Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Desiderata
#70333
SSD-nek van bármilyen elõnye azon túl, hogy gyorsabban bootol a rendszer?
lippet
#70332
Írtam nekik e-mailt, hogy le akarom mondani / módosítani szeretném rendelése.

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

Jakuza001
#70331
Ha ott szerelik ossze, akkor betelefonalsz, hiszen vasarnap nem munkanap igy meg talan tudsz rajta valtoztatni.

redmonk
#70330
Azon már ne múljon szerintem a konfig.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

lippet
#70329
Hogy tudom visszavonni? Kb. egy órája rendeltem meg.
110-ben szállítás (2500) és a szerelés is jó lenne (1875), ha benne lenne.

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

Jakuza001
#70328
Oh my god!!! Codegen tap ? 😄
Ugye nem akarod szetegetni a konfigodat azzal a fossal es azzal a sporolassal a 100 ezres cuccot kukaba hajitani majd ha elromlik benne a tap ?

redmonk
#70327
ASROCK 870iCafe 18.012,-
AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX Black Edition 19.938,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5900,-
VTX3D VX6770 1GBD5-H PCIE + DIRT 3 26.438,-
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12.625,-
NEC AD-7280S Fekete OEM 4275,-
GIGABYTE GK-KM5000 HU Fekete 2813,-
COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 9137,-
CORSAIR Builder Series CX430W v2 11.250,-
Összesen: 110.388 Ft

*Szerintem is vond vissza ha még nem jött meg, és inkább ezt amit most írtam. Normálisabb ház és táp 1TB merevlemez stb.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70326
Na,ez már mindjárt más! <#eljen>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70325
Ezt ajánlottuk csak az 500GB-os merevlemezzel. link

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70324
Az,hogy egy megbízhatatlan,gyenge hulladék. A néveleges teljesítmény felét sem adja le,azt is ingadozva,ami marhára nem jó az alkatrészeknek. Feszültségei szintén ingadozók,ami meg pláne rossz. Azonkívül hangos is,mint a kurva élet. Nálam 2 darab is elégett anno.

Mellesleg a processzorhûtõ is rossz döntés volt,CM Hyper TX3 vagy inkább Hyper 212+ kell helyette.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

lippet
#70323
Mert mi a baj a táppal?

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

#70322
Jézusom...ugye nem rendelted meg mellé ezt a Codegenes hulladékot is?
A ház még oké,mert ha tetszik,akkor mindegy de a tápegység az egy kalap szar benne. Gyorsan mond vissza a rendelést,válassz egy táp nélküli házat,és abba vegyél egy értelmes tápegységet külön.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70321
Jó az csak annyi pénzért vehettél volna értelmesebb házat normális táppal.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

lippet
#70320
Hete-két hete segítettek egy gépet összerakni, ez lett belõle, amit most rendeltem meg:



A ház nekem kimondottan tetszik:
CODEGEN E6099-CA 450W

Mi a véleményetek az egész géprõl? Sajnos jelenleg csak ennyire futotta, de egy darabig jó lesz szerintem.

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

kifli
#70319
fehérbe nekem annyira nem feketébe viszont tetszik 😄
redmonk
#70318
Ismerem. Csak a TT ház mondom nekem külsõre is bejön pláne fehérben valamint tetszik benne pl. hogy a hot-swap által már elõre gyönyöruen megvan a merevlemez kábelek elrendezése oldva. Bár ez miatt választhatnám a 800D-t is mert ugyanannyiba fájan csak az meg nincs fehérben. De idõm van még megtalálni az igazit. Az is lehet, hogy Fractal Design Define XL lesz belõle 😄

Abból a házból, helybõl kivenném a második hdd-racket. A processzor hûtés Corsair H100-as lenne és lesz->felül a radiátorral. Moduláris Corsair táp valszeg HX650. Csutt fekete Giga vagy Asrock lap Fehér dominator modulok és egy Gainward GTX570 Phantom. Tudom, hogy számotokra egy-két dolgom hülyeség de én így gondoltam el és így tetszene és így lennék nyugodt.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70317
Az a TT ház csúúúúúnya 😞(( Corsair 800, 600-as modellek viszont <#merges2>



Tuti hogy ismered.. 😄D

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70316
Minek elvinni, valamelyikünkre itt hallgatsz, rendelsz összerakod és élvezed. Ennyi.

Nekem ahhoz elsõnek ki is kell repülnöm és költöznöm Angliába. Egyelõre csak lefixáltam magamban, hogy tudjam pontosan mire, mennyit és hogy spóroljak, rakjak félre. Nekem már tök tuti minden, kivétel a házikón agyalok mert arra kényes vagyok és egyszer akarok egy nagyon jót megvenni és kész. Amiket láttam apró kis featurek nagyon tetszenek és megpróbálok olyat szerválni. Amire most legjobban a Thermaltake Level 10 GT áll és szerintem szintem én vagyok az egyetlen (kis túlzással persze) akinek tetszik az a ház, pláne fehérben. 😄

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Her Laca
#70315
Hozd el ,összehányom neked,még winfost is eszkábálok rá😊 2 nap alatt megvan.De lehet egy szombat is elég hozzá. Végül is vásárlással ,összerakással ,telepítéssel megvan az 4-5 óra alatt.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

KranaZoli
#70314
Végre összehánytam a gépet. (stabil; fain)

Legszívesebben elvinném vhova, vegyék meg bele ezt, meg azt (amiket mondok) - tegyék bele Én meg visszahozom a gépet egybe.

btw: Te már mióta tervezed a gépcserét?!

<#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Her Laca
#70313
Japánt ne hasonlítsd hozzánk,de még európához sem ha informatikárol van szó. Úgy képzeld el,mintha 50 évvel elõre mennél az idõben. <#nevetes1>
Annó cimborám hozott nekem onnan egy 2 procis Epox alaplapot ,kemény 30 ezer forintért. Mivel nem tudtam mit kezdeni vele ,ez még a P2 idején volt,így elvittem bóltba,hogy mennyit adnának érte. 140 ezerért úgy csaptak le rá,hogy csak pislogtam. Majdnem összeverekedtek érte. Komolyan mondom.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#70312
Ez a csávó már hihetetlen <#csodalk>

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70311
Kinti átakat néztem, fõleg japán árakat, és elég brutálisak. Ilyen "sima" 1600-a DDR3 ram 2x4GB 3.600-3.900 jen. Picit több mint itt egy márkásabb 2x2GB kit. És persze ott már lehet kapni pl. AData 2x8GB-os kitet is ... nálunk meg még egy 4GB-os modult is megbámulnak.

Her Laca
#70310
Igen. De mint mondtam,van abból 7 ezerért is ,meg 11 ezerért is. Biztos van különbség,ha az áruk így eltér. Ugyanazon üzlet kínnálatában is elõfordulnak.


Zoli!!😊
"Jahhhh, meg korábban már kérdeztem: Kb. mennyivel lenne jobb egy i5-ös konfig annál, mint ami a szignómban van?! "

Ne tetézd,ne tetézd!😊)) <#eplus2>

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#70309
Jóval erõsebb az i5-2500K.

LINK

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#70308
Azért kérdeztem, mert 8GB-osból HyperX Blu 1333Mhz van ami sima, 8GB-os KIT-nél ott van ez az XMP jelölés.

Ari is azt ajánlotta, hogy 2db 4GB-os Kingston csak épp akkor elfogy az összes RAM Bank. Így meg maradna még kettõ. <#hehe>

Soha nem volt még ennyi RAM-om itthoni gépben; sõt így lehetne késõbb 16GB is. Persze a mostani 4GB sincs szerintem kihasználva. <#alien>

Jahhhh, meg korábban már kérdeztem: Kb. mennyivel lenne jobb egy i5-ös konfig annál, mint ami a szignómban van?! <#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70307
"Looking to build the ultimate high-performance PC? Choose certified Intel Extreme Memory Profile (XMP) memory modules for your rig. XMP-certified components are put through a series of rigorous tests to ensure the best possible user experience. "

Tehát gondolom jobban bírják a kiképzést és ezáltal az esetleges tuningot is. Az XMP modulok átmennek rengeteg szigorú teszten,ezért tuti,hogy azok bírni fogják.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#70306
Nekem a mai napig megvan és mûködik is passziv hûtéssel <#vigyor> Ja és persze a Voodoo 3DFX-em is.. Pentium 200mhz-es procival <#hehe>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70305
Hiányzik is a jó régi Ti4200-as kártyám 😄 (de az inno3d 7600GST még megvan és nagyon pöpec megoldás volt anno 😉

Zoli mi az a "fijjugok" akár hogyan mondom el magamnak nem jövök rá és sértõ xD

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70304

Intel® Extreme Memory Profile (XMP) is a performance-packed expansion of the standard DDR3 memory specification. It enables a robust, overclocking solution designed to take advantage of the mega-gaming features built into Intel® technology-based PCs. If you like to overclock and squeeze every possible ounce of performance from your PC, then memory based on Intel XMP is the solution you need to fully dominate–without breaking a sweat.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#70303
Mennyit érhet egy stock LGA1155-ös Intel hûtõ ? Érdemes eladnom ? <#hehe>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#70302
Hi Fijjugok!

RAM-oknál mit jelent az XMP jelölés?!

Pl.: KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX /Webshop Ár: 13.326Ft/

<#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70301
A 2GB-os 6950-et azért ajánlgatják, mert jó az ár érték aránya, mert a 2GB verzióból van amit 6970-é lehet alakítani, mert a komolyabb kinézetû játékoknál már nem full HD-ban IS simán megeszik ennyi VRAM-ot, nem csak az AA zabálja a memóriát ...

Vannak jó ár/érték arányú GeForce kártyák is. Azért én szomorú vagyok, hogy csak két gyártótól lehet választani. Régi szép idõk, amikor vártuk az S3 Savage 2000-et, meg az aktuális Maxtor gamer kártyát ... ehhh. Elõtte meg még volt Voodoo és Rendition Variete is.

#70300
Nekem személy szerint ATI kártyám van.
NV-m volt anno. Semmi baj nincs azzal se. Valóban, ha ki tudod fizetni azt az árkülönbséget ami az ATI és NV között van, akkor jobban megéri NV-t venni.

De az a 2-10 Fps nem biztos hogy megér +20 ezer Ft-t.

Anno pl amikor én a 4850 et vettem, ezen az áron a közelébe se volt egy NV kártya se hasonló teljesítményben... 😊

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#70299
Mivel merevlemez ház és optikai meghajtó is van a konfigban amire lehet nincs is szüksége és ezt le is írtam lejjebb, hogy ha az nem kell akkor belefér az nv-tõl is...

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70298
Azért ajánlottál a pirosaktól mert különben kicsúsztál volna a 150k-s keretbõl... 😊

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#70297
Számomra semmi, szerintem teljesen jó áron vannak. Nem mellesleg jobban is bírom a zöldeket mind a másik félt. Csak itt mindenki a 2GB-os 6950-t ajánlgatja mert, hogy mennyire szuper a 2GB-t annyi pénzért stb. Meg mindenki más fikázza nv-t mert, hogy persze jól szerepelnek ha fizetnek a készítõknek. Szerintem nagyon is jól teszik, ha van rá pénzük miért ne az nekem csak jó. Azért ajánlottam én is a pirosaktól mert még háborút indítanék itt.

Amúgy INTEL+NVIDIA fan vagyok. De látom te is azt preferálod.

De azt hiszem többé nem hagyom, hogy befolyásoljon a többség nyomása és azt ajánlok ami szerintem a legjobb.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70296
Lacus, megnéztem PH-n a konfigod. Az a HyperX kékes Kingston-od van hozzá?! <#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Her Laca
#70295
Mi a baj az ár érték arányával a GF nek? Csak kérdezem?<#pias>

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#70294
csak az ár/érték arány miatt...

azonban ha merevlemez, optikai meghajtó és ház nem kell akkor belefér egy gtx560ti szerintem ami jobb a hd6870-nél összesítés alapján a ph szerint

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

semo1
#70293
köszi

semo1
#70292
köszi.
Látom a Geforce videokarit egyikõtök se említi,+ kérdezhetem miért?

redmonk
#70291
Jaja inkább ezt...kiegyensúlyozottabb mint amit én írtam.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70290
GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 22.874 Ft
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 47.417 Ft
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5.900 Ft
VTX3D VX6850 1GBD5-DH PCIE 36.902 Ft
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12.625 Ft
SAMSUNG SH-S222AB/BEBE Fekete SATA 4.312 Ft
COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite 9.488 Ft
CORSAIR Builder Series CX430W v2 11.250 Ft

Össz.: 150.768Ft

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70289
ASUS M5A87 21.687,-
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 25.576,-
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT 6457,-
SAPPHIRE 11188-09-20G HD6950 1GB GDDR5 PCIE 58.168,-
CORSAIR Builder Series CX500 V2 14.088,-
COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 9137,-
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12.625,-
NEC AD-7280S Fekete OEM 4275,-
Összesen: 152.013 Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

semo1
#70288
Köszi a választ.
valami gagyi táp van benne.
tudnál írni +1 configot amire 150.000 lenne a keret?

#70287
Üdv!

Felejtõs...Inkább ezt:
ASROCK 890GM Pro3 21.450 Ft
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 25.576 Ft
KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT 13.326 Ft
POWERCOLOR AX6850 1GBD5-DH HD6850 1GB GDDR5 PCIE 39.200 Ft

Össz.: 99.552Ft

A táp az pontosan miféle? Valami értelmes darab elbírja simán.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

semo1
#70286
sziasztok.
Amd x4 956 proci
asus m4a77t alaplap
asus engtx 550 video
corsair 1600 4gb
ezt a konfigot néztem ki Játékra kb 100.000-bõl kijön.
kérdés: a most lévõ 400w táp elég lessz e?

Her Laca
#70285
Nekem is olyan van ,és az égegyadta világon semmi problem az említett lapban vele.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#70284
Szerinted mi az isten nyilálrt írtunk neked össze egy rakat variációt. Nem lesz azokkal gond. Egyik gyártó sem fog neked minden egyes típust/sorozatszámú modellt megnézni. De tényleg azt vallom, hogy vegyél egy X-t aztán kész.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo