Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Peet199009
#51305
Rájöttem milehet a gond. Most hogy játszottam (igaz hogy csak 10 percet) ígyis csak 54 fok. És gondolom a játék jobban terheli a gépet mint az msn. A winfossal lesz valami újra kéne húzni a vinyót mert egy hete csak egy vint felraktam a régi mellé azzal lehet a gebasz.

Peet199009
#51304
És a második maggal milehet a gond?
Srác aztmondta csa 100%os terhelésnél kapcsol le és csak az az egy. Aztmondta lehet az alaplap inkompatibilitása miatt (Asus M4A785TD-V Evo), Szerinted?

Solten
#51303
Az okes.

Saor Alba

Peet199009
#51302
Kezdek ideges lenni mert mikor vettem akkor a srác mondta hogy prime95 alatt a 2dik mag kikapcsol nemtudja miért én ezt még sehol sem tapasztaltam lehet hogy valami gyári hibás cucc?

Peet199009
#51301
1,30 voltot kap. mennyit kéne kapnia?

Solten
#51300
Esetleg meg azt megnezheted nem-e kap magasabb fesz.-t az alapnal (BIOS). Tipusfuggo, valamelyik 60-62 fokot bir max. Az a 70 fok is 2 magra ertendo az 550-nel...

Saor Alba

allock
#51299
háT..tényleg szûkös

#hhwnd

Solten
#51298
Nezd meg, itt a TX2 figyel benne: link

Saor Alba

Peet199009
#51297
mostis 52 fok éscsak fórumot olvasok meg msn. eddig ilyen "terhelésnél" vígan 35-40 fok volt.
Fórumon valaki múltkor azt mondta hogy 55fok felett simán tönkremehet a phenom proci. akkor ez hülyeség?

allock
#51296
láttam na :d

#hhwnd

Solten
#51295
Mint mar irtam, annak is utban lesz a huto...

Saor Alba

Solten
#51294
Hi. 70 foknal nem lehet tobb. Nezd meg az eszkozkezeloben nem -e dolgoztatja valami a CPU-t? <#fejvakaras>

Saor Alba

allock
#51293
a pcsába 😄

véletlenül találtam ilyen ventilláto szabályzó panelt, egész dizányos

teszt

viszont csak egy cég árulja 3500Ft-ért, van valami hasonló olcsóbban? :d
(revoltecet láttam de azt 4500ért)

am ez tetszik 😄

#hhwnd

allock
#51292
fasza
akkor oldallapra is mehetne egy venti ha befér, vagy oda nem szoktak? :d

#hhwnd

Solten
#51291
"oldalt van ez a hõelvezetõ miújság, ez levehetõ?"

le

"proci hûtõnek nem lesz útba?"

de

Saor Alba

allock
#51290
alapjáraton megy már 50-et vagy terhelve?
gyári hûtõvel van? netán radiátor mellett? 😄

nem lesz nagyobb baja 50 fokon se, 70nél lehet már kis gáz
de cpu limit vagy micsoda be kell hogy kapcsoljon ezáltal nem szökhet fel magasabbra a hõmérséklet

#hhwnd

Peet199009
#51289
Levehetõ, 4 csavar tartja.

allock
#51288
gondolkodom hogy lecserélem a házat valami feket-ezüstre vagy csak feketére, a csavarok nem fogják már az oldallapot meg hát már eljárt felette az idõ asszem vmi codegen vagy mercury féle 😄 van rajta 4db 5,25" , meg 4db 3,25"

gondoltam COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite megérné beruházni, ebben van alapból venti hátul ahogy láttam, bár nemtudom mennyi levegõt bír szállítani meg milyen hangos

azt figyeltem hogy 2db 12centis ventit lehet betenni a házba, ebbõl egy akkor alapbõl meg van, aztán valam villódzós venti mehetne a másik helyre akkor, csak iponon amik vannak azok nem lelhetõk fel a cég eredeti honlapján 😄

oldalt van ez a hõelvezetõ miújság, ez levehetõ?


proci hûtõnek nem lesz útba?

#hhwnd

Peet199009
#51287
Sziasztok
1 hete vettem egy Phenom 2 x2 550 BE procit 4 maggal szaladgál eddig olyan 30fok körül volt ha bekapcsoltam mikor feltettem az oldalát akkor meg 35-40. Mostmeg szinte rögtön 50 fokon van. Ez egészséges? Mármint úgy értem hogy valami baja lehet vagy mitõl emelkedett +10 fokot? Egyébként ha tuningolnám akkor meddig mehetnék el hõfokban? Elõre is köszi

Solten
#51286
Eleg szvsz ha beraksz elore egy ventit es egyet hatra. Az oldalso csak berezonalja az oldallapot es a TX3-tol amugy se fog elferni <#alien> (tobb mint valoszinu). Mekkora fer elore es hatra? 9-es, 12-es?

(es mi az hogy eddig nem volt hatso ventid?! <#ejnye1> <#alien> <#alien2>)

Saor Alba

allock
#51285
most elbizonytalanodtam
ház-ventillátor vagy levegõ ventillátor kell nekem? :d jót nézzek
mi ak ülönbség most a kettõ között? x)

gépház oldallapján van egy hely ventinek, táp alatt, és a vinyók alatt van még kifurva

#hhwnd

allock
#51284
igen itt beírtam mert több helyen néztem utánna a neten, aztán volt ahol csak 1fajta foglalatot írtak, aztán megtaláltam ezt a listát #51282 és azért furcsáltam, hogy itt meg mindegyikhez jó 😄

hyper tx3 lesz a beftó nálam 😊
na és milyen ház hûtõ ventit ajánlottok? (minden méretben 8,9,12cm)
ami keringeti a levegõt a házban, elsõsorban olyan kell ami halk és minimum 45cfm a levegõszállítása, világíthat is de ne legyen túl drága :d

néztem Xilence hûtõt 12cm ezt
Thermaltake A1929 ThunderBlade 12cm Cooler
ezt

#hhwnd

#51283
Arcticnál ott van az AM3-is.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

allock
#51282
Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 specifikációk

Kompatibilitás: Intel LGA775, LGA1156, LGA1366, AMD Socket 754, 939, AM2, AM2+ , AM3, 940

A teljes hûtõ mérete: 104 x 58 x 126,5 mm
Ventilátor méret: 92 x 92 x 25 mm
Ventilátor fordulatszáma: 900 – 2500 RPM (PWM vezérelt)
Zajszint: maximum 0,8 Sone
Légforgatás: 45 CFM
Súly: 520 g
Garancia: 6 év


Cooler Master Hyper TX3 specifikációk:

kompatibilitás: Intel LGA775 / LGA 1156, AMD / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3

a tejes hûtõ mérete: 90 x 51 x 139 mm
ventilátor mérete: 92 x 92 x 25 mm
zajszint: 17 - 35 dBA
légforgatás: max. 54,8 CFM
ventilátor sebessége: 600 - 2800 RPM (PWM)
élettartam: 40.000 óra
tömege: 470 g
garanciaidõ: 3 év


tehát ezek akkor AM3 foglalatra is tutira jók? (lehet késõbb majd abba ruházok)
mert van ahol nem tüntették fel, Articnál pl csak lga775öt írtak :F

#hhwnd

Solten
#51281
4 magosra en 12-est (cm) tennek...

Saor Alba

allock
#51280
oké
akkor jó teszteket nézegettem 😛

#hhwnd

#51279
Akkor a TX3 jó kis hûtõ a 4800+hoz is és esetleges Phenom II-es procihoz is jó lesz?

MSI 870-C45|AMD Phenom II X4 955 Black Edition|Sapphire Radeon HD 6950 2GB|Kingston HyperX 4*2GB DDR3 1600Mhz CL9 Blu KIT|FSP Blue Storm Bronze 500W www.powerfm.hu www.zoo.webkontakt.hu

Solten
#51278
TX3 / Freezer 7 Pro Rev.2

Saor Alba

allock
#51277
Intel Pentium Dual Core E5200 2,5GHz-es procihoz melyik hûtõ a jó? 😊

gondolkodom benne hogy lecserélem a gyárit, aztán ha lejár a gari felhúzni 3.0GHz-re, de ne nagyon legyen hangosabb a gyárinál, speciel csak a vidikari hûtõje hangos 😄(HD4830)
és valami fasza ház hûtõ is jól jönne, bár lehet 2-õt raknék bele, lehet hátulra tenni egyet meg oldalra hogy keringesse a levegõt azért a házban is, majd holnap megnézem mekkora a mérete 9 vagy 12centis megy e bele

Coolermayter Hyper TX2,TX3? Vagy Artic Cooling Freezer 7 Pro, ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 ?
ja igen, valami tesztek jók lennének mazsolázni estére 😄 amiket google kiad megnézem

GA-EP43-DS3L lapra kéne majd rádugni

#hhwnd

setuh
#51276
hogy ez nekem nem jutott eszembe<#vigyor5>

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

PeeTeR
#51275
rakd kivulre 😄D

pornhub - the world's biggest archive of nothing.

setuh
#51274
oks elhiszem de kulso kene es ez belso

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

MR ME
#51273
ahogy érzed, de jelenleg tudtommal a piacon ez a vinyó a leggyorsabb terrás vinyó

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

setuh
#51272
thx de ido kozben atgondoltam es inkabb extern kene😛

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

MR ME
#51271

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

setuh
#51270
jah es jo lenne egy kulso es belso megoldas is,kijavitanam es inkabb 1tb-as legyen😊

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

setuh
#51269
600-1tb-as hardig ajanlottok vmit viszonylag olcson de gyors legyen😉

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

allock
#51268
valahogy sejtettem 😄

#hhwnd

gameplusz
#51267
Értelme: zéró.

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

allock
#51266
link róla

a modul külön kell durván 2000Ftért, a ram hûtõ meg 3200 körül van

#hhwnd

allock
#51265
képeket cseszett betenni 😞



#hhwnd

allock
#51264
megérné egy ilyenbe bele fektetni?
memória hûtõ, ARCTIC COOLING RC Ram Cooler ~3.2k


kompatibilis DDR2 és DDR3 memóriával is

link

plusz még hozz ilyen ARCTIC COOLING RC Ram Cooler Turbo Module ~2.2k


végülis nekem a ramjaimon nincsen hûtõ, mit befolyásolna ha pár fokkal hidegebb lenne?

#hhwnd

Solten
#51263
Hi. Q9300.

Saor Alba

gameplusz
#51262
Itt találsz sok képet Giga házakról.

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn

PeeTeR
#51261
letisztult, elegas, nekem bejovos 😊
(viszont 20k tap nelkul szerintem nem a legjobb ar erte egyenlore)

pornhub - the world's biggest archive of nothing.

allock
#51260

#hhwnd

rvn
#51259
Jó még nekem az a lap tud mindent ami nekem kell. A 8200 22 kiló környékén lenne a q9300 meg 28, igy mit mondasz meik érdemesebb?

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

allock
#51258
nem néz ki szarul

#hhwnd

#51257
Sziasztok.
Szerintetek is baba ez ház?

GIGABYTE

A régi házamnak szétmentek a vezetékei az elõlapi panelen.

Asrock B75M,Intel Core i5 3470,2x4gb Kingston HyperX XPM DDR3 1600 MHZ,MSI Nvidia GTX 650 Ti 1 GB,OCZ Agility 3 60 GB SSD,ASUS XONAR DG,WIN 8 PRO 64 bit

gameplusz
#51256
GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H 21800
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition 35724
SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 VAPOR-X FULL PCIE 46555
KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz 12901
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 11887
GIGABYTE GZ-X1 Fekete 460W 15318
SAMSUNG SH-S223L/BEBE Fekete 5825
150010

Teljesen jó a 150-es keret mindenre 😉

i7 2600K|ASUS P8P67 EVO|G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600 CL7|GAiNWARD GTX 570|SAMSUNG F3 2TB|37PFL7605|E-MU 1212m v2|Harman-Kardon SoundSticks II|Corsair HX650W|CM 690 II Advanced|Alpenföhn Matterhorn