Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Gerygrey
#49704
A Spire ennyire szar?

Pedig annakidején "a tápon nem érdemes spórolni" jelszóval beszéltek rá, hogy vegyem meg inkább ezt a feleannyiba kerülõ másik 450-es helyett. 😞
pxxl
#49703
940 jóféle 😊

(aláírásod teccetõs 😊 <#worship> Hõsök! <#eljen><#taps>)

All hail the double x!

#49702
x3 720 vagy x4 940 szvsz.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#49701
Hello!
Processzort szeretnék venni de nemtom melyiket:
x4 640, x3 435, x3 720, x4 940 (az ár/érték függvényét is figyelembe véve.

#49700
Vagy fagyogat. (mint nekem régebben Codegennel.)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

kifli
#49699
nem kapcsol be, esetleg azonnal kikapcsol, vagy terhelés alatt kikapcsol, vagy elfüstõl a táp (de ehez már ilyen császárné és társa bt tápnak kell lennie 😄)
Solten
#49698
Ha elfustol az mar regen rossz... <#zavart1> Bar ez elofordulhat kodegany, lc-power, spire tapoknal. Vasarolj szerintem egy Gigabyte Superb 460-at, FSP beles, olcso, minosegi cucc.

Saor Alba

Gerygrey
#49697
Lehet hogy láma kérdés, de azt honnan lehet megtudni, hogy gyenge a táp a géphez, mik a tünetei? Nem kapcsol be, vagy csak instabil? Elfüstöl a táp?
<#vigyor4>
Sir Quno Jedi
#49696
Háak én még elvagyok tán 2db2csigással raidben bõven. A többit meg külsõbe teszem, mer már idegesít a 6-7hdd/gép.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#49695
Ez esetben nem garantalt.

Saor Alba

Gerygrey
#49694
Spire
#49693
Solten
#49692
Igen, ezt lattam, de elviekben... ha mar szereti a 250-est talan nem lesz gaz. Memoriabol meg erdemes KIT-et vasarolni, ellenkezo esetben nem biztos hogy mukodik a dual channel.

Saor Alba

#49691
Ezt irták!

" Ha jól tudom akkor ez az alaplap a friss F8C biossal, már tudja fogadni az AM3-as procikat is.

F8C 2009/06/02 Update CPU ID (AGESA 3.3.2.4 for AM3 CPU)

Tehát ha minden igaz akár egy 4 magos proci is jó lenne hozzá (gta4 is szereti) mondjuk ez:

AMD Athlon II X4 620 2.60Ghz AM3 BOX 22.613 Ft

Memóriából akkor kellene azonos fajta:

2xKINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 800Mhz 9.626 Ft

Videokártya pedig:

GAINWARD 0599-BLISS GTS250 512MB PCIE 25.025Ft
--------------------------
57264 Ft árak az iponból"

AMD Athlon64 X2 4200+ | Gigabyte GA-MA69G-S3H | 2x1GB Kingmax DDRII-800MHz | Geforce 8600GT 256 GDDR3 | Samsung - 400GB | Maxtor - 200GB | Pioneer DVR - 212 D |

Solten
#49690
Milyen markaju az a tap?

Saor Alba

Gerygrey
#49689
Még egy kérdés, a 450-es táp elég lesz-e az i7-es konfighoz? (ha még hozzávesszük a 2 darab vinyót, a VGA-t meg a többit...)
Solten
#49688
Ki. Mennyibe kerul az a VGA? Btw a lapod cpu supportjaban nem talalom az athlon II X4-et...

Saor Alba

Solten
#49687
Nincs mit. Szerintem a CPU az elsodleges, jah.

Saor Alba

#49686
x4 620 -as kihatja a gts250 1gb?

Ez lemaradt....

AMD Athlon64 X2 4200+ | Gigabyte GA-MA69G-S3H | 2x1GB Kingmax DDRII-800MHz | Geforce 8600GT 256 GDDR3 | Samsung - 400GB | Maxtor - 200GB | Pioneer DVR - 212 D |

Gerygrey
#49685
Köszi szépen!

Ezek szerint jobban járok ha egy brutál procit veszek, mint ha ész nélkül lapátolnám a RAMot a gépbe?
Solten
#49684
Meghajtani meghajtja oket, csak "kihajtani" nem hajtja ki... 😊

Saor Alba

Solten
#49683
Kenytelen volt ezt meglepni az nvidia, hiszen dragabban csak az elvakult lamak veszik meg esetleg a termekeit, csak beloluk meg nehez megelni. Most nagyjabol eleg jol be van arazva a GTS 250, hiszen a 4850/4770 arszintjen mozog, teljesitmenyben is nagyjabol azonosak. Utobbiak viszont nemsokara nyugdijba kerulnek, az 5-os szeria alsobb vasaival ellehetetlenul a szinte ingyen adott geforcok helyzete. Az nvidia uj udvoskeje optimista becslesek szerint jovo februartol lesz megvasarolhato, az is csak a qrvadraga csucskategoria lesz. Par user meg itt az sg-rol mar a kezeben tartja az 5770-et. Vagy inkabb benn figyel a gepeben 😄.

Saor Alba

mila69en
#49682
ne vedd magadra nem te uszítottad😄 #49312

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

#49681
Szép kis háborút uszítottam....

Úgy gondolom jobbról balról is is igaza van mindenkinek! Az ati-sok atisok maradnak akik meg bíznak az Nvidiába... azt veszik ez után is.

Tehát.. Eladó a mostani gépem
4200+ x2 - 2x1gb 800mhz kingmax ram, és 8600gt 256 ddr3 - jó kis konfig volt és még mindig vissz- mindent...

A mostani vásárlásánál is hasonlót szeretnék!
Ezért is gondoltam.
GTS250- 1gb-ra azért mert gta-zom, és hasonlóan mint mindenki a legújabb játékokkal játszom. Nah most " nvidia physx " ezt ajánlja mindenki és ezt csak az nvidia-tól kapom meg elvileg.. javítsatok ki ha tévedek.

Az alsó kis ábrán jól látom az 1680x - jobban teljesít mégis csak az a gigabyte? 22' 1680x játszom!

Tehát a configom

Marad a régi alaplap: Gigabyte GA-MA69G-S3H ha minden igaz van AM3 support
- gigabyte 250gts 1gb
- 2x2gb kingmax 1066mhz

Várom a véleményeteket?

Még egyszer. Én is az nvidia táborába tartozom.
Köszönöm

AMD Athlon64 X2 4200+ | Gigabyte GA-MA69G-S3H | 2x1GB Kingmax DDRII-800MHz | Geforce 8600GT 256 GDDR3 | Samsung - 400GB | Maxtor - 200GB | Pioneer DVR - 212 D |

ranGer2
#49680
Hát gyerekek, azért nem gondoltam, hogy ekkora vita fog kerekedni, bele se gondoltam..
De így nem fogok tudni dönteni.
A lényeg, hogy már leredukáltuk 2 kártyára, hd4770 meg gts250 amit még meghajt a procim. Ár-teljesítmény arányban is vizsgáltátok amit köszönök szépen.
Hát nehéz döntés lesz úgyérzem továbbra is 😄

Ha az idegenek olyan okosak, hogy tudnak utazni az űrben, akkor miért a leghülyébbeket rabolják el?

allock
#49679
nem azért megy le az ára mert jön valami új kártya a helyére, hanem annyira szar, hogy senki sem veszi, így akarnak egy kis profitot termelni az atival szemben

ezt kéne átlátni csak

#hhwnd

ranGer2
#49678
Végre egy összesítés legalább az árakról, köszi! 😊

Ha az idegenek olyan okosak, hogy tudnak utazni az űrben, akkor miért a leghülyébbeket rabolják el?

mila69en
#49677
tuningpotenciált hagyjuk, mind két oldal rendelkezik vele, fogyasztás az igen! elismerésre méltó😄 dehogy egy atika szavaival éljek ha spórolni akarsz menj kempingezni😄

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

#49676
jó,én mindent iponon nézek ilyenkor....az még úgy-ahogy megbízható.

Akkor VISZONT BESTBUY! <#wilting><#hehe>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#49675
Van mar 25-ert is 512MB-os, ugy latszik az nvidia feladta, es kiszorja a keszletet... 😊)

Saor Alba

mila69en
#49674
érdekesen árazol😄 gts 250 24k-tól hd4470 22któl.... nem is értem miért vitatkozom, ennyire nem vagy képben

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

pxxl
#49673
<#rinya>

All hail the double x!

#49672
+ tuningpotenciál....

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#49671
Egy GTS250 30-35k.

Egy HD4770 25-30k.

Ha ez még nem lenne elég,akkor kiemelném a fogyasztást...ami azért hónap végén vagy egy év végi kis összeszámoláson asszem feltûnõ lehetne.

Nem én nyomom a "hülyeséget"....de igen,ph is hülye,balfasz csapat...vell dán.<#wilting><#taps>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#49670
Én szerintem gitározok, vagy elhúzok barátnõmhöz, vagy farmolok kicsit GW-ben, de ebbe a topic-ba nem nézek be vagy 2 napig. <#hehe>
mila69en
#49669
most komolyan mikor eza cikk😄 azóta a gts ára csúnyán lezuhant azt meg végképp nem értem hogy jön ide a 9800GT? ja hogy az egy az egyben gts250-.- annak ellenére a gts 250 felmossa a padlót a 9800gt-vel oda vissza!

de nyomjad még a hülyeséget<#eljen>

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

Solten
#49668
PH-n van errol teszt, lemeregettek, a regi Athlon X2-k mar kevesek az ujabb VGA-akhoz. A low-end kozepkategoriahoz meg elegek (9600 GT, 4670,...).

Saor Alba

#49667
Ne töle kérdezz szerintem. <#hehe> Seggarc, HW világról fingja sincs, még vagy 4 éve megalkotta a véleményét az ATI-ról, és azóta ki sem nyitja a szemét.... jelzem, ha kijönne egy nvidia jó ár/teljesítménnyel megvenném, leszarnám hogy nem ATI, mivel nincs villám bodzaszedésbõl...

#49666
"A HD 4770 kiadásával egy újabb kellemes meglepetést okozott az AMD. Az új VGA teljesítménye nemcsak, hogy magasabb a vele egy árban kapható GeForce 9800 GT-énél, de sok esetben még a HD 4850-nel is pariban van, azaz a jóval drágább GeForce GTS 250/9800 GTX+ vitorlájából is kifogja a szelet. Mindezek mellett alacsony árfekvésû, kevesebbet fogyaszt, és kevésbé melegszik, mint házon belüli elõdei vagy a rivális videokártyái. Mindezen szempontokat figyelembe véve a HD 4770 jelenleg az egyik legjobb, ha nem a legjobb ár/teljesítményû videokártya a piacon"

Hajrá ecsém! <#eljen>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

mila69en
#49665
én régen a 4200+-os procim 3000-en hajtottam zalman 9500led-el hûtve szerintem a hypertx simán megbirkózik vele bár nem ismerem közelrõl a hûtõt
mire van szükséged? nvida physx? vagy dx 10.1 támogatásra?😄 milyen játékokkal játszol? leginkább ha pisix támogatottakkal mindenképpen jobban jársz a gts-el ha dx10.1 esekkel ami nem sok van😄 akkor a 4850 elhúz teljesítményben

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

pxxl
#49664
hááát talán. sztem bírnia kellene ennek a hûtõnek, de igazából tesztelni kellene.

All hail the double x!

Solten
#49663
Hm, szerintem CPU limited lesz, akarmelyiket is valasztod.

Saor Alba

ranGer2
#49662
Cooler Master HyperTX2 hûti a procit. Úgy gondolod fel lehetne húzni ezzel 3,0Ghz-ig az AMD Athlon64 x2 4200+ ost?

Mila: Akkor HD4850 vs GTS250?

Ha az idegenek olyan okosak, hogy tudnak utazni az űrben, akkor miért a leghülyébbeket rabolják el?

Solten
#49661
Ezt erdemes szvsz elolvasnod: link A zoldhalyogos vakhangyakat meg jo messze keruld... <#smile>

Saor Alba

pxxl
#49660
<#eplus2><#hehe>

All hail the double x!

mila69en
#49659
szerintem kicsit húzol a procin bõven jó, annak meg ne dõlj be, hogy a 4770 gyorsabb lenne 4850 sem gyorsabb! egy ár egy kategória atikák szerint gyorsabb<#eplus2> tesztek alapján semmivel sem😄 olvasd a teszteket döntsön a te szimpátiád ativsnvidia téren.... HD4850 is jó kártya nekem is olyan van

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

Solten
#49658
Meg azt is irtam hogy kevesebbet fogyaszt.

Saor Alba

#49657
felhúzod a procit 2,8-3,0 GHz-ig (normális hûtõvel tovább),akkor kihajtja.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#49656
supergigamegabrutal OC extremelimited-lastmanstanding edition....igen!! Fizess!!

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

ranGer2
#49655
Köszi az infót, 2 kártyát említettetek, mondjuk ATi annyira nem érdkelt, de solten írta hogy az gyorsabb:
GTS250 vs HD4770 a következõ kérdésem az, hogy ezen kártyák vmelyikét ki tudja kellõképpen hajtani az alább említett proci?

Ha az idegenek olyan okosak, hogy tudnak utazni az űrben, akkor miért a leghülyébbeket rabolják el?