Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MaSzKa
#47703
"Milliószor egyszerûbb az OSX használata mint a Windows-é. Van hozzá Open/MS Office, az összes Adobe alkalmazás, az összes böngészõ, komoly video és zeneszerkesztõ alkalmazások, 2/3D alkalmazások stb. Emellett nagyságrendekkel stabilabb, gyorsabb és kényelmesebb, mint az ablak."

akkor ezt idõs embernek magyarázd

én is azt hittem mindenki mondta milyen egyszerû a linux
már 2 hete használom de szinte semmit nem tudok róla
2-3 percig gondolkogok mit kéne

windows-ba másodpercek alatt megoldom

életbe nem láttam élõbe 😄

de most vettem Pinnacle PCTV NanoStick Ultimate For PC & Mac (73e) tunert


de aki már régóta bevált op rendszert használ ami elterjedt
és szórakozni akar a gépével nem pedig kínlódni annak igenis marhanehéz osx-ban ugyanazokat a mûveleteket elvégezni

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

WuFraZselic
#47702
ezt adom, fõleg a zeneszerkesztõ terén =)

\"some red bull, some water, some nice fresh house music\" FORZA INTER Javier Zanetti, I Signori del Calcio

MerlinW
#47701
"aki valamire is használni akarja a gépét az azt rak rá"
Bocsibocsi, de fingod sincs az OS-ekrõl...😊

OSX:
Rá lehet tenni XP-t (fusion)
Milliószor egyszerûbb az OSX használata mint a Windows-é. Van hozzá Open/MS Office, az összes Adobe alkalmazás, az összes böngészõ, komoly video és zeneszerkesztõ alkalmazások, 2/3D alkalmazások stb. Emellett nagyságrendekkel stabilabb, gyorsabb és kényelmesebb, mint az ablak.

Láttál te már OSX-et valaha?😊

A Linux más téma, az informatikusoknak való, nem az átlagnak. Viszont azon is bármit lehet. Pár játék nem fut rajta, de arra van más platform.

(én spec lassan 10 éve kizárólag játékkonzolnak használom a Windows-t, minden mást Linux vagy OSX alatt csinálok)

[merlinw.org]

duracellmumus
#47700
én is hasonlóra pályázok, már csak a vga-k hiányoznak😊

Apunak mindig igaza van! Most is.

pxxl
#47699
jó lenne az alma, ha jó lenne, de nem az. drága, a pc is veri, és egy átlag usernek nem éri meg. nincs annyi, vagy olyan program, játék mint pc-re, kicsit komplikáltabb minden téren sztem...

All hail the double x!

MaSzKa
#47697
mert az a legelterjedettebb op rendszer
aki valamire is használni akarja a gépét az azt rak rá
nem pedig szemet gyönyörködtetõ fosokat

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Tetsuo
#47696
😄 minek kell ra XP?? <#idiota>

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

kifli
#47695
a legtöbb notira nemlehet tenni xp-t. Pl tesóméra sme lehetett csak vista volt hajlandó feltelepülni. (próbáltam egy nagy rakás xp telepítõt mindenféle drivert integráltam de nem jött össze) am egy gateway notija van, egész jó ez is, minõségi szálcsiszolt alu a belsõ borítás tehát a a bill körül még a tuchpad is, külsõre is jó egész vékony meg könnyû, nincs rajta semmi csicsa, ergonomikus is asszem ez is 140 körül volt, mondjuk annyi a hátránya hogy amerikai billje van mert amerikából hozatta fater.
MaSzKa
#47694
és szerinted lehet rá rakni XP-t
és elboldogul vele az átlag user és mindenre tudja használni?

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Tetsuo
#47693
Nem eri megvenni az ara miatt.. az Apple Pro termekek nem rosszak.. az op rendszere sem. Ha vkit nem erdekel az ar, akkor nagyon is jo neki 1 Mac Book Pro, hiszen nem rosszabb minosegu, mint 1 Toshiba.
Es ergonomia, stb szempontbol meg jobb is.. sokak szerint.

En nem vennek Apple-t mert fckin draga.
Kivancsi voltam mi a velemeny ezen forumon. That's all.

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

#47692
Most nem tudom eldönteni, hogy értetted-e hogy mit írt, vagy én vagyok a hülye. <#nemtudom>
Tetsuo
#47691
na ja, de nem mindenkinek szempont az ar..

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

#47690
<#hehe>
pxxl
#47689
epölt csak a piacon éri meg megvenni. a pc bizniszben totál nem.

All hail the double x!

kifli
#47688
drágásak, annyit nemérnek
Tetsuo
#47687
what about sony, apple?

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

MaSzKa
#47686
márhogyne lehetne

utánajárás kérdése

ha noti akkor hp msi toshiba samsung lg
esetleg lenovo asus

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MerlinW
#47685
LeventeV
#47684
erre valaki

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

#47683
Acer 5536g logout teszt
Egyáltalán nem szar minõségû, ennyiért jobbat nem lehet kapni szvsz.

GA-EP43-DS3L, C2D E7300, Geil 4GB DDR2, Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, Samsung HD322HJ 320GB, Samsung SH-S223Q, GMC R-2, Gigabyte Superb 460W

Tetsuo
#47682
shit quality.. <#levele>

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

#47681
lecke <#hehe>
#47680

GA-EP43-DS3L, C2D E7300, Geil 4GB DDR2, Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, Samsung HD322HJ 320GB, Samsung SH-S223Q, GMC R-2, Gigabyte Superb 460W

kifli
#47679
oks, ha visszakapom a videókarim (vagyis a pénzem 😄) akk majd megnézem, most egyenlõre notiról vagyok :S
Sir Quno Jedi
#47678
SuperPImod 1M tesztet nyomatnál nekem, hány seces (húzva és anélkül is)?!? Pls.!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#47677
Bár olvastam, hogy elmebetegek 4.6Ghz-re is kihajtották és CPU-z igazolással. Gondolom jó lapban megy az (igaz az az e6500K, ami nem szorzózáras és így 17-es szorzót használtak a max. 11 helyett).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

kifli
#47676
e8400 nekem is alapfeszen megy 4ghz-t, és alig lesz melegebb 2-3 fok 😊
Sir Quno Jedi
#47675
E6500:

Mége bbena tré aklaplapban is lehet húzni pikkpakk 2.93GHz-rõl 3.93GHz-re!!! Xp is megy, de itt már a legalacsonyabb RAM-szorzóval is túlhajtja a RAM-ot (amit ez a tré lap meg nem bír 4 modullal) és így pl. a SuperPI már csúnya dolgokat mûvel.

Viszont 3.75GHz-n atomstabilnak tûnt így is, szal. lehetne melegedés nélkül használni õkelmét így!!! Durva-e!

Sikerült lemenni 15sec alá SuperPImod 1M tesztben! Ajóéletbe! 😄

Persze aztán visszaraktam stabil alapfrekikre, jobb az úgy, nekem a stabilitás jobban jön.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

LeventeV
#47674
melyik a legjobb markaju, minosegu USB-s WiFi asztali pckehez?

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

MaSzKa
#47673
vagy 135 de akkor jár hozzá
operációs rendszer: Microsoft Windows Vista Home Basic


Notebook
- processzor: AMD Mobile Athlon 64 QL-64
- órajel: 2,1 GHz Duo
- memóriahelyek: 1 x 2GB
- memóriatípus: DDR2
- memóriaméret: 2048 MB
- memóriafrekvencia: 800 MHz
- kijelzõ: 15,6" fényes, WXGA
- felbontás: 1366 x 768 pixel
- merevlemezkapacitás: 320 GB

<+ további leírás>

- sebesség: 5400 fordulat/perc
- meghajtó: DVD-Super-Multi-DL író (Double Layer)
- felvétel: CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RAM, DVD-RW
- LightScribe
- videókártya: ATI Radeon HD3200
- modem: 56k
- LAN sebesség: 10 Mbit (IEEE 802.3), 100 Mbit (IEEE 802.3u)
- WLAN sebesség: 802.11b, 802.11g
- Bluetooth 2.1
- beépített mikrofon
- webkamera
- beépített hangszóró
- memóriakártyahely: MultiMediaCard, SecureDigital Card
- csatlakozók: 3 x USB 2.0, 15 Pin D-SUB kimenet, DC bemenet, Ethernet RJ45 (10/100 Mbit), Expresscard, fejhallgató, mikrofon, RJ-11, USB 2.0
- akku üzemidõ: max. 4 óra
- 6 cella
- - méret (SZ x M x H): 372 x 32 x 254 mm
- tömeg: 2,50 kg


http://www.argep.hu/product_1029331.html

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#47672

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#47671
bocs itt a jó link

610-est ne végyél csak 615 vagy jobbat

http://ipon.hu/webshop/product/hp_615_nx556ea/116562

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#47670

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

tigeroo
#47669
ööö 😄Dd

linkt vagy valami! kérem segítsetek nub vagyok ehhez😄
MaSzKa
#47668
2maggal több van benne

szerintem müködik bios frissítés után ezekben is


Biostar TA785GE 128M
Biostar TA790GX 128M

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Prince of Máté
#47667
AMD Athlon2 X4 620 Box AM3 1év 23000Ft
mennyivel jobb ennél:
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 15500Ft
És milyen alaplap kell bele MINIMUM?

MaSzKa
#47666
ááá
DFI az tényleg jó
de marhadrága

BIOSTAR-TA785GE

am2+
DFI LANparty DK 790FXB-M2RSH (790FX/XB750) 2év - 38.900Ft
Foxconn A7DA-S (790GX/SB750) 2 év - 29.500Ft
Sapphire PURE CrossFireX PC-AM2RS790G (790GX/SB750) 2 év - 25.900Ft

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

hungary27
#47665
GameStar-ban 120k ért van laptom és shiftet viszi
tigeroo
#47664
hali!

120-130 ezer forintból kb. milyen laptopot lehet kihozni, ami vinne játékokat is (sims 3 pl., lánynak lenne a konfiguráció)

meg még a wifi is szempont (vagyis inkább alapszükséglet)....
MaSzKa
#47663
Biostar TA785GE 128M (785G/SB710) 2 év - 21.900Ft
Biostar TA790GX 128M (790GX/SB750) 2 év - 24.000Ft

AMD Athlon2 X2 240 Box AM3 1év 13000Ft
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 14500Ft
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 15500Ft

AM2+ már felpofozott AM2 lap, ami bírja a Phenomok megnövekedett HT-jét és támogatja az új CnQ-t (magonkénti szorzó/feszültség állítás). Ide jöhetnek Semprontól a Phenom II-ig mindenféle procik. Támogatott az AM3 proci is, de ilyen lapban DDR2 memóval mûködnek, ami kb érzékelhetetlen teljesítményvesztéssel jár.

kombináld ahogy akarod neked szimpi
mindeggyikbõl a legolcsóbb talán

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

kifli
#47662
DFI-nek is vannak jó árú lapjai
MaSzKa
#47661
biostarral frankón lehet akitiválni magokat akár egyesével is
és L3 chache is aktiválható némelyik X4-nél
de ahhoz asszem a 27eft-os kell

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Prince of Máté
#47660
35, a 40 is már egy nagyon felsõ határ.

MaSzKa
#47659
minegyik megéri sztem

válasz ki te azért írtam ennyit
én mondtam melyik a legjobb

4magos cpu de az am3-as
neked meg ddr2-es kell
mennyi a legmaxabb pénz?

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Prince of Máté
#47658
Most leírtál nekem 6 lehetõséget, kérlek válaszd ki amelyik a legjobban megéri 😄

#47657
Bip Bip Biostar fanboy 😄 (nooffense)
MaSzKa
#47656
akkor ilyen alaplap:

Biostar TA770E (770/SB710) 2 év - 17.500Ft
Biostar TA785GE 128M (785G/SB710) 2 év - 21.900Ft
Biostar TA790GX 128M (790GX/SB750) 2 év - 24.000Ft

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#47655
AMD Athlon2 X4 620 Box AM3 1év 23000Ft
Biostar TA790GX A3+ AM3 27000Ft vagy
Biostar TA785-A3 6.x ATX vagy TA785G3 6.x mATX (785G/SB710) 2év 22000Ft

inkább ezt javaslom
fizess picit többet

esetleg:

AMD Athlon2 X2 240 Box AM3 1év 13000Ft
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 14500Ft
AMD Athlon2 X2 250 Box AM3 1év 15500Ft

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Prince of Máté
#47654
2gb 800mhz ddr2 kingston (nem nekem lesz a cucc)