Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

allock
#51154
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 21.138 Ft
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition 35.724 Ft
PATRIOT 4096Mb DDR3 1600Mhz Viper II KIT 30.913 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 12.513 Ft
SAPPHIRE HD5850 1GB GDDR5 HDMI PCIE 68.565 Ft
CHIEFTEC GPS-450AA 12.875 Ft

COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite 9.700Ft
SAMSUNG SH-S223L/BEBE Fekete 5.825 Ft

197.251 Ft

nem tudom megéri e az 5850

#hhwnd

#51153
Sziasztok!
Mivel mostanában nem annyira követem a hardware híreket, segítenétek összerakni kb 200 e-ért egy jó kis konfigot? Minden nélkül, szóval monitor... nem kell, és ház se fontos hogy milyen...
#51152
Sziasztok a gépem újabban fura jelenséget produkál.
GIGABYTE GA-MA 790X UD4P lap
AMD Phenom II x3 710 proci
ATI 4770 512 MB vga
2*2 GB Kingston Hyper-x 1066 DDR 2 Ram
Egy satás 250-es egy satás 160 as és egy 64 GB-os SSD meghajtó.
IDE-s dvd író+ide-s dvd olvasó
SB X-fi hangkari
És ezt mind egy 500W-os FSP blue storm táp hajtja,illetve néha nem hajtja.
Világit hátul a kis kapcsoló a tápon de a gép nem indul,és ha lenyomom a kapcsolót ilyen sercegõ hangot is ad,és néha még a led sem világit.
Nem elég a táp a gépemhez vagy egyszerûen csak haldoklik?

Asrock B75M,Intel Core i5 3470,2x4gb Kingston HyperX XPM DDR3 1600 MHZ,MSI Nvidia GTX 650 Ti 1 GB,OCZ Agility 3 60 GB SSD,ASUS XONAR DG,WIN 8 PRO 64 bit

#51151
Jó RAM-ok igen,gyakran ajánljuk õket itt is.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#51150
Sziasztok!

A Patriot memóriákról mi a véleményetek? Jók? Csak mert szívesen vennék mondjuk Corsair-t, de az azért kicsit drágának tûnik.

Ezt néztem ki:
PATRIOT 4096Mb DDR3 1600Mhz Viper II Sector 5 KIT Link

Ezekkel raknám össze:
ASUS Maximus III GENE Link
INTEL Core i5-750 2.66Ghz 1156 BOX Link
ASUS EAH5770/2DIS/1GD5/V2 PCIE Link

Még ezek nincsenek meg, úgyhogy azt is megkérdezném, hogy szerintetek ez így egy megfelelõ összeállítás-e egy középkategóriás játékgépnek?
#51149
Én itt helyi bontóba adtam el a kacatokat (Kaposvár) De más városokban is biztos,hogy van.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

MR ME
#51148
google, pcbontó keres, telefon

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

Morphin
#51147
Nekem van egy csomó régi kacatom, melyik bontóba tudnám beadni? Nincs kedvem mehirdetgetni...ha reklámnak minõsül akkor dobj egy privátot légyszíves...köszönöm!<#wave>

,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"

#51146
VGA 3-4k
Proci. 5-8k
alaplap: 3-5k
vinyó. 3-4k
memo: max 2k
DVD író: 2-3 k
Gépház: ...

Régi gépem alkatrészeit nagyjából ezekben az árakban tudtam eladni. (bontóba adtam be)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

MR ME
#51145
20-30

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

allock
#51144
jó ha 30at kapsz érte

#hhwnd

#51143
Hello!
A videokártyás topikban sajnos kiderült, hogy az általam kiszemelt videokártya nem kompatibilis a konfigommal... így most elgondolkoztam azon, hogy jobban járnék-e, ha nem ezt a gépet tuningolgatnám, hanem ezt eladnám, és vennék egy újat. Így itt teszem fel a kérdésemet: mennyit érhet ez a gép: Alaplap: Abit IC7
Videókártya: ATI Radeon 9550 128 MB
Processzor: Intel Pentium 4 3,00GHz
Winchester: Maxtor 160 GB
Memória: 1024 MB
CD/DVD író: Samsung
Gépház: Mercury Eros
Van még a gépben digitalizáló kártya is(pontos típusát nem tudom. Újonnan 30000,-Ft volt.) Illetve van benne hálózati kártya is.
A gép 5,5 éves. A digitalizáló kártya 2-3 éves(nem emlékszem pontosan).
allock
#51142
azt senki sem tudja
általában akkor van esély rá, ha jönnek új cuccok és lentebb nyomják a régiek árát

tavaly februártõl-májusig jelentõs esés volt, legalábbis az én konfigomnál, februárban 100k volt, májusban már csak 80k

de mondom nem tudja senki pontosan 😊

#hhwnd

Sir Quno Jedi
#51141
Januárban nem szokott túlzottan, meg kiürülnek a készletek is. Február eleje szintén cinkes az utóbbi okból. Március elõtt ne vegyél semmit szvsz., sõt lehet az is korai még...

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#51140
januárban tervezek gépet venni, mennyire fognak leesni az árak kb?

Morphin
#51139
én régen mindig azt csináltam, hogy a porszívót a leglassabb módra állítottam és kis ecsettel baszogattam a dolgokat,így ami felkavaródott por azt a 10-20centire lévõ porszívó beszívta. nem volt gondom sosem,de már vagy másfél éve nem csináltam ilyesmit...

,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"

#51138
kifújni*
#51137
Elszívni annyira nem tudod, mint elfújni, és amúgy sem ajánlatos hozzáérni a HW-hez a porszívóval. (szíváshoz muszáj)
Morphin
#51136
szvsz a nagy portalanítás közepette tuti belement vmi csatiba a por...ezért kell elszívni,nem pedig "elfújni"...(pl. porszívó<#idiota>)

,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"

ronso
#51135
urak nem tudja valaki a problémám okát..ugy gondoltam reggel hogy kipucolom a gépet..a leirásomban szerepel ,szóval kiporoltam kifujkáltam ezzel a lábpumpával(medencepumpa) összerkatam na azóta el sem akar indulni.már áttettem a procit áttettem a videokártyát a ramokat,látszólag minden rendben,másik gépben mennek de itt csak ha elindul egy nagyon halvány windows logót látok a monitoron de semmi kék töltö csikot. van valakinek ötlet..ja és a vinyót sem lehet formázni mert addig már el sem jut hogy kiirja a vinyó tipusát.

Sakkoo.......Baszkiiii

gameplusz
#51134
Igenis számít. De nem véletlen van az a mag letiltva. Olyat kell venni, ami alapon megy annyit, amennyi az igényeidnek megfelelõ és kész.

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

GAthersw
#51133
Miért várnád meg? Nem jár garivesztéssel ha használod a 4. magot elvégre ha valaki vesz egy ACC képes alaplapot ott alapból az ACC auto-ra van állítva, tehát már valószínûleg elsõ bekapcsolásnál is menne a 4. mag. Mivel egyáltalán nem nyúlsz bele a prociba ezért ha behal simán cserélik garanciába a kutya nem mondja meg, hogy ejnye bejnye ez a 4. mag miatt halálozott el.

@allock: nem véletlen. A piaci igényeknek megfelelõen próbálják a kereslet/kínálat arányt közel tartani az 1-hez. Nem fognak azért külön gyártósort állítani, hogy 3 magos processzort gyártsanak, egyszerûbb a sokszor hibátlan x4ekbõl letiltani 1/2 magot és kész az X3-x2. Olcsóbb és gyorsabb mint külön gyártósorokat létrehozni/átállítani a jelenlegit.

01110000 01110010 00110000

#51132
Ha most nekem kéne venni procit lehet,hogy én is kihagynám az X3.at. Ha már meglenne az x3 és lejárt volna a gari akkor megpróbálnám a 4.magot feloldani.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

allock
#51131
én csak annyit tennék hozzá, hogy biztos nem díszbõl van letiltva egy x3-nál a 4. mag, elvileg a selejtes 4 magosokból van x3

rövid távon lehet sokáig el megy, de hosszútávon lehet behal a proci, bár ki tudja, jobb a biztos 4 mag 😊

#hhwnd

mila69en
#51130
tegnap hozta az ipon os futár😊 mákom van 5 óra prime stabil(aztán meguntam😄) elõször nem akart menni, fesz emelés helyett vissza kellet vennem a feszbõl

<#buck>

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

#51129
Az már részletkérdés...😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#51128
Ja, meg jopar embernek nem... 😊

Saor Alba

GAthersw
#51127
Nyilván neked nem számít az ár/érték arány, de az vitathatatlan, hogy az esetek döntõ többségében lehet az X3 720 BE-bõl, sõt még néhány X2bõl is 4 magosat csinálni (750es vagy 710es déli híddal karöltve). 10 ezerrel olcsóbban megkaphatja a 720at gyakorlatilag a 955 teljesítményével és még csak nem is kell nagy hozzáértés hozzá. Persze lehet pont magamra fogok rácáfolni kedden, mert akkor rakjuk össze kollégám gépét (720 BE-vel), meglátjuk.

01110000 01110010 00110000

#51126
De jópár embernek sikerült...

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#51125
Azert ez az aktivalosdi eleg lutri.

Saor Alba

Morphin
#51124
Nekem az X2 550BE 4maggal stabil, ráadásul kitesztelve vettem, stabilan megy 3,5-3,6ot...szval egy 720asból is lehet 4magosat csinálni...

,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"

#51123
x3-ból tényleg lehet 4 magot csinálni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

gameplusz
#51122
Jaja, meg X3-ból lehet 4 magosat, stb... Hagyjuk már ezt.

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

GAthersw
#51121
720 gond nélkül megy 4 maggal az esetek 80%ban + alapfeszen gyári hûtõvel 3,2-3,4 Ghzen (4 maggal prime stabilan)

01110000 01110010 00110000

allock
#51120
nem számoltam össze, csak néztem miket írt össze 😄

#hhwnd

gameplusz
#51119
Ha van pénze 60 ezerért VGA-ra, akkor 46-ezres árnál a 14 ezer mínusz miatt szerintem magától érthetõdõ...

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

allock
#51118
megadta a keretet mire mennyit szánna :d
mondjuk ramból 4giga jobb lenne, én sem vagyok ennek a 2giga KIT ramnak a híve, de ha szerintem végösszeget néztem volna összesen mennyit szánna rá, akkor lehet a 4magos phenom lenne procinak

#hhwnd

gameplusz
#51117
Én meg tuti nem vennék 1 gigás ramokat 😊 Se 720-as procit...

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

allock
#51116
785G jobb mint a 770, én tuti azt venném

GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H 21.800 Ft
AMD Phenom II 720 2.80Ghz AM3 BOX Black Edition 26.385 Ft
GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT 13.112 Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 VAPOR-X FULL PCIE 46.555 Ft

így teljesen korrekt


olyan 20-25 körül lehet elpasszolni a cuccod

#hhwnd

gameplusz
#51115
Minek neked integrált videó kártya? 😊 Mert nálam eddig csak a problémát okozta... De végülis jó a 785-ös is, de teljesítmény szintjén ugyanaz, csak drágább neked nem szükséges tulajdonságok miatt. Azért választottam a 955-ös procit, mert azzal tovább fogod kihúzni, és azért érezhetõen gyorsabb is. Nem plusz 10 ezer, csak 8 😉 És igen, megéri. A videókártya mindenképp jobb választás, mint egy 4890-es, most már. Jönni fognak szépen hozzá az újabb driverek, és dx10 alatt legalább annyit fog tudni (vagy már most is tud a 9.12-vel), mint a 4890. És persze ott a dx11, kevesebb fogyasztás, stb. Egyszóval jobb választás (de én csakis a Vapor-x-eset venném belõle).

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#51114
Köszönöm Game a hsz-t lenne is pár kérdésem vele kapcsolatba:
Miért a 770 es Chipset miért nem jobb a 785 ös amit én írtam?
Értem valamennyire az okát az erõsebb Processzornak de amit én írtam azzal mi volt a gond? Mert nem tudom megérné e a plusz 10 ezerért az a proci.
A vidkártya mennyivel jobb mint mondjuk egy ugyan ilyen árkategóriáju 4890?
Táp meg ház nem kell mert az van: Hyper Typer 580W-as de azért köszi 😊
#51113
Köszi mindenkinek a segítséget! További szép napot!

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

gameplusz
#51112
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 21289Ft
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition 35750Ft
KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz 12755Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 VAPOR-X LITE 44413Ft
GIGABYTE GZ-X1 Fekete 460W 15318Ft
129525 Ft

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#51111
Na, azóta ma szerencsére megjött a cucc 😊

#51110
Sziasztok!
Szeretnék gépet venni de mostanság egy kicsit elvesztettem a fonalat a gépek világában, így a segítségetekre szorulok mint már régebben is néha!
Következõ helyzet állt elõ:
Alaplap-->max 22e Ft (GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H) Csak GIGABYTE
Proci-->max 27e Ft (AMD Phenom II 720 2.80Ghz AM3 BOX Black Edition) Csak AMD
Memória-->max 15 (GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT)
Videókártya--> 45-60e Ft (1 vagy 2 Giga memós) Csak ATI
Jelenleg ilyen konstrukcióra lenne szükségem remélem tudtok segíteni!
Illetve:
Mennyiért tudnám elpasszolni GARANCIÁS AMD Athlon 64 X2 6400+ AM2 BOX Black Edition (3/4 éves alig használt)
GARANCIÁS OSX 2*1024 Dual Kit oc memóriákat (3/4 éves alig használt)
Ténylegesen olyan összeget mondjatok amennyiért maximálisan eltudnám passzolni!
Köszönöm elõre is!
Nagy Tisztelõtök: Darvy
Solten
#51109
<#eljen> Tapegyseg: a lejjebb linkelt Gigabyte Superb 460 pl., FSP tapok (PNR, CRG tipusok kivetelevel), Chieftec GPS AA sorozat, Corsair tapok.

Saor Alba

Vadnokedli
#51108
ilyen kell ha van ilyen XD vagy amin egy pirítós van XDD

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

gameplusz
#51107

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

#51106
Ugyanez van nálamis.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#51105
GIGABYTE MA790XT-UD4P

Errõl az alaplapról mi a véleményetek?

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB