Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#46651
esetleg ehhez mit szólsz? link

Lenovo ThinkPad T400; Sennheiser HD 201; Merida Matts TFS Trail 350D

Prince of Máté
#46650
Akkor valaki tudna ajánlani az Iponból 10-15 ezer környékén egyet?
A második mondatod nekem kínai volt 😄 Még sosem csináltam ilyet, nem csak annyi, hogy felemeled az FSB-t?

MerlinW
#46649
"P45-35 alatt nincs tuning lehetõség?"
Hogyne lenne. Sõt.

"noname 667 mhz-es ramok támogatnák a CPU tuningot"
Nem valószínû, de ha nem FSB órajelellel hajtod, hanem magad adsz meg értéket, akkor sok vizet nem kavar.

[merlinw.org]

Prince of Máté
#46648
Egyébként meg egyáltalán a noname 667 mhz-es ramok támogatnák a CPU tuningot ? :/

Prince of Máté
#46647
Nem akar annyira idõtálló gépet összerakni, ez már csak ilyen vészhelyzet szint kb. PL ez nem jó? P45-35 alatt nincs tuning lehetõség?

MerlinW
#46646
Összerakva, telepítve kb 30-40 pénzt ér. Gonosz módon laikusnak eladható 50-ért is😊

[merlinw.org]

Solten
#46645
Hello. Ha tuningolni is szeretnel min. P35-ot erdemes venni szvsz, de azok meg 18-tol kezdodnek. Lejjebb csak antik oskovulet G31/P31-es lapok talalhatoak, es G41 (HTPC-be valo kb).

pl: link

Esetleg meg P43: link

Saor Alba

Prince of Máté
#46644
Jó lenne azért, ha a tuningot se vetné meg :S

Prince of Máté
#46643
Hi!

Van egy Abit Il9Pro alaplapom, de az utóbbi idõben elkezdett szarakodni a hang-és hálókártya rajta. Valaki tudna egy normális alaplapot ajánlani 10-15 ezer környékén? C2D E4300-am van, DDR2 667mhz-es ramjaimmal.

#46642
De a szeptembert tényleg érdemes megvárni.
#46641
Az alábbi gépért mennyit lehetne még elkérni kb?:

Alaplap: Asus K8N-E Deluxe
Proci: AMD Athlon 64 3000+
Winyó: Samsung 80gb SATA
Memória: 1gb DDR1
VGA: Ati Radeon X1600 AGP
Táp: Chiftec 400W
DVD: Pioneer író
Codegen ház
???

psg5
#46640
Ez itt a gond, igen bõvûlt a keret így megnézve..
Mindenképpen várok, bár igazából ha várok és ezeknek lemegy az áruk, akkor viszont hasonló árban kapok erõsebbet, de ha megint várok annak is lemegy az ára és szintén kapok hasonló árban megint jobbat, és így tovább.....
Szóval ez a kivárás is érdekes.

F.K.T.

psg5
#46639
Jó jó az csak hasra ütésselvolt az ár volt a lényeg, nem ezen áll vagy bukik..

F.K.T.

#46638
Bõvül a keret...esetleg megéri várni pár hetet a pénzszórással, hamarosan jönnek ki új cuccok és valszeg árcsökkenés lesz némely szegmensben.
#46637
Chicony WUR bill+egér <#falbav>
Helyette inkább valami Logitech vagy Genius.

psg5
#46636
Ez milyen:?

GA-MA770T-UD3P
AMD Phenom 550 AM3 Box
Kingston 2048 DDR3 1066Mhz
Sapphire HD4730 512MB GDDR5
Hitachi 250GB 7200rpm
NEC AD-7241S fekete
Chicony WUR bill+eger
GMC R-2 ház
Gigabyte Superb 460W
Monitor: Samsung 943NW
Össz: 149.620.-

F.K.T.

psg5
#46635
kösz

F.K.T.

#46634
Ipon.hu pl,
psg5
#46633
Amd Phenom II 550 mennyivel jobb az Athlontól?

F.K.T.

psg5
#46632
Mondjuk ez tetszetõs összeállítás, honnan vannak az árak?

F.K.T.

psg5
#46631
Az AM2 -es foglalat nem kifutó?

F.K.T.

Hecker007
#46630
Az kb esélytelen sajnos, a 775-ös foglalat az most kifutó széria, a coreI7 meg drága.

psg5
#46629
És ha inteles lenne?

F.K.T.

#46628
Am2-bõl 3 magos cpu is kijön: ASROCK A770DE+ 1 db 14.330 Ft
AMD Phenom II 710 AM3 BOX 1 db 25.475 Ft
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz 1 db 7.300 Ft
MSI R4850-2D512-OC PCIE 1 db 24.950 Ft
WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 10.624 Ft
NEC AD-7241S fekete 1 db 5.613 Ft
ASUS TA-B41 1 db 7.374 Ft
GIGABYTE Superb 460W 1 db 9.387 Ft
105.054 Ft
#46627
Hát am3-ast nehéz lesz ennyibõl, de kb:Alaplap GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 1 db 20.981 Ft
Processzor AMD Athlon II X2 250 AM3 BOX 1 db 17.925 Ft
Memória KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz 1 db 11.900 Ft
Videókártya SAPPHIRE HD4730 512MB GDDR5 HDMI LITE PCIE 1 db 21.859 Ft
Merevlemez WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 10.751 Ft
Optikai egység SAMSUNG SH-D162D/BEBE 1 db 4.185 Ft
Ház ASUS TA-B41 1 db 7.374 Ft
Táp GIGABYTE Superb 460W 1 db 9.387 Ft Monitort meg nézz hozzá valamit.
psg5
#46626
és milyen konfigot lehet úgy, hogy 120k a keret (monitor is benne) hogy 4 évig zökkenõmentesen lehessen fejleszteni, mondjuk minden új játékhoz?
Ha egyáltalán ennyibõl lehet.

F.K.T.

#46625
Embere válogatja. Kb 200k hogy ne nagyon kelljen hozzányúlni 4 évig.
psg5
#46624
Kösz, sejtettem, 6 éve vettük azóta csak egy videokari csere volt, tökéletesen ment rajt minden konvertálók, játékok, se fejlesztés semmi, de most már van játék úgy egy éve amit már nem visz.
Akkor ez felsõkategóriás gép volt. Most mibõl lehetne kihozni ugyanezen kategóriát és mit tartalmazna?

F.K.T.

Bandi 18
#46623
Bocs inkább úgy fogalmaznék hogy nem éri meg fejleszteni.

Bandi 18
#46622
KB sehova sem fejleszthetõ. AGP slot DDR1 mind halott és drága technológia. Nagyon alsó kategória ez a gép.

psg5
#46621
És ez milyennek számít most Nem annyira az ára inkább kategória érdekelne és hova fejleszthetõ ha egyáltalán:?

Alaplap: Chaintech 7NJS Zenith Ultra
Proci: AMD Athlon 3200+
Memória:2X512
Videokar: ATi Radeon 9600 XT


F.K.T.

MerlinW
#46620
Alsó kategória. Azonban fejleszthetõ középkategóriáig.

[merlinw.org]

#46619
És milyen gépnek számít ma?Jó?

#46618
12k
15k
1.5k
7k
4k

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

#46617
Mennyit ér ez most kb?

Alaplap: Asus P5K-E (Wifi-s)
Proci: Intel Core 2 Duo E6300 1,86 MHZ
Memória: 2x512 (800MHZ)
Videókártya: Ati Radeon X1950 pro
Vinyó: Samsung 80gb Sata

#46616
nekem intel van


----------------------------------------------------------------------
www.onlinepcszerviz.info
Solten
#46615
Lehet en is elgondolkodnek Intelen ha ejjel-nappal konvertalnek... <#zavart1>

link

Saor Alba

kifli
#46614
intelhez lapból ASUS P5Q3 az ddr3-as és 30 körül van 😊
kifli
#46613
akkor viszont nem lehet ddr3 ramot beleeröltetni 😊

(én az intelest venném, az a proci egy vadállat, bármennyire is jók az új amd-k <#nyes>, persze csak akkor ha az ár nemszámítana...)

Solten
#46612
GIGABYTE GA-MA790FXT-UD5P: 39.728 Ft
AMD Phenom II 955 AM3 BOX Black Edition: 50.063 Ft
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT: 27.612 Ft
SAPPHIRE HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X PCIE: 56.300 Ft

(hm, iponek elcseszhettek valamit, tobb termek hianyzik az adatbazisbol)

Amugy erdemes meg VGA teren 1 honapot varnod szvsz, jon a Radeon HD 5*** szeria.

Saor Alba

#46611
Hát igen nem támogatja a DDR3at....:/

ASUS P5AD2-E Premium, Intel Prescott 3.00GHz ASUS Silent Square Pro-val, 2GB RAM, Samsung 120GB+400GB SATA 2, Samsung 120GB (rack), Gainward BLISS 7950GT + Zalman Fatality FS-V7

#46610
Nem azzal van baj, hogy DDR2, mert jó a DDR2, csak az a lap nem kompatibilis a DDR3-al. Ugyi'?
#46609
Igen az intelesnél nekem is szúrja a szemem a DDR2... Esetleg valami jobbat tudsz ajánlani?

ASUS P5AD2-E Premium, Intel Prescott 3.00GHz ASUS Silent Square Pro-val, 2GB RAM, Samsung 120GB+400GB SATA 2, Samsung 120GB (rack), Gainward BLISS 7950GT + Zalman Fatality FS-V7

#46608
Próbáltam egy AMDs és egy Inteles konfigot összerakni...nem vagyok nagymester ebben ezért fordultam hozzátok😊

ASUS P5AD2-E Premium, Intel Prescott 3.00GHz ASUS Silent Square Pro-val, 2GB RAM, Samsung 120GB+400GB SATA 2, Samsung 120GB (rack), Gainward BLISS 7950GT + Zalman Fatality FS-V7

Solten
#46607
Hi. Az inteles lap "szepseghibaja" hogy DDR2-es memoriat tamogat... <#zavart1>

Azt nem ertem hogy sikerult a ket CPU-t parba allitanod, mikor a Phenom II 955 43k, a Q9650 pedig 70 ezer Ft... <#rolleyes> (argep-rol neztem, az ipon oldala epp be van kakalva -karbantartas neven)

Saor Alba

pxxl
#46606
AMD, és ha belefér, akkor 4890 toxic.

meg majd jön Solten és mond egy jó GB deszkát <#vigyor2><#hehe>

All hail the double x!

#46605
SZiasztok!

Szerintetek melyik konfig legyen az Intel-es vagy az AMD-s? Erõs játékos gépet akarok csinálni

Konfigok:
-AMD-s:
AMD Phenom II X4 955 Black Edition CPU, Asus M4A785TD-V EVO alaplap, Kingston 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (kit of 2), Sapphire Radeon HD4890 1GB GDDR5 Vapor-X
-Intel-es:
Intel Core 2 Quad Q9650 (3.06GHz/12MB/1333MHz), Asus P5Q Deluxe alaplap, Kingston 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (kit of 2), Sapphire Radeon HD4890 1GB GDDR5 Vapor-X

Az a cél, hogy kb 200e Ftból alaplap, proci, RAM, VGA legyen meg.
Ezek a gépbolt.hu-ról vannak ha valaki tud jobbat szebbet az írja meg privátba😊

Elõre is köszi a segítséget!

ASUS P5AD2-E Premium, Intel Prescott 3.00GHz ASUS Silent Square Pro-val, 2GB RAM, Samsung 120GB+400GB SATA 2, Samsung 120GB (rack), Gainward BLISS 7950GT + Zalman Fatality FS-V7

#46604
halli kérnéma véleményetek az alaplapot már eldöntötem az Msi p45 neo3 fr lap lesz de ehez milyen procit ajánlotok vki help sürgõs köszi😊

#46603
Cseréli a halál. <#vigyor0> Max teszek be mellé másikat, ez meg marad. Egyébként is van rá még 1,5 év gari, akkor lehet ha bedöglik eredeti áron számítva kaphatok egy terásat. <#idiota>
Ja és elvetemült módon ezt itt vettem helybe vidéken, szóval ez a bolt adta a garipapírt is, ha eladom egy dunántúlinak nem fog átjönni Békés megyébe gariztatni.
Samsung 120-as vinyót közel 3 évesen adtam el, azóta is köszöni jól van.

#46602
Ezt mondjuk én is hallottam, de az is igaz hogy mivel olcsóbb kategória nálunk többet is adnak el belõle (több lehet hibás). Viszont az igaz, hogy rengeteg elégedett Samsung tulaj van, és rengetegen szidják is. Ez abból fakad, hogy egyébként elég halk, és gyors meghajtókat gyártanak, s most már a rezonanciájuk is rengeteget javult, így akinél nem döglik meg az nagyon szereti. Sajnos akinél behal valamelyik, azt ezek kevésbé érdeklik utána. Vegyél Hitachit, azzal tutira nincs gond.