Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#49904
Köszönöm !

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

Sir Quno Jedi
#49903
Amúgy hita-ból is lesz mostmár C variáns idehaza is, ami még gyorsabb és asszem csak két 500GB-s tányér lakik benne. De már nem bízok senkiben.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#49902
Áhhhá, akkor bõven jó lesz a táp. Amúgyis 65W csúcsban az E6500 fogyasztása, de általában 9 és 14 között van idle-ben és terhelve sem sokkal töb min 20-35.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#49901
Mikor rendeltük még NEM volt F3-as samu, az F1 meg harmatos. Mosmár persze van. Tesztekben anno a Hita-t hozták ki hangosnak, melegnek, DE aránylag GYORSNAK. Gondoltam hátha. Hát nem. 😄

Mosmá én is samxcsit vennék, vagy WD-t.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#49900
1 TB Samsung F3-at kellett volna, Dzsedaj... 😉 Val.szeg eleg lesz neki a Chifi:

Saor Alba

Sir Quno Jedi
#49899
Toménazt és errõl a B-s szériáról is csupa jót írtak elõször, de aztán már nem és most ez is... Ehhhh

Nembaj, közben megrendeltem az iponról a Sapphire HD5870-esemet, remélem nem fog kipurcanni és bírja majd a 450-es Chieftec tápom. Ha nem, max. veszek hozzá majd nagyobbat, de szvsz. ez sem ehet sokkal többet, mint egy régi szériás 8800GTS (az aztán zabál és melegszik).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#49898
Hitachi a notivinyokban az egyik best.

Saor Alba

Sir Quno Jedi
#49897
Mi vettünk (rendeltünk) 2db 1TB Hitachit (a B-set) (mivel az 500GB-sekkel nagyon meg vagyunk elégedve, haveromnak is van jópár, nekem csak egy, de az nagyon megy, ezért gondoltuk, hogy jóóó vétel lesz), erre mind a kettõ hibás volt. Az övé write failure-okat gyárt, míg be nem melegszik, az enyém fel sem pörög. Evvan. Le is vették mindenhonnan még aznap a cuccost a listákból napközben. Szerencsére rendeltük neten, így megy is vissza a 8 napos elállással. Kell a francnak a szarjuk. (bár mire ebbõl visszalátjuk a pízünket az hónapok szvsz.)

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#49896
OCZ Vertex. De tul kicsi a kapacitasa, tul draga... 😊 Intel X25 meg 4 zsak heroin.

Saor Alba

#49895
nec 7243, dvd rippelésnél is jól jön a sebessége.
#49894
Memóból inkább kingmaxot mert jobban kijön a giga lappal: 2 x KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz 25 K vagy KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz 2 db 22.251 Ft. Samu f3 elmegy amíg a hitachi 7k1000.C-t 38 ezerért adják, lesz az még 20 ezer is szvsz. Íróból jobb választás a lassú samu helyett a pioneer 216 vagy nec 724-esek.
Klemice
#49893
hasonló még a feltettem a 64 bites windows-t de a színmélység maximuma még mindig 32 bit...

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#49892
hi,
Melyik a legjobb label flash feliratozó DVD író manapság?

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

#49891
hy
ezt a konfigot néztem ki

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT
SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI PCIE
Samsung S223C OEM fekete Sata
Samsung 500GB 16MB SATAII "F3"
Coolermaster Elite 341 fekete
GIGABYTE Superb 460W

vélemény? nem lenne elég 945 is prociból?

Dark Angel 666
#49890
20 mpért akarsz 100 kilót fizetni ?

pxxl
#49889
"fél perc alatt tölt be a windows ezt szeretném 10mp-re csökkenteni" <#idiota><#hehe><#nevetes2>

All hail the double x!

Sir Quno Jedi
#49888
Asszem, majd megnézem, mert ugye már be van szerelve.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Klemice
#49887
ssd-bõl mit érdemes venni? fél perc alatt tölt be a windows ezt szeretném 10mp-re csökkenteni

viccet félretéve gondolom az ssd-k még mindig nem érik meg az árukat 😊

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

Solten
#49886
Errol a taprol van szo?

Saor Alba

Solten
#49885
"Csak az idióták veszik játékgépnek"?!

Hat, letezik nem keves ilyen emberke... <#vigyor1>

Saor Alba

Sir Quno Jedi
#49884
Jó, majd idõvel én is veszek, hogy engem is lehessen szidni. 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#49883
"Csak az idióták veszik játékgépnek"?!

Na meg azok,akik rendelkeznek 5870-el vagy 5870CF-el....mert ugye az a kártya mindennel CPU limites volt.

És bár tényleg hülyeség venni játékra olyan procit-VGA-t,de hidd el sokan vannak ilyen elvetemült "állatok".

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#49882
SuperPI, meg más nyers erõmérõk izgatnak beszorozva magok száma. Igaz, most, hogy a magokat akár igény szerint külön sebességen hajtják már ez sem igaz (ilyenkor minden magot ki kell terhelni, annyi superpit affinitásban másikra rakni és az eredményt összeadni pl.).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

pxxl
#49881
én is cpu hûtõn használom az egyiket, és sztem korrekt. legalább is nekem elég így 😊 2 elöl a gép elején, 1 a hûtõn, 1 a hûtõ mögött a gép hátulján.
2400as fordulaton ne számíts halk ventire 😄 am ez a 120 is amit mutattam 1.45m3/h levegõt mozgat meg. az nem kevés 😊
ilyen magas fordulatú 120 ventik alig vannak vagy egyáltalán nincs is. de ha kevésnek látod az 1200-at tegyél rá kettõt <#hehe>

All hail the double x!

#49880
Ez csak Call of Duty de 3DMarkban is ugyanez a helyzet.





unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#49879
#49861 megválaszolnád, ha tudod?!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#49878
/me agree

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#49877
Úristen?! Most komolyan JÁTÉKTESZTEKKEL fogtok jönni, ahol max. pár FPS van az amúgy is vidkari limites gammáknál?!?!? Kész. Ki nem szarja le a játékokat?!? Arra vesz egy quad sli-t, vagy cf-et, vagy kitudjamit a hülyéje egy ócsó áemdével oszt örül neki. Haller.


Az Intel nagy cuccai kizárólag melóra vannak, csak az idióták veszik játékgépnek. Nyers teljesítményben pedig tényleg hihetetlen amit nyújtanak (bár az sosenem elég 😄)

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#49876
Legerõsebb Phenom:

AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 44.057

Legolcsóbb Core i7

INTEL Core i7-920 2.66Ghz 1366 BOX -65.337


unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#49875
Ez igy mar maskepp hangzik. Azt irtad eloszor olcso es ennyi. Csak azert nem veszek valamit mert olcso. Amugy ha kell valasztani egy LGA 775-os lap es egy AM3 kozt akkor utobbi. Olcsobb, es kisebb csikszelessegu a chipset (modernebb). A korajhet brutal ezt senki nem vitatja, de milyen aron? Csak jatekhoz meg felesleges, ott a VGA a lenyeg, VGA limit miatt boven eleg oda az AMD is. Plusz az "atlagfelhasznalo" igenyet is boven kielegiti egy AMD. Joval olcsobban.

Saor Alba

#49874
Szerintem teljesen jogos,a majdnem ugyanott van...

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#49873
Nem is tom már mék teszteben olvastam, hogy ezek a nagyobb Intelek már átlag home júzer számára "elképzelhetetlen teljesítményt" nyújtanak és semmi értelmük. 😄DD

Pedig én pediglen el tudom képzelni az 52 órákat futó programok és scriptek világában sajna... 😄DDDDD

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#49872
Na igen, de ez az ugyanott van, kicsit erõs. Nagyon a közelébe se ér, így korrekt. Persze ettõl még átlag halandó nem vesz Corei7-et.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#49871
Hát ezt mondom. Aki nem úszik a pénzben PC felújításkor,annak sokkal jobban megéri az AMD. Ugyanott vannak a kicsit komolyabb Phenomok,mint egy Corei7,kisebb árban. Ráadásul a hozzá való alaplap sem utolsó szempont.

Aki meg tele van pénzel,az meg szarja le magasról,hogy mi mennyi.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#49870
Az Intel nyilvánvalóan erõsebb, természetesen BORZALMAS áron. Senki sem vitatta. Mivel sajnos az Intel így is jó üzletet csinál, a besték nem akarják az Istennek sem csökkenteni az árakat (sõt). Tudjuk kik megint jól járnak, mi meg szopunk.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#49869
Ez a kérdés szempontjából lényegtelen. Ti hoztátok fel KIZÁRÓLAG az árat szempontnak. Tehát ha azt kizárjuk, lássuk mi marad?! Magam is kíváncsi vagyok.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#49868
nézzél szépen teszteket...

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#49867
"itt-ott"...hmmm... Erõsen szakmai indok. Már-már meggyõztél, de... MÉGSEM! 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#49866
Olyant nem hiszem,hogy feltudsz mutatni Intel-AMD konfigokból,hogy mind a kettõ ugyanazt tudja,ugyanolyan áron...

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#49865
Azért nem azt írtam,hogy az ára mellett semmi nem szól mellette....

De akkor kiegészítem magam. el is pi**ázza az intelt itt-ott....

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#49864
Zárjuk rövidre akkor: Vajon egy azonos árú és teljesítményû Intel és AMD konfig közül melyiket választanád és MIÉRT?!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#49863
Már elnézést kedves ZOLTÁN, de maga is ezt írta. Más indokot NEM tudott felhozni. Viszlát!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#49862
<#vigyor> Jaja, "ertelmes" megjegyzes volt... <#rolleyes>

Saor Alba

Sir Quno Jedi
#49861
Aproposta, HD5870-hez jó vajon az újabbik 450-es chieftec tápom (van egy 410-es is)? (meg e6500 és pár hdd)

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#49860
<#wilting>

Köszönjük Emese...<#taps>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#49859
áemdé olcsó, ennyi, amúgy nyilván semmi nem szól mellette

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#49858
Mert az AMD-nek sokkal jobb az ár-érték aránya.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#49857
Nem kell bemenned, kiviszi a futar. Azonos teljesitmeny mellett dragabb az Intel. Vagy ha a proci nem is, a lap hozza igen.

Saor Alba

ricska
#49856
Oké. De amúgy miért mindenki inkább az AMD felé megy? Mi lett az Intellel? Ne haragudjatok a sok kérdés miatt, dehát valahol meg kell kérdezni. 😄

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. :)

#49855
A 110k-s konfiggal bõven el leszel 1,5-2 évig...

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep