Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition 35.724 Ft
PATRIOT 4096Mb DDR3 1600Mhz Viper II KIT 30.913 Ft
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 12.513 Ft
SAPPHIRE HD5850 1GB GDDR5 HDMI PCIE 68.565 Ft
CHIEFTEC GPS-450AA 12.875 Ft
COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite 9.700Ft
SAMSUNG SH-S223L/BEBE Fekete 5.825 Ft
197.251 Ft
nem tudom megéri e az 5850
#hhwnd
Mivel mostanában nem annyira követem a hardware híreket, segítenétek összerakni kb 200 e-ért egy jó kis konfigot? Minden nélkül, szóval monitor... nem kell, és ház se fontos hogy milyen...
GIGABYTE GA-MA 790X UD4P lap
AMD Phenom II x3 710 proci
ATI 4770 512 MB vga
2*2 GB Kingston Hyper-x 1066 DDR 2 Ram
Egy satás 250-es egy satás 160 as és egy 64 GB-os SSD meghajtó.
IDE-s dvd író+ide-s dvd olvasó
SB X-fi hangkari
És ezt mind egy 500W-os FSP blue storm táp hajtja,illetve néha nem hajtja.
Világit hátul a kis kapcsoló a tápon de a gép nem indul,és ha lenyomom a kapcsolót ilyen sercegõ hangot is ad,és néha még a led sem világit.
Nem elég a táp a gépemhez vagy egyszerûen csak haldoklik?
Asrock B75M,Intel Core i5 3470,2x4gb Kingston HyperX XPM DDR3 1600 MHZ,MSI Nvidia GTX 650 Ti 1 GB,OCZ Agility 3 60 GB SSD,ASUS XONAR DG,WIN 8 PRO 64 bit
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
A Patriot memóriákról mi a véleményetek? Jók? Csak mert szívesen vennék mondjuk Corsair-t, de az azért kicsit drágának tûnik.
Ezt néztem ki:
PATRIOT 4096Mb DDR3 1600Mhz Viper II Sector 5 KIT Link
Ezekkel raknám össze:
ASUS Maximus III GENE Link
INTEL Core i5-750 2.66Ghz 1156 BOX Link
ASUS EAH5770/2DIS/1GD5/V2 PCIE Link
Még ezek nincsenek meg, úgyhogy azt is megkérdezném, hogy szerintetek ez így egy megfelelõ összeállítás-e egy középkategóriás játékgépnek?
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"
Proci. 5-8k
alaplap: 3-5k
vinyó. 3-4k
memo: max 2k
DVD író: 2-3 k
Gépház: ...
Régi gépem alkatrészeit nagyjából ezekben az árakban tudtam eladni. (bontóba adtam be)
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
A videokártyás topikban sajnos kiderült, hogy az általam kiszemelt videokártya nem kompatibilis a konfigommal... így most elgondolkoztam azon, hogy jobban járnék-e, ha nem ezt a gépet tuningolgatnám, hanem ezt eladnám, és vennék egy újat. Így itt teszem fel a kérdésemet: mennyit érhet ez a gép: Alaplap: Abit IC7
Videókártya: ATI Radeon 9550 128 MB
Processzor: Intel Pentium 4 3,00GHz
Winchester: Maxtor 160 GB
Memória: 1024 MB
CD/DVD író: Samsung
Gépház: Mercury Eros
Van még a gépben digitalizáló kártya is(pontos típusát nem tudom. Újonnan 30000,-Ft volt.) Illetve van benne hálózati kártya is.
A gép 5,5 éves. A digitalizáló kártya 2-3 éves(nem emlékszem pontosan).
általában akkor van esély rá, ha jönnek új cuccok és lentebb nyomják a régiek árát
tavaly februártõl-májusig jelentõs esés volt, legalábbis az én konfigomnál, februárban 100k volt, májusban már csak 80k
de mondom nem tudja senki pontosan 😊
#hhwnd
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"
,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"
Sakkoo.......Baszkiiii
i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn
@allock: nem véletlen. A piaci igényeknek megfelelõen próbálják a kereslet/kínálat arányt közel tartani az 1-hez. Nem fognak azért külön gyártósort állítani, hogy 3 magos processzort gyártsanak, egyszerûbb a sokszor hibátlan x4ekbõl letiltani 1/2 magot és kész az X3-x2. Olcsóbb és gyorsabb mint külön gyártósorokat létrehozni/átállítani a jelenlegit.
01110000 01110010 00110000
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
rövid távon lehet sokáig el megy, de hosszútávon lehet behal a proci, bár ki tudja, jobb a biztos 4 mag 😊
#hhwnd
<#buck>#buck>éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
01110000 01110010 00110000
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
,,sam sem,sam sem, nincs egy vasam sem...\"
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn
01110000 01110010 00110000
i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn
mondjuk ramból 4giga jobb lenne, én sem vagyok ennek a 2giga KIT ramnak a híve, de ha szerintem végösszeget néztem volna összesen mennyit szánna rá, akkor lehet a 4magos phenom lenne procinak
#hhwnd
i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn
GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H 21.800 Ft
AMD Phenom II 720 2.80Ghz AM3 BOX Black Edition 26.385 Ft
GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT 13.112 Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 VAPOR-X FULL PCIE 46.555 Ft
így teljesen korrekt
olyan 20-25 körül lehet elpasszolni a cuccod
#hhwnd
i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn
Miért a 770 es Chipset miért nem jobb a 785 ös amit én írtam?
Értem valamennyire az okát az erõsebb Processzornak de amit én írtam azzal mi volt a gond? Mert nem tudom megérné e a plusz 10 ezerért az a proci.
A vidkártya mennyivel jobb mint mondjuk egy ugyan ilyen árkategóriáju 4890?
Táp meg ház nem kell mert az van: Hyper Typer 580W-as de azért köszi 😊
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition 35750Ft
KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz 12755Ft
SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 VAPOR-X LITE 44413Ft
GIGABYTE GZ-X1 Fekete 460W 15318Ft
129525 Ft
i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn
Szeretnék gépet venni de mostanság egy kicsit elvesztettem a fonalat a gépek világában, így a segítségetekre szorulok mint már régebben is néha!
Következõ helyzet állt elõ:
Alaplap-->max 22e Ft (GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H) Csak GIGABYTE
Proci-->max 27e Ft (AMD Phenom II 720 2.80Ghz AM3 BOX Black Edition) Csak AMD
Memória-->max 15 (GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT)
Videókártya--> 45-60e Ft (1 vagy 2 Giga memós) Csak ATI
Jelenleg ilyen konstrukcióra lenne szükségem remélem tudtok segíteni!
Illetve:
Mennyiért tudnám elpasszolni GARANCIÁS AMD Athlon 64 X2 6400+ AM2 BOX Black Edition (3/4 éves alig használt)
GARANCIÁS OSX 2*1024 Dual Kit oc memóriákat (3/4 éves alig használt)
Ténylegesen olyan összeget mondjatok amennyiért maximálisan eltudnám passzolni!
Köszönöm elõre is!
Nagy Tisztelõtök: Darvy
Saor Alba
"Anime is the proof that two nukes weren't enough."
i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Errõl az alaplapról mi a véleményetek?
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB