-on. Nekem 4870 Crossfire-t + Q9300-at (húzva) vitt gond nélkül, halkan! Mivel - elmondásod szerint- nem érdekel a CF/sli, akkor nem értem a csere okát. Ha hangos, akkor fújd ki belõle a port. Nekem is felhangosodott egy idõ után. Ha a 300W-os határt nem meghaladó kártyát veszel, akkor marad még bõ ~180W-od a procira. A többi alkatrész fogyasztása jelentéktelen. Szerintem felesleges nagyobbat venned.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

David2
#69626
hello!

ehhez a konfighoz szeretnék ssd, 120 gbsat, 50 rongy körül:

asrock x58 extreme, sata2vel, de van bõvítõ kártya hozzá sata 3 szintén asrock
intel i7 920 alapon
6 gb ram
3 tbnyi merevlemez

elsõ körben az ocz agility 3ra gondoltam, tipp?

Das Schlimmste ist, wenn das Bier alle ist!

redmonk
#69625
Ezek még elférnének? link1 | link2 | link3 | link4

Az erõsségi sorrend is nagyjából így alakul, fentrõl-lefelé.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69624
Mindegy,hogy melyik boltból vagy csak egy bizonyos helyrõl? (Ebben az esetben linkeld az üzletet)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

hedonist
#69623
Blum, köszönöm a VGA ajánlásokat, egy problémám van, hogy most vettem észre, nálam csat single slotos férne el. tudnál ilyeneket ajánlani max 25k-ért?


HD 5670 rõl mi a véleményed? (azért néztem ki ezt, mert kicsi, és van rajta rendes displayport)

Kept out by Petr Cech, delivered by Juan Mata, headed in by Didier Drogba, and the last touch from Didier for Chelsea Football Club and it\'s in the back of the net!!!

#69622
Ez a biztosításban le van írva,hogy ez az indukciós hatás mekkora távolságig érvényes.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69621
Köszönöm! 😊 Az baj hogy nem közvetlen szomszéd? (vagy 10 házzal arrébb, bár nem tudom biztosra, csak fb-on írta ki egy srác h a szomszédba csapott, ö meg 10 házra lakik.) Pont nem voltam itthon, arra jöttem haza hogy nem megy a gép...
#69620
Ez attól függ melyik biztosítónál vagy. Ha az alapcsomagban benne van a villámcsapás illetve annak a másodlagos hatásai (jelenesetben indukciós hatás),akkor kell,hogy fizessen. A szomszédodnak bizonyítania kell,hogy hozzá csapott be a villám,nem pedig hozzád. Számlákra nem lesz szükséged. (bár jó,ha megvan) Annyi a teendõd,hogy:

-Beviszed egy szervizbe a komplett gépet,ott megállapítja a szerelõ,hogy mennyiért tudná megcsinálni,tesz egy ajánlatot erre vonatkozóan,amirõl ad egy árajánlatot,azzal te beszambázol a biztosítódhoz és továbbítják a kárszakértõnek.
Egyértelmûen meg kell állapítani a szerviznek,hogy a kárt a villámcsapás másodlagos hatása okozta.
Egyébként ha az ajánlott javítási összeget elfogadod de ettõl olcsóbban ki tudod hozni,akkor a pénzt is kérheted és lehet,hogy marad valami lé.

VAGY

-Jelentsd be a kárt a biztosítónál,vagy ki megy a kárszakértõ -vagy nem-,de akkor a fenti verziót fogják ajánlani.

(Ez tuti,hogy így van,mert biztosítási tanácsadó van a családban)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69619
Másik konnektorba ha bedugom és bekapcsolom, akkor egy pillanatra felvillan a zöld led a gép elején. Telefonom lassan lemerül, be merjem dugni a töltöre? Ja, és biztosító állja?
#69618
Kelet Mo. Nincs rajta kapcsoló.
#69617
Akkor a Codegen megnyekkent. Ezért kell értelmes tápegységet venni 😄 (mondom ezt én,aki HKC táppal bûvészkedik..igaz panelban)
Próbáld meg egy másik konnektorba dugni a gépet,ha ott sem jó,akkor meghalt a tápegység. (HA! szerencséd van és mást nem vitt magával)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69616
Na, ez szopás. De hol villámlik ilyenkor?!?!
Tedd át a géped másik konnektorra is és ha ott is ugyanez, akkor biztos. De lehet, hogy "csak" a táp ment el. Ez esetben majd lesz egy jó eladó tápom. 😄

Nincs a tápon kapcsoló hátul, lehet csak az ment le. <#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69615
Azok müködnek. Codegen 400 watt.<#idiota>
#69614
Monitor,hangfalerõsítõ mûködnek? Milyen tápegység van a gépben?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69613
Próbáltam már mindenhogy. Egy elosztón volt a gép, monitor, meg a hangfalerosito.
#69612
Próbáltál más eszközt rádugni arra a konnektorra,amelyiken a gép volt? (Konnektorra,nem elosztóra!)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69611
szomszédban belecsapott a villám, és most nem indul a gépem. Mindent elvitt? Semmi égés.
KranaZoli
#69610
Semmi különös nincs a rákötéssel. Csak az Enermax-nál 2 külön ágon megy a csatlakozó; az FPS-nél meg 1 ágon és az ágazik el kétfelé. Gondolom mindegyik pörfekt megoldás. Egyik 19 lehet, másik egy híján 20. 😊

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69609
Jó lesz. Ez biztos. 😄

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69608
Annyira nem értek a tápokhoz, de azért gondolom a 80+Gold minõsítést nem ingyen osztogatják. Tehát elbírja a gépet, azt meg hogyan kell rákötni nem tudom még soha nem volt dolgom ennyire komoly gépekkel. Nekem holnap jön egy 4890 amire 2db 6tûset kell kötni asszem eddig hd5750 volt 1darabbal. Még mindig nem néztem meg kell-e átalakítanom. 😄

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69607
Ühümm, szóval itt egy ágon van a 2db PCI-E csati. Mondjuk errõl nem tudom, hogy jó-é vagy sem de mind1ik szimpatikus, mind az Enermax, mind ez az FPS.

Csak ez sincs Gianni-nak, így ez kiesett abból a szempontból, hogy beszámoltassam amit cserélnék Nála. 😊

Ui. így 5k lenne az Enermax táp. Asszem marad az, azt csókolom! <#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69606
Idézem: "A moduláris Aurum alaplapi fix kötegei 55 centiméter hosszúak, ez elég lesz az alsótápos házakhoz. Kapunk még egy ágat két 6+2 tûs PCI Express grafikus kártyás csatlakozóval, szóval két nagy VGA ellátásához sem kell majd átalakító."

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69605

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69604
Közben szerkesztettem. Csak azt nem tudom hova?! Magán a tápon elég kevés csati hely van?! <#fejvakaras>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69603
Ezt írják a specifikációban, nem vagyok jártas a témában de errõl beszélsz nem? Line Type/ PCI-Express Connector 6 + 2 Pins x 4


!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69602
De ha jól nézem ezen csak 1db PCI-E csati van.

(Én is néztem korábban)

Vagy nem értem ezt a képet...



Hova a pöcsömbe kötnek rá ennyit erre a tápra?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69601
Ezt én is így gondoltam.

Nekem ez is bejövõs: FSP Aurum 650W 80+Gold Moduláris

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69600
Ez a weboldala. (Enermax-okról Én is csak jót hallottam)

MODU82+ 625W SLI® (ErP Lot 6)







AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69599
Enermax jó cucc! Inkább azt venném,mint az XFX-et! 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69598
Hát ha nincs most neki, akkor tárgytalan ez utóbbi jól hangzik. Nézz utána a listán szereplõ XFX tápra, párszor ajánlották már nekem.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69597
Most beszéltem vele telefonon, egy sincs Neki raktáron, talán csak vmikor Augusztus-ban lesz Neki.

Most ilyen van csak:

Enermax 625W Modu-82 EMD625AWT-01

- ATX12V v2.3 szabvány
- 82 Plus Szabvány támogatás
- Dual Core rendszer támogatás
- ATX / BTX rendszer támogatás
- Aktív PFC (teljesítmény javítás)
- 100-240V mûködés kapcsoló
- Ultra halk 14cm ventilátor
- Levehetõ belsõ tápkábelek
- Ideális belsõ kábel elrendezés
- SATA tápcsatlakozók
- Dual PCI-e VGA támogatás

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#69596
Azt értem is, hogy elég lenne a 650W-os, csak jelent-é bármi nemû hátrányt egy nagyobb tápegység?!

Ennyi infót találtam róluk:

Corsair 650W
CMPSU-650HXEU SLI

- ATX12V 2.2 és EPS12V 2.91
- Dual GPU kompatibilis (SLI)
- 80% minimális hatásfok
- Aktív PCF érték 0.99
- 12cm golyóscsapágyas halk venti
- Túlfeszültség védelem
- Moduláris csatlakozók
- Aranyozott csatlakozó végek
- 8 SATA csatlakozó
- 100.000 óra élettartam

Corsair 750W
CMPSU-750TXEU SLI

- 750W tápegység
- ATX12V v2.2, v2.01 szabvány
- Ultra Halk 14cm es ventillátor
- 80 Plus minõsítés és szabvány
- Dedikált +12V os áramág
- Túlmelegedés védelem,lekapcsolás
- Magas minõségû Japán kondik
- Extra hosszú kábelek!
- N-Vidia SLI Ready támogatás

<#nemtudom> Vonzóbb az a 14cm-es Nekem legalábbis. 😊

Viszont a 750W-osról azt nem tudom, hogy moduláris-é, vagy sem?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69595
Nem hiszem, hogy szükséged lenne rá. Hát bárki kifoghat bármilyen terméknél olyatt, hogy hamarabb kezd hangos lenni stb. De szerintem az illetõnél csak csurig van porral vagy ilyesmi. Én is Corsairt használok több mint egy éve és semmi bajom vele. Szerintem teljesen megfelelne neked a HX650W és ha tisztítod amikor kell akkor nem hiszem, hogy gondod lesz vele. Ha jól tudom a GTX570-nek 225W a TDP-je. Elégnek kell lennie.

Hozzá teszem, hogy novemberben én egy ilyen tápegységet fogok venni az új gépbe mely: i5-2500K 8GB memória, GTX560Ti 1ssd+1hdd. Ebben már csak jövõ ilyenkörül majd valami értelmes 28nm-es nvidia kártyát cserélek majd.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69594
Látom van belõle 750W-os is Gianni-nál. (nem mintha kellene a 750W csak az lenne Gianni-nál annyi, mint Ipon-on a 650W-os) Ill. van Nála egy garos cuccom, amit be is cserélne bármire...

A 650W és 750W-os táp között vajon lehet vmi különbség?!

Hangra gondolok, mert talán épp a Corsair tápoknál olvastam olyat, hogy a HX650W-os hamarabb hangosodik, mint az 520W-os, lehet akkor a 750W-os meg még inkább - de ez csak nagyon gyenge logika és az sem biztos, hogy a HX szériára olvastam. 😊

Amit bevenne az 25k, így cca. +5k-t kellene rádobnom Nála a 750W-os nagyobb testvérre. <#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69593
Szerintem nincs különbség. Amúgy meg a lényeg a lényeg. 650W 80+ Silver ha jól tudom, moduláris stb.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69592
Köszi! Azt nem is néztem, hogy Gianni-nál milyenek vannak. 😊 Bár ez elsõ blikk-re dettó ugyanaz, mint a Professional HX 650W. 😊

<#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69591
Corsair 650W CMPSU-650HXEU SLI: 24.500,-
Gianni-nál 5000Ft-tal olcsóbb

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69590
Sziasztok!

Régebben nem volt SG-n csak tápegység topic?! <#fejvakaras> Nem lelem, persze lehet nem is volt...<#nemtudom>

Akkor egyelõre ide:

Jelenlegi konfig a szignómban. Eddig teljesen jól üzemel a Corsair HX520W-os tápegységemmel, és többen mondják, hogy elég az - azonban pl. a Gigabyte min. 600W-os tápegységet javasol ehhez a VGA-hoz (mármint ami szignómban található)

Amit viszont Én tapasztalok, hogy játékok közben már eléggé megjön a hangja és melegedik is. (sufniban a kuckómból az elsõ 14cm-es venti mögül kikaptam a hdd rack-et is, hogy az se legyen útban a levegõ áramlásának)

Mindenképp szeretnék cserélni tápegységet, mert Én úgy érzem, hogy ez azért így már eléggé a határok feszegetése és tudjuk jól, hogy a tápegység a gép legfontosabb alkatrésze. Azonban túlzásokba sem szeretnék esni, ill. nem is nagyon tudok (pénz 😊.

Ill. majd szeretnék vagy egy 4mag-os Intel-t dobni még bele (és akkor nem kell új lap + RAM) PH aprók között vannak Q9550-ösök. Szóval mindenképp azt szeretném, hogy ne legyen csúcsra járatva a tápegység. A VGA nem biztos, egyelõre ez van, de lehet késõbb majd "megint" Radeon lesz - de vmi hasonló mint a GTX570. Ja, és errõl az 570-rõl tudni kell, hogy 8+6pin-es táp kell Neki.

Én mint nem profi körbenéztem Ipon-on és van a "CORSAIR Professional Series HX650W" (mi a pöcsöm a professional fingom sincs) - régebben nem volt benne. 😊

Ami ebben szimpatikus, hogy:

- Corsair;
- Moduláris;
- 650W;
- és ismerem a kisebb testvérét a HX520-at 😊

Vmi ilyesmire gondolnék (sajnos az ára az borsos).

Amit szeretnék a fentieken kívül, hogy:

- legyen még benne tartalék (konfig csere esetén is okés legyen még CF; SLI nem érdekel)
- legyen megbízható; stabil;
- legyen halk(!) ezért gondolnám, hogy talán egy 14cm-es jobb választás lenne?! (de ez csak Zoli logika 😊
- ne melegedjen
- a PCI-E csatija legyen olyan, ami hasonló mint ezek a Corsair tápok-é: van rajta 2db PCI-E power kábel és mind1ik 6+2 pin-es

Nézegettem az FSP tápokat, de ott a moduláris tápoknál mintha csak 1db
PCI-E lenne. Persze meg lehet oldani, de annyi pénzért legyen már rajta kettõ. 😊

Nem fontos, hogy ez is moduláris legyen (persze jó, de ha +10k akkor nem biztos, hogy megéri!); aztán felõlem Gigabyte is; CoolerMaster is ami megfelel a fenti paramétereknek.

1et tudok, ez a 650W-os megfelel gondolom mindnek, de remélem nem csak ez az 1db létezik! 😊

<#worship><#worship><#worship>

Jahhh, és nem SOS egyelõre csak nézegetek, de mindenképp szeretném cserélni!

PS:

1ébként jól érzem, hogy ebben a konfigba már kevés ez az 520W-os táp?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Solten
#69589
Nincs mit.

Saor Alba

#69588
Köszi!

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#69587
FSP, Belkin, APC

Saor Alba

#69586
Szünetmentes tápegységek közül melyikek azok,amelyeket meg szabad venni?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

DarkSector
#69585
Megéri mert olcsóbb és gyorsabb.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

#69584
Megéri ddr2 rõl ddr3 ra váltani?

Némely teszt azt mutatja hogy nincs nagy eltérés vagy akár a ddr2 es jobb egy nagyon kicsivel mint egy 1333mhz -es ddr3.


PS3 Slim 250 PC