69146
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • kemszi2
    #68821
    alapnak jó lehet a Tamiya spray szépen lehet velük dolgozni
    Innen vettem pisztolyt és kompresszort is (Alder AD370) ,én megvagyok velük elégedve
  • Dante73
    #68820
    Sziasztok!
    Erősen agyalok azon, hogy újra kezdjem a makettezést.
    Ehhez kellene néhány alapfelszerelés, és itt kérném a segítségetek.
    Régebben 1:35-ben maketteztem, és nem éreztem szükségét retuspisztolynak, jól elboldogultam ecsetekkel. Most viszont 1:24-es autókban gondolkodom, ami másik tészta. Első néhány makettnél valószín ecset, és spray lesz a társam, de mivel amúgy is be kell újra vásárolnom a maszkolóktól, a matricafeszítőkön át, az ecsetekig mindent, így megkérdeznélek Titeket, milyen kompresszort, retuspisztolyt ajánlanátok, ami még a barátibb árkategória, de már kompromisszum mentesen használható? Én Chromax termékeket néztem ki, de ismeretlen márka számomra, így a segítségetek kérném a témakörben.
    Előre is köszi!
  • McFrost
    #68819
    Ma kapott újabb rétegeket a fülke. Össze állítottam az oldalakkal, ülésekkel együtt, hogy megmutassam, milyen látványos is a cucc belülről.
    Jönnek a kopások, az ülések rothasztása és a por.
    Képek!
  • McFrost
    #68818
    Koszolás on: befolyatás/átmosás: képek.
  • McFrost
    #68817
    Alapszínek, szárazecsetelés, matricák, lakk. Jöhet a koszolás!
    Képek.
  • zsgaby
    #68816
    Pontosan így voltam vele én is. Anno volt technokol meg uhu pillanatragasztó, makettfestékről meg nem is hallottunk :) Valami tu-134 est neolux kályhaezüsttel fújtam ezüstre és meglepőnen jó lett egyébként :) A mai felszerelések eszközök kánaán ahhoz képest :)
  • Seaweed
    #68815
    Alapvetően egyelőre maradok a hidegháborús orosz jeteknél...ez beragadt nekem rendesen vagy 30 éve
    1/48 felejtős(nincs hely), marad a 72-es méretarány.

    tervben: Mig-21 amennyit csak tudok, Mig-17/19/23
    illetve francia delták, Mirage III, F1, 2000, IAI Kfir, stb...ez is beragadt már egy ideje nekem
    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2020.08.29. 12:13:44
  • Seaweed
    #68814
    Hali

    Háát sok mindent vettem, szerszámok, kellékek.... jóó sokat is költöttem..de úgy belelendültem, tisztára úgy érzem magam hogy a prehisztorikus korban maketteztem! Elérhetetlennek tűnő dolgok, anno nem is létező építést könnyítő felszerelések, ma már mind egy webshopnyi kéznyújtásra vannak.
    Dehát az vesse rám az első követ aki nem úgy van egy-egy ilyen webshop nézegetése közben hogy "ez is kell, ez is, ez is..."
    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2020.08.29. 12:08:09
  • modellmaker
    #68813


    Gyó!!!

    Hát helló újra. Kíváncsi vagyok mi lesz az az ez meg az. :D
  • McFrost
    #68812
    Az időjárás és a meló is enyhült, így tudok a dózer belsejével foglalkozni: képek.
  • Seaweed
    #68811
    Sziasztok.....

    13 év után úgy döntöttem újrakezdek makettezni.
    Lehet van aki emlékszik még arra hogy valaha garázdálkodtam errefelé.
    Azóta nagyon sok víz lefolyt a Dunán. De egy jó ideje nézegetem a youtube-on a makettezős videókat, és csak ért-ért bennem, hogy mennyire szerettem én ezekkel szöszmötölni, és mostanság nagyon úgy néz ki a dolog hogy az embereket 4 fal közé kezdik szorítani /fákkcovid!/. Nem lehet utazni, motorozni, csavarogni, pihenni menni, feltöltődni...
    Hát akkor én kérem makettezni fogok újra, osztán' bekaphatja "mindenki"!

    Nem sok minden maradt meg a régi cókmókokból, kész makett egy szál se, elestek a nagy költözés nevű hadmozdulatban
    Szerszám, meg pár bontott régi igencsak idejemúlt makett dobozban átvészelte ezen időszakot. Ezek közül kezdek egy 1/72 Revell Mig-21 F13-al. Amihez anno megvettem a fotomaratást is az eduard-tól.
    Illetve leadtam egy vaskos rendelést a super-hobby-n ez meg az témakörben.

    hát kb hirtelen ennyi lettem volna....
    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2020.08.24. 18:49:37
  • Glpetyus
    #68810
  • lac coo
    #68809
    hihetlen minőségű kis makett ! De nekem már határeset, nem látom... :)
  • McFrost
    #68808
    Ó, pazar! Egyszer én is akarok egy ilyennel foglalkozni!
  • lac coo
    #68807
    Millenium Falcon , Bandai , 1/350 ...Ez már kétezer éves ... :)









    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2020.08.08. 21:13:16
  • ximix #68806
  • lac coo
    #68805
    Nekem idén alig van időm makettezni ... :((
  • McFrost
    #68804
    Jelenleg a dózer fülkéjén melózom, próbálom, úgy összerakni, hogy festhető és szétszedhető legyen: képek.
  • Glpetyus
    #68803
  • lac coo
    #68802
    Köszi !
  • McFrost
    #68801
    Nagy pacsi, gratu!
  • lac coo
    #68800
    Megjött a nyeremény :)

  • McFrost
    #68799
    Halad a dózer építése, eddig a lánc volt a legmelósabb része, oldalanként 42 szemből áll, minden szem 3 részből, szal hetekig csiszoltam és kapartam őket, mire össze lehetett rakni őket. Aztán mikor elkészült és jött a próba, kiderült, hogy fél szemre jön ki, ha beteszek + 1 szemet túl laza lesz és belelóg a futóműbe, amúgy meg nem tudom összerakni.....szétvágtam a futóművet a hidraulikus láncfeszítő hengernél, mindkét oldalon, kivágtam 2-3 mm-et, hogy jó legyen és jó is lett!
    Eddig úgy alakítottam, hogy a főbb elemek mozognak és levehetőek: az eke, a futók-láncok, fülke, hogy könnyebb legyen majd adagolni a festésnél nekik az érzést! :D Most jön a fülke.
    Képek.
  • Microbacchus
    #68798
    Köszi, főleg a csőnél éreztem én is, hogy kevés:) majd, ha megvan az olajozás rámegyek ezekre a részekre is:)
  • McFrost
    #68797
    Nincs összhangban a koszolás, a torony túl tiszta. Ez korrigálható, nem lesz gond, amúgy, rendben van!
  • Microbacchus
    #68796
    Sziasztok!

    Készítettem fotókat egy február óta nagyjából kész Sherman-ről: Sherman III Dragon 1:35. Még olajfoltokat tervezek rá, illetve várok mindenféle tanácsot:) (a réz sárvédő pont a fotózásnál tört le, ahogy a tányérra tettem, de már visszaragasztottam:D )

    Próbáltam értelmezni, hogy milyen fordított háromszögekről beszélgettek a Lee-vel kapcsolatban:) Ha a #68789 első képen az alváz ajtó mögötti csúcsos formákról, akkor szerintem szoktam látni ahhoz hasonlóakat Sherman-eken, pl. itt is a regisztrációs számok előtt.
  • lac coo
    #68795
    Ezért mondtam, hogy el van basz--a :)
  • McFrost
    #68794
    Ezért kellene vissza törölnöd, hogy szépen felkapaszkodó legyen és ne olyan, amit glettvassal tettek fel. Ami épphogy látszik, az pont ott van, ami vastagon látszik, az is pont ott van. Ne úgy csináld, hogy fotón látszódjon messziről.
  • lac coo
    #68793
    Igazából a poron szépen felkapaszkodik ... Majd figyeld csak meg ...
  • McFrost
    #68792
    De hát a víz lefele fut.
    Higítós fülpiszkálóval szépen töröld át, fentről lefele.
  • lac coo
    #68791
    Ez ilyen, ment a szekrény aljára .. :) Én sem értek sok mindent, nekem se tetszik .. :)

    A háromszögek olyan vízfelfutások akartak lenni, de nem jöttem rá mivel lehetne megcsinálni ...
  • McFrost
    #68790
    Attól függ, milyen környezetbe kerül.
    A sár háromszögeket nem értem. Túl direkt a koszolás, éles sávokat képez a tankon a finom porra rakott sár.
  • lac coo
    #68789
    elkészült. Nem lett legjobb... Vannak jó részek is benne, de összeségében nekem nem tetszik ... De tudok építkezni belőle, úgyhogy ez a lényeg ! :)

    Takom M3A1 LEE. 1/35 ...







  • lac coo
    #68788
    Ez jó cucc, ennél lehet vadulni rendesen .. :)
  • McFrost
    #68787
    Új projektbe kezdtem: Meng D9 dózer, IDF:
    képek.
  • lac coo
    #68786
    nAGYON RÉG NEM CSINÁLTAM SEMMIT, STRESSZES MUNKAHELYVÁLTÁS MIATT... EZ ILYEN TEXTURA PRÓBA... :) ( gyökér capslock... )

    Hogy mi lesz a vége még nem tudom ... :D
  • McFrost
    #68785
    Jól bánsz a színekkel és nagyon látványossá tudod tenni a cuccokat!
  • lac coo
    #68784
    M3A1 LEE, 16/5.. Kísérleti, gyakorló-tanuló makett ... :) WIP.





  • Pyotr
    #68783
    Köszönöm szépen a tippet!
  • McFrost
    #68782
    http://www.paplaszlo.com/airbrush.html