Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

V43 1105
#69883

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69882
Kivéve ha csak úgy lehet? 😊

#69881
Mer' még mindig nem tudott felfejlõdni a P4-es idõszakból a szittya! 😄D

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Hecker007
#69880
a "számítógépesek" szokták így összerakni a boltokban 😄

#69879
Alsó tápos házba fordítva berakni a tápot bûnnek számít <#hehe>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Hecker007
#69878
harisnya helyett jobb a szúnyog háló, és nem is drága, van belõle sûrû szövésû, vékony alulemezbõl lehet keretet csinálni a szûrõknek és kész (keret nélkül is be lehet tenni csak akkor lyukat kell vágni rajta a csavaroknak), a tápot meg be lehet rakni fordítva is hogy ne szívjon be annyi port
én kb 3 havonta szoktam kitakarítani a gépet, kifújással, szûrõmosással együtt

KranaZoli
#69877
Igen, csak fingom sincs miért kell így eldugni, vagy épp ujjal nem benyomhatóvá tenni. Mintha minden nap vendéget várna az ember, aki tutira a reset gombot fogja nyomogatni. Aki ilyen kuckókat vásárol, az meg annyira hülye, hogy véletlen mindig benyomja majd. 😞

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69876
Most,hogy így mondod én már az eszemet sem tudom,hogy mikor használtam utoljára a Reset gombot.
(Bár most 22 napja megy a gép egyfolytában,azelõtt meg közel 4 hónapot ment,ergó a bekapcsolás gombot sem nyomtam meg olyan sokszor..😄)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69875
Fractal Design XL-re szavazok. Teteszetõs és jó nagyon. Átgondolt egy termék. Cooler Masterék Cosmos meg Stacker idõszakban jobban tetszettek.

Normális esetben nem is kellene használni a RESET gombot. 😄

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69874


A reset gombot szerintem(!) itt sem cseszhették el volna jobban. Az Én Lancool házamnak a tetején van, de dettó ugyanígy ujjal nem lehet megnyomni, csak vmi hegyes dologgal.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#69873
Sokkal jobb választás lesz a Fractal Design XL.

Egy háznak nem csak attól lesz jó a hûtése, hogy szita az egész ház és oldalt van egy batár nagy venti.

Szerintem sokkal jobb ha zártak az oldallapok és elöl-hátul (esetleg) fölül vannak ventik. Bõven elég.

Nagyon jó ez a ház. De ha elfér a VGA a hdd rack-el együtt, azt sem muszáj kivenni. Azért a levegõ az simán áramlik még attól mert ott a hdd rack.

Mondjuk most Én is kikaptam, nagy nehezen rászántam Magam, de alig van különbség - csak Nekem épp, hogy befért a 28cm-es VGA azért is dobtam ki a rack-et.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Her Laca
#69872
Igazság az,hogy kezdem belátni 😊 És a kinézete sem akármi,legalábbis nekem bejön ez a stílus. Hangszigetelt is (ez fontos) rezgéselnyelõ minden felfogatás (ez is fontos) árban kb ugyan az.
Ahogy megláttam beleszerettem😊 18 kg😊 ez már mond valamit ebben van anyag is. De a lényeg a csend és a hûtés,az meg ahogy nézem tökéletesen megoldható.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#69871
Amondó vagyok Laca,hogy felejtsd el a CM-et...Fractal Design kell neked.
Kiveszed az elülsõ HDD tartókat,akkor lesz ~50cm hely a VGA-nak. Ráadásul ha elõlre beszerelsz 3db 140mm-es ventit (azaz csak 1-et,mert 2 már van bent alapból),akkor orkán lesz odabent. (Ráadásul az eltávolított HDD keretnek hála a friss levegõ akadálytalanul a VGA-hoz áramlik)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69870
Egészségére, akinek így is kell. Régebben olvastam ezt a blog-ot, csak nem tudtam, hogy errõl a házról van szó.

De a tápnál még mindig kérdés hogyan oldod meg úgy, hogy könnyen tisztítható legyen.

<#levele>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Her Laca
#69869
Egy jó kis leírás.


Ez mindent elmond. Semmi nincs útban a levegõnek ha kiveszik a HDD tartót,alul úgyis van egy halommal.
Ha elõre 3 db ventit berak az ember akkor ez lejegeli a rendszert rendesen😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

broman191
#69868
<#eljen><#idiota>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

V43 1105
#69867

Házi barkács

A HAF (mint "high airflow") 932 egy nagy hiányossággal érkezett: semmiféle légszûrõt nem tettek bele. Igaz, hogy ez így nem rontja a légáramlást, viszont garantáltan pár nap alatt beporozza a számítógép összes alkatrészét. A nem szabványos ventilátorokhoz maszekolni kell valamit, és ha van a családban hölgy tag, akkor annak bizonyosan akad rossz nylon harisnyája, amelyet aztán én is alkalmaztam. Huh, a színe kicsit gáz, de szerencsére nem látja senki, ha pedig Noctua ventilátorokat tennénk gépünkbe, azokhoz még passzol is.


<#idiota>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69866
Aztán mivel alsó tápos. A táphoz mégis hogyan képzelnéd el úgy, hogy azt könnyen el is lehessen távolítani?!

Nekem nem kellene, de ha vkinek bejön - az vegye meg. <#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#69865
Hát nem tudom , én valószinûleg kis pénzt rááldozok és porszûrõt rakok bele.. 😄 Értem én hogy illene, de hát ez van.. majd irunk egy panasz levelet a Cooler Masternek 😄DDDD

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69864
Igen arról. Mert fain ház, de csesznek porszûrõt adni hozzá. <#levele>

Elöl is tiszta szita a ház. Alul a venti szépen szívja be a port - szerintem a por sokkal jobban árt az összes elektromos alkatrésznek, mint a melegebb levegõ.

Jó lenne ez porszûrõkkel!

Elõre, oldalra még csak DIY csinál az ember, de ha alulra teszel szûrõt a táphoz, no azt megnézem mikor távolítod csak úgy el...

Én (mivel látom 1 hét alatt mennyi port képes összeszedni 1db 14cm-es venti szûrõje) qrva élet, hogy nem vennék porszûrõ nélküli házat.

De ha Neked ez jön be és ez tetszik, akkor Te ezt vedd meg.

Nekem is tetszik és kellene is, porszûrõs változatban.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#69863
A HAF-ról beszél.. de szerintem nem katasztrófa a porszûrõ hiány....

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69862
Figyelj...A Fractal házán a nem használt szellõzõket (jelen esetben az oldalsót) el lehet fedni. Elõl nem szív be marha sok port,az hétszentség,mert az elülsõ ventik a kis oldalsó nyílásokon szívnak. Na meg ott is van szûrõ. Ami bejut,annak legnagyobb részét kifújja a hátsó venti vagy a fenti. A maradék jelentéktelen mennyiségû porral meg egyszerûen nem tudsz mit kezdeni. 3 havonta belenézni a gépbe és ecsettel/sûrített levegõvel kinyomatni a port az alkatrészekbõl (proci,VGA) meg igazán nem nagy teher.
Cserébe viszont van egy olyan házad,amelyben hurrikán van 😊 (A többi pozitív tényezõ jelen esetben nem releváns)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#69861
most melyikre gondolsz?

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

V43 1105
#69860
Nekem megéri ..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69859
Én ilyet biztos nem vennék. Tiszta szita az egész ház, nulla db porszûrõ. Ezért kérdeztem, hogy melyikekben van mindenhol. Minden ventinél, amelyik befelé szívja a levegõt?!

Nekem csak elõl van 1db 14cm-es + szûrõ. Rendben, hogy a por így is úgy is bejut a házba, de a ventik még szívják is befelé. Hetente ránézek a porszûrõre (arra 1 db-ra! 😊.

Lehet, hogy ez a ház szellõs, meg hûvös de az is biztos, hogy összeszedi az összes port a környezetébõl. Ilyen Nekem akkor se kéne, ha ingyen adnák.

"Elmész polennszûrõt venni, kicsit rászabod azt kész"

Ilyen kategóriás ház, aztán még DIY kelljen hozzá porszûrõ. Áhhh!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#69858
Elmész polennszûrõt venni, kicsit rászabod azt kész.. 😄

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69857
Hmm..932-ben valóban nincs.

<Újabb indok,hogy miért vennék Fractal-t inkább. Szerintem egy gyönyörû ház,árad róla,hogy profi cucc. Hatalmas,tágas,szellõs,jó anyagból van,hangszigetelt...mi kell még?>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69856
Áhámm, de melyikekben van szûrõ?!

Most néztem ezt a HAF932 videót és Én ott sehol sem látok szûrõt - aztán egy elég korrekt példányról van szó. <#nemtudom>

<#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69855
A porszûrõ egy ilyen kihúzható kis tálcára van rászerkesztve. Hátranyúlsz a gép hátuljához,kihúzod a tálcát,lerázod róla a port (vagy épp kimosod a szûrõt),visszacsúsztatod a tálcát és kész. Az ég világon semmit sem kell szétszedni.

PS:6:55-nél skubizzad 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69854
Azt értem Ok, hogy van hozzá porszûrõ. De azt, hogyan kell ilyen házaknál eltávolítani?!

Állandóan szét kell kapni az egész gépet és alulról lehet csak kiszedni, vagy van vmi intelligensebb módja is ennek?!

Én sem lennék ellenére egy alsó tápos háznak ha vmi jóféle megoldással a porszûrõt akár elölrõl el lehet távolítani, pl. vmi kihúzható tálca, aminek a végén a porszûrõ. 😊

Mert ha ezt csak úgy lehet kivitelezni, hogy hozzá kell férni a gép aljához asszem 2x kiszedném, aztán szidnám a jó édes anyucikámat, hogy ilyen kuckót vettem. 😊

<#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Her Laca
#69853
Kösz😊 Ez lesz az asszem😊 35 ért nem is keresgélek tovább,ez jó nagy szellõs,csendes batár ventik 😊 Kb ezt néztem én is ki no meg a Storm Sniper-t /nem is tudtam a nevét) . Holnap elmegyek megnézem tövirõl ,hegyire 😊 Kösz mindenkinek. De ez a Fractal Design Define XL akkor is nagyon tetszik😊Na megálmodom.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

V43 1105
#69852

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#69851
Gianni bazárja, szerintem 35k-ért egész kellemes, fõleg hogy az iponon kapsz ezért a pénzért HAF 922-t...

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Her Laca
#69850
Honnan vannak ezek az árak?
A 912+ rõl is nagyon jókat olvastam. De ez a Fractal 😊 piszkálja a fantáziám😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

V43 1105
#69849
Linkeltem neked pár házat, speciel HAF 932-t ajánlanám 😉

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69848
Az értelmesebb házakhoz alapból jár a tápegységhez is porszûrõ.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#69847
Porszûrõ😊 Igazság az ,hogy már több mint 4 éve megvan a chifi,és kell egy kis változatosság. Amennyire jó volt ez akkor,(ma sem rossz) de vannak hiányosságai. Bele gondolok,kiadtam érte olyan 30 körül. De lehet több is volt.Egy jó kábelezhetõ ,nagy ventikkel ellátott házat szeretnék. Elõlrõl a chifi nem is tud elméletben friss levegõt szipákolni (megoldottam azért:XD ) és a kábel elrendezés is macerás. Bár ha belegondolok azt is megoldhatnám😊 Szerszám van ,olyan gumi kütyüket meg lehet kapni.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

V43 1105
#69846
Porszûrõ ..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69845
Miért annyira jó az tápos?!

Okés, hogy alulról hûvös levegõt szív be a táp (és nem csak a táp, de a kuckó is hûvösebb lesz így), de ugyanakkor több port is. Nem tudom melyik árt jobban neki. A melegebb levegõ; vagy a por. <#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#69844
- Ház Cooler Master CM 690 II Basic (RC-692-KKN3): 19.990,-
- Ház Cooler Master CM 690 II Advanced (RC-692-KNN2): 23.990,-
- Ház Cooler Master HAF 922 (RC-922M-KKN1-GP): 25.990,-
- Ház Cooler Master HAF 932 (RC-932-KKN1): 35.990,-
- Ház Chieftec DRAGON CH-07B-B: 32.500,-
- Ház táp nélkül Fractal Design Define XL - Titanium Grey: 34.500,-
- Ház Antec Twelve Hundred Two Black: 39.990,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Her Laca
#69843
Ez az a Storm Sniper volt😊 Na az tetszik😊 De ez a Fractal Design Define XL nagyon ,nagyon figyelemre méltó. Utána nézek ,hogy milyen a légkavarás benne ,de ahogy látom arra sem lehet panasz. Mindenesetre ez ház azt el kell ismerni😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#69842
Én a Corsair Graphite 600T vagy Obsidian 650D-t ajánlom. Illetve a Cooler Master Storm Sniper amit én is szívesen birtokolnék.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69841
Korrektnek tûnik. És zaj szigetelt is. LINK

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#69840
Ez a Fractal Design Define XL bitangul néz ki ,fõleg belülrõl az szent igaz😊 Milyen lehet a hûtése?
Erre az t mondom parádés.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#69839
Több házon is van ilyen tekerõ vagy épp gomb.
Coolermasternél most így kapásból a Storm Sniper modellen van tekerõ a ventikhez,de szerintem többön is van.
A Fractal Designnál pedig gombok vannak. (Low,High) Review
Thermaltakenek meg vannak vacak házai,de a felsõ kategóriás házai állítólag baromi jók. TT A90 review

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#69838
Kösz😊
Mondjuk még a fekete belsõ és a "NAGYON" korrekt kábel menedzsment is köll.
A Haf házak bejönnek,igazság szerint azok közül gondolkozom valamiben,mert ugyi a hûtésnek is tökéletesnek kell lennie ,minimális hanghatással.
Múltkor láttam egy házat csak én idiot nem néztem meg milyen ,asszem CM volt ,de volt egy nagy tekerõ a tetején ,gondolom poti a ventiknek.
Az nagyon bejött. Az AQUA ban találkoztam vele.
Tényleg a Thermaltake Armor A90 rõl valakinek tapasztalata?
Egyáltalán a Thermaltake rõl mint gyártó.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#69837
No nézzük...😊

HAF912+ (ez alá nem mennék a helyedben..annak tudatában,hogy milyen hardverek dolgoznak nálad)
CM RC692
HAF922 (egyik személyes favoritom)
HAF X
Fractal Design Define XL (második favoritom)
Antec P193
Corsair Graphite 600T
Silverstone FT01
TT Element VL20001W2Z

Válogass 😊 Igazából rosszul egyikkel sem jársz. Ha most nagyon gazdag lennék,akkor tuti a Fractal Design-t venném.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#69836
Na skacok. Veszek új házat. Ki mit ajánl.
Pusztán kíváncsi vagyok ,ki mit gondol,mi a jó ház,no meg úgyis szerettek irkálni😊

Olcsóbbtól a drágábbig,lehet bármi.

Alsó tápos legyen ez a kikötés,most egy chiftech nagy torony van,asszem ez a legnagyobb. Biztos ez a legnagyobb.😊De felsõ tápos.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#69835
Egészségedre! <#zavart1>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69834
Köszi, Blum! <#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10