Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

allock
#50954
rendben
thx

#hhwnd

Solten
#50953
Tokmind1, hany foglalat van a lapon. Irjak is:

"Mint minden, mai modern alaplapban, itt is két memória csatorna kapott helyet. A sárga az egyes, a piros a kettes. Ha azonos színû foglalatba tesszük a ramokat dual-ban járnak, ha különbözõ színûbe, single-ben."



Amugy a teszt sokat nem er, hiszen Core 2 Duo E6750-el teszteltek, az LGA 775-nel meg nincs a CPU-ban a memoriavezerlo (mint evek ota az AMD-nel...). Jateknal amugy sem lesz sokkal gyorsabb (teszt, bar itt is LGA 775...: link), hiszen a VGA ereje es memoriaja dominal, grafikus programoknal (Photoshop pl) es egyeb alkalmazasoknal mar kisse mas a helyzet... 😊

Saor Alba

#50952
Én is ugyanígy voltam Kingstonnal. Boltban direkt kérdezték is,hogy most milyen van,mert Samsung volt még meg asszem Apacer. És mondtam,hogy Kingston és akkor másnap kaptak.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

allock
#50951
én úgy vettem kingmax ddr2 800mhz-et 2gigát januárban, majd májusban +2õt megint ugyanabból a fajtából

aztán semmi gond vele

#hhwnd

#50950
Ez oké, de azért jó ha legalább azonos márkájúak a RAM-ok, nem mindegyik másfajta. Kevésbé finnyás alaplapok elõnyben.

allock
#50949
van alaplap amelyiken 4 memóriafoglalat van, van amelyiken 2, tudod

2memóriafoglalatos alaplapnál talán számít ez a KIT-es bigyó, talán gyorsít valamit, de átlag felhasználó semmit se vesz észre belõle, vagy de? 😄

vagy valami meggyõzõ teszt van? :d
itt olvastam annó

#hhwnd

#50948
attól függ hol
itt vidéken nehezen
azért is rendelek netrõl 😊

#50947

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Edizon
#50946
Mien Videokarit ajánlanátok ? 15-30k ig???

Ha azt mondod hogy képes vagy rá, vagy ha azt hogy nem, mindig igazad van! Inkább bánd meg azt hogy megtetted, mint azt hogy megtehetted volna, de nem tetted meg!

Solten
#50945
Pedig nagyon annak hangzik: "Amit lehet, illetve nagyon kell, azt most vegyétek még meg".

Igy karacsony elott par nappal, foleg... <#zavart1> Amugy sosem karacsonykor erdemes hardvert vasarolni, vagy januarban, akkor tetoznek az arak.

Saor Alba

#50944
Én is ezt gondolom, de az informátor ledek és memóriacellák fejlesztésével foglalkozik és jól megy a biznisz, fõleg most. Viszont már egyáltalán nem küldhetnek ki árajánlatokat, mert a raktárkészletet stócolják. Jövõre erõs a gyanú, hogy az diktál akinek a legnagyobb raktárkészlete van. Õk most tartanak 400 millió eurónál. Azt hiszem adok "kicsit" a szavára. Mivel nem árusítanak több terméket idén, így a spekulációt a karácsony alkalmával kizárnám.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

Solten
#50943
"én akkor úgy veszem hogy akkor érdemes KITben venni, ha az alaplapomon csak 2memória foglalat van"

??

Saor Alba

#50942
Nekem 70-bõl tavaly:
x2 5000+
4670
giga lap
4giga ddr2 800mhz
Azért 50-bõl most celeron-nál, és integrált vga-nál többet kap...
100-ból meg már olyan gépet lehet venni...#50907
allock
#50941
de úgyis az alaplapnál dõl el hogy dualba rakom e vagy sem

végülis egy gyártószalagon készül az összes cucc, egy deka különbség sem lehet köztük, meg kell felelniük a szabványoknak

én akkor úgy veszem hogy akkor érdemes KITben venni, ha az alaplapomon csak 2memória foglalat van

#hhwnd

#50940
Az attól függ hány éves, milyen állapotban van, van-e még valamire garancia.
Ja meg az állapotától. Nem mindegy, hogy rendszeresen karbantartott szép állapotban van-e, vagy csak bebaszva volt a sarokba 3 évig, oszt tele van ráégett porral és zörgõ ventilátorokkal.
Ennyi pénzért újonnan jóval szarabb gépet kapsz (kb. integrált VGA és celeron proc.), szóval 50k-t simán megér, ha jó állapotban van.

MR ME
#50939
40-50k, de sztem még sokat is mondtam

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

#50938
az alaplapja meg
abit il-9 pro
#50937
egy
c2d e6400
120giga hdd(sata)
2giga ram(4*512)
7600gt
táp(400w),dvd író

gép mennyit ér használtan szerintetek?
kifli
#50936
2x2gb már kit 😊
ha dual vagy quad chanelben megy a memoria akkor gyorsabb mert összedolgoznak a memoriamodulok (illetve van tri chanel is 😊)
gameplusz
#50935
Nem ajánlanám...

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

Solten
#50934
"van valami eget rengetõ különbség ha nem KIT-ben (pl 2x2G😎 veszi az ember?"

Igen, a Dual channell ez esetben nem garantalt. Tuning meg foleg.

Saor Alba

allock
#50933
memóriát csak KIT-ben érdemes venni?
van valami eget rengetõ különbség ha nem KIT-ben (pl 2x2G😎 veszi az ember?

#hhwnd

#50932
Szerintem is...😊 köszi (a feleségem nevében is mert sztem örülni fog a kis kiadásnak..😛)

Solten
#50931
Szerintem eleg lesz bele egy olyan VGA amivel meg nem lesz CPU limit 😊

#50930:

1. aldozzon akkor ra tobbet es dupla memoria
2. vasaroljon gyengebb vga-t es 4GB
3. nem karcsu

Egyeb hulye kifogas?

Saor Alba

#50930
De így 2gb rammal karcsú.
#50929
Mozizni veszi (130k ahonnan rendeli)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Vadnokedli
#50928
hátjónaktünik nem lehet valami olcsó 😄 nekem bejövös

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

#50927
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat 😊 apropó ezt a konfigot pont 2 éve vettem és akár hiszitek akár nem minden játékot vitt full -ban csak 2,3 játékban kellett az elsimitást levenni...nem is piszkáltam volna,ha a fiam
nem könyörögje ki a gépembõl a 8800 gt-t..-)azt mondta neki ez karácsonyra megfelel..(amd 5000+ a van).Szóval nem nagyon tudom hogy érdemes-e új gépre váltani csak játékért...vélemény?

Solten
#50926
Hello.

4 magos Phenommal mar nem lenne CPU limited (ha 4870-et teszel a vasba). X2-hoz mar keves. Oda elkell egy 4 magos Phenom II, Quad, vagy korajot.

#50924: a lapod supportja szerint csak a Phenom II X3 715 jo bele, az is valami beta BIOS-al. Ennyit a "csodas" nvidia chipsetrol...

Saor Alba

gameplusz
#50925
Sok érte. Én a helyedben eladnám a gépet még most, aztán visszaforgatnám egy új konfigba.

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50924
mondjuk ez jó proci? - CPU AM2+ Phenom2 X4 920 BOX 3 év gar: 29.990,-

#50923
Üdv Mindenkinek!Segitség kellene pár dologban,de én már elvesztettem a fonalat...😛 Szóval elõbb a konfigom utánna a kérdés(ek)
alaplap M2N32-SLI Deluxe Wifi
cpu AMD X2 AM2 6400+ 3200 Mhz
ram 4 giga kingmax
vga asus 8800 GT...szóval videókarit akarnék cserélni és egy 4870 re
gondoltam,ehhez még elvileg a proci is illik...na de kiderült hogy biosz
frissitéssel 4 magos Phenom proci is megy bele persze a régebbi am2
szoketes...kérdésem mennyivel jobb ez a proci a mostaninál és
mennyivel gyengébb a mostani négymagos AM3 -as Phenom-oknál?mert ha
lényegesebben jobb,tennék bele 1 4870 X2 es radeont...de ki e tudnám akkor használni ezt az erõs karit?És ha nem akkor mi a minimum
konfig 1 4870 X2 radeonhoz?

Solten
#50922
#50911 vagy link

Saor Alba

#50921
akkor te milyen dvd írót javasolnál?

Solten
#50920
Vinyonal esetleg... <#zavart1> ODD-nel tokmind1.

Saor Alba

#50919
nem játékra kell neki. Oks,kösz,leadta a rendelést! 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#50918
nekem sata2-es kellene, egyrészt azt is támogatja a lapom, másrészt az a leggyorsabb

Solten
#50917
IPS <#finom> <#eljen> Meregdraga lehet... <#smile> Jatekokhoz meg lassu.

Saor Alba

#50916
Errõl a monitorról mi a vélemény?

DELL U2410

Haverom most rendel 1-et,ha rábólintotok..😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

gameplusz
#50915
Sata 1 szerintem...

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

Solten
#50914
Azert irtam az 5770-et...

Saor Alba

#50913
ez most sata1 vagy 2?

#50912
végülis nem muszáj Samsung, csak sata2es legyen

gameplusz
#50911

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50910
Hali!
Milyen DVD írót vegyek szerintetek? Samsung legyen, ha lehet, és valami olcsó, nem kell semmi extra, csak tudjon normális sebességben írni..
Elõre is köszi

gameplusz
#50909
Teljesítménybe is sokkal jobb...

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#50908
Havernak kéne, nem hiszem hogy fontos lenne neki a DX11, inkább teljesítmény...
Solten
#50907
MSI 770-G45: 16.862 Ft
AMD Phenom II 545 3.00Ghz AM3 BOX: 19.796 Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB HDMI PCIE: 39.586 Ft
KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT: 13.112 Ft
GIGABYTE Superb 460W 8.834 Ft

98.190 Ft

Saor Alba

allock
#50906
OCZ Cryo-Z "A rendszer mínusz 40 és mínusz 55 Celsius fok közötti üzemi hõmérsékletet kínál a CPU számára"




cikk

azta, ez állat :d

#hhwnd

#50905
Köszi, tényleg elég jó.