Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

allock
#51054
nem hiába kell lecsekkolni a gyártó honlapján hogy mi merre, meg hogy néz ki
ettõl függetlenül még mindíg az egyik legjobb webshop-al rendelkezik korrekt árakkal

#hhwnd

#51053
Nah, valaki segítsen monitor ügyben, mert meg kell rendelnem még 5-ig, mert karácsonyra meg kell jönnie....És ez?
MR ME
#51052
erre csak annyit tudok mondani, h ha a forgalmazó samsonite akkor az samsonite
a pénzt visszakapta, tehát nemtom mit sír
így járt
temeg befejezhetnéd az ipon állandó fikázását, sztem a topikból nem egy ember rendel tõlük gyak folyamatosan (mint ahogy énis, 6-7x jött már a futár tõlük...) és senkinek semmi parája nem volt a céggel
ha neked nem tetszik, nem rendelsz onnan!

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

MaSzKa
#51051

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

#51050
nem a francot nincs, de persze ez leginkább attól függ, h mire és hogyan használja, és melyik verziót. ram-ból igen sokat meg tud enni, profi/félprofi felhasználás esetén, de nem árt alá egy erõs proci sem.

Morphin
#51049
Akkor majd sasolom folyamatosan mikor mi mennyibe kerül,hátha lesz egy kis árcsökkenés...
köszi a válaszokat!

,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"

Solten
#51048
Hi. En 5770-et vennek. 40k korul mar kaphato. 5ms mar boven jo jatekhoz is, nem produkal szemmel lathato utanhuzast.

Saor Alba

#51047
Oké! Köszönöm! Körbenézek.
#51046
Hát, azt írták skálázási képességei nem túl jók, ezért inkább LG W2261VP PF lett belõle. Nem tudom, az a PF mi a végén? <#nemtudom>

#51044
Nem, nem írták el, TN paneleseknél max 1000-1500 a kontrasztarány, a dinamikus (20000:1) az meg parasztvakítás...
allock
#51045
Sapphiret szerettem volna, de azt nem találtam a shopban

nem nagyon

én a 4830ast választanám a helyedben, igaz mind a kettõ kifutó széria már, sõt 4830-at már alig lehet találni, de erõsebb mint a 4670

#hhwnd

#51044
KONTRASZTARÁNY: 1500:1

Ezt elírták?
kifli
#51043
nekem ilyen van csak tvtunerrel, szerntem jó monitor, 1920x1080-nál kisebb felbontáson nemigazán próbáltam még 😄
#51042
Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a monitort!:
2333sw
Szóval, akinek ilyen van, mit gondol róla? 3D-ben mennyire homályosodik a kisebb felbontáson? Köszi!
#51041
Köszönöm szépen!

Akkor nem érdemes AM2-es foglaltban gondolkodni ezek szerint.
Errõl a Palit márkáról még nem hallottam, látom Atis. Majd utána olvasok!

Még egyszer köszönöm! 😊
allock
#51040
AM3 foglalat

alaplap: MSI 770-C45 15.851 Ft
proci: AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX 13.238 Ft
vidikártya: PALIT HD4670 Super 512MB DDR3 PCIE 17.713 Ft
vagy
XFX HD4830 512MB PCIE 23.971 Ft
utóbbi erõsebb


memóriából meg ilyeneket tudsz a lapba rakni:
DDR3 800/1066/1333/1600* (OC)

#hhwnd

#51039
Ja a barátnõm meg Photoshop-ra használná a gépet, bár gondolom annak azért nincs olyan gépigénye.
#51038
A lehetõ legkevesebbet. 😊 30-40.. elképzelésem sincs mi kellene hozzá.
Jelenleg Abit nf7-s alaplap van, a proci Athlon 2100+ és GF 4 Ti VGA.. Szóval nem épp mai gyerek a konfiguráció, emiatt nem is megy el rajta már a Vista sem, játszogatni még csak jó lenne.
Kicsit tudnál konkretizálni? pl.: Milyen alaplapot vegyek? AMD, Intel? Milyen foglalatost? És amirõl fogalmam sincs, az a VGA, valami olyan kellene, ami azért nem a leggyengébb.
A többi alkatrészre azért sem kérdeztem rá, mert azzal már boldogulok.
allock
#51037
mennyi pénzt szánnál rá?
nem satás vinyódhoz meg átalakító kábel kell

A Windows 7 gépigénye:

1GHz processzor (32- vagy 64-bit)
1GB memória
16GB üres hely a merevlemezen
DX9-et támogató videókártya 128MB RAM (Az Aero interface miatt)
DVD-R/W meghajtó

#hhwnd

#51036
Hello!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretném lecserélni az alaplapomat + procimat + videokártyámat úgy, hogy a gépen elfusson gond nélkül a win7 (Vista) és a régebbi játékok (Civ4, Counter-strike, Lineage2) is élvezhetõen. Az is jó lenne, ha a nem satás vinyóimat nem kellene lecserélnem emiatt. A RAM persze nem kérdés, azt majd veszek, ami kell.
Tudnátok olyan szempontból segíteni, hogy a lehetõ legolcsóbban a legmegbízhatóbb hármast összehozzam? Ahogy nézegettem olyan 10-15 ezer körül már egész normális cuccokat lehet kapni mindhárom területen.
Az is nagy segítség lenne, ha tudnám merre induljak, milyen foglalatos alaplapot, milyen procit nézzek. Ja és a videokártyáknál is lemaradtam a Geforce 4-nél.. 😊 Az új kártyákról fogalmam sincs.. 😊
Sir Quno Jedi
#51035
60hz-es képfrissítéshez a 16ms elég már amúgyis, mivel 1000ms / 60hz = ki lehet számolni.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#51034
Már a 8ms is untig sok. Aki meg CS bajnok vegyen CRT-t és vakuljon azzal.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Morphin
#51033
és ez a válaszidõ mennyire kulcskérdés? játékra is használnám természetesen...

,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"

allock
#51032
hi
én ezt venném 40körül

SAPPHIRE HD5750 1GB GDDR5 VAPOR-X PCIE 36.843Ft

monitor meg
SAMSUNG 2243SW 39.402 Ft
FullHD 22colos, viszont csak 5ms a válaszideje

#hhwnd

Morphin
#51031
Hello!
Sokan írják ezt az 5770-et...az a helyzet, hogy nekem lassan kéne már egy új VGA, mert a mostani frissített gépem eléggé VGA-limites (8600GT)
viszont durván 30-40em lenne rá...40csak úgy ha sikerül eladni a mostani kártyámat...10et csak adnak még érte.Szval a kérdés, hogy 40körül, mi a legjobb ár/érték arányú kari? 1GB-os kéne minimum,meg ami még pár évig nem szarja össze magát.
+ egy új monitor is kéne, át kéne váltani wide-ra. de lehet ez a két cucc várat magára februárig. most elég drága minden. monitort is ajánlhatna valaki 40körül full hd, lehetõleg 2ms-es és 22col min.
köszi

,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"

PeeTeR
#51030
MSI 785G-E53 (integralt HD4200) (jo kis lap 😛)

pornhub - the world's biggest archive of nothing.

#51029
Nem mondasz hülyeséget...😄 Ezt benéztem. :S

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

allock
#51028
ezen a lapon nincs integrált vidikari 😉

#hhwnd

Solten
#51027
Hello. Szvsz Gigabyte. A sideport hianya nem mutat lenyeges teljesitmeny-beli kulonbseget: link.

Sporolni meg esetleg ugy lehetne hogy a 750-est egy gyorsabb es halkabb 500-as vinyoval (Samsung F3) helyettesited: link.

Saor Alba

#51026
Hi!
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 21.000 Ft
AMD Phenom II 720 2.80Ghz AM3 BOX Black Edition 26.385 Ft
vagy
AMD Athlon II X4 630 2.80Ghz AM3 BOX 24.462 Ft

GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT 25.987 Ft
ASUS EAH4770/HTDI/512MD5 PCIE 26.938 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 12.720 Ft
GIGABYTE GZ-X3 Fekete 460W 15.319 Ft

128.349 Ft (ipon.hu) (Phenommal)

(Max keretet nem írtál..)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

allock
#51025
kisebb vinyó, meg egy athlon x4 pl

#hhwnd

GAthersw
#51024
Sziasztok!

Egy kollégám megkért, hogy állítsak neki össze viszonylag alacsony költségvetésbõl egy gépet amit majd késõbb egy videókártyával megtámogathat és úgy képes lehet új játékokat is futtatni.

Az alábbira gondoltam:

ASUS M4A785TD- V EVO 21 125 Ft vagy Gigabyte MA785GT- UD3H 20 625 Ft
AMD Phenom 2 720 X3 BOX Black Edition 26 625 Ft (A 710es SBvel késõbb 4. mag unlock, ha kell majd a plusz kraft)
GIGABYTE GZ-X3 Fekete 460W 15.318 Ft
Mushkin DDR-3 4Gb / 1600 KIT Blue 25 625 Ft
Samsung 750Gb SATA-II - HD753LJ 15 750 Ft

Optikai olvasó nem kell neki.

Elsõ kérdés: Mivel pár hónapig IGPvel fogja használni megéri -e inkább az Asus lapot vennie, a 128mb Sideport memó miatt vagy inkább a Giga és leszarni a sideportot.

Második: Valamivel lehetne -e még lefaragni az árból számottevõ teljesítménycsökkenés nélkül. Ha vesz bele VGA-t majd játszogat, addig meg Starcraft/Warcraft3/Diablo triót nyüstölné az IGPvel, illetve Solidworksben dolgozna rajta.

Harmadik: Az árakat a ház kivételével (a házat az iponban) a hardverkerben néztem, van -e valakinek velük tapasztalata?

Válaszokat elõre is köszi.

01110000 01110010 00110000

MR ME
#51023
giga házak jók, táp is jó benne, ennyiért a hülyének is megéri 😊

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

desigo
#51022
utána olvasva a belsõ kialakítás ugyanaz mint a CM RC 33x-es sorozatok csak ehhez 2 db 12 centis veti jár plusz benne van a táp
GZ-X3-as lesz
desigo
#51021
GIGABYTE házak 460-as táppal egyben jó választás lehet vagy nincs róla tapasztalat?
Solten
#51020

Saor Alba

desigo
#51019
Thx megint a segítséget!
desigo
#51018
akkor ez lesz
nem a tápon fogok spórolni
Yate Loon venti jóság benne
Solten
#51017
Kevesebb benne a borda, jobban melegszik, hangosabb a venti. Mindenfele vedelemmel ellatott, avval nincs gond. Ha nem talalnal 350-es PNF-et, ez is szuper: link 400W-os FSP GreenPower a belseje.

Saor Alba

desigo
#51016
CRG-vel mi a gond
a megbízható védelem hiányzik vagy nem adja le a megfelelõ teljesítményt?

FSP Zen 35k :/
Solten
#51015
Ja, csak mint irtam vigyazz az iponnal, mert a CRG-t arulja PNF-kent. Messze nem ugyanaz a ket tipus.

Saor Alba

desigo
#51014
hát akkor marad ez: FSP ATX-350PNF
mostani gépemben egy FSP ATX-400PNF-van és hibátlanul halkan mûködik
jéghideg levegõt fúj ki és a ventinek semmi hangja

ha már az iponnál összejön minden nem megyek külön máshova tápért

350W elég a lapnak,procinak,4gigaRAMnak,3 vinyónak,audigy hangkártyának,DVDnek?
Solten
#51013
Igen. Kicsit utanaolvastam, es szerintem probalj meg talalni 350-es PNF-et. A PNR-bol es a CRG-bol mar kisporoltak az anyagot, hangosabbak a PNF-nel. Jo meg a Gigabyte Superb 460 is, FSP Greenpower beles, 80+ -os. Halk, Yate loon venti dolgozik benne. Csak hat 8-9k. A konfigodhoz meg "feleslegesen eros". Egy 300-as tapegyseg is boven megtenne.

pl.: link. Az argep mondjuk tobb talalatot kidob.

Saor Alba

desigo
#51012
akkor ez FSP belsõs?
Solten
#51011
<#eljen>

"vinyóból az EcoGreennek van valami elõnye csak mert az 5400-as csak"

Van, halkabb, es kevesbe melegszik. HTPC-hez idealis.

"tápból iponon nem láttam FSP ATX-300PNR-t ez jó helyette?"

Fortron neven fut... (ipon hulyesege) PNR jobb, mert PNF-kent aruljak a CRG-t (semmi koze a PNF-hez, megint az ipon agytalansaga).

"GEIL meg alapból magasabb frekvenciás mint a KINGSTON és még olcsóbb is"

Amikor irtam nem volt Geil, termeszetesen finomabb.

Saor Alba

desigo
#51010
nah átírtam párat,vélemény?

GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H : 21.913Ft
AMD Athlon II X2 240e 2.80Ghz AM3 BOX : 19.713Ft
THERMALTAKE CL-P0323 Sonic Tower : 6.812Ft
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT : 25.988Ft
SAMSUNG SH-S223L/BEBN Fekete : 6.134Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ : 12.720Ft
COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite : 9.700Ft
FSP ATX-350PNF : 5.925Ft


vinyóból az EcoGreennek van valami elõnye csak mert az 5400-as csak
inkább 7200-as legyen
tápból iponon nem láttam FSP ATX-300PNR-t ez jó helyette?
GEIL meg alapból magasabb frekvenciás mint a KINGSTON és még olcsóbb is
#51009
húú..hát azért max CRT-t tudsz venni,esetleg használt TFT-t.

Nézz szét itt

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

z99999
#51008
hali milyen montitort ajánlanátok most, ha egy 20-asnál nem akarok többet rászánni?

Pszt.

#51007
Ez most minket itt az sg.hu-n mélységesen megnyugtat így karácsonykor gazdasági válság idején 😊 Tekerjük már vissza a hsz-eket és csináljunk már egy statisztikát, hogy Soltentõl hány 24 gigás gép összerakását kérték az elmúlt 1-2 évben 😊 😄

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

Solten
#51006
<#vigyor>

Saor Alba

#51005
Core 2 Duo E8400

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep