519
RAM kérdés
  • báttyó02
    #439
    ja és ha nincs benne ez a memória akkor nem restartol..
  • báttyó02
    #438
    hi
    nekem egy oylan gondom van hogy szereztem egy 256mb ddr memoriát,és miután betettem a másik két 256-os mellé,2nnapig teljesen jól müködött,utána feltettem egy virusirtot,és elkezdett szarakodni a gép....és ujraindult
    gondoltam a virusirto vmit elbaszott(mert éppen virust kereste,és akkor hirtelen ujraindult)de miután ujraindult a bejelentkezésnél megint restartol...addig,amig kinem vettem a legutobbi memoriát a gépből,beléptem,uninstalláltam a virusirtot is,megint viszatettem a ramot,de megint restartol(igaz most nem bejelentkezésnél,hanem véletlenszerüen)
    szal erre van vmi tippetek?
    ha más nincs akkor ujrarakom a windozt mert nemtudom elképzelni hogy 2nap teljesen normális futás után beszarna vagy nemtom..
  • izb
    #437
    Mi a tetves túrót lehet csinálni,hogy 2db infineon 512MB 400-as ram a valós
    órajelén menjen??
    Ha 200mhz elindítom,miután beállítottam a biost a winfos még bejön de utána újra indítja.166mhz futnak,de a 200mhz az nem megy.
    Ha valakinek van valami ötlete,akkor ne rejtse véka alá.
    Alaplapom A7N8x-x
    Proci egy Barton 2500+ amit 3200+ húzok,viszont alap órajelen sem futnak a ramok
    sebességük szerint.
  • DanyyX
    #436
    Rajfajzen szerint jelenleg 191,3 és decemberre 182,2 lesz majd.
    Ez az USD/HUF árfolyam.
    Amugy ez 44.955 HUF, ami elég elfogadható ár, ezért a ramért.
  • DirtyPio
    #435
    En romaniaban elek, es itt a HUF-142 es a dollar-29510, szoval most kurvara megdragult a dollar, tegnap meg valahol 28900 lej korul vot.
  • DanyyX
    #434
    Mennyiért is váltják a dollárt?
    Nem is olyan olcsó az, egyébként.
  • DirtyPio
    #433
    http://www.caro.ro/descriere_produs.php?133:92
    legyszi nezzetek meg ezt az oldalt, es modjatok meg, hog yigaz, hogy 'csak 235$' egy TWINX1024-4400C25PT, es ez ugye tenyleg nem butitott verzio, mert kicsit furcsallom, hogy ilyennolcso.
  • DanyyX
    #432
    Úgy, hogy a kisebb, gagyi gyártók nem tartják be pontosan a szabványokat, vagy túl lazák a szabványok. A RAM-ok gyártási technológiájából adódóan is lehetnek problémák:

    Egyik ismerősöm vett magának tavaly szeptemberben egy 512-es Hynix modult és azt mondta, hogy nincs pénze mégegyre, ezért majd karácsonykor vesz egyet. Vett egy ugyanolyan hynix 512-est, ugyanabban a boltban, és most az a baja, hogy instabil a rendszere, és a szervízben is megmondták neki, hogy a ram miatt.
    A komolyabb memóriagyártók (Corsair, Kingson, OCZ) nem véletlenül adják párba válogatva ramjaikat.

    Szóval, ha valaki 2 ramot akar venni magának, akkor lehetőleg egyszerre vegye, és főként ugyanolyan modulokat (ugyanolan kapacitású és márkájú).
  • Rafaelo
    #431
    hogy lehet ilyen állapot 2005 ben :( inkább elviszem szervízbe
  • [NST]Cifu
    #430
    Sajnos akad rá példa, nálam is van a polcon olyan 333Mhz-es modul, amely az istennek sem hajlandó együttműködni másik modullal...

    Ettől függetlenül azért még mindig az a gyakoribb, hogy gond nélkül mennek egymással, de persze az ember mindig kifoghatja...
  • Rafaelo
    #429
    ettől tartok gondoltam bemegyek boltba mondom 512 azt kész de nem lessz ilyen egyszerü sdrammal már megszivtam régebben azthitttem ujabb alaplapnál nem problémo :(
  • [NST]Cifu
    #428
    Erre nincs más megoldás, mint a próbálgatás. Mifelénk szabályos vándorlásba kezdtek a "renitens" modulok, hátha valakinél működnek... :)
  • Rafaelo
    #427
    :(
  • [NST]Cifu
    #426
    Igen, lehet.
  • Rafaelo
    #425
    a ramok eltérő márkája lehet gond?????
  • DanyyX
    #424
    A frekvenciája ugyanaz mind a kettőnek! [266Mhz]
    Az, hogy nem egyforma méretű ramok, az okozhat néha problémát.
    Inkább vegyél 2x512-t.
  • TothLaci
    #423
    Na akkor;
    Samsung 512 MB 266 Mhz DDR
    Samsung 256 MB 266 Mhz DDR

    Ez lesz a gépben.
    Két különböző ram, de biztos, hogy gyengébb frekvencián fut majd? Nem hinném.
  • Punker
    #422
    nem ezt mondom? 333-as + 400-as 333-on fut de rosszabb időzítésekkel.
  • TothLaci
    #421
    Mennyivel viszi lejjebb? Én úgy tudtam, hogy akkor van veszteség, ha a ramok frekvenciája különböző, így a kisebbik ram "frekijére" áll át a nagyobb "hz"-s ram.
  • Punker
    #420
    2 különböző ram-nál a gyengébb frekin fut mind2.
  • TothLaci
    #419
    Szar az egész gépem. Többre nem futja, az alaplapomnak meg támogatni kell.
  • Punker
    #418
    lehet csak 333-on fognak menni sz@r időzítéssel.
  • Örm
    #417
    Lehet-e egy 400 és egy 333Mh-es DDR Ram-ot egyidejűleg használni?
  • Punker
    #416
    semmit, amúgy minek neked olyan sz@r ram? 3200-est vagy 4000-est vegyél.
  • TothLaci
    #415
    Nem, csak érdekelne. Vennék egy PC2100 típ. 256 és 512 Samsung márkájú memóriát, és kiváncsi lennék rá, hogy érne e valamit.
  • Punker
    #414
    húzod?
  • TothLaci
    #413
    Sziasztok! Ramra megérné hűtőt venni?
  • DonnieBrasco
    #412
    Sziasztok,

    Normális dolog az, hogy a CPU-Z 1024 mega RAMot jelez ki nekem, Dual módban, egyes programok viszont csak 512-t RAM-ot jelez ki? Sajnos nem egyforma típusúak a kis rohadékok (mindkettő 400-as Infineon, de más memóriamodulokkal :( )

    Köszi

    DB
  • ent
    #411
    Mivel lehetne egy kicsit tuningolni ezt a konfigot????
    Twinmos Twister CL2.5 ös a ram 2*512

  • curse
    #410
    koszi a helpet :) azert kerdeztem, mert van egy bolt, ahol akcioban adjak a kingstont, gondolom akkor a simat. biztos sok maradt a nagykerben, vagy ilyesmi :) aztan igy annyi lenne, mint a hynix :)
  • DanyyX
    #409
    Mivel curse nem irta, hogy milyen kingston ramot akar venni, nem tudhatom, hogy
    Kingston VALUE-t, vagy normális kingstont akar venni. Mivel nem irta, hogy value feltételeztem, hogy rendes kingston. Mivel a Kingston tapasztalataim szerint jófajta memória (és tényleg nem olcsóbb az OCZ-től és a Corsairtól) ezért javasoltam.

    Amugy sztem egy átlag user is különbséget tud tenni Kingston és Kingmax között

    Szerintem.
  • Inquisitor
    #408
    "KINGSTON"
    És ezt elolvassa egy "átlag user", bemegy a boltba, azt vagy vesz valami hasonló nevüt (pl. Kingmax) vagy megveszi a Kingstone VALUE ramot, ami szinte semmivel se jobb, mint egy csomó ólcsó ram. A Kingstone normális ramjai igen is drágák, vagy 2x annyi mint a többi ram. Igaz a Corsair, OCZ, Twinmos még drágábbak.
  • Inquisitor
    #407
    Nem dehogy is. DDR2 azt hiszem 533-tól indul és most 800MHz a legnagyobb.
    Sima DDR-ből azt hiszem 600MHz a legnagyobb, bár lehet van már gyorsabb is ... kell a tuninghoz ugye :)
  • curse
    #406
    igenis, de miert? :)
  • DanyyX
    #405
    Ez egyértelmű:
    KINGSTON
  • DirtyPio
    #404
    az 500-as ramok nem veletlenul ddr2-? Mert masba meg nem lattam, es ugyebar a 3200+ melle nem megy.
  • curse
    #403
    Szasza20: koszi a helpet, ezek szerint elegendo lenne 333as memoriakra koltenem, ha nem akarom huzni a procit? (persze ettol fuggetlenul 400ast veszek, mert majd akarom huzni a procit ) igen, a 3000+bol van 333 es 400 is, de szerintem ha az utobbi 2 evben vetted, akkor 400as, de valahova csak odairtak :)

    lenne egy ram kerdesem: hynix, vagy kingston?

  • Inquisitor
    #402
    Utoljára 20.000 körül voltak az 500MHz-esek belőle, de biztos lement már. Meg picivel drágább az A-Data 566MHz-es ramja. Tutira tudnak CL2-t 400-on, sőt feljebb is. És nem olyan bazidrága, mint pl. OZC vagy Corsair.
    Amúgy meg naná, hogy CL2-es ram, nehogy már 2.5-ös vagy 3-as :)
    Rohadt sokat számít ám, még ha nem húzod akkor is.
  • DanyyX
    #401
    Ha lenne pénzem rá, akkor valoszínü ezt venném:
    Memorie 512 MB DDRAM 433MHz Kingmax Super TSOP PC3500(x2) 145$

    ...szerintem
  • DirtyPio
    #400
    Mit szoltok melyik meoriat eri meg megvenni egy athlon 64 3200+ proci melle (, ami feltehetoen venice magos lesz, ha lesz penzem :D)
    GEIL Kitt Dual Channel Value 2 * 512MB DDRAM PC3200 , radiatoare aluminiu , RETAIL (GE10243200BDC) 133$
    Memorie 512 MB DDRAM 433MHz Kingmax Super TSOP PC3500(x2) 145$
    Memorie 512 MB DDRAM PC3200 Kingmax Super TSOP(x2) 135$
    TwinMOS DDR SDRAM 512 MB PC 3200 (2x200) CL2.5 (x2) 115$
    A-Data DDR SDRAM 512 MB PC 3200 (2x200) CL2.5 (x2) 111$
    Kingmax DDR SDRAM 512 MB PC 3200 (2x200) CL2.5 [TinyBGA] (x2) 116$
    GeIL DDR SDRAM 512 MB PC 3200 (2x200) CL2.5 (x2) 130$

    nos?