Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

KranaZoli
#70383
Hol?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70382
Szerintem megtudod rendelni összeszerelve is. Legalábbis illõ lenne.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#70381
Minden boltban kérheted az összeszerelést +1-2000Ft-ért. Még le is tesztelik neked.

[merlinw.org]

Carlos
#70380
Jól hangzik, de tudod nekem az a bajom, hogy én összeszerelt gépet szeretnék. Nem akarok alkatrészekbõl építgetni. Rakják nekem össze. Nem értek én már annyira ehhez az összerakós mókához, kedvem sincs hozzá.

p.s.: A 430-as táp nem lenne kicsit kevés?

Þór vígi þessi rúnar

redmonk
#70379
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3 alaplap 22.490,-
Intel Core i5 3.1GHz dobozos Socket 1155 i5-2400 42.490,-
4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingmax kit (2x2G😎 5780,-
1TB Seagate 3.5" 7200rpm 32MB SATAIII 12.000,-
Sony Optiarc AD-7260S-0B SATA DVD író fekete OEM 4655,-
Cooler Master Elite 370 táp nélküli fekete ház 9505,-
Corsair PSU-430CXV2EU 430W tápegység 11.840,-
*MSI GeForce N570GTX Twin Frozr II 1280MB GDDR5 81.855,-
**MSI GeForce N560GTX-Ti Twin Frozr II 1GB GDDR5 55.865,-
Összesen: *190.615 Ft | **164.625 Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Jakuza001
#70378
Uh. 31k egy H-s lap ? Mitol lett ez ennyi amikor mar 35-ert Z68at lehet kapni Asusbol ? Sot 26ert z68as Asrockot.

Carlos
#70377
Köszi!

#70375: Sajna ilyen nincs az aqua-ban, maradjon akkor a sima p8h67 ?

Þór vígi þessi rúnar

Jakuza001
#70376
P8H67 Normal ATX meret, -M altalaban microATX meret,-I miniITX meret altalaban, hianyzo featurekkel, mint pl kevesebb RAM slot stb.

KranaZoli
#70375
Ezt vedd meg:

ASUS P8H67 REV 3.0 Webshop Ár: 30.650Ft

Nekem ezt ajánlották többen is a H67-es chipset-û lapok közül.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Carlos
#70374
Ok, van itt pár ilyen P8H67...
P8H67 sima, P8H67-M, P8H67-I. Ezek között mi a különbség?

Þór vígi þessi rúnar

KranaZoli
#70373
Talán AIDA (régebben Everest néven futott)?!
Vagy a HwInfo az freeware.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

lippet
#70372
Van valamilyen program (csak nem jut eszembe a neve), amivel teljesen fel lehet térképezni a gépet, mibõl mi van benne. Nem tudod véletlenül mire gondolok?

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

KranaZoli
#70371
Ugyanígy voltam(vagyok) vele Én is. DE!

Én úgy vagyok ezzel a tuning-al, hogy pl. az elõzõ E8500-as Wolfim is használtam pár hétig húzva, csak kíváncsiságból.

Azonban Sandy-nél meg kellett világosodnom, ha akár csak 1 percig is de meg szeretném nézni milyen 4Ghz-en, akkor ahhoz kell a megfelelõ lap és proci.

Ha valóban zéró szinten nem akarsz OC-t, akkor Asus P8H67-es lap kell Neked!

Mondjuk abban is van tuning, Solten azt írta, hogy Turbo Core a neve.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Jakuza001
#70370
Hat nem sokat. 😄
kb 10k forint kornyeke az egesz.

Hecker007
#70369
akkor ami neked kell az egy H67-es lap, a többi cucc az rendben van, de Z68-as lap fölösleges ehhez a konfighoz, ha asus akkor P8H67-es lapot ajánlunk
a Z68-as lap tuning lap ezért nem érdemes bele olyan procit és memóriát venni amit nem tuningolsz így máris értelmét veszti ez a lap, akkor meg amit megspórolsz a lapon azt ráköltheted más cuccra vagy sörre<#pias>

lippet
#70368
Ugyebár tegnap megrendeltem új gépem. Nos a régitõl szeretnék megválni. Mennyit lehet kérni egy ilyen konfigurációért (2004-ben lett vásárolva, a videokártya 2009-es vétel)?

Alaplap: sajnos nem tudom milyen típus
Processzor: Intel Celeron CPU 2,40GHz
Memória: 1,25GB DDR2 (512+512+256)
Merevlemez: Samsung 150GB + Samsung 74,5GB
Videokártya: ATI Radeon X1650 Pro 512MB AGP
Optikai egység: LG DVD író/olvasó
Tápegység: CODEGEN 300W

Gondolom Vatera-ra feltenni, még egy szövegszerkesztõ/internetezõs gépnek simán elmegy.

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

Carlos
#70367
Az 1600-as memóriákkal ok, egyértelmû.
Viszont i5K nekem egy picit feleslegesnek tûnik, mert SOHA nem tunningoltam/húztam egy alkatrészemet sem az elmúlt 20 évben és ez most sem fog változni.

Þór vígi þessi rúnar

KranaZoli
#70366
Áhámmm, köszi! <#worship>

Mer megvan mit fogok venni, csak amíg nem tudom realizálni, addig ha van idõm nézegetek YT vidiket is. EPIC-ek ezek a grafikus BIOS-ok. 😊

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#70365
Majd néznek be ide okosok, Nálamnál sokkal okosabbak is.

No, a lényeg, hogy Én is i5-re akarok váltani. Eddig annyi konklúziót tudtam leszûrni, ha:

Core i5 2500 és 1333Mhz-es RAM, akkor bõven elég egy P8H67-es Asus lap; vagy
Z68-as lap esetében Core i5K-s proci és 1600Mhz-es RAM-ok.

Veszel egy olyan lapot, melyben tudsz tuningolni. De oda akkor ne sima i5-öst vegyél és ne 1333Mhz-es RAM-okat.

És akkor szerintem naggggyon baba a konfig.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Carlos
#70364
Igy már értem! Köszönöm!

Þór vígi þessi rúnar

Hecker007
#70363
csak a régi chipsettel voltak problémák, a B3-asokkal már nincs és mostmár csak a javítottat lehet kapni

Hecker007
#70362
azt akarta írni hogy a z68-as lapba nem fölösleges betenni egy sima 2500-as i5, abba a lapba inkább i5-2500K és 1600MHz-es ramok passzolnak, így meglesz a tuning lehetõsége is késõbb

Carlos
#70361
Ez nekem egy kicsit kínai volt. Sry. 😞

Þór vígi þessi rúnar

KranaZoli
#70360
Ez szerintem baba, bár Én nem régóta nézegetem csak a Sandy platformot. Viszont veszel egy Z68-as chipset-û korrekt lapot, ami támogatja az OC-t és beleteszel egy nem unlock-olható i5-öst és normál 1333Mhz-es ramokat.

Én amit eddig leszûrtem ebbõl, hogy szerintem akkor bõven elég lenne Neked a H67-es chipset; vagy Z68-ba K-s i5-ös és 1600Mhz-es RAM-ok.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#70359


Ez mi a pöcsöm akar lenni, mi a probléma a SATA portokkal és eszközökkel?!

<#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Carlos
#70358
Sziasztok. Érdeklõdnék, hogy mi a véleményetek errõl a konfigról:

ASUS P8Z68-V PRO alaplap
Intel Core i5 3.3GHz dobozos Socket 1155 i5-2500
2x2GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston (KVR1333D3N9/2G) CL9
1TB Samsung 3.5" HD103SJ SATAII 32MB cache winchester
ASUS GeForce ENGTX560 TI DCII/2DI/1GD5 1GB GDDR5 PCIExpress
Samsung SH-222AB/BEBE SATA DVD író Super Multi fekete OEM
Thermaltake Commander MS-I VN400A1W2N táp nélküli ház fekete USB 3.0
Thermaltake LitePower W0355RE 600W tápegység

Innen lenne

Þór vígi þessi rúnar

broman191
#70357
Most nézem hogy az egér+bill is felejtõs valószínûleg az összeállításból, ha már az optikai meghajtóra nincs szükség, akkor még a Phenom II X2 helyét kiválthatja egy Phenom II X4 955 BE 3.20GHz.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

broman191
#70356
Ha minden alkatrész újonnan beszerzõs akkor a #70338 tartalma valószínûleg megfelelhet, az optikai meghajtót kivéve, és egy 6770-es videókarit betéve a 6750 helyére, a felszabadult pénzbõl. 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Pyotr
#70355
Sziasztok!
Szeretnék kérni tõletek egy gépajánlatot 100000ft keret körül.
A gépet játékra használnám fõleg(nem feltétlen a legújabb) napi igénybevétellel.
Gyakorlatilag a ház és azon belül minden kell kivétel dvd iró/olvasó.
Elõre is köszi a fáradságot!

ui. inkább tartósságra megbizhatóságra törekednék

&#9608;&#9608;

MerlinW
#70354
Nem múmiatámadás, hanem puccs volt😊

[merlinw.org]

V43 1105
#70353

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#70352
http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=2707

Ilyen házam van.

Az oldalán a procinál van egy tölcsér, ahelyett nem lenne érdeems egy ventit tenni oda inkább?

A kérdés az hogy mekkora illik oda? A 8, 12 stb cm a kerete a hûtõnek vagy micsoda?

PS3 Slim 250 PC

#70351
http://ipon.hu/webshop/product/_chieftec_af_1225s/11641

Errõl vélemény?

2 év gari van rá.
Nem tudom a 28 dba mit jelent a gyakorlatban...

PS3 Slim 250 PC

#70350
én kérek elnézést.. 😊

PS3 Slim 250 PC

redmonk
#70349
Csak késöbb láttam, hogy max. mennyiért. sorry

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70348
Azért a Slip Stream az nem 1-2ezer forint..😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70347
Scythe Slipstream sorozat
Coolink SWiF2 sorozat
Arctic Cooling Freezer TC sorozat

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70346
Arctic Cooling F8 és F12

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#70345
1-2 ezer körül... a legfontosabbat kihagytam.. 😄

PS3 Slim 250 PC

#70344
Milyen 8 illetve 12 centis házventit tudnátok ajánlani ami nem hangos és jól mozgatja a levegõt a házban?

Köszönöm.

PS3 Slim 250 PC

KranaZoli
#70343
Ok-Ok most már világos. <#vigyor5>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70342
Zoli! Egy 8GB-os kit kell neked! Ami 2X4GB. Nem pedig 2db 4GB-es KIT,ami 2X(2X2)GB

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#70341
Még mindig nem érted, lehet bonyolultan fogalmazok. Szóval a 8GB-os KIT-et kellene venned. Ami 2db 4GB-os mdult tartalmaz. Tehát ne 2db 4GB-os KIT-et, mert akkor nem marad helyed.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

KranaZoli
#70340
Jahhh, akkor ezt félreértettem. <#worship>

De mi a probléma a KIT-ekkel?! (most is azt használok, csak épp DDR2-es) Ha KIT, akkor az biztosabb kompatibilitás, nem?! <#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70339
"Ari is azt ajánlotta, hogy 2db 4GB-os Kingston csak épp akkor elfogy az összes RAM Bank. Így meg maradna még kettõ"

Én azt javasoltam, hogy 2db 4BG-os modult (nem, KIT-et) vegyél!

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

lippet
#70338
Végül is ezt rendeltem meg, nagy köszönet a segítségért 'Redmonk':

A videókártya mellé ajndék DiRT 3.

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

Her Laca
#70337
Jobban jársz ha a gyúró deszkára rászögeled az alaplapot ,beleteszel mindent ,majd az egészet berakod a közeli közértbõl kért kartondobozba.
Az így spórolt pénzeden meg veszel egy normális tápot,mert az a lelke a pc nek,még ha ezt sokan nem is ismerik fel.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#70336
Nevet rajta az ember,de igaz! 😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#70335
Azt a minõségi,kínai hulladékból újrahasznosított ,"edzett acél" vázzal megtámogatott,0,01 mm es oldallappal szerelt,Hjuan által kalapáccsal hajlítgatott , úristenit neki😊 Ez már ház. Belerakod a cuccot megemeled,aztán elhajlik😊Egy jobb venti által keltett légörvény szépen rezonáltatja majd az egészet😊 Mindezt 12 ezer jó magyar valutáért😊 Igaz adnak hozzá egy "minõségi" tápot is. Ez mán igen😊
<#taps>

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#70334
Hangtalan. (-->tehát hõt sem termel). Nem vibrál abszolút,mivel semmiféle mozgó alkatrészt nem tartalmaz.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep