Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MaSzKa
#48753
azért a 600ft-ért nem érimeg sporólni
feleakkora
rosszabb
régebbi

-t venni

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Solten
#48752
MSI 785GM-E51: 18.226 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX: 13.600 Ft
SAMSUNG SH-S223L/BEBE: 5.675 Ft
SAMSUNG 2048Mb DDR3 1333Mhz: 9.125 Ft
SAMSUNG 500GB F2 EcoGreen 5400rpm 16MB SATA2: 11.876 Ft
FSP ATX-350PNF: 5.875 Ft
POINT OF VIEW V85: 6.552 Ft

Saor Alba

MaSzKa
#48751
Samsung SpinPoint F1 320GB (HD322HJ) Sata2 3év 10100Ft<#ejnye1>

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

#48750
Nem gondolkoztam még rajta. Leányzónak lesz és sokat számít a kinézet is. :-) Van valami ötlet?

Enermax850w; ASUS Prime H770-PLUS D4; i9-14900; 128GB RAM; ASUS RX 6750; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx Win11Pro

Banano
#48749
Ez még akár nekem is jó lenne?😄

\"A repülést hagyd a madarakra\":)) PS3 ID_USA: b4n4n0x_xVcL PS3 ID_EU:mrbananox007

Solten
#48748
Jo, csak semmivel nem erosebb szvsz az IGP-nel... <#zavart1>

ASROCK A780GM-LE: 12.863 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX: 13.713 Ft
TRANSCEND 2048Mb JetRAM DDR2 800Mhz KIT: 10.475 Ft
SAMSUNG SH-S223B/BEBE: 5.215 Ft
SAMSUNG 160GB 7200rpm 8MB SATA2: 9.500 Ft
SAPPHIRE HD3450 256MB GDDR2 HTD PCIE: 7.513 Ft
FSP ATX-350PNF: 5.875 Ft
ANTLER SKII-335 Fekete-Ezüst: 4.876 Ft

70.030 Ft

Igy, es az alaplapi IGP (HD 3200) + a HD 3450 mehet Hybrid CrossFire-ben. Tapegyseg meg sok is (ez a legolcsobb ertelmes tapegyseg).

Saor Alba

pxxl
#48747
csak ddr3

4 x 1,5V DDR3 DIMM foglalat, legfeljebb 16 GB
DDR3 1666(OC)/1333/1066 MHz

lista

All hail the double x!

Banano
#48746
Pontosan,winyón tárolnám õket,és onnan is játszom le,ezért mondom h egy WD TV erre szerintem nem képes.
Szóval,milyen gép tudná reccenés mentesen lejátszani a blu ray anyagokat?Gépemet már az elõbb leírtam azon tökéletesen megy,attól csak rosszabbat ha lehet.

\"A repülést hagyd a madarakra\":)) PS3 ID_USA: b4n4n0x_xVcL PS3 ID_EU:mrbananox007

Super Saiyan
#48745
A Gigabyte GA-MA770T-UD3P csak DDR3as ramot bír kezelni? Vagy bírja a régebbi (DDR2) memóriát is használni?

>:C

#48744
Ennek még egy 250-es táp is elég 😄D

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Danny1987
#48743
Bocs de nem értek hozzá.
Ha kilövöm a billentyûzetet meg az egeret akkor már csak+2e egy videokártya bele.
Ez jó lenne bele?Ha igen akkor kell bele nagyobb táp vagy a 350-es is megteszi?

Live for nothing or die for something.

Solten
#48742
Tehat akkor Blu-Ray lejatszo (ODD) nem szukseges a konfighoz...

Saor Alba

Banano
#48741
Tudsz olyan lejátszót mutatni ami simán viszi a blu ray cuccokat?Mert úgy terveztem h nco**/bit***rõl jönnének le ezek a HD/blu ray anyagok aztán közvetlenül géprõl játszanám le,ilyet szerintem nem tud egy WD TV.

\"A repülést hagyd a madarakra\":)) PS3 ID_USA: b4n4n0x_xVcL PS3 ID_EU:mrbananox007

Solten
#48740
Nem rossz, bongeseshez, DVD-khez tokeletes az Intel X4500 fosch is. Haziko?

Saor Alba

#48739
Írtam Soltennek,mondtam mennyi van rá,mire kell,összeírta,elmentem,megvettem. Ennyi. Mondjuk nem bántam meg,mert elég jó kis gép lett belõle,amivel játszok,azt viszi bõven (cod4-5,ETS <#hehe>),szóval mind1. Ha jobban meggondolom,az a gép,amit most írt össze Solten 150k-ért,nekem egy kicsit értelmetlen is lenne. Nem hiszem,hogy kihasználnám.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#48738
Mert a forintkeretbõl indultál ki, nem pedig az igényeidbõl és a cucc ár/érték arányából. Én 3 éve fogadtam meg, hogy nem fejlesztek amíg nem feltétlen kell. 300k-m bánta akkor.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

#48737
Nem tudom, hogy abba a házba mi fér bele. Egy "minõségi" IBM pc vel volt eddig dolgom. Nem volt szabványos tápja, alaplap valami idióta méretõ volt. A szerelése is. Szerintem felejtsd el az ilyen márkás pc-ket.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

trident
#48736
Miért nem egyszerûen egy lejátszót veszel? Lehet olcsóbban jössz ki, kevesebb hely kell, kevesebbet fogyaszt.
Külön egy gépet fenntartani csak lejátszás céljából? Én pocséklásnak érezném.

"Ha ez az a szint, ahogyan ma egy állítólag civilizált ember értékeli a n?i szépséget, akkor az a véleményem a világról, hogy sunáznám."

#48735
Egy ismerõsömnek kellene összerakni egy internetre használatos gépet (néha max. dvd nézés írás) max 60 ezerbõl. Én ezeket dobtam össze:

Alaplap: ASUS P5QPL-AM
Processzor: INTEL Dual Core E1600 2,4GHz 775 BOX
Memória: TakeMS 2GB Dual channel
HDD: SEAGATE 320GB 7200rpm 16MB SATA2
ODD: Pioneer DVR-215DBK
Tápegység: FSP ATX-350PNF

Vélemények?

Enermax850w; ASUS Prime H770-PLUS D4; i9-14900; 128GB RAM; ASUS RX 6750; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx Win11Pro

Banano
#48734
Nahát azért ez már egy kicsit sok lesz...:/
Mostani gépem is simán viszi a blu ray cuccokat:
[email protected]
2x2gb geil ram
8800GT

De szerintem ettõl gyengébb gépen is tükörsima.
Szóval úgy terveztem h alaplap : max 12
proci max 10-12
ram max 5-6
vga nem tudom de 12-15max
ház valami olcsó kicsi max5-6
tápból pedig nem kell 400-asnál nagyobb mivel a mostani gépem alatt is 400-as chieftec van úgy h van benne két winyó plusz két dvd író.

A lényeg h monitor nem kell mivel egy 50"-os plazmára lesz rákötve a nappaliban,ezért lenne fontos hogy a HD/blu ray anyagok tükörsimán menjenek,más nem érdekel.

\"A repülést hagyd a madarakra\":)) PS3 ID_USA: b4n4n0x_xVcL PS3 ID_EU:mrbananox007

MaSzKa
#48733
vagy
Sapphire PURE PI-AM3RS785G (785G/SB710) - 19.100Ft
AMD Athlon2 X2 240 Box AM3 1év 12500Ft
Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) Sata2 3év 12300Ft vagy Samsung SpinPoint F1 320GB (HD322HJ) Sata2 3év 10100Ft
Gigabyte GZ-X1 Fekete ház + Gigabyte Superb 460W tápegység 2év 16500Ft
OCZ 3P1600EB4GK Platinum 2x2GB 1600MHz CL7-6-6-24 1.9v 99év 19000Ft
PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB PCIe 2év 25900Ft vagy PowerColor HD4850 PCS 1GB 27700Ft
Samsung SH-S223L 2év 5400Ft

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#48732
AMD Athlon2 X4 620 Box AM3 1év 23300Ft
Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) Sata2 3év 12300Ft vagy Samsung SpinPoint F1 320GB (HD322HJ) Sata2 3év 10100Ft
Gigabyte GZ-X1 Fekete ház + Gigabyte Superb 460W tápegység 2év 16500Ft
OCZ 3P1600EB4GK Platinum 2x2GB 1600MHz CL7-6-6-24 1.9v 99év 19000Ft
PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB PCIe 2év 25900Ft vagy PowerColor HD4850 PCS 1GB 27700Ft
Samsung SH-S223L 2év 5400Ft
Biostar TA790GX A3+ AM3 28900Ft vagy Biostar TA785-A3 6.x ATX vagy TA785G3 6.x mATX (785G/SB710) 2év 22000Ft

+900Ft
+900Ft

Maximum: 135eFt

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

#48731
Most, hogy végeztem egy is kutatómunkát, erõsen elgondolkodtam egy HD4870X2-n. 75bõl kijön, és elég sok jót olvastam róla.
Ellenvélemény? Illetve melyik gyártótól érdemes venni? Fasza lenne ha normális hûtése lenne...

ui.: bocs, tudom hogy van egy vga topic, de ha már itt kezdtem el.. 😊

Banano
#48730
Hali,
kéne egy kis help gépvásárlás ügyben.
Szóval:
Egy olyan gépet kéne összerakni ami szaggatás nélkül viszi a Blu ray anyagokat.Sokat nem szeretnék rászánni,játék nem érdekes mert arra egy másik gép lesz .Monitor nem kell,mivel plazmára lesz rákötve,ezért is kéne h gond nélkül menjenek a blu ray/hd anyagok.

\"A repülést hagyd a madarakra\":)) PS3 ID_USA: b4n4n0x_xVcL PS3 ID_EU:mrbananox007

kifli
#48729
procira és a videokártyára pedig mindkét esetben 60-70: hd5850? 😊 PROCI: X4 965BE lap meg GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P
#48728
neked ezer hála, de azért remélem esetleg vki más is jön vmi más ajánlattal, hogy legyen mit összevetni 😊

MaSzKa
#48727
SAMSUNG SH-S223B helyett SAMSUNG SH-S223L<#nezze>

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Solten
#48726
Hehhe, + 0.4 GHz... <#vigyor> NM. Minden infot itt megtalalsz: link. Integralt VGA boven jo szerintem az online pokerhez (HD 3000) 😊 Abban a konfigban valami made in dobd el messzire tapegyseg lehet, ha kemeny 1 ev garanciat adnak ra.

Saor Alba

mila69en
#48725
azért ott amit solten összeválogatott nemcsak a +0,4 ghz van😄

és késõbb ha lesz plusz kessed simán tudsz bele venni egy vga-t amit akár hybridcf-ben nyomhatsz is az integráltal alighanem😄D

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

Danny1987
#48724
THX.
Garancia mennyi van rá?
Az árakat honnét szedted tudnal adni egy linket?
Az összeszerelés mennyi és a kábelek?
Ebben a konfigurációban nincs videokártya míg amit én raktam be ott van valamilyen szóval a plusz 0,4Ghz megér egy integrált videókártyát?

Mert nekem csak ennyi különbség jött le(meg persze kisebb a táp).

Live for nothing or die for something.

Solten
#48723
Udv.

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P: 20.138 Ft
AMD Phenom II X4 945 3.00Ghz AM3 BOX: 38.285 Ft
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT: 25.425 Ft
XFX HD4890 1GB XT PCIE: 45.270 Ft
CORSAIR PSU-450HX: 18.562 Ft

Ebbol meg vasarolj annyit amennyit szeretnel...
<#zavart1>: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ: 19.000 Ft

Saor Alba

#48722
Üdv mindenki!
Végre valahára ismét gépvásárlás elõtt állok, és hol máshol kérnék tanácsot, mint a kedvenc sg fórumomban? 😊
Na szóval elöljáróban annyit, hogy bár sokféle szoftverhez értek (mondhatjuk úgy is, h kocka vagyok😊 de a hardverhez suta vagyok, fõleg azért is, mert kb a legutóbbi gép vásárlás óta - ami cirka 3-4 éve volt - egyáltalán nem követtem figyelemmel a hardver fejlõdését. Szóval kb teljes sötétségben vagyok azt illetõen, hogy mi manapság a jó, mit érdemes venni, ill. mennyiért.
A géprõl nagy vonalakban: ez egy mindenes gép lenne, bár azért elsõsorban munkára (értsd: design, programozás, audio-video szerkesztés, esetleg némi 3D) kellene, de az sem utolsó szempont, ha futnak rajta a játékok. Nem kell, hogy a legújabb csodák is max felbontáson, max részletességgel menjenek, hiszen az elmúlt kb 3-4 év játékait gyakorlatilag kihagytam, így bõségesen lesz mit pótolni. Netezésre, filmezésre, meg a szokásos egyéb tevékenységekre meg egy ilyen gép nyilván amúgy is alkalmas kell, h legyen.
Monitor van, az nem kell. Hangkártya sem, az van, célhardver, csak annyi, hogy firewire-s ezért az alaplap nem árt, ha bírja, de gondolom ez megint olyan dolog ami nélkül már keresve sem lehetne találni alaplapot. HDD-ben pár darab terrás samsungra gondoltam...nem tudom mik a tapasztalatok a samsunggal, úgy általában, de nekem 4 éve megy 2 samsung meg egy WD vinyó és soha, egyszer se volt gond velük. A másik két dolog, ami nagyjából megvan, a gépház, ami gondolom nem annyira lényeges alkatrész (egy 20-25 volna rá azért, hogy jól is nézzen ki, meg relative minõségi darab legyen), illetve a memória, amibõl gondolkodtam a 8 gigán, mert relative olcsó, csak nemtom van -e értelme...szóval, hogy a 4 gigához képest mennyire lenne jobb?
A fentiekhez is szívesen várok bármilyen tanácsot, de a maradék 4 tétel az, amiben igazából a segítségeteket kérném, mert gõzöm sincs, h egyáltalán miket nézelõdjek. Ez ugye az alaplap, a proci, a videókari na meg egy jó táp, ami megbízható és el is bírná a gépet (nem akarok noname szutykot venni). Ez valahogy úgy néz ki, hogy külön-külön az alaplapra és a tápra egy 20-25-öt, a procira és a videokártyára pedig mindkét esetben 60-70-et szándékoztam költeni. A lényeg, hogy ha ár/érték arányban van olcsóbb, az persze nem baj, de ha meg épp egy 5-10 ezret kellene rápakolni, hogy sokkal jobb vétel legyen, az sem gond. Asszem nagyjából látható, hogy közel sem mindenbõl a legdrágábbat szeretném, de azért egy gyors, erõs gép kellene mindenképpen.
Intel-AMD illetve ATI-NVidia közül én nem vagyok egyiknek sem a pártján, most NVidia karim van meg AMD procim, de elõtte pl Intel volt és azzal se volt bajom. Hogy manapság melyik a jobb, melyiket érdemes venni, azt ti biztos jobban vágjátok. Az egyetlen dolog, ami fontos, hogy a vga le bírjon kezelni két monitort, mert esélyes, hogy tavasszal valamikor beszereznék egy másikat a meglévõ mellé.
Nah kb ennyi, elõre is köszönök minden segítséget mindenkinek! 😊

#48721
és ez annak idején 150k volt :S Igaz helyi boltban vettem mindent,kicsit drágább volt,de valahogy nyugodtabb vagyok garancia terén.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#48720
Nekem csak 1 ilyenem van:

MSI P6NGM_FD
Core2duo E8400
4GB Kingston
HD3850
LG optika
Chieftec 450
CODEGEN HÁZ!! (Hell yeah babyyy! 😄)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

kifli
#48719
az én konfigom elég értékálló darab😊
giga p45-ds3: 36e
e8400:37e
corsair 3gb: ~18e
hd5770: 40e (ha azt a karit nézzük amivel vettem akk: az kb ma 30e de meghalt szal pénz vissza volt 😄
pio optika: 5e
logitech ex110: 7,5e
thermaltake armor jr.: 25e
fsp blue storm: 19e
187e, még mindig több mint amiért én vettem 😄 (160körül, a lap let drágább 12e-el, meg a proci 7-el meg a ház is olcsóbb volt)
#48718
Hát igen. Sajnos. Egyre gyorsabban fejlõdik...csak a pénztárcám nem 😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

gurubefree
#48717
komoly !

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Solten
#48716
😉 Ilyen az informatika (sajnos) 😊

Saor Alba

#48715
Én meg márciusban raktam össze a mostani konfigom 150k-ért....most megnézem,hogy milyent rakhatnék össze (amit te összeírtál) az eszem megáll...azaz a szívem megszakad..😄S

Amúgy a mostanit is te raktad össze nekem. 😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#48714
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P: 20.138 Ft
AMD Phenom II 550 3.10Ghz AM3 BOX Black Edition: 22.675 Ft
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT: 25.425 Ft
SAMSUNG SH-S223B/BEBE: 5.215 Ft
SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16Mb SATA2 HD502HJ: 12.351 Ft
XFX HD4890 1GB XT PCIE: 45.270 Ft
THERMALTAKE WingRS 200 VJ70001N2Z: 10.425
GIGABYTE Superb 460W: 9.041 Ft

150.540 Ft

Saor Alba

#48713
Mindenképp AMD konfig.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Hexen
#48712
kb 150ért kéne valami értelmes gép, fõleg játékra és filmezéshez. Nem nagyon avygok otthon a témaba mit javasolsz?<#nemtudom><#nemtudom><#nemtudom>

Hexen
#48711
beszúrás kicsit fail lett :/
Alaplap: ASROCK P45XE-R
Processzor: INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX
Memória: GEIL Black Dragon 4096Mb DDR2 1066Mhz CL6 KIT
Videókártya: MSI R4850-2D1G-OC PCIE
Merevlemez: SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2
Optikai egység: LG GH-22NS40 SATA Fekete
Ház: THERMALTAKE WingRS 200 VJ70001N2Z
Tápegység: GIGABYTE Superb 460W

Solten
#48710
Hi. <#levele> Ja es plz, ne ezt a bena kepfeltoltot hasznald (beka).

Saor Alba

Hexen
#48709
hi, errõl mi a véleményetek?

Solten
#48708
Hi.

GIGABYTE GA-MA78LM-S2: 14.200 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX: 13.713 Ft
TRANSCEND 2048Mb JetRAM DDR2 800Mhz KIT: 10.475 Ft
SAMSUNG SH-S223B/BEBE: 5.215 Ft
SAMSUNG 160GB 7200rpm 8MB SATA2: 9.500 Ft
FSP ATX-350PNF: 5.875 Ft
GIGABYTE GZ-M2: 7.287 Ft
LOGITECH S90 Value: 1.763 Ft
LOGITECH Deluxe 250: 2.613 Ft

69.886 Ft

Saor Alba

Danny1987
#48707
*Blum

Live for nothing or die for something.

Danny1987
#48706
ok ezt blum is a tudtomra adta😊

Live for nothing or die for something.

Danny1987
#48705
hi!

Online pokerhez kellene.Jelenleg 1,33 ghz gépem van 896 sd rammal(133mhz).
Geforce Ti 200 64 mb videokártya.

4 asztalt tudok futatni ugy hogy megy mellete a winamp avast virusirtó.

Olyan gép kellene,hogy 8 asztal menjen kényelmessen mellette menjen egy hud virusirtó tûzfal.

Live for nothing or die for something.

Solten
#48704
<#levele>

Saor Alba