Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

fery02
#50854
Sziasztok!

Szerintetek mennyit ér ez a gép? (Az alkatrészek mellé odaírtam az én elképzeléseimet)

Proci: Intel Celeron 1,7 GHz (másik hûtõvel, gyári már hangos volt) 1000 Ft
Alaplap: MS9147c 4000 Ft
Memória: 1*256 Mb, 133 MHz SD Ram 1500 Ft
Videokártya: Gigabyte Radeon 9600 128 Mb (AGP, VGA-,DVI-,TV- kimenet) 4000 Ft
Merevlemez: Maxtor 60 Gb ATA 3000 Ft
Tápegység: Coolink 350W (túlfesz-védõs) 2500 Ft
LG CD-író (CD-DVD olvasó) 500 Ft
Floppy meghajtó 500 Ft

Ez így 17000 Ft.

Csak mert egyik ismerõsöm alkudna 15000-ig. Bizonytalan vagyok picit. 😊

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

S4sa
#50853
Gigabyte Superb 460W nekem elbírja a Phenom II 965 Black Editiont meg a HD5770 est

:: GA-MA770T-UD3P :: AMD Phenom II X4 965 - 3,4 Ghz :: Sapphire HD5770 :: GEIL Value 4GB DDR3 ::

Ryder62
#50852
Egy Sirtec táp.

"Do not click any buttons on the client" - Bethesda, 2018

Solten
#50851
Hi.

"Táp: 430 W"

Konkretabban?

Saor Alba

Ryder62
#50850
Sziasztok!

Új videókarit szeretnék venni, de tápot nem akarok cserélni. Egy HD 4770-est elbírna ez a táp? Vagy melyik az a kártya amit elbírna még biztonságosan?

A gépem:
Intel Core 2 Duo E7500 ~2.93 Ghz
Ati Radeon HD 2600 pro
3 GB ram
HDD 160 GB
1 optikai meghajtó
Táp: 430 W

"Do not click any buttons on the client" - Bethesda, 2018

#50849
Inkább vegyél HD5770-et. Simán elpicsázza a GTS250-et,kevesebbet eszik...stbstb. Egyszóval ATi-t vegyél.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

kifli
#50848
gts250=9800gtx+=9800gtx oc=8800gts (az újabb ha lehet újabbnek nevezni)
Arra semmi képp nem éri meg, atiból HD5770 vagy HD4870, ezek sokkal jobbak
Vadnokedli
#50847
hát 35-40 közt nem kapsz olyan nvidiát amivel érezhetõ lenne a különbség. de Ati nál talán találsz olyat amivel 2x jobb lesz..

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

allock
#50846
én memóriát is vennék, bár igaz nem szabad most venni
gts250-tõl nem fog annyit javulni a teljesítménye a gépednek mint amennyit várnál tõle :d

ha meg ajándékba kéred kérjél rendes kártyát, úgyse fogod látni mi dolgozik a gépbe, nem fogsz csalódni a másik márkában sem 😄

#hhwnd

snowkid16
#50845
Sziasztok!
Eljött a karácsony és nem tudom mit szeretnék kérni 😊)
Van egy másfél éves gépem:
Asus M2V-MX SE
nvidia 9600GT Palit 512MB
AMD athlon64 X2 6000+
2x1 Gb 800Mhz RAM
SL-500 500wattos táp.
Én le szeretném cserélni a videókártyát, valami ütõsebb NVIDIA-ra 😊 lehetõleg 35-40K felett ne legyen. GTS250-el mi a tapasztalat? Tudom, hogy ATI így,meg úgy, de tényleg nvidia a kívánságom.
Elõre is köszönöm srácok! 😊

#50844
Jogos.
kifli
#50843
jó, mondjuk inkább 400-as táp, mert a késõbbi bõvítésre is gondolni kell 😊
Solten
#50842
Nem, ha annyiba kerul mint a DDR3...

Saor Alba

#50841
Na mi van, már a DDR2 nem menõ nálad?
Solten
#50840
MSI 770-C45 16.444 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX 12.800 Ft
GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT 14.313 Ft
SAMSUNG SH-S223C/BEBE: 5.150 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ: 11.905 Ft
HIS H477F512P HD4770 512MB GDDR5 PCIE: 26.112 Ft
FSP ATX-350PNF: 5.724 Ft
SPIRE Rolo - SP2857B: 6.256 Ft

98.704 Ft

Saor Alba

S2000
#50839
Szerintem bõven jó, bár ha nagyon sprórolni kéne, sima 240-es proci, meg valami gyengébb matxes lap(bár ebben az olcsóbb kategóriában nincsenek tartós kondenzátorok, ha ez is követelmény), 4670 pedig elég jó kis kártya, én lehet az vennék bele. 😊 Ramból is van egy fokkal olcsóbb, pl geil 800/cl5, nem hinném, hogy annyira drasztikus lenne "lassúsága".

Solten
#50838
Hasznald egeszseggel. Kifli! DDR2? Ugyanma`... <#vigyor2>

Saor Alba

allock
#50837
nekem nincs optikaim :d

ezek szerint akkor én túl alacsony felbontásút raktam össze? 😄

#hhwnd

allock
#50836
MSI 770-C45 16.444 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX 12.800 Ft
GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT 14.313 Ft
SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB SATA2 10.175 Ft
SAPPHIRE HD4730 512MB GDDR5 HDMI LITE PCIE 17.969 Ft
GIGABYTE GZ-X1 Fekete 460W 15.269 Ft

86.969 Ft

még olcsóbban valami integrált videókaris lappal lehet kijönni 😄





#hhwnd

kifli
#50835
am ezt raktam össze 😊
kifli
#50834
am megint van iponnál giga ház+superb460 15-é
PeeTeR
#50833
aprobb elteressel nekem is ilyen gepet rakott ossze Solten (ezuton is koszonom megegyszer) total meg vagyok elegedve vele 😊 minden megy rajta rendesen. nem kellett hardcore gamer gep de meglepodtem hogy eleg jol bir mindent 😊

pornhub - the world's biggest archive of nothing.

kifli
#50832
kéne egy konfig, ami játékra lenne (alacsony felbontáson) és minél olcsóbb legyen, én összedobtam egyet, csak kicsit eltévedtem az amd procik világában 😄
DarkSector
#50831
hy.
full plexi házakat hol találhatnék haverom részére???

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

gameplusz
#50830
Egyértelmûen jövõ év elején. (január-február-március környékén)

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50829
Sziasztok! Am2 vagy AM2+-os foglalattal szerelt alapot tudtok mondani? AMD Phenom X4 9650-es proci menne bele. Köszi!

Peet199009
#50828
Heló. Mikor várható árcsökkenés mikor érdemes gépet venni? most karácsony elõtt vag yinkább januárban?

#50827
ok 😊

gameplusz
#50826
Inkább a 260-nal, aminél szerintem meg jobb 😉

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50825
Dehogy jobb...sehol nincs a 250 az 5770-hez képest...

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#50824
és a 250 Gts nem jobb amúgy az 5770nél? a leendõ tulaj nem elfogult egyik gyártóval szemben sem...

#50823
nem akarom megkérdõjelezni a tudásod, de akkor ez a phenom proci meg a giga lap meg tudja hajtani majd a ramot 1600-on vagy esetleg olcsóbb ram is megteszi?

#50822
direkt írtam, h nem értek napjaink média szabványaihoz. jómagam is úgy gondoltam, hogy a fullhd a felbontásra vonatkozik, de a srác azt mondta neki a hang is úgy kell, én meg tolmácsoltam a kívánságát 😊 sejtettem hogy hülyeséget mond, de mivel én sem vágom gondoltam max röhögsz 1 jót 😊

mindenesetre kössz a tippeket.

Solten
#50821
Akkor inkabb ezt a lapot vegye:

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P: 19.737 Ft; Van rajta koaxialis es optikai digitalis audiokimenet (7.1).

"a hang fullhdban menjen"

<#confused> <#hehe>

Saor Alba

Solten
#50820
Jah, a jelen jatekaihoz boven jo. A Jovo jatekaiban mar ra fognak mozdulni kemenyen a "tobbszalusitasra", es a DX 11 is tobb CPU magot fog dolgoztatni.

Saor Alba

#50819
ja boccs, azt kifelejtettem, hogy 7.1-es dolby hang is kell neki. Ehhez kell majd hangkari, vagy van olyan integrált, ami megteszi? Plussz magyarázott vmi kábelrõl is, ami kell, hogy a tv-vel összekötve a kép és a hang fullhdban menjen 😊

 Evil
#50818
Komoly teszt, akkor ezért látni alig tesztet az e8400 ról, kb ra mindent bealáz alap órajelen 😄
Nesze neked Core i7 meg mitomén...

Solten
#50817
Hello.

MSI 770-G45: 16.862Ft
AMD Phenom II 945 3.00Ghz AM3 BOX: 33.775 Ft
PATRIOT 4096Mb DDR3 1600Mhz G Series Sector 5 KIT: 28.713 Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI PCIE: 39.586 Ft

Saor Alba

#50816
Sziasztok!
1 cimbinek szeretnék gépet összeállítani, ebben kérném a segitségetek. A magamét nemrég vettem, és hasonló célokra megoldanám neki is egyedül, de neki más igényei vannak, úgyhogy tanácstalan vagyok.
Elõre mondom, hogy nem értek igazából napjaink média szabványaihoz, és a haver sem, úgyhogy lehet hülyeséget fogok irni.
Azt mondta, FullHD filmet akar nézni (van/lesz hozzá lcd tévéje), meg blu-rayt is (csak winyóról). Szóval ezeket akadásmentesen játssza le a gép, illetve szeretne GTA IV-el is játszani.

Szóval igazából cpu, alaplap, vga és ram - ezeket kellene a megadott feltételeknek megfelelõen minél olcsóbban kihozni. Házat, tápot megoldom, meg teszünk bele 2x1GB Samsung F3-at hddnek jó lesz.

Elõre is köszi!

gameplusz
#50815
2-3 évig még biztosan elegek lesznek a mostani procik (i5/i7). Nagy felbontásban meg gyakorlatilag úgyis mindegy. i9 ára meg maximum akkor fog esni, ha lesz nála újabb, jobb család +1 év, ami legalább 2013-ig úgysem fog bekövetkezni.

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50814
amikor kijönnek biztosan drágák lesznek, de nem is kell egybõl váltani
aztán vehetsz mellé új vga-t is

Solten
#50813

Saor Alba

kifli
#50812
cserélni szerintem nem éri meg, nincs olyan nagy külömbség köztük...
mafiahq
#50811
Szerintetek az Athlon 6000+ és a Athlon II 240/245 között mekkora különbség lehet teljesítményben? Nem találtam róla tesztet.

Rash87
#50810
Valaki tudna nekem olyanban segíteni,hogy most lett cserélve videókártya (Ati 4850), s régebben simán rá tudtam csatlakoztatni,h tv-n lehessen látni a monitor képét. Akkor annyit csináltam,hogy összekötöttem, Catalyst-ben bepipáltam h TV Detected,megjelent a másodlagos képernyõ,s át tudtam tenni így. De most hiába pipálom be,a másodlagos képernyõ szürke,tehát nem lehet vele semmit kezdeni. Mit lehet ilyenkor csinálni? Milyen beállítás hiányzik most?

Glory, Glory Man. United!

gameplusz
#50809
Ja, csak 3 kiló körül lesz az ára 😄

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

kifli
#50808
nekem is õ van, csak xilence ventivel, ugyanezeket az értékeket kapom kb e8400 3,6ghz-vel 😊
Solten
#50807
uhum

Saor Alba

#50806
akkor abba a 1366 foglalat miatt majd lehet tenni késõbbiekben 6 magos procit is, nem?

Met
#50805
thx

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae