Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
ASUS P8P67; P8H67;
AsRock P8P67 Fatal1ty Performance
A Kingston HyperX Blue RAM-okat egyik sem támogatja úgy nézem, se a Corsair Low Profile-t, bezzeg A-Data 4GB és 8GB-os KIT-jeit vagy az 1ik, vagy a másik igen, csak abból 11k a 4GB-os KIT.
Most ezt nézegettem kb. fél órát. Bele is untam.
😞
Meg nem hiszem el, hogy 2011-ben ezt csak ilyen hülye módszerekkel lehet. Mi a pöcsömért nincs egy olyan adatbázis, amiben benne vannak a RAM-ok és hozzákapcsolva a kompatibilis alaplapok, és vica-verza. Áhhhh.
Most egyenként matyizgassam ki, hogy melyik Corsair RAM-nak mi a Part.No-je, azt kopipaszta Ipon keresõbe, azt megkapom, hogy melyik RAM is az. Undorító. Mi vagyok Én?! Guberáló?!
Kingston-okból szinte csak a Value RAM-ok szerepelnek a listában.
Nyilván mûködnek egyéb RAM-okkal is (pl.: Kingston RAM-okkal) de Én szívni nem akarok, elég volt a GEIL-el.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz RAM: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600Mhz GPU: ASUS nVidia GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 OS: Windows 7 PSN ID: Robbie_0222
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Ill. nem akarom elkapkodni. <#hehe>#hehe>
A Q9550-est még nem is élveztem szinte semmit. <#gonosz3>#gonosz3>
<#idiota>#idiota>
Egyébként a szignómban lévõ konfigtól mennyiben jobb pl. a tuning nélküli i5-ös kombó?! <#nemtudom>#nemtudom>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Akkor meg ha ilyen jó áron elvitték válassz egyet azt kész.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Nem értem mi az, hogy "legutolsó esetben" ?
Az vmi kékes Giga lap.
OFF:
67k-ért jövõ hét közepén elviszi vki a Giga 570-et. <#finom>#finom>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Már qrva fáradt vagyok, ezzel mit akartál mondani?
"*Legutolsó esetben még a színes is passzolnak 😉"
Ha színek, akkor szerintem ezek passzolnak:
😉
Éééééés:

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Hát nem vagy piskóta az biztos.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Viszont nagyon sokat "okosodtam" úgy érzem - hála Nektek. <#worship>#worship>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Amúgy az új alap Mac mini nem olyan szar vétel.
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
hát ezen meghalok...rég szakadtam így XD
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Aztán nem kell ilyen csatlakozók miatt aggódnod.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Lenne egy kérdésem még:
Most akkor milyen gépet vegyek most?! <#nevetes2>#nevetes2>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Saor Alba
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Level 10 GT és 800D-ben tetszik a hot-swap lehetõség. Igaz nem vagyok olyan aki használná is viszont nagyon jó, hogy a kábelezés elõre ezáltal megvan gyönyörüen oldva. 600T úgy önmagában az egész jön be nagyon. 800D-ben iszonyat nagy hely van. Level 10 GT meg az össze kis apróság miatt tetszik, meg a külseje is bejön nálam.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Thermaltake Level 10 GT Snow Edition
vagy
Corsair Graphite 600T White Edition
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Egyelõre nagyon szépen köszönöm, de nem kérnék több konfig ajánlatot. <#worship>#worship>
Viszont annyit okosodtam ebben a pár napban az i5 lelki világáról, hogy az vmi hihhhetetlen.
Laca:
Este összehányom a széthány gépem, aztán egy darabig nem szedem szét. Csak elõtte még lekapom a hátsó ventirõl a rácsot. 😊 A tápon meg akkor rajta hagyom. XD
Mindenkinek köszi minden helpet.
Dánkesõn! <#worship>#worship>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Nem kell Zolinak gép. Meg van oldva.
Eleve annyi vasat összeraktatok már neki,mint az egész topik mûködése alatt összesen😊 Ha kell kiválogatja😊
Zoli😊
Csak annyit mondok,HÁLA AZ ÉGNEK😊
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Ami bár SG szerint Solten üzenetére válasz, de nem - hanem a Tiedre.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Legolcsóbb, tuning lehetõsége nélkül
GIGABYTE GA-PH67A-D3-B3 22.675,-
INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX 40.389,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5900,-
Összesen: 68.964 Ft
Tuning lehetõsége adott, ám de nem túl drágán
ASROCK Fatal1ty P67 Performance 31.768,-
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 47.417,-
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT 6457,-
Összesen: 85.642 Ft
Az elõzõ kettõ összegyúrva, elfogadható áron
GIGABYTE GA-Z68XP-UD3 36.953,-
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 47.417,-
CORSAIR 4096MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT 11.587,-
Összesen: 95.957,-
*Legutolsó esetben még a színes is passzolnak 😉
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Ha sikerült avval a nyûves sata kártyával mûködésre bírni azt a retek gépet😊 akkor már nem is értem mi a probléma.
Mûködik ,süt ,fõz,mi kell még😊
Ellenkezõ esetben ,csak annyit mondokhogy
Szigorúan barátilag😊
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Ma mindenkinek szar napja van, vagy mi a tököm van?!
Ki mondta, hogy probléma van?!
Ez most oldódott meg. Idáig volt.
Most már csak az van, hogy akarok-é váltani, vagy sem...
Ígérem, most már meghúzom Magam mint vmi background folyamat a gépen.
<#worship>#worship>
7vgén pihenjétek ki a sok hülyeségem...
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
De most ezeket miért vágod így a fejemhez. Én még LGA775-ben élek jelenleg(!)
