69145
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • lac coo
    #68780
    Húha, csak nem a végére értél ?! :D Fasza lett, gratula !!!!!
  • kemszi2
    #68779
    Nagyon komoly lett!
    Gratulálok
  • McFrost
    #68778
    Köszönöm!
  • Microbacchus
    #68777
    Megérte a sok időt, nagyon életszerű az egész:)
  • McFrost