Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

stargatelost
#50404
üdv!

Kéne egy kis help, ugyanis elhatároztam, hogy új számítógépet veszek. Már voltam is egy boltban, ahol ezt a konfigurációt ajánlották és állították össze. A használat elsõsorban játékra lenne (hogy a legújabbak is fussanak), majd film/sorozatnézés, netezés.
Jók-e ezek a márkák, elég erõs gép lenne-e, jó vagy rossz a párosítása az eszközöknek, ilyenekre lennék kíváncsi!

-Intel Core 2 Duo E7400 (2.8 GHz/3MB/1066MHz) (s775) BOX processzor
-GIGBYTE EP41-UD3L alaplap (s775)
-Samsung 500 GB Serial-ATA II winchester, NCQ (16 MB cache)
-Kingmax 4 GB DDR2 RAM 800 MHz (ez kétszer két giga)
-LC Power fekete ház + 420 W tápegység
-Sapphire Radeon HD5770 1 GB GDDR5, 128bit, 2xDVI, HDMI, Display Port (PCX)


A választ elõre is köszi!

922044:16 SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE \"I think I crashed your plane\"

Solten
#50403
Szivesen.

Saor Alba

#50402
Köszönöm!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

Solten
#50401
Cso. Inkabb a Phenom II.

Saor Alba

#50400
Csá!
Lassan eljön az idõ, hogy lecseréljem az alaplapot, processzort és a memóriát. Az lenne a kérdésem, hogy a lent látható konfigban szereplõ vga-hoz melyik proci lenne jó:
AMD ATHLON II X2 250
AMD PHENOM II X2 545 vagy esetleg még nagyobb?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

MR ME
#50399
samsung teljesen megbízható

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

allock
#50398
akkor legyen az ha a többi rendben van

#hhwnd

allock
#50397
www.ipon.hu
vagy
www.aqua.hu

nemtudom melyiket érdemes azt majd megmondja más 😊
WD szerintem olcsóbb mint a Samsung

#hhwnd

Shiwo
#50396
Hali !

Arra gondoltam, hogy vennék egy 1500GB-os winyót.
Milyet érdemes venni ? Samsung megbízható, vagy jobban megérné a drágább WD ? Mik a tapasztalatok ? Illetve hol érdemes beszerezni, honnan rendeljem meg ?

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

#50395
Szerintem meg bármelyik! <#nyes>

MaSzKa
#50394
szerintem meg Samsung!!!

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

kifli
#50393
vagy plextor 😄
kifli
#50392
szerintem meg pioneer vagy nec 😛
MaSzKa
#50391
MaSzKa
#50390
SAMSUNG SH-S223L
a jó

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

allock
#50389
én ilyet raktam össze 😊 de korrekt a tiéd is én szerintem

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 19.800 Ft
AMD Phenom II 545 3.00Ghz AM3 BOX 19.787 Ft
PATRIOT 4096Mb DDR3 1333Mhz Viper II KIT 28.137 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 11.962 Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI PCIE 39.586 Ft
SAMSUNG SH-S223C/BEBE Fekete 6.366 Ft
GIGABYTE Superb 460W 8.559 Ft
GIGABYTE GZ-X6 Fekete 10.437Ft

monitor, SAMSUNG 2243SW 39.807 Ft
bill, GENIUS SlimStar 220 Magyar USB 2.752 Ft
egér, GIGABYTE GM-M6800 2.424 Ft

összesen: 189.616 Ft

#hhwnd

#50388
Üdv!
Egyik ismerõsöm új gépet akar venni és engem kért meg hogy dobjam össze neki. 180-190 ezer Ft-ja van rá, viszont ebben mindennek benne kell lenni (monitor, bill+egér, dvdíró stb) Fõleg játékra és netezésre lenne használva. Összeállítottam egy konfigot, véleményt tudnátok mondani róla? (az árak az iponról vannak)
Alaplap GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 19 800 Ft
Processzor AMD Phenom II 545 19 787 Ft
Videókártya DX 11 POWERCOLOR AX5770 39 214 Ft
Memória 2X KINGMAX TinyBGA 25 490 Ft
Merevlemez SAMSUNG 500GB 11 489 Ft
Ház GIGABYTE GZ-X2 Fekete 10 805 Ft
Tápegység GIGABYTE Superb 460W 8 559 Ft
Billentyû+bill GENIUS KB-C100 Magyar 2 813 Ft
Monitor 22" SAMSUNG 2243SW fekete 39 820 Ft
DVD NEC AD-7241S 5 913 Ft
Összesen: 183 690 Ft
Köszi!

Vadnokedli
#50387
alreg vagyok ._. <#alien><#alien2>

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

Vadnokedli
#50386
akkor v ennem kell egyet *.*

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

Solten
#50385
Persze, es meg kavet is foz.

Saor Alba

MaSzKa
#50384
újabb
halkabb
javították és több lemezzel kompatibilis és jobban írja a lemezeket

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Solten
#50383
Van az 500 Ft is... <#vigyor> Amugy qrvara mind1, szinte tokugyanaz mindketto, azt hiszem annyi a kulonbseg hogy az L tud Lightscribe-ot, huha.

Saor Alba

MaSzKa
#50382
most az a 300Ft spórolás megér annyit, hogy régebbi butusabb típus legyen?

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Vadnokedli
#50381
hát nemtom.. nekem nemkéne XDD

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

Solten
#50380
"Regota mondogatjuk" ezt itt is...

Saor Alba

Sir Quno Jedi
#50379
Notessék prohwsek szerint is TOTÁL felesleges aa 650 és afeletti tápok. Montamén.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#50378
Ennyi pénzbõl milyen...<#kuss>
kifli
#50377
hmmm, fincsi cucc, bár ház nekem nem tetszik...
Nameg nvidia van benne, de egyenlõre szerintem ezzel is ki lehet elégítve az igénye (majd vesz atit 😄)
Mivel látszik hogy a keret nem számított, így korrekt kis gép
Solten
#50376


<#vomit>
<#kocsog>

Saor Alba

Solten
#50375
<#eljen> <#smile> Csak azert irtam hogy a penzedert a kozel leheto legjobbat vedd. <#wink>

Saor Alba

#50374
köszönöm Neked is
(éreztem, hogy kapni fogok az NVidia miatt :-))
Solten
#50373
arban... <#zavart1>

Saor Alba

MaSzKa
#50372
a Samsung 223C miben jobb mint a 223L?

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Solten
#50371
Hello.

MSI 785GM-E51: 17.950 Ft
AMD Phenom II 550 3.10Ghz AM3 BOX: 22.766 Ft
KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT: 13.719 Ft
SAMSUNG SH-S223C/BEBE: 5.213 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ: 11.489 Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI PCIE: 39.586 Ft

110.723 Ft (brutto)

Saor Alba

Solten
#50370
Hello, akkor esetleg vasarolj valami ertelmes VGA-t, es nem kell ekkora tapegyseg. Tendencia amugy azt mutatja hogy csokken a fogyasztas a gyartastechnologia finomodasaval, peldaul az 5870 a 4870 X2-vel durvan megegyezo teljesitmeny mellett kevesebbet ker enni mint egy 4870.

Saor Alba

allock
#50369
pl

2x KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz 12.745 Ft = 25.490 FT

#hhwnd

allock
#50368
az a baj nincs olcsóbb 4gigásból ami jó és miõségi
persze lehet úgy is venni memóriát hogy 2 db 2gigásat külön(nem KIT-be), úgy valamivel olcsóbban ki lehet jönni


én amit tavaly vettem Kingmax TinyBGA DDR2 800Mhz memóriát 5.600Ftért az most a duplája

#hhwnd

bakvarnyu
#50367
rohadtul felment a memoria ára

#50366
Kell ilyen drága memória ?

#50365
Köszi😊

allock
#50364
iponon sajna sok minden kifogyott most :s
ez a mai ajánlat
lehet holnap több minden lesz ami jobb

#hhwnd

allock
#50363
akkor

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 19.800 Ft
AMD Athlon II X2 245 2.90Ghz AM3 BOX 13.963 Ft
PATRIOT 4096Mb DDR3 1333Mhz Viper II KIT: 28.137 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 11.489 Ft
POWERCOLOR AX5750 1GBD5-MDH HDMI PCIE 32.500 Ft
GIGABYTE Superb 460W 8.559 Ft
GIGABYTE GZ-X6 Fekete 10.437Ft

akkor 124.858 FT lenne ha rábólítanak a profik

#hhwnd

kifli
#50362
4850 meg egy jobb proci
#50361
és ha még mondjuk lenne 25 k plusza akkor milyen vgat?

allock
#50360
---> #50357 ment

#hhwnd

allock
#50359
kezdetnek talán ez

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 19.800 Ft
AMD Athlon II X2 245 2.90Ghz AM3 BOX 13.963 Ft
CORSAIR TwinX 2048Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT 17.001 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 11.489 Ft
SAPPHIRE HD4730 512MB GDDR5 HDMI LITE PCIE 18.251 Ft
GIGABYTE Superb 460W 8.559 Ft
GIGABYTE GZ-X6 Fekete 10.437Ft

mai nap Összesen: 99.500 Ft

ha nem kell neki gépház akkor még lehet rajta alakítgatni

#hhwnd

PeeTeR
#50358
hm csak egy kerdes lenne probalom nem reklamnak vazolni a helyzetet de a szoban forgo oldallal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? mert ahogy az arakat elnezem teljesen meggyozoek...

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
www.bluechip.hu


pornhub - the world's biggest archive of nothing.

#50357
Az lemaradt hogy tõletek szeretne tanácsot kérni.

#50356
MSI

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#50355
Sziasztok!
HD577-nél az ASUS vagy az MSI jobb? (az ár ua.)