1xerûen nem értem mi az, hogy nem lehet tuningolni egy vasat. Biztos Neked is volt 775-ös, stb... chipset-ed. Mindent lehet. Ott is baba volt tuning terén az E8400-as, vagy itt van ez a Q9550 E0-s, ha jól tudom. Mégse kellett érte plusz ezreseket letenni Intel bácsinak.
Most már értem, hogy mit miért, s az miért jó Nekem.
De Ti állandóan azzal jöttök, kivétel Solten, hogy kell a tuning, jó az.
Csak azt nem tudom mire?! Írjatok már egzakt választ, hogy miért, mi lesz Tõle jobb és szebb?! Hova a pöcsömbe kell 4Ghz és fölötte?!
Szerintem inkább épp Én(!) vagyok kompromisszumra képes, hisz Én mondom már az elejétõl (legalábbis mióta már picit okosabb vagyok), hogy miért is nem elég a H67 + 2500 + 1333?!
Persze, hogy érdekelne a tuning - annyiban igen, amennyire érdekelt a Wolfival is. Legalább kipróbálni ki tudtam a dolgot. De itt ahhoz más lap; más proci kell. Ez normális?!?! Mert szerintem qrvára nem az.
Kaptam egy ilyen PCI SATA Raid Controller kártyát. Próbáljam ki, sõt lehet meg is tarthatom majd (megsúgom a 4 portos SATA-s verzió ára 8k körül mozog). Ajándék lónak meg nem nézem a fogát. De úgy látszik okés ez, csak boot-olni nem lehet róla. Aztán lehet, hogy lehet csak még nem tudom, hogyan.
Értem Én, hogy már mindent a számba adtatok, de írtam, hogy következõ hónap elõtt tutira nem fogok tudni beruházni rá, mert nincs a kontakt személyem.
Addig meg feltettem itt a hülyébbnél-hülyébb kérdéseim. Azt hittem lehet...
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Peldaul. Meg elvileg a zajra is jotekony hatassal lesz a racsozat hianya. Csak megjegyeztem, a Te dolgod.
Saor Alba
Kezdjük elõször az alaplapokkal, chipsetekkel. Tehát márkában még nem okoskodsz mert annyira hiszel nekünk, hogy szart nem tukmálunk rád. De, H-s chipset nem jó, mert igaz nem akarsz tuningolni, de azért lehet kipróbálnád. P-s chipset nem jó, mert igaz nem akarsz tuningolni, de azért, hogy talán kipróbáld meg mi az istenért drágább mint a H-s. Z-s chipset nem jó, mert igaz nem akarsz tuningolni, de akkor a H+P összegyúrva meg mi az istenért még még drágább. Ez a számítástechnika. Van, hogy kompromisszumot kell kötni. Tehát ha nem akarsz tuningolni, pláne nem, hogy láttad azt, hogy érdemi gyorsulást nem tapasztalsz vele akkor neked bõven elég egy H-s lap. Ha azért csak csak benned motoszkál és nem hagyj aludni, hogy azért lehet majd valamikor odahúznék neki, akkor egy hangyányival drágább ott a P-s lap, igaz nem lesz EPIC Asus az Asus-ban. Ha meg totál nem tudod, hogy neked igazából mire is kell és mit hogyan akarsz használni akkor meg ott a Z-s lap minden nyalánksággal felvértezve, persze némileg drágábban.
Vegyük a processzorokat.
Dettó ugyanez a helyzet mint a lapoknál. Ha nem akarsz tuningolni mert (fõleg, hogy láttad/hallottad) nem hoz érdemi gyorsulást akkor a "K" jelzés nélküli is bõven ki fog szolgálni. Ha benne motoszkál a kis ördög, hogy majd valamikor lehet megküldenéd neki akkor meg párezer plusszért ott a "K"-s változat.
Most a memóriák.
Itt már többen is elmondták, hogy a tuninghoz egy mezeibb 1600-as modul is megteszi, hisz csak feszt és szorzót állítgatsz. Ha nem fogsz tuningolni akkor meg a most iszonyat olcsó Kingmax, Kingston, memóriák is tökéletesek és ahhoz csak nagy pech kell, hogy beüssön a gebasz. Ha itt is benned van a kis ördög akkor meg picivel drágábban 1600-as modulokat veszel.
De ez a nyüglõdés már elképesztõ. Megértem, hogy nem akarsz ilyen PCI cuccokat beszenvedni a gépbe. Rendben azért néztünk már neked H-s P-s Z-s lapokat amiken rendben lennének a S-ATA csatlakozóid (26-40k között).
Ezer és egy dologra már rég saját magadnak megadtad a választ, csak nem veszed észre. Gondolok itt a tuning helyzetére nálad hoz-e vagy sem gyorsulást, akarsz-e vele foglalkozni, stb. Márkák tekintetében, sõt színekben is kaptál megoldásokat, véleményeket, tippeket. Anyagiak ki lettek számolva szinte mindegyik ajánlásnál.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Silicon Image chipset van a SATARaid Controller-en. A gyártó support oldalán 2009-es a legfrissebb, amit el sem fogad (ehhez a típushoz való - lecsokkolva).
Erre a WU talál 2011.07.07.-ei illesztõprogramot. Vundersõn!
Solten:
Kapjam le róla azt a rácsot?!
Nekem ez idáig fel sem tûnt. Úgy jobb lesz a levegõ áramlás, vagy miért kérdezted?! De csak a hátsó elõtt van ilyen rács (gyárilag), elsõ elõtt nincs (ott porszûrõ) van.
De a tápokon is van ilyen rács. Mind1iken, nem?!
Nem tudom, csak kérdem. Te meg profi vagy! 😊
<#nemtudom>#nemtudom><#worship>#worship>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
