Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
akkor ezt idõs embernek magyarázd
én is azt hittem mindenki mondta milyen egyszerû a linux
már 2 hete használom de szinte semmit nem tudok róla
2-3 percig gondolkogok mit kéne
windows-ba másodpercek alatt megoldom
életbe nem láttam élõbe 😄
de most vettem Pinnacle PCTV NanoStick Ultimate For PC & Mac (73e) tunert
de aki már régóta bevált op rendszert használ ami elterjedt
és szórakozni akar a gépével nem pedig kínlódni annak igenis marhanehéz osx-ban ugyanazokat a mûveleteket elvégezni
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
\"some red bull, some water, some nice fresh house music\" FORZA INTER Javier Zanetti, I Signori del Calcio
Bocsibocsi, de fingod sincs az OS-ekrõl...😊
OSX:
Rá lehet tenni XP-t (fusion)
Milliószor egyszerûbb az OSX használata mint a Windows-é. Van hozzá Open/MS Office, az összes Adobe alkalmazás, az összes böngészõ, komoly video és zeneszerkesztõ alkalmazások, 2/3D alkalmazások stb. Emellett nagyságrendekkel stabilabb, gyorsabb és kényelmesebb, mint az ablak.
Láttál te már OSX-et valaha?😊
A Linux más téma, az informatikusoknak való, nem az átlagnak. Viszont azon is bármit lehet. Pár játék nem fut rajta, de arra van más platform.
(én spec lassan 10 éve kizárólag játékkonzolnak használom a Windows-t, minden mást Linux vagy OSX alatt csinálok)
[merlinw.org]
All hail the double x!
aki valamire is használni akarja a gépét az azt rak rá
nem pedig szemet gyönyörködtetõ fosokat
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
és elboldogul vele az átlag user és mindenre tudja használni?
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
Es ergonomia, stb szempontbol meg jobb is.. sokak szerint.
En nem vennek Apple-t mert fckin draga.
Kivancsi voltam mi a velemeny ezen forumon. That's all.
https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8
utánajárás kérdése
ha noti akkor hp msi toshiba samsung lg
esetleg lenovo asus
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
[merlinw.org]
Egyáltalán nem szar minõségû, ennyiért jobbat nem lehet kapni szvsz.
GA-EP43-DS3L, C2D E7300, Geil 4GB DDR2, Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, Samsung HD322HJ 320GB, Samsung SH-S223Q, GMC R-2, Gigabyte Superb 460W
GA-EP43-DS3L, C2D E7300, Geil 4GB DDR2, Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, Samsung HD322HJ 320GB, Samsung SH-S223Q, GMC R-2, Gigabyte Superb 460W
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
Mége bbena tré aklaplapban is lehet húzni pikkpakk 2.93GHz-rõl 3.93GHz-re!!! Xp is megy, de itt már a legalacsonyabb RAM-szorzóval is túlhajtja a RAM-ot (amit ez a tré lap meg nem bír 4 modullal) és így pl. a SuperPI már csúnya dolgokat mûvel.
Viszont 3.75GHz-n atomstabilnak tûnt így is, szal. lehetne melegedés nélkül használni õkelmét így!!! Durva-e!
Sikerült lemenni 15sec alá SuperPImod 1M tesztben! Ajóéletbe! 😄
Persze aztán visszaraktam stabil alapfrekikre, jobb az úgy, nekem a stabilitás jobban jön.
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
operációs rendszer: Microsoft Windows Vista Home Basic
Notebook
- processzor: AMD Mobile Athlon 64 QL-64
- órajel: 2,1 GHz Duo
- memóriahelyek: 1 x 2GB
- memóriatípus: DDR2
- memóriaméret: 2048 MB
- memóriafrekvencia: 800 MHz
- kijelzõ: 15,6" fényes, WXGA
- felbontás: 1366 x 768 pixel
- merevlemezkapacitás: 320 GB
<+ további leírás>+ további leírás>
- sebesség: 5400 fordulat/perc
- meghajtó: DVD-Super-Multi-DL író (Double Layer)
- felvétel: CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RAM, DVD-RW
- LightScribe
- videókártya: ATI Radeon HD3200
- modem: 56k
- LAN sebesség: 10 Mbit (IEEE 802.3), 100 Mbit (IEEE 802.3u)
- WLAN sebesség: 802.11b, 802.11g
- Bluetooth 2.1
- beépített mikrofon
- webkamera
- beépített hangszóró
- memóriakártyahely: MultiMediaCard, SecureDigital Card
- csatlakozók: 3 x USB 2.0, 15 Pin D-SUB kimenet, DC bemenet, Ethernet RJ45 (10/100 Mbit), Expresscard, fejhallgató, mikrofon, RJ-11, USB 2.0
- akku üzemidõ: max. 4 óra
- 6 cella
- - méret (SZ x M x H): 372 x 32 x 254 mm
- tömeg: 2,50 kg
http://www.argep.hu/product_1029331.html
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
vagy ez 130eft
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
610-est ne végyél csak 615 vagy jobbat
http://ipon.hu/webshop/product/hp_615_nx556ea/116562
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
http://ipon.hu/webshop/product/hp_610_nx537ea/116500
108eft-tól indul
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
szerintem müködik bios frissítés után ezekben is
Biostar TA785GE 128M
Biostar TA790GX 128M
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
mennyivel jobb ennél:
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 15500Ft
És milyen alaplap kell bele MINIMUM?
DFI az tényleg jó
de marhadrága
BIOSTAR-TA785GE
am2+
DFI LANparty DK 790FXB-M2RSH (790FX/XB750) 2év - 38.900Ft
Foxconn A7DA-S (790GX/SB750) 2 év - 29.500Ft
Sapphire PURE CrossFireX PC-AM2RS790G (790GX/SB750) 2 év - 25.900Ft
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
120-130 ezer forintból kb. milyen laptopot lehet kihozni, ami vinne játékokat is (sims 3 pl., lánynak lenne a konfiguráció)
meg még a wifi is szempont (vagyis inkább alapszükséglet)....
Biostar TA790GX 128M (790GX/SB750) 2 év - 24.000Ft
AMD Athlon2 X2 240 Box AM3 1év 13000Ft
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 14500Ft
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 15500Ft
AM2+ már felpofozott AM2 lap, ami bírja a Phenomok megnövekedett HT-jét és támogatja az új CnQ-t (magonkénti szorzó/feszültség állítás). Ide jöhetnek Semprontól a Phenom II-ig mindenféle procik. Támogatott az AM3 proci is, de ilyen lapban DDR2 memóval mûködnek, ami kb érzékelhetetlen teljesítményvesztéssel jár.
kombináld ahogy akarod neked szimpi
mindeggyikbõl a legolcsóbb talán

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
és L3 chache is aktiválható némelyik X4-nél
de ahhoz asszem a 27eft-os kell
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
válasz ki te azért írtam ennyit
én mondtam melyik a legjobb
4magos cpu de az am3-as
neked meg ddr2-es kell
mennyi a legmaxabb pénz?
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
Biostar TA770E (770/SB710) 2 év - 17.500Ft
Biostar TA785GE 128M (785G/SB710) 2 év - 21.900Ft
Biostar TA790GX 128M (790GX/SB750) 2 év - 24.000Ft
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
Biostar TA790GX A3+ AM3 27000Ft vagy
Biostar TA785-A3 6.x ATX vagy TA785G3 6.x mATX (785G/SB710) 2év 22000Ft
inkább ezt javaslom
fizess picit többet
esetleg:
AMD Athlon2 X2 240 Box AM3 1év 13000Ft
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 14500Ft
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 15500Ft
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______