Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#46901
Nem keverek csak Techspontos adat alapján high quality 1920*1200 (Tehát mondjuk 1920*1200 4*AA, XY*AF)..920 kaphat úgy 5-10 fpst.
Tominál 1920*1200 4xAA, 0* AF kap a 920-astól a 965 20 fps-t.
AF bekapcsolással ilyet fordulna a kocka?😄

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Solten
#46900
Na ne keverjel, Tomi oldala merte (allitolag) ezt a 4xAA-s hulyeseget... <#smile> Ha bekapcsoltak volna az AF-et, hirtelen egyforma csikokkal lett volna tele a tablazat, az meg nem tul erdekes... <#zavart1>

Saor Alba

#46899
Értem,tehát ha Far cry 2ben 1920*1200-on 4x AA mellett AF nélkül kb 20 fps-t kap az X4 965...Akkor ha bekapcsoljuk az AF-et hirtelen az X4 elveri a 920-ast majd 5-10 fpsekkel...Világos<#vigyor2>

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Solten
#46898
Ja, csak no AA vagy no AF...

Saor Alba

#46897
Megjegyzem tomshardware is 1920*1200 high....

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Solten
#46896
Ott is le van butitva a grafika (medium settings), ezert nincs VGA limit. Nem szeretem az Anandtech atveros tesztjeit.

"i5 750 pedig senkinem mondta hogy lenyomja az i7 920-at"

Hm, tenyleg... ideje nekem is visszavonulnom... <#unalmas> <#wink>

Saor Alba

#46895
Itt meg nem.

<#zavart1>

i5 750 pedig senkinem mondta hogy lenyomja az i7 920-at,az i7 860 elõzi be itt ott.

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Solten
#46894
Itt van erre a szep pelda: Dead Space, All in game settings to maximum;

Saor Alba

Solten
#46893
#46891

<#nezze>

almodozz csak korajottel... <#rolleyes> <#hehe> jo ejt <#wave>

(azert ugye azt nem gondolod komolyan hogy a korajot lenyomna a korajhetet?? <#rolleyes>)

Saor Alba

#46892
Jó akkor fújd tovább,ettõl még az összes tesztben kivétel techspotos a q9550-el van köszönõviszonyban az x4 965. Azonos órajeleken q9550 megeszi. Újabb játékokban pedig korájht és koráj5 elveri mindkettõt.
Techspot az egyetlen becsületes oldal,az összes többi beeértve a felhasználói méréseket is KAMUK!
<#wilting><#help>

Húztam aludni...😄

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Solten
#46891
"MINDEN más oldalon az említett tesztekben 1-2 fps különbségek vannak,nem 10-15 a amd javára...."

Ooo nem egeszen..., pl az Overclockersclub tesztjeben a Phenom II 955, 10-11 fps-el veri csak el a corei7 965-ot... <#vigyor> link

Saor Alba

Solten
#46890
Amugy meg teljesen mindegy hogy magas felbontasnal, Phenom II-t, Korajotot, vagy Korajhetet, Quad-ot teszel a gepbe. Gyonyoru VGA limit miatt azonos fps-ek lesznek. Valoszinuleg Tomi hardveroldala ezert butitgatta le a grafikat 😊

Saor Alba

#46889
Nem vitázom feleslegesen az ÖSSZES oldal kb ugyan ezeket dobja KIVÉVE a techspot...Az egyetlen oldal ahol 15 fps-el elver egy x4-es alapórajelen egy q9550-est szintén alapórajelen a TECHSPOT...Hagyjuk már egymást a hülyeségekkel...
Mint mondtam: MINDEN más oldalon az említett tesztekben 1-2 fps különbségek vannak,nem 10-15 a amd javára....
Nevetséges...

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Solten
#46888
Tomi hardveroldala talan nem intel berenc, egy sima viccoldal... legalabb is eljatszogatnak latvanyjavitok nelkul... <#rolleyes>

Saor Alba

#46887








Augusztus 13.-ai tesztek.Gyanítom a tomshardware és az összes többi oldal ami kb tök ugyan ezeket az eredményeket produkálta mind intelbérenc és a Techspot irreális mérése az etalon..<#banplz>

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

#46886
Neazrt baromság,hanem aért mert az összes oldalon,tomshardware,bitechnet,oveclocknet stbstb az említett far cry 2 teszt,demég az ut3 teszt is kb fél/1fps-es különbségeket dobál...
Nem 10-15fps-t az amd javára ez lol...😄

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Solten
#46885
Ja, neked baromsag... <#rolleyes> Alaporajelen szoktak osszehasonlitani a CPU-kat...

Saor Alba

#46884
Nem,nem arra itt dobott az egyik ész egy év elei tesztrõl privátot.

Egyébként amit linkeltél az egy baromság..😄
q9550 kb egál a X4 955-ös-el,mindkettõ alapórajelen. Néhány tesztben q9550 nyer néhányban x4 955 Fc2 tesztben éppen kb tök egál a két proci,ez a teszteredmény amit benyomtál egy nagy baromság,hacsak nem szénnéhúzott x4 955-öt hasonlítottak q9550-hez...Azonos órajele amúgy q9550 elveri MINDEN tesztben az x4 955-öt...

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

#46883
Sziasztok! Lenne egy óriási problémám! Vettem egy új gépet:
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P; AMD Phenom II 955 AM3 BOX Black Edition; SAPPHIRE HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X PCIE
Csak hogy a fontosakat említsem... nah már most 2 hatalmas bajom van vele... összerakom az egészet egy ismerõssel, minden a helyén van... elindítjuk... nincs kép... aztán azt vettük észre, hogy se resetelni, se kikapcsolni nem lehet csak a táp kapcsolójával... aztán még azt is észrevettük, hogy a Videókártyán egy kis piros led CFT felirattal világít, amit egyértelmûen hibának értelmeztünk... kipróbáltuk más monitorokkal is de semmi
kérlek segítsetek mert már nem tudom hány órája ezzel veszõdünk:S

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét." Steamen:xxxpaulxxx

Risu Führer
#46882
köszi szépen

The Town never be the same...today it looks like Disneyland.

#46881
Esetleg ebben az ár intervallumban vmi más fajta tápegység.lehetõleg halk fajtát.
#46880
THERMALTAKE W0061RE 420W
11.513Ft
belisz
#46879
Jó a cucc ennyiért...bezonybezony.<#eljen>

MSI P6NGM-L|Intel Core2 Duo E8400 @3,6GHz|4GB DDR2 800MHz Kingston|MSI RX3850|Samsung 160GB Sata2|Windows Vista Ultimate SP1 64bit HUN | Chieftec 450W|Canon MP240

S4sa
#46878
Wííí nem kihagyni :-)


katt KATT katt

<#hamm><#hamm><#gun>

:: GA-MA770T-UD3P :: AMD Phenom II X4 965 - 3,4 Ghz :: Sapphire HD5770 :: GEIL Value 4GB DDR3 ::

Solten
#46877
Ohm, ha arra gondolsz amit a #46866-ban linkeltem, az kerlek 1 honapos sincs... (tudhatnad, mert pl a Phenom II 965 BE eleg friss hus) 😊

Saor Alba

#46876
Persze kivétel ha nagyon jóárasítot..😊 De újba....

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

#46875
Elhiheted én is jobban örülnék egy komoly tesztnek de fél éves/1 éves tesztekkel dobálózni amikor mostanság kezdték el használgatni a játékok a 2nél több magot...Erõs..😊
Ez a teszt bíztatónak tûnik,meglátjuk,mindenesetre 0-ról indulva 775-öt venni továbbra is butaság.

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

duracellmumus
#46874
egyszer majd i7 is beérik, benne van az erõ csak még nem feszegették ezt a sok szálas végrehajtás-optimalizációt a játékokon.

én türelmes vagyok😊

Apunak mindig igaza van! Most is.

Solten
#46873
Mennyibe kerul a tapegyseg?

Saor Alba

Solten
#46872
Inkabb megvarom valami ertelmes oldal tesztjet (pl. guru3d), ami nem egy db jatek benchmarkjat tolja a t. publikum fele.

Saor Alba

#46871
THERMALTAKE 420W táp elég lesz egy
phenom II x4 proci meg hd4850es videó karihoz?
#46870
Most akkor nézzünk nem fél éve/1 éves tesztet ami használja is már a magokat és az új technikákat...
HOPPP

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

MerlinW
#46869
Ebben nincs, viszont van sokkal erõsebb kórájhét. Valahol a lista közepén keresd a csigákat😊

[merlinw.org]

armageddon666
#46868
És ebben hol a Kórájöt?

@

Solten
#46867
A bovli HKC tap es a D-Sub-os monitor erosen rontja az osszkepet... 😊 Bar nem rossz.

Saor Alba

Solten
#46866
"Játékban mint i920 minden másban picit gyengébb. AM3 és 775 procikat (igen a nevetségesdrága quadextreme-eket is) elveri. Tehát ha innen nézzük felsõ kategória játékra. "

A korajot??? <#zavart1> Van errol valami teszted? <#rolleyes>



Saor Alba

#46865
Aki új gépet akar EZT csekkolja...Használt ugyan de szerintem erõsen jóárasított 135-ért...

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

#46864
heló, tök nem ide tartozik, de épp fordítok, és nem tudom, hogy van angolul, hogy szerverközpont. tud vki segíteni?
atenza
#46863
Neked lehet mindegy, nekem inkább az számít amit az utánad válaszoló mondott...

Skyline: köszi, nézegettem 47 körül is van már 😊

#46862
Jelenleg i5 750 - 50ezer ft, a kategóriája pedig: Játékban mint i920 minden másban picit gyengébb. AM3 és 775 procikat (igen a nevetségesdrága quadextreme-eket is) elveri. Tehát ha innen nézzük felsõ kategória játékra.

I5 rendszer: Proci 50
Alaplap: 32 (gigabyte p55 ud3)
Memória: Valami alacsonfeszes 20-30 között.

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

#46861
Mindegy az, csak kórájöt legyen, mi?
atenza
#46860
A legolcsóbb i5-ös kb mennyibe fog kerülni? Milyen kategóriába lesz?

MerlinW
#46859
Ezt csak úgy megláttam, semmi hozzáfûzni való, bemásoltam ide, mint info😊

GA-P55M-UD2 Motherboard
LGA1156, Intel P55, 4xDDR3-2000, 1xPCI-Ex16, 8xSATA-II, RAID, 1xGigLAN, 8Chl-HD, mATX

$178.65

Intel Core i5 750 Quad Core (2.66GHz) - LGA1156 8MB Cache

$306.75

[merlinw.org]

#46858
Ugyanakkor tény bõven elég lesz évekig a q9550 is.
De ha már van olyan foglalat ami tud többet és még jönnek bele procik célszerübb azt venni,ha nem csak procicserérõl van szó...
775-ös alaplapot biztos nem cserélnék le,csak simán bele egy jobb proci. De ha nincs 775-ös akkor már felesleg venni...

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

#46857
Tény de felesleges,mert 50 pénzért (majdnem mint a q9550) egy i5 750 jóval jobb...És 1156-ba jönnek még procik gyengébbek drágábbak..Így az fejleszthetõ bõven. És mivel már most egész jóárasított,így intel 775-t venni felesleges..Fõleg hogy AM3 már lehagyta a quadokat (Már amelyik emberi áron kapható quad). Tehát AM3 sokkal inkább mint 775...

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

MerlinW
#46856
Az egy dolog hogy nem fejlesztenek 775-re, de egy 775-ös Q9xxx-esel (persze ha majd lemegy az ára) hosszú évekig el lehet még karistolni.

Az E és Q sorozatok igen jóra sikerültek, még jó ideig nem fogják leállítani a gyártásukat. 478-at is kb 3 éve nem gyártják

[merlinw.org]

#46855
VAGY! Vársz még i3-as procik beesésére 1156-os foglalattal (még odébb van).

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

#46854
Ha alaplap + proci + memória csere akkor 775-ös foglalatot felejtsd.
Vagy amd AM3 vagy 1156-os intel. Intelre nem jösz ki 60ból,marad az AMD AM3. 775-ös foglalatot már nem fejlesztik nem jön új proci hülyeség azt összerakni új alaplappal...

Amit itt lentebb leírtak neked hibátlan.

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

#46853
Google <#hehe>
Solten
#46852
Szvsz Phenom II 545, mert L3 cache-es, azt meg meghalaljak a memoriaehes es a tobb magot hasznalo programok.

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P: 21.350 Ft
AMD Phenom II 545 AM3 BOX: 20.738 Ft
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT: 22.624 Ft

Saor Alba