Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Hecker007
#70283
a kingston jó mindbe, nekem p8p67 van kingstonnal, ezelõtt egy h67-esem volt ugyanezzel a rammal és tökéletesen jó volt

KranaZoli
#70282
Elkezdtem nézegetni pár kiszemelt alaplap támogatott memória listáját.

ASUS P8P67; P8H67;
AsRock P8P67 Fatal1ty Performance

A Kingston HyperX Blue RAM-okat egyik sem támogatja úgy nézem, se a Corsair Low Profile-t, bezzeg A-Data 4GB és 8GB-os KIT-jeit vagy az 1ik, vagy a másik igen, csak abból 11k a 4GB-os KIT.

Most ezt nézegettem kb. fél órát. Bele is untam.
😞

Meg nem hiszem el, hogy 2011-ben ezt csak ilyen hülye módszerekkel lehet. Mi a pöcsömért nincs egy olyan adatbázis, amiben benne vannak a RAM-ok és hozzákapcsolva a kompatibilis alaplapok, és vica-verza. Áhhhh.

Most egyenként matyizgassam ki, hogy melyik Corsair RAM-nak mi a Part.No-je, azt kopipaszta Ipon keresõbe, azt megkapom, hogy melyik RAM is az. Undorító. Mi vagyok Én?! Guberáló?!

Kingston-okból szinte csak a Value RAM-ok szerepelnek a listában.

Nyilván mûködnek egyéb RAM-okkal is (pl.: Kingston RAM-okkal) de Én szívni nem akarok, elég volt a GEIL-el.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70281
én meg nem. 😄 xD

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz RAM: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600Mhz GPU: ASUS nVidia GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 OS: Windows 7 PSN ID: Robbie_0222

redmonk
#70280
Én a csutt feketére szavazok 😉

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70279
Kék fekete akkor is szebb, mint a piros fekete kombó <#idiota><#hehe>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#70278
Csak következõ hónapban tudom realizálni - nem akarom megkerülni, akitõl vásárolni és szerezni szoktam dolgokat. Kisebb beruházások okés Gianni-tól is, de fontos az emberi kapcsolatokat is táplálni.

Ill. nem akarom elkapkodni. <#hehe>

A Q9550-est még nem is élveztem szinte semmit. <#gonosz3>
<#idiota>

Egyébként a szignómban lévõ konfigtól mennyiben jobb pl. a tuning nélküli i5-ös kombó?! <#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70277
Az utolsó ajánlat a hozzászólásban csak néha nem menni magyar nekem 😉

Akkor meg ha ilyen jó áron elvitték válassz egyet azt kész.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70276
De ez a középsõ konfig. 😊
Nem értem mi az, hogy "legutolsó esetben" ?
Az vmi kékes Giga lap.

OFF:

67k-ért jövõ hét közepén elviszi vki a Giga 570-et. <#finom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70275
jesszus pont azt jelenti mint amit viccbõl írtam...ugyanis csutt fekete az a lap meg a memoria is illetve ez jellemzõ a kártyádra is

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70274
Ok, igyekszem! 😊

Már qrva fáradt vagyok, ezzel mit akartál mondani?

"*Legutolsó esetben még a színes is passzolnak 😉"

Ha színek, akkor szerintem ezek passzolnak:
😉





Éééééés:

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70273
Olvasd el például a #70242 hozászólást és a vastagon szedettet fogd fel.

Hát nem vagy piskóta az biztos.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70272
Ennyire tragikus volt a szituáció?! Nyilván Ti másképp éltétek meg, mint Én. 😄

Viszont nagyon sokat "okosodtam" úgy érzem - hála Nektek. <#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70271
kb.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#70270

Saor Alba

Solten
#70269
Na ez igaz cimbi.

Saor Alba

#70268
<#worship><#puszis>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70267
Most õszintén. Mit vártál legutolsó kérdésedtõl?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

franc0
#70266
Neked Apple kéne 😊

Amúgy az új alap Mac mini nem olyan szar vétel.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

KranaZoli
#70265
<#taps><#law>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70264
földönfetrengvesírvaröhögõs XD

hát ezen meghalok...rég szakadtam így XD

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70263

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70262
XBOX360-t 250GB HDD-vel!!! 😉

Aztán nem kell ilyen csatlakozók miatt aggódnod.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70261
Hi!

Lenne egy kérdésem még:

Most akkor milyen gépet vegyek most?! <#nevetes2>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70260
Hát nyílván nem ér véget...egy néhány dolgot még fizetni kell majd azon kivül. Arra akadtam kilyukadni csak, hogy elõbb összehozza az ember normálisabb fizetés mellett kint mint idehaza.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#70259
Ja csak a tortenet ott nem er veget hogy 1400-at keresel es szevasz... <#alien> De majd meglatod.

Saor Alba

redmonk
#70258
Az meg lehet, de nem is 350fontot fogok ott kint keresni mint ahogy az itthon az átlag. 1400-bõl egész simán megvan.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#70257
Itt is ~£200, szep ara van... <#alien>

Saor Alba

redmonk
#70256
Nekem vagy ilyen minimalista kell de nagyszerû és hatalmas belsõvel, vagy olyan fehér-fekete. Zalmanok nem tetszenek. LianLi meg nagyszerû de valahogy nem fog. Ez a három lenti amire áldoznék.

Level 10 GT és 800D-ben tetszik a hot-swap lehetõség. Igaz nem vagyok olyan aki használná is viszont nagyon jó, hogy a kábelezés elõre ezáltal megvan gyönyörüen oldva. 600T úgy önmagában az egész jön be nagyon. 800D-ben iszonyat nagy hely van. Level 10 GT meg az össze kis apróság miatt tetszik, meg a külseje is bejön nálam.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Hecker007
#70255
Szerintem inkább a 600T, ez szerintem már túl egyszerû külsõre, LianLi-ket nézegetted? Nekik is vannak ám szép házaik meg Zalman-éknak is 😊

redmonk
#70254
Kint egyszerûbb lesz. De úgy vagyok vele, hogy inkább akkor még egy hónapig várok de egyszer megveszek egy nagyon jót pláne házban és az sokáig jó lesz nekem. Ami fontos számomra, hogy sok hely legyen benne és nagyon könnyen és nagyon jól eltudjam a kábeleket rejteni.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70253
800D? nyúljá zsebbe öcsém <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#70252
<#eljen>

Saor Alba

redmonk
#70251
És a kettõ elõzõ helyett ez?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#70250
Corsair a ketto kozul.

Saor Alba

#70249
Ez a Level 10GT egyébként sem tetszik,de így fehérben..valami förtelmesen ronda ház.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#70248
Én se😊 Borzasztóak😊) De ízlésen nem nyitunk vitát:XD

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#70247
Nem tudok választani, hogy majd melyik házikóban legyen az új konfig persze mindezt már nem idehaza. Voksokat szívesen fogandék.

Thermaltake Level 10 GT Snow Edition

vagy

Corsair Graphite 600T White Edition

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#70246
Tényleg abbahagytam és az volt az utcsó számára. Minden megoldást feltüntettünk pro és kontrával egyaránt gyakorlatilag csak böknie kellett egyre és kész 😄

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70245
Köszönöm szépen ezeket is, de most már valóban csak az a kérdés marad, hogy kell-é Nekem új konfig, vagy sem?! <#zavart2>

Egyelõre nagyon szépen köszönöm, de nem kérnék több konfig ajánlatot. <#worship>

Viszont annyit okosodtam ebben a pár napban az i5 lelki világáról, hogy az vmi hihhhetetlen.

Laca:

Este összehányom a széthány gépem, aztán egy darabig nem szedem szét. Csak elõtte még lekapom a hátsó ventirõl a rácsot. 😊 A tápon meg akkor rajta hagyom. XD

Mindenkinek köszi minden helpet.

Dánkesõn! <#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Her Laca
#70244
Hagyd már abba te is😊
Nem kell Zolinak gép. Meg van oldva.
Eleve annyi vasat összeraktatok már neki,mint az egész topik mûködése alatt összesen😊 Ha kell kiválogatja😊


Zoli😊
Csak annyit mondok,HÁLA AZ ÉGNEK😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

KranaZoli
#70243
Na, most már valóban fáradok, de nagyon. A válaszom már megint e miatt a qrva szerkesztési mód miatt, a 70238-ban olvashatod.

