Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Solten
#47102
Hi. A lapnak kicsike lesz a haziko... 😊

Saor Alba

#47101
http://www.pc-outlet.hu/konfig.htm
innen válasszatok!!
Solten
#47100
GMA 4500 + jatekra = vicc 😊

Saor Alba

MerlinW
#47099
Memória: Geil, OCZ, CSX olcsóbb és szintén minõségi alkatrészek

Proci: 8400 elég. Olcsóbb és egy mozdulattal 3,6-on megy. 8400-8500-8600 ugyanazok a procik, csak emelgették az órajelet, amit te is el tudsz végezni az olcsóbb darabokon.

Táp: Gigabyte Superb, FSP Everest - olcsóbbak és/vagy jobbak.

HDD: Nincs pontos típus megadva, így nem tudom. De nagyon rossz nem lehet. Lényeg, ha 640-es akkor 15 körül legyen az ára.

[merlinw.org]

#47098
azért köszi a segítséget 😄

#47097
ok 😄

MerlinW
#47096
Jah, elírtam, de nem ez a lényeg😊 A játék elindulni elindulhat, de nem vagyok képben a GMA 4500 MHD képességeivel. Próba cseresznye.

[merlinw.org]

#47095
3gb ram van benne

MerlinW
#47094
Azért írt 1,2GB-ot mert Intel cucli van benne megosztott memóriakezeléssel. Azaz a fizikai memóriát használja.
Systemreq-t meg felejtsd el, illetve maximum ködös iránymutatásnak használd.

Acer Aspire 5730Z

Processzor típus Intel Pentium dual-core T3200
Processzor frekvencia 2,0 GHz, 1MB L2, FSB 667 MHz
Memória 2 GB DDR2@667
Merevlemez kapacitás 320 GB
Grafikus vezérlõ Intel GMA 4500 MHD / megosztott memória

[merlinw.org]

#47093
Szevasztok!
Köv. gépet néztem ki magamnak, kérdésem,h van-e "alsó keresztmetszet" benne, azaz pl videókarihoz passzol-e a proci (v inkább 4magos illene), stb. Tehát:
1 db MBO Gigabyte GA-EP45-DS3R s775 (3 év gar.!)
2 db RAM DDR2 1066MHz 2GB HyperX KINGSTON (Élettartam gar.!)
1 db CPU Intel Core2 Duo 1333MHz E8500 - 3.16GHz, 6MB L2 dobozos
1 db TÁP 550W Chieftec PFC 12cm ventillátor (6 év gar.!)
1 db VGA ATI HD4890 1G GDDR5 Vapor-X HDMI / DP / DVI Battle Sapphire(2év g
1 db HDD SATA Seagate 640GB 7200RPM 32MB 3 év
1 db SPK Genius SW-V2.1 1250 (2.1-es hangrendszer)
1 db HÁZ CoolerMaster Elite 341 Black m-ATX torony, táp nélkül
Köszi a véleményeket elõre is!!!
#47092
am a systemreq...... irta h 1.2 gb 😄 azt írta h you have 1.2 Gb és nem ramra irta 😄😄

#47091
acer aspire 5730z

MerlinW
#47090
Kérem a laptop pontos típusát😊

[merlinw.org]

MR ME
#47089
pedig biztos h nem annyi 😊

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

#47088
pedig nem kéne

#47087
pedig annyi az biztos.am a san andreas szakadozott egy kicsit rajta :S

MerlinW
#47086
1.2GB-os VGA-t megkérdõjelezném😊 Nézd azt meg még egyszer, mert olyan nem létezik😊

Egyébként elindulna persze. Más kérdés milyen sebességgel, de ugye a laptop nem kifejezetten játékra van kitalálva😞

Sysreq oldala meg egy rakás ****, a hivatalos ajánlott gépigény szerint számol, ami önmagában is hülyeség általában.

[merlinw.org]

#47085
na ok azért kérdeztem 😄 és lenne még egy kérdésem.Tesómnak van egy laptopja (3 gb ram 2 magos 2.2 proci 320gb hdd na és a videókártya! 1.2!! gb os integrált de nagyon gyenge mégis 😞nézegettem a systemrequirementslab.com oldalon h h mennének a játékok és még a cod 4 is menne simán de mivel integrált ezért csak az nem felel meg.vagy attól indulna?minden zöld pipás csak h nem ATI meg nem G force ezért nem felel meg neki.ezzel mit lehet csinálni?

MerlinW
#47084
Ha a táppal ellátott ház 20e felett van akkor lehet benne akár normális is, de nem jellemzõ. A minõségi házakba nem raknak tápot.

[merlinw.org]

Solten
#47083
Hehh, az egesz gagyi cucc (haz+"tap") nem kerul annyiba mint egy ertelmesebb tapegyseg... 😊

Saor Alba

#47082
de akkor ami benne van az vszínû h szar?

MR ME
#47081
kiveszed a tápot és beleraksz egy értelmeset 😊

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

#47080
vagy inkább ez és vegyek bele külön tápot?szerintetek?

#47079
és mivan olyankor ha kinézek egy olyan házat amibe alapból van táp? ittvan pl ez vagy ez szar és inkább egy olyan házat amibe nincs táp és külön veszek bele?

bboyatty
#47078
Jo estet! Lehet, hogy kicsitt OFF de van egy nagy problemam a gepem allandoan kekhalalt kap es nem tudok rajonni, hogy miert.
Ez a gepem Asus M2V alaplap, Amd athlon 3500+os proci, 2,5gb DDR2-es A-Data RAM 1024+1024+512, Ati Radeon HD 2600 pro 256megas videokari, 2 db 80 gigas Western Digital az egyik SATA meg van egy 40es Maxtor HDD, a tap 400watt-os.
Nagyon jo lenne ha tudnatok segiteni, mert rohadt idegesito. Koszi elore is!<#szomoru1>

Be original, be creative, be fresh, be righteous, be yourself and let no one stop you! B.Boy4life!

MerlinW
#47077
GIGABYTE GA-EX58-UD3R - 43.992 Ft

Info

[merlinw.org]

#47076
Hello!

Szeretnék gépet venni, de nem tudom milyen alaplapot vegyek. Egy i7-es alá szeretnék egyet, valami jófélét, persze nem aranyárért. Annyi lenne még, hogy 3 kártya lenne benne: PCI-E videokártya + 2 egyéb PCI-os kártya.

Sir Quno Jedi
#47075
Szerintem hanyagoljuk ezt a pixelméret, felbontás, élesebb kép témát, mert már attól is érzem, hogy kezd kirohadni az agyam, ahogy olvasom ezt a töméntelen és elképesztõen észveszejtõ baromságot (tisztelet a kivételnek). Elõre is Danke! 😄DD

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#47074
Ja. Quad-al:

Saor Alba

kifli
#47073
am 1680x1050-be annyivan hogy az oldalárol vág le egy-egy csíkot (asszem)
kifli
#47072
elméletileg ja 😄

(most megnyugtattaak mi? <#hehe>)

am terhelés alatt kisebb táp jobban melegszik mint nagyobb táp szal nembiztos hogy minden helyzetben halkabb. De birnifogja a gépet, szal elindul meg müxik meg minden.
I.C.ram
#47071
nem a 16:10-en volt a hangsuly, hanem azon ,hogy kisebb felbontas.
kifli
#47070
1680x1050-be nincs nálam csík sehol (bár még nem vettem dvi kábelt, mert csak sima dsub-ot adtak hozzá, annál meg nincs olyan lehetõség hogy felbontáshoz állítsa a cuccot, de vannak 16:9-nek is más felbontásai, miért akarod 16:10-esre állítani?
I.C.ram
#47069
es pici huzast is birni fogja vajon? 😊

Szoval nyugodt szivvel vehetem azt a jovore is valo tekintettel? 😊
Solten
#47068
400CX halkabb, Seasonic beles, Adda ventis. Konfigodhoz is eleg. Ha meg a leghalkabb ventis tapot szeretned: Enermax Pro/Modu... <#zavart1>

Saor Alba

I.C.ram
#47067
ja de latom, hogy iponnal nem is kapni. Szoval felejtos. Nekem olyan kell, ami van az iponnal is, mert toluk rendelem a tobbit is, es nicns kedvem 2x fizetni postakoltseget.
I.C.ram
#47066
es az halk? Mert nekem ez az egyik legfontosabb szempont 😊
kifli
#47065
fsp everest 500w? moduláris és elég jó árban volt 16k körül
I.C.ram
#47064
ehhez a konfighoz eleg a 400as tap ugye? Ezt neztem ki: CORSAIR PSU-400CX
kifli
#47063
azért nemcsak az átmérõtõl fugg hanem a felbontástól is, egy 23"-os full hd-nak kisebb a pixeltávolsága mint egy 22"-os 1650-es felbontásúnak, én olyan 40 cm-rõl nézem a moncsit. Szerintem ennek kb akkora a pixeltávolsága mint a 19"-os 1280x1024-es monitoromnak volt
I.C.ram
#47062
es ha pl 1600-ba akarom rakni, ugy hogy oldalt/felul fekete csik legyen, akkor mennyivel lesz kisebb a kep, mint egy 22-esnek 1680ban? ugy kb-ra.
pxxl
#47061
de tökmind1 végül is, mert megvan adva, hogy az átmérõnek asszem a 2.5x-es távolságából kell nézni a képet. ha most van egy kisebb monitorod, azt közelebbrõl kellene nézni mint a nagyobbat, tehét tökmind1, mert nem látod a pixel távolságot nagyobbnak ha messzebb ülsz. persze ha 20 centirõl bámulsz egy 23-as monitort akkor igen. de akkor szemészhez is be kell jelentkezni kis idõn belül...

All hail the double x!

kifli
#47060
2333sw nemtöbb mint 50, najó 50.463Ft, de 23" fullhd
kifli
#47059
én 4850-el játszok full hd-ba...
eddig mondjuk még csak ilyeneket próbáltam hogy wolfenstein 2 fc2 cs:s lfs gtr:evo de ezek mind mentek játszhatóan szal semmi akadás egyiknél sem volt olyan hogy 35 alá esett az fps, nem kell mindig a crysishoz hasonlítgatni meg gta4-hez (habár te konfigoddal ez is mnni fog) ha azt nézed hogy az fc2 újabb mint crysis és jobban fut, nem is biztos hogy csúnyább (persze nehéz összehasonlítani a 2-t) akkor rájössz, hogy elég sokáig elég lesz az a 4890 fullhd-hoz. nekem egy samsung 2333hd moncsim van 23"-os 16:9-es, eddig minden tudja ezt a felbontást pedig cs:s pl nem mai darab. A fullhd filmek is kurvajók ezen. Ami nemmegy azt meg kisebb felbontsára veszem, nem lesz sokkal csúnyább a kép úgysem.
kifli
#47058
minél kisebb a pixeltávolság annál szebb a kép, monitorban az a jó ha 0.3-alatt van
I.C.ram
#47057
Oke, elhiszem, de nekem tenyleg nem kell nagyobb, mint a 22-es 1680. HDTV-m nincs, PSem/xboxom sincs, filmeket is altalaban divxben nezek. Konfigomhoz meg nem szandekozom nyulni legalabb 2-3 evig.
Solten
#47056
<#alien>

Saor Alba

#47055
Megértem az egyszerû logikádat a felbontás és az élesség tekintetében és a többiekkel ellentétben nem üvöltöm le a hajadat, inkább adok egy jótanácsot. Annak idején vettem egy 713N-t és egy 913N-t. A felbontás ugyan az, csak a képpontok mérete és távolsága nem egyezik. Hamar rájöttem, hogy baromi kényelmetlen a 17 colloson nézni ugyan azt a képet mint a 19 colloson, mert sokkal apróbbak a betûk. Ez az új oprendszereknél már könnyedén orvosolható, de az Xp még nem kezelte ezt a problémát ilyen egyszerûen. Szerintem van egy bizonyos szint aminél tovább nem érdemes csökkenteni a pixelméretet és/vagy a képpont távolságot. A következõ monitoromat a mostanihoz fogom viszonyítani (913N) Megnézem a képernyõ magasságát és a függõleges pixelszámot (1024) és az ehhez legközelebb álló wide screen-eset fogom megvenni, mert ennél közelebb már nem akarok hajolni a képernyõhöz. Ha távolabbról szeretném nézni, növelem a képátlót választáskor, de a felbontást hagyom. Egyébként természetesen full HD-t veszek, amelyik nem tudja, nem jöhet számításba. Tehát ragaszkodok a pixelmérethez és a natív full hd-hez. Inkább elhúzom a faltól az íróasztalt ha nagyobbat veszek, mert esetlegesen jobb ár/érték aránnyal rendelkezik és jobb filmet nézni rajta. DVI nélküliek kiestek, a HDMI-n még rágódok, akárcsak a digi tv vételen.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

I.C.ram
#47054
jolvanna 😄
I.C.ram
#47053
Jojo, de nekem tenyleg eleg 22 inch, es egy jo darabig nem akarok fejleszteni sem. Monitorra meg nem akarok tobbet kolteni mint 50k.

T220-as Samut neztem ki egyebkent.