Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#69683
Az alábbi DVD íróm van jelenleg: PIONEER DVD-RW DVR-112D

Ez olyan csatlakozón keresztül kapcsolódik az alaplaphoz ami a nagy tápcsati mellett szokott lenni de az új alaplapokon már nem található.

Lehet másképpen is csatlakoztatni ezt az írót?

Az új írókat mivel csatlakoztatják??

Mert ez gátol abban hogy tetszésemnek megfelelõ alaplapot vegyek.

A 20-25 ezres kategória körüliek érdekelnének. Ha lehet 4 pines tápcsatival a proci mellett. De ehhez még tudok átalakítót venni.

Asrock Asus Gigabyte lapokat néztem. Tanácstalan vagyok.
870 es 970 es chipkészleteket néztem és egy régebbit is ( ASUS M4A79XTD EVO)

Vélemény ezekrõl? Egyéb ötlet?


Köszönöm

PS3 Slim 250 PC

Her Laca
#69682
Jó nagy.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#69681
Errõl a cpu coolerrõl amúgy mi a véleményetek? 13k körül beszerezhetõ.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69680
Akkor inkább a CM szvsz.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#69679
AC Freezer Extreme / CM Hyper 212 Plus szvsz.

Saor Alba

redmonk
#69678
Szerintem akkor is túlárazott. De mondjuk pláne az amit linkeltél. Inkább veszek egy mugen 2/3-t meg ellátom halk de jó hûtõkkel a házat mint mondjuk vennék egy D14-t.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69677
Túlárazottak ? A minõséget meg kell fizetni fogalmazzunk úgy ..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#69676
Jesus. A70 majdnem fele ennyibe kerül és nem kicsit jobb. Noctuak túlárazottak. A70 vagy Mugen 2/3.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69675
Az egy dolog,hogy belemegy,de nem fog elindulni. 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

S2000
#69674
A 8as csatiba belemegy a 4es mindenféle átalakító nélkül is, egyértelmû hogyan, mert nem lehet rosszul bedugni a kialakítása révén

#69673
Ha képes vagy elviselni a zajt,akkor persze.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69672
Különben ha nem húznám a 955 procit akkor a gyári hûtõvel is ellenne mondjuk 2-3 hónapig?

PS3 Slim 250 PC

#69671
kösz a segitséget!

PS3 Slim 250 PC

#69670
Proci 95W (tuninggal sem eszik sokkal többet)+HD 6870 163W + még a pár jelentéktelen energia mennyiséget felvevõ alkatrész az úgy kb. 280-300W (maximum).

A 460-as Giga Superb pedig 348W-ot ad le. Ergó..elég lesz! 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69669
A scythe bele fog férni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

rvn
#69668
6870/6850 VGA nak egy I5 2500K pricval némi tuninggal kb mennyi a fogyasztása? És 460 -as táp elég-e neki?

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

#69667
Már csak azt kéne megtudni hogy ebbe a házba belefér e:
http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=2707

Ilyenem van.

PS3 Slim 250 PC

#69666
Van

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69665
Ezt ha elolvasod megtudod <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69664
Scythe Mugen3 és Mugen 2 között van érdemi különbség?


PS3 Slim 250 PC

V43 1105
#69663
Ha Corsair A70 akkor asszem Gianninál van 7.990-ér.. õ viszont Augusztus 20.-ig szabin van .. 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69662
Corsair A70 vagy Scythe Mugen3 (ha még belefér)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69661
És egy phenom 955- re ha 3,8 ig szeretném kb húzni?
Mi a legjobb választás?

Olyan 10-12 ezer körül max

PS3 Slim 250 PC

#69660
Mert ez aztán nem nagyon drága 😄
Corsair A70 kell oda.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69659
Ez mondjuk ? :$

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69658
Nem szaroztam, már a gépben is van. 😊
<#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69657
Köszi!

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#69656
mugen 3 corsair a70(nem a vizesrõl beszélek) én kb ennyit.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

kifli
#69655
milyen procihûtõt ajánlotok egy i7 870-re?

Ami fontos:

4Ghz környékén ne nagyon menjen olyan 60 fok fölé a cpu.
Ne legyen nagyon drága.

Ami nem fontos:

Hangban lehet olyan hangos is akár, mint egy sugárhajtású repülõ, senkit nem fog zavarni (Szerverteremben van a gép...)
RatBaG
#69654

Per Aspera Ad Inferi.

#69653

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69652
Nekem ilyen tápom van:
http://ipon.hu/webshop/product/_chieftec_gps_450aa_450w/11744

Az a kérdés hogy az új alaplapokon 8 pines tápcsatlakozó van ami az én tápomon 4 es.

Az Asus M2n-e nek is 4 es a tápcsatija.

Van vmi átalakító vagy valami amivel a 4 esbõl 8 ast lehet csinálni vagy táp csere kell?

Kösz.

PS3 Slim 250 PC

#69651
Nagyon jó vétel az az Enermax táp. Vedd meg bátran! Ne szarozz 😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69650
Elbírja simán.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69649
Üdv!

450 wattos chieftech táp elbír egy Phenom II x4 955 procit HD4850-el?
Esetleg 3,8 ig húzva is? 4giga Rammal.

Lehet már tudni hogy a buldózereknek milyen áraik lesznek? 25-30 fele gondolom nem lesz kapható...

Köszi

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#69648
Én azt mondom ne agyalj többet. Ha te úgy érzed és pláne szeretsz a biztosra menni, valamint az az 5k se nagy dolog most neked akkor ne totojázz (lehet, hogy ly-nal kell írni most nem tom 😄)!

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69647
Sajnos nincs Neki és nem is tudja mikor lesz Neki. 😞
De köszi a tippet. Lehet ám elhozom Tõle az Enermax 625W modu tápot, aztán annyi. Arra +5k-t kell ráfizetnem.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#69646
Van 650-es is...

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#69645
Ezt megveszed Gianninál és csumi..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69644
Kössz! Ilyen nincs Gianni-nak. Enermax nem okés, vagy mi?! Mert arra +5k-t kellene rádobnom és olyan van Neki. Gondolom annyival nem lehet rosszabb, mint a Corsair?! <#nemtudom>

Ari: Röviden, igen - jobban megnyugtat. 😊

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Solten
#69643
Hi, kisse hihetetlen hogy nem lenne eleg az 520-od, lehet hogy csak koszt szedett ossze belul, vagy a venti... Na de a kerdesedre: link.

Az igaz hogy olvastam par panaszt a forumokon a Corsair tapegysegekrol, a venti alulfeszelt, lassabban porog (ezert ezek a legcsendesebb joszagok is), a tulmelegedes miatt sok tapegyseg el is pusztult 2-3 ev elteltevel.

Saor Alba

Solten
#69642
Az XFX-ek Seasonic belre epulnek, az egyik legjobb tapegyseg a piacon.

Saor Alba

kaposi1
#69641
Ha új a gép miért te foglalkozol ilyenekkel.<#wow1>
Irány vissza a boltba és derítsék ki õk.
Amúgy nagyjából ez az én gépem is.
Szerencsére hasít rendesen.

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

TaRka0107
#69640
Értem. Köszi a segítséget.

XBOX 360 Gamertag: TaRka94

#69639
Az aláírásomban olvasható gépet egy ilyen fsp beles táp viszi gond nélkül, halkan, miközben gyengébb 12V-on, mint a Tied. 480W vs 432W.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

#69638
Itt megnézheted mennyit fogyaszthat maximálisan a vga-d, persze mindenféle tuning nélkül (~220W). Mivel a Tied gyári OC-s verzió, ezért értelem-szerûen többet eszik, mint a ref. ~240-250W. Szóval, akárhogyan számolom még mindig 200+W -ról beszélünk, ami marad a többi alkatrésznek. Q9550 a 95W-os tdp-vel rendelkezik, húzva sem megy az egekbe a fogyasztása. De, ha Téged megnyugtat egy nagyobb, akkor vedd meg. Nem vesztesz semmit <#kacsint>

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

#69637
Leállást okozhat a CPU túlmelegedése, a GPU túlmelegedése, a táp túlmelegedése vagy hibája. Nekem pl. a most meghalt Chieftek tápom csinált ilyet ... régi volt és valamiért kinyiffantak rajta a kondik.

#69636
Az is vicces, hogy a HD6670-et majdnem annyiért adják, mint egy Xtreme HD5830-at újonan. 😞

#69635
Sziasztok

Most vettem új gépet
Intel CoreI5 2500K 3,3 Ghz
Gigabyte GTX 560OC
2x4 GB Kingmax memória
Gigabyte GA P67A DS3 B3 alaplap
1000 GB Seagate winyó

Az lenne a gondom hogy a bekapcsolás után pár mp múlva leáll a gép
A táp lenne a probléma? 550W Chieftec táp

Régi konfiggal megy rendesen AMD athlon x2-es 6000+ proci
2x1 GB memória
Abit kn9 Ultra alaplap
80 GB samsung Winyó

Milyen tápot ajánlanátok olyan 15-16 körül?
Köszi a segitséget

KranaZoli
#69634
Én táppal nem szeretek pöcsölni. Jelenleg elég, csak terhelés mellett ezzel a GTX 570 OC kártyával azért már szépen felmelegszik és felhangosodik. Giga min. 600W-os tápegységet ajánl ehhez a VGA-hoz.

Szeretnék majd bele venni PH apróról egy Q9550-est használtan.

Ill. ezt a Corsair-t is úgy akarom eladni, hogy csak pár napot volt jobban terhelve. Gianni 25k-ra számol be egy cuccost, ami Nekem már nem kell és akkor pl. egy Enermax 625W-os, amit lentebb link-eltem 5ezer pénzembe kerül.

A lenti pár hsz-t olvasván még egy szünetmentes is jól jönne. 😊

Hiszek Neked, de jobb szeretek biztosra menni. Nem volt poros, vagyis alig volt benne némi por, ebbõl a szempontból elenyészõ... <#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10