Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

redmonk
#69733
Frankó, talán lapból valami 880chipset kéne illetve én egy kicsit komolyabb cpu coolert választanék. De jó minden.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69732
Sziasztok!

Az alábbi konfig mûködõképes? Nem iponból lenne, hanem helyi boltból.

ASUS M5A78L LE AMD760G/SB710 DDR3 ATX
AMD Phenom II X4 955 AM3 3,2GHz BOX Black Edition
4Gb DDR3 2048/1600x2 Kingston CL9 KIT HyperX Blu
MSI 6870 HAWK
Western Digital 1TB 7200 32Mb SATA-3 Caviar Blue WD10EALX
Samsung SH-S223C DVD-RW Fekete SATA
ATX HÁZ Cooler Master RC-370-KKN1-GP Elite 370 Fekete
CHIEFTEC 500W CTG-500-80P
Arctic-Cooling Freezer 13
Coolink 12cm 800-1700rpm cooler Swif2 120P

+1 500 GB Samsung megy bele még.

Köszönöm!

Sosem az er?, mindig a szellem gy?z.

redmonk
#69731
Még az én kis szar MSI 770-G45 lapomban is van lehetõség csak hát a processzor nem olyan.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69730

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69729
ez a mag aktiválás biztosan sikerülne?

Hallottam már róla de nem tudom hogyan mûködik és miért lehet aktiválni??

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#69728
Muszájnak nem muszáj, de belefér a keretbe cserébe van egy zsír új sokat nem jelent de a kábele sem foglal annyi helyet.

Ha érdekel a bulldozer akkor meg ahhoz a laphoz szerintem simán veheted amit mondtam, pár klikk és +2mag aktiválva van és spórolsz vele azért, ha nem érdekel a B akkor X4 955.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69727
hm, és ez van Iponon is.

DVD írót azért nem akarok csak venni mert van és tökéletesen megfelel.. de lehet mégis muszáj lesz.

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#69726
Olvasd el jobban, hogy én mit ajánlottam: link

Hidd el nem akarok rosszat.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69725
ez pl hol fekete? 😄

http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=890GM%20Pro3

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#69724
Nézd meg miért fehér a foglalata annak amit te linkeltél és miért fekete annak amit mi. Nem véletlen. Gyártóknak is megvan az okuk rá, de segítek. tessék

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69723
Küldj egyet 😛 Meg majd tuninggal kapcs kérdeznék.. ha megvan a kicike 😄

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69722
Miért a 890 es asrock már kompatibilis lesz vele de a 880 as asus nem? amikor azt hallottam hogy még a 870 es asrock is az lesz vele....

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#69721
Ha azt a lapod veszed igaz nem kell dvd írót venned de bulldozert sem az biztos.

Nem értem mi a baj azzal amit mi mondunk?! Olyan mintha meg sem hallgatnál minket. Azt mondtad 60-65k és láttam, hogy szemezgetsz Bulldozerrel vagy legalábbis majd egyszer fejlesztenél rá.

1. Amit mi mondunk lapot képes fogadni a Bulldozert is, S-ATA3 és USB3 is van rajta.
2. Remek procikat ajánlottunk, van közötte olyan megoldás is amivel tudsz már most spórolni B-re ha sürgõs a gép (enyém 😄)
3. Lenne egy szír új optikai meghajtód és még kisebb kábel állna a levegõ útjába.
4. Az ajánlott hûtõkkel simán húzhatod a processzort ha szándékodban áll.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69720
hm, köszi.

De ha ezt a lapot veszem: http://www.ipon.hu/webshop/product/_asus_m4a88td_v_evo_usb3/144141

akkor nem kell dvd írót se vennem.

Valaki meg tudja mondani hogy az alábbiak között mi a kül?

ASUS M4A88T-V EVO/USB3
ASUS M4A88TD-M EVO/USB3
ASUS M4A88TD-V EVO/USB3

PS3 Slim 250 PC

hedonist
#69719
Köszi!

Kept out by Petr Cech, delivered by Juan Mata, headed in by Didier Drogba, and the last touch from Didier for Chelsea Football Club and it\'s in the back of the net!!!

V43 1105
#69718
Teljesen korrekt !

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

hedonist
#69717
akkor ez jó ár ugye? FSP HEXA 500

Kept out by Petr Cech, delivered by Juan Mata, headed in by Didier Drogba, and the last touch from Didier for Chelsea Football Club and it\'s in the back of the net!!!

V43 1105
#69716
Processzor AMD Phenom2 X4 955 BOX Black 24500,-
Memória Kingston 4 Gb /1600 KIT HyperX 10500,-
Alaplap ASRock 890GM Pro3 18990,-
DVD Író NEC 24x AD-7263S Labelflash (SATA,fekete 4750,-
Processzor hûtõ CORSAIR Air Series A70 7990,-

Összesen : 66730,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#69715
Okés köszönet az infoért. Akkor ez kifejezetten még jó is. Akkor ahhoz nem nyúlka piszka.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#69714
Teljesen normális. Sõt. A 4000-es ref.kártyák pihenõ hõmérséklete általában ~70 foknál indul és ~90 terhelve. 4890 pedig bika kártya, melegednie is kell😊 Magyarul nincs miért aggódnod.

[merlinw.org]

redmonk
#69713
Vettem használtan HD4890-t 21K-ért. A HD5750-t cseréltem le, minden frankó, még garis is viszont 50fok alapon. Ez normális ennél a kártyánál. Ha esetleg a régi paszta miatt van és újrapasztáznám de esetleg gondja lenne akkor azt észrvennék a boltban, hogy hozzá lett nyúlva?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#69712
Részemrõl Enermax, FSP, Corsair. Ebben a sorrendben, pénztárca függvényében.

[merlinw.org]

Kongy
#69711
Vettem a gépembe egy Corsair CX500-as tápot, és fele olyan hangos most a gépem, mint annó a HKC 550W-ossal volt. Az alapjáraton is volt h pörgette a VGA-t mint a fene. Most meg játék közben is csak 1 picit zajosabb mint alapjáraton. Lehetséges ez?

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

hedonist
#69710
"táp"

Kept out by Petr Cech, delivered by Juan Mata, headed in by Didier Drogba, and the last touch from Didier for Chelsea Football Club and it\'s in the back of the net!!!

hedonist
#69709
FSP HEXA és SPIRE JEWEL tépokról mi a véleményetek?

Kept out by Petr Cech, delivered by Juan Mata, headed in by Didier Drogba, and the last touch from Didier for Chelsea Football Club and it\'s in the back of the net!!!

MerlinW
#69708
"de a magyar annyira fillérbaszó"

<#taps><#eljen>

[merlinw.org]

redmonk
#69707
Akinek van eladó Ninja 2/Rev.B/3 hûtõje kérem szóljon. Igazából nekem csak a hûtõ kell venti nélkül + AM3 lefogató. Köszi és bocs az OFF-ért!

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Hecker007
#69706
ha gondolod errõl a felállásról HAF932+ NH-D14 tudok egy képet küldeni, meg akár egy hõfokot is nézni, nálam a szobában kb 40°C van napközben :S 😄

#69705
Asus M4A87TD EVO
M4A88TD-V EVO/USB3

ASUS M4A79XTD EVO

Én ezeket néztem. Ide van rajtuk.

Ezekrõl vélemény?

De lehet igazatok van...

PS3 Slim 250 PC

S2000
#69704
Sajnos az ide port nem nagyon van az új lapokon... Ahogy néztem, talán a GA-970A-D3 lap elég jó vétel, esetleg ha nagyon meg kéne húzni az árat, és nem zavar a két ram slot, a GA-870A-USB3L is szóba jöhet. Viszont így kell egy meghajtót venned, de szerintem még így is bele férsz a keretbe:

AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 24.266 Ft
GIGABYTE GA-970A-D3 22.312 Ft
KINGSTON 4096MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3/4G 7.912 Ft (igaz nem tudom, milyen memóriát akarsz, borda nélküli egyszerûbb, darabokkal lehet fogni ezen ~1,5k-t)
Összesen: 54.490 Ft
A maradékból veszel valami írót(5k körül) és valami normális hûtést

redmonk
#69703
CSX 4096Mb DDR3 1333MHz CL9 6262,-
ASROCK 880G Pro3 22.275,-
AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX Black Edition 18.697,-
NEC AD-7260S Fekete 4374,-
COOLERMASTER Hyper 212 Plus 8049,-
Összesen: 59.657 Ft

Nos, mivel úgy láttam, hogy nagyon érdeklõdsz a Bulldozer iránt ezért írtam ezt a processzort mellé. Igaz, hogy kétmagos de biosban másik kettõt simán egyszerûen unlockolni tudsz. Valamint olcsóbb is és akkor már most tudsz félre rakni Bulldozerre, amely simán menni fog a lapba. Memórián lehet variálni, hogy KIT-ben veszel 4GB-t, az nem sok plusszba, valamint igazat adok arra, hogy akkor már legyen S-ATA optikai meghajtód. Hûtõ meg elég lesz még akkor is ha húzol rajta és unlockolod a magokat.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69702
Alaplap+ Proci+ 4giga Ram+ proci hûtõ

Procinál a Phenom 2 955 re gondoltam 3,8 ig húzva kb.

60-65 ezer a max keret.

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#69701
Most akkor mivan? Processzor meg van már? Milyen hardvereket kellene neked összeírni? Mennyi a fullos keret?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69700
mert már így is ki van centizve a rá szánt keret.
Várhatnék még vele... ha nem döglõdne az alaplapom...:S

PS3 Slim 250 PC

Her Laca
#69699
Oszt mért nem veszel egy satás írót. Erõs 2500 huf körül van az ára.
És nem kell variálnod.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#69698
ATX házam van, ettõl függetlenül most 1 hétig mATX csere alaplap volt benne.

Asrock, ASUS, Gigabyte közül lehet akármelyik.
Az is jó ha mindháromból mondanátok 1-1 et és akkor el lehetne dönteni hogy melyiket.

Jelenleg Asus lapom van. Tönkre is ment. Ettõl függetlenül nem mondhatom hogy rossz, valaki ezt isteníti. Valaki a Gigabyte-ot, pedig rokonomnak pl olyan ment tönkre.

MSI lapokról nem sokat tudok. Bár volt hogy azokat ajánlották.

Esetleges szempont lenne még hogy majd kompatibilis legyen a buldozerekkel is. De nem ez a fõ.

PS3 Slim 250 PC

S2000
#69697
Valami márka elképzelésed van? matx vagy sima atx? Sok lap van az árkategóriában, szóval lehet válogatni, hogy a legjobban tetsszen neked is, és az árát is megérje😊

#69696
Tudnátok ajánlani akkor 20-25 ezres kategóriában egy lapot?
Egyetlen kritérium hogy legyen rajta IDE csati, a dvd íróhoz.

PS3 Slim 250 PC

#69695
Ez jó hír, hiszen akkor már nézegelõdhetek olyan alaplapokat is melyeken 8 as csati van. 😊

Ezt a letakarás dolgot, hogy a 8 ból 4 et eltakarnak, már én is megfigyeltem, de ha esetleg nem takarják le akkor is jó gondolom a 4 pines bele...

PS3 Slim 250 PC

S2000
#69694
Az a tuning nem sokat számít ez esetben, ahogy néztem 450-es chieftec táppal hajtanád. Biztos vagyok benne, hogy 12 voltos ágon bõven elegendõ ampert ad le majd a procinak, nem lesz vele baj

#69693
Értem.

Nade mivan akkor ha veszek egy Phenom 2 955-t és tuningolni akarom 3,2 rõl 3,8 ig mondjuk.

Ez esetben is elég ha csak a 8 as csatiba a négyeset rakom?

PS3 Slim 250 PC

#69692
Jogos! <#worship>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69691
VGA Sapphire ATi Radeon HD 6670 1Gb: 20.500,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

hedonist
#69690
Mind1, hogy honnan persze! köszi az ajánlásokat, 6670 tetszik! Az Ipon-t ajánljátok sokszor, ez jobb, mint a többi bolt? én úgy vettem észre, h itt minden drágább kicsivel, de mondjuk van gari bõven.

Kept out by Petr Cech, delivered by Juan Mata, headed in by Didier Drogba, and the last touch from Didier for Chelsea Football Club and it\'s in the back of the net!!!

S2000
#69689
Mûködõ link az elcseszett helyett😊

S2000
#69688
Már pedig de, a 8 pin csupán azt szolgálja, hogy tuninghoz, nagyobb étvágyú procikhoz kielégítõ plusz áramot szolgáltasson. Vannak lapok amiken le is dugózzák a "nem fontos" részét - pedig ez mégiscsak egy crosshair😊 Az átalakítós elmélet pedig ott feleslegesnek tûnik, hogy hiába dugja be, ha egyszerûen tök ugyanannyi kakaót kap a táptól mint, alap helyzetben

redmonk
#69687
Jah, kár, hogy a srác 9k + postaköltséget akar, LOL csak azért mert 1 hónapos (szerintem attól még használt)

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69686
Teljesen jó az az ár érte..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#69685
Persze ezt értem, meg hát mindenkinek szíve joga azt venni amit akar, csak szerintem nem éri meg. Én inkább vennék maximum egy olyat amit lentebb linkeltem még ha a különbség a kettõ között 5°C akár.

Más: Hardveraprón egy Ninja3-ra kéne árat mondanom mennyit adnék érte. Venti nélkül kell nekem. 4-5k+postaköltség reális? Vagy sok/kevés?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69684
Én is csak azért gondolkozom D14-ben mert maga a HAF 932 amibe megy gyárilag jó pár ventivel elvan látva, meg maga a hûtõ is nagyon tetszik és ahol élünk átlagban eléggé meleg van szóval elkél az a kis hûs levegõ =)

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h