Ami bár SG szerint Solten üzenetére válasz, de nem - hanem a Tiedre.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70242
Tényleg utolsó tippeim

Legolcsóbb, tuning lehetõsége nélkül
GIGABYTE GA-PH67A-D3-B3 22.675,-
INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX 40.389,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5900,-
Összesen: 68.964 Ft

Tuning lehetõsége adott, ám de nem túl drágán
ASROCK Fatal1ty P67 Performance 31.768,-
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 47.417,-
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT 6457,-
Összesen: 85.642 Ft

Az elõzõ kettõ összegyúrva, elfogadható áron
GIGABYTE GA-Z68XP-UD3 36.953,-
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 47.417,-
CORSAIR 4096MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT 11.587,-
Összesen: 95.957,-

*Legutolsó esetben még a színes is passzolnak 😉

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Her Laca
#70241
Zoli😊)))
Ha sikerült avval a nyûves sata kártyával mûködésre bírni azt a retek gépet😊 akkor már nem is értem mi a probléma.
Mûködik ,süt ,fõz,mi kell még😊
Ellenkezõ esetben ,csak annyit mondokhogy

Szigorúan barátilag😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#70240
A tápról ne szedd le. Ugyanaz a csavar tartja a rácsot és a ventillátort is,ergó ha a rácsot leszeded,akkor a venti is elmozdul,azt meg kész rémálom visszarakni a helyére. (Szoptam vele eleget én is anno a Chieftec-el)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70239
Dehogynem lehet kérdezni de újra és újra most már ugyanazokat kérdezed. Én egyszer nem mondtad, hogy kell a tuning. Én is úgy vagyok vele mint te, hogy legyen a nyers elõ aztán az tuti elég (nekem biztosan) ellenben legyen stabil és halk a rendszer. Csak ha látok valamit ami egy hangyányival drágább (gondolok itt a H67-es Asus és a P67-es Asrock lapra) akkor azt ajánlom mert szerintem annyit még megér.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70238
Jólvanna!

Ma mindenkinek szar napja van, vagy mi a tököm van?!

Ki mondta, hogy probléma van?!
Ez most oldódott meg. Idáig volt.

Most már csak az van, hogy akarok-é váltani, vagy sem...

Ígérem, most már meghúzom Magam mint vmi background folyamat a gépen.

<#worship>

7vgén pihenjétek ki a sok hülyeségem...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#70237
Jólvanna!

De most ezeket miért vágod így a fejemhez. Én még LGA775-ben élek jelenleg(!)

1xerûen nem értem mi az, hogy nem lehet tuningolni egy vasat. Biztos Neked is volt 775-ös, stb... chipset-ed. Mindent lehet. Ott is baba volt tuning terén az E8400-as, vagy itt van ez a Q9550 E0-s, ha jól tudom. Mégse kellett érte plusz ezreseket letenni Intel bácsinak.

Most már értem, hogy mit miért, s az miért jó Nekem.

De Ti állandóan azzal jöttök, kivétel Solten, hogy kell a tuning, jó az.

Csak azt nem tudom mire?! Írjatok már egzakt választ, hogy miért, mi lesz Tõle jobb és szebb?! Hova a pöcsömbe kell 4Ghz és fölötte?!

Szerintem inkább épp Én(!) vagyok kompromisszumra képes, hisz Én mondom már az elejétõl (legalábbis mióta már picit okosabb vagyok), hogy miért is nem elég a H67 + 2500 + 1333?!

Persze, hogy érdekelne a tuning - annyiban igen, amennyire érdekelt a Wolfival is. Legalább kipróbálni ki tudtam a dolgot. De itt ahhoz más lap; más proci kell. Ez normális?!?! Mert szerintem qrvára nem az.

Kaptam egy ilyen PCI SATA Raid Controller kártyát. Próbáljam ki, sõt lehet meg is tarthatom majd (megsúgom a 4 portos SATA-s verzió ára 8k körül mozog). Ajándék lónak meg nem nézem a fogát. De úgy látszik okés ez, csak boot-olni nem lehet róla. Aztán lehet, hogy lehet csak még nem tudom, hogyan.

Értem Én, hogy már mindent a számba adtatok, de írtam, hogy következõ hónap elõtt tutira nem fogok tudni beruházni rá, mert nincs a kontakt személyem.

Addig meg feltettem itt a hülyébbnél-hülyébb kérdéseim. Azt hittem lehet...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Solten
#70236
"Úgy jobb lesz a levegõ áramlás, vagy miért kérdezted?!"

Peldaul. Meg elvileg a zajra is jotekony hatassal lesz a racsozat hianya. Csak megjegyeztem, a Te dolgod.

Saor Alba

redmonk
#70235
Zoli vazze van ám káosz nálad rendesen 😉 minden téren.

Kezdjük elõször az alaplapokkal, chipsetekkel. Tehát márkában még nem okoskodsz mert annyira hiszel nekünk, hogy szart nem tukmálunk rád. De, H-s chipset nem jó, mert igaz nem akarsz tuningolni, de azért lehet kipróbálnád. P-s chipset nem jó, mert igaz nem akarsz tuningolni, de azért, hogy talán kipróbáld meg mi az istenért drágább mint a H-s. Z-s chipset nem jó, mert igaz nem akarsz tuningolni, de akkor a H+P összegyúrva meg mi az istenért még még drágább. Ez a számítástechnika. Van, hogy kompromisszumot kell kötni. Tehát ha nem akarsz tuningolni, pláne nem, hogy láttad azt, hogy érdemi gyorsulást nem tapasztalsz vele akkor neked bõven elég egy H-s lap. Ha azért csak csak benned motoszkál és nem hagyj aludni, hogy azért lehet majd valamikor odahúznék neki, akkor egy hangyányival drágább ott a P-s lap, igaz nem lesz EPIC Asus az Asus-ban. Ha meg totál nem tudod, hogy neked igazából mire is kell és mit hogyan akarsz használni akkor meg ott a Z-s lap minden nyalánksággal felvértezve, persze némileg drágábban.

Vegyük a processzorokat.
Dettó ugyanez a helyzet mint a lapoknál. Ha nem akarsz tuningolni mert (fõleg, hogy láttad/hallottad) nem hoz érdemi gyorsulást akkor a "K" jelzés nélküli is bõven ki fog szolgálni. Ha benne motoszkál a kis ördög, hogy majd valamikor lehet megküldenéd neki akkor meg párezer plusszért ott a "K"-s változat.

Most a memóriák.
Itt már többen is elmondták, hogy a tuninghoz egy mezeibb 1600-as modul is megteszi, hisz csak feszt és szorzót állítgatsz. Ha nem fogsz tuningolni akkor meg a most iszonyat olcsó Kingmax, Kingston, memóriák is tökéletesek és ahhoz csak nagy pech kell, hogy beüssön a gebasz. Ha itt is benned van a kis ördög akkor meg picivel drágábban 1600-as modulokat veszel.

De ez a nyüglõdés már elképesztõ. Megértem, hogy nem akarsz ilyen PCI cuccokat beszenvedni a gépbe. Rendben azért néztünk már neked H-s P-s Z-s lapokat amiken rendben lennének a S-ATA csatlakozóid (26-40k között).

Ezer és egy dologra már rég saját magadnak megadtad a választ, csak nem veszed észre. Gondolok itt a tuning helyzetére nálad hoz-e vagy sem gyorsulást, akarsz-e vele foglalkozni, stb. Márkák tekintetében, sõt színekben is kaptál megoldásokat, véleményeket, tippeket. Anyagiak ki lettek számolva szinte mindegyik ajánlásnál.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70234
Hát érdekes ez a Windows WU.
Silicon Image chipset van a SATARaid Controller-en. A gyártó support oldalán 2009-es a legfrissebb, amit el sem fogad (ehhez a típushoz való - lecsokkolva).

Erre a WU talál 2011.07.07.-ei illesztõprogramot. Vundersõn!

Solten:

Kapjam le róla azt a rácsot?!
Nekem ez idáig fel sem tûnt. Úgy jobb lesz a levegõ áramlás, vagy miért kérdezted?! De csak a hátsó elõtt van ilyen rács (gyárilag), elsõ elõtt nincs (ott porszûrõ) van.

De a tápokon is van ilyen rács. Mind1iken, nem?!

Nem tudom, csak kérdem. Te meg profi vagy! 😊

<#nemtudom><#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10