Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#50754
Sziasztok,
Megbízásra szeretnék vásárolni egy gépet, Ti pedig nagyon értetek a tanácsadáshoz, és alig várjátok, h. segíthessetek <#vigyor><#help>
Max bruttó 200k-ért és a következõk legyenek benne:
- álló ház min. 2 elõlapi USB-vel,
- táp, ami biztosan elviszi a cuccost,
- 22" wide monitor,
- 300 GB < winyó,
- mobil winyó, szintén legalább 300 GB kapacitással.
- kártyaolvasó
A továbbiak annak függvényében, h. legfõképp játékra (pl Empire Total War extra-n dübörögjön 😊 ) és filmnézésre lesz használva:
- alaplap
- proci
- RAM
- videókártya
- TV tuner kártya.

Köszönöm !

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

duracellmumus
#50753
VGA:4850

ezek mennek bele max:innen.

cpu1:6000+

cpu2:4850e

Apunak mindig igaza van! Most is.

matula77
#50752
Szevasztok!
Van 1 ASUS M2N-MX alaplapom, amihez kellene processzor+videókártya.
A leírása:- Socket AM2 (AMD Athlon64 X, Athlon64 FX, Athlon 64, Sempron)
- támogatott FSB: 2000 / 1600 MT/s
- memóriahelyek: 4 x DDR2-800/667/533
- North/Southbridge chipset NVIDIA nForce430 + GeForce 6100
- kártyahelyek: PCIe x16, PCIe x1, 2 x PCI
- videókártya az alaplapon: GeForce 6100 Shared Memory
- LAN 10 / 100 / 1000 Mbit
- ADI AD1986A 5.1 csatornás hang
- csatlakozók: 10 x USB 2.0, 4 x SATA-II, 1 x ATA133
- mikro ATX formátum
A legjobb, és legolcsóbb megoldás érdekelne, kb 30-40000-ig.
Ja és játékra kellene.
Elõre is kösz!

gameplusz
#50751
Ha megegyezik a típusszám, akkor szerintem mennie kell.

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50750
Köszi! Mondjuk ahogy olvastam nincs sok teljesítménytöbblet a dual channelbe. Amúgy ha két ugyanolyan memóriát veszek akkor se tuti hogy menni fog?
csn tamás
#50749
köszönöm! ipon-on nem találtam de megpróbálom máshol beszerezni

&#8222;Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat&#8221; Albert Einstein

Solten
#50748
Nincs mit.

#50743: ha nem KIT-et hasznalsz, nem garantalt a ketcsatornas mukodes (gyorsabb).

#50745: Hi, Coolermaster Hyper 212 Plus.

Saor Alba

csn tamás
#50747
olcsón jót!

&#8222;Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat&#8221; Albert Einstein

gameplusz
#50746
Mennyi a keret rá?

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

csn tamás
#50745
üdv!


AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition ehhez milyen hûtõt vegyek?

&#8222;Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat&#8221; Albert Einstein

#50744
Ja ez a Kingmax az CL7-es (1GB 64M*8 CL7)
#50743
Oksa, köszi!

Épp ezt akartam kérdezni, hogy ha pl 2x1 GB-ot akarok venni, akkor ez így jó: KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR3 1333Mhz x 2 ?

Mert néhány honlapon láttam (pl. Kingstone-ba), hogy Dual Kit 2x1Gb, az miben különbözik, ha megveszek egy másikból 2 db-ot?
adios
#50742
köszi szépen! <#wink>

Solten
#50741
Hi.: link

Saor Alba

gameplusz
#50740
Igazán nincs mit!

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

Solten
#50739
<#eljen>

Saor Alba

#50738
Persze a legfontosabbat általában kihagyom. Szóval AMD Phenom 9650, ATI Radeon 3870, 3 Gb RAM, Gigabyte GA-M56S-S3 alaplap, 250-es Seagate és 320-as Samu vinyók, Giga Superb 460W. Asszem más nincs a gépben ha még kell valami írjd meg.
U.i: Nem hiszem mert egyrészt már rég SWAT-oztam másrészt nem ezen a néven szoktam játszani.
Köszi!

#50737
köszi szépen!
adios
#50736
Hello!
Milyen alaplapot ajánlotok egy Intel Core2Due E7500 és egy Gainward 0476 Bliss 9800 GT 512 MB kártyák mellé 20-25 ezres árkategóriában?
A választ elõre is köszi.

gameplusz
#50735
AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 BOX Black Edition 39 650 Ft
GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H 21 687 Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI PCIE 39 185 Ft
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT 27 463 Ft
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ 19 423 Ft
GIGABYTE Superb 460W 8 834 Ft
GIGABYTE Luxo M1000 10 129 Ft
SAMSUNG SH-S223L/BEBE Fekete 5 776 Ft
Összesen: 172 147 Ft

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50734
de az is kellene.
Solten
#50733
Optikai nem kell neki? Mert az nincs benne.

Saor Alba

gameplusz
#50732
Meg az egész konfiggal, ha vár az ember pár hónapot... Lehet ezt sokáig ragozni, minden esetre inkább egy felsõkategóriás lap - a késõbbiekre gondolva (6 mag). A keretbe belefér. Felbontásról információt nem írt, úgyhogy a VGA miatt felesleges a lap rovására menni.

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50731
szerintem az alaplappal lehetne 1 kicsit sporolni

gigabyte m56s-s3/amd athlon64 x24800am2/ kingston 2x1024mb ddr2 800khz/ sapphire radeon hd 3850 256mb/ wd 160gb/ chieftec p4, atx12V 400W

gameplusz
#50730
AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 BOX Black Edition 39 650 Ft
GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P 27 513 Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI PCIE 39 185 Ft
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT 27 463 Ft
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ 19 423 Ft
GIGABYTE Superb 460W 8 834 Ft
GIGABYTE Luxo M1000 10 129 Ft
Összesen: 172 197 Ft

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

Solten
#50729
Okes, de akkor legalabb valami hellyel-kozzel ertelmes hazat vasarolj, ne azt az XDL-hulladekot. Spire hazak pl 5-6k vagy az Asus kuckoi is eleg masszivak. Ja es memoriaban KIT-et vegyel, ne egy db modult.

Saor Alba

#50728
hello!

mostanában vennék gépet 170k körül, leginkább játékra használnám. tudtok nekem mondani vmi jó kis konfigot?
Sharks
#50727
Valószínûleg a monitorral lehet valami probléma, érdemes lenne más géppel kipróbálni, ha van rá lehetõséged. Talán lehet még az, hogy a procid nem hajtja ki teljesen a vga-t (nem írtad le, milyen géped van). Nekem ez jutott eszembe, de biztos lesznek még ötletek.
U.i: remélem te nem az a spongebob vagy, akivel swatozni szoktam <#idiota>

A képzelőerő sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás behatárolt, még a képzelőerő felöleli az egész világot. És csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.

#50726
Sziasztok! Lenn egy kis problémám hátha tudtok valami megoldástrá. Szóval a van egy ATI Radeon 3870-es vga-m és egy Samsung T200-as monitorom és olyan szokott csinálni néha hogy magától kikapcsol a monitor, de nem tudtam rájönni mitõl mert nem csak játék alatt vagy amikor nagy terhelést kap a videokártya hanem simán mikor képeket nézegetek vagy netezek. Ráadásul ilyenkor mikor kikapcsol csak pár mp múlva tudom vissza kapcsolni, de utána megint mûködik rendesen. Eléggé ritkán jön elõ ez a probléma annyira nem zavaró mert gyosan vissza lehet kapcsolni de akkor se csináljon már ilyet. A vga 2-éves a Monitor 1, de mióta a monitor megvan azóta csinálja szóval nem tudom mi lehet. Ha valaki tudja mitõl van vagy van valami megoldás írja már le legyen szíves. Köszönöm!

#50725
Jó értem én a ház témát, de ha van egy meghatározott keret, akkor inkább a házon spórolok nem a procin. Végülis belefér abba a házba ugye? 😊
Palinko
#50724
értem, köszi!
Solten
#50723
Igen. Mert jo es olcso, eros. Valamint igy belefer a keretbe egy nem teszkos, nem papirvekony haz is... <#zavart1>

Saor Alba

Palinko
#50722
akkor más miatt ajánlottad somesznek az athlont?
Solten
#50721
Azt azert nem mondanam... Az Athlon II-nek nincs L3 cache-e viszont duplaakkora az L2 cache-e a 2 magos Phenom II-hoz kepest.

Saor Alba

Palinko
#50720
jobb az athlon mint a phenom? <#wow2>
Solten
#50719
Hello.

MSI 770-C45: 15.200 Ft
AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX: 15.087 Ft
GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT: 14.500 Ft
LG GH-22NS40: 5.345 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ: 12.063 Ft
SAPPHIRE HD4670 512MB GDDR3 HDMI PCIE: 16.944 Ft
FSP ATX-350PNF: 5.724 Ft
SHARKOON Avenger Economy: 10.451 Ft

95.314 Ft

Saor Alba

marsu
#50718
Sziasztok!!!

számítógépem 5-10 percenként újraindul, videokártya hûtése rendben, csatlakozók rendben.
Vajon mi lehet a gond??
aki tudja segítsen.

thx
#50717
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni a következõ konfigról:

AMD Phenom II 545 3.00Ghz AM3 BOX
MSI 770-C45
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ
SAPPHIRE HD4670 512MB GDDR3 HDMI PCIE
LG GH-22NS40 SATA Fekete
FSP ATX-350PNF
XDL Happy-4B fekete

A ktg. limit olyan 90-95k. A gép vegyes felhasználásra, tehát azért lehessen rajta játszani. Ha van javaslat szívesen veszem. Thx!
kifli
#50716
hamár átalakító, olyan van ami digitális audiót oszt szét 6db rca-ra? vagy 3 jack re? Hogy rá lehessen dugni olyan 5.1-et amin nincs digitális bemenet? Mert jövõben hamár digitális adás lesz, akkor az 5.1 hangal is jár ugye, és akk tv-rõl kivezetném 5.1-re 😊
setuh
#50715
<#szomoru2>akkor inkabb azt a penzt az uj tv-em perselyebe rakom jobban kijovok aszem😄.

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

Solten
#50714
235 jenki dollar... <#wow3>

Letezik meg DVI 7/ 3 RCA (YUV) atalakito (6-7e Ft), ha tv-n van komponens-bemenet akkor hasznalhato.

Saor Alba

setuh
#50713
ja'jj,es ez mennyi?

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

Solten
#50712
Konverter van:

Saor Alba

setuh
#50711
szal van ien vag nincs??

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

MR ME
#50710
mértne adnának? 😄 futárral is küldik...

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

Csibusz
#50709
számlát adnak iponon személyesen😊?
MR ME
#50708
abból nekem 2 is gajra ment 😞

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

Solten
#50707
Szia.

MSI 760GM-E51: 15.637 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX: 12.800 Ft
KINGSTON 2048Mb DDR3 1066Mhz: 13.838 Ft
SAMSUNG SH-S223C/BEBE: 5.150 Ft
SAMSUNG 500GB F2 EcoGreen 5400rpm 16MB SATA2: 11.905 Ft
CHIEFTEC BD02BB355 355W: 13.351 Ft

72.681 Ft

Saor Alba

Solten
#50706
Az az igazsag, hogy a ~10 eves Quantum Fireball-omnak meg kutyabaja... <#zavart1>

Saor Alba

Sharks
#50705
lol és jogos <#eplus2>

A képzelőerő sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás behatárolt, még a képzelőerő felöleli az egész világot. És csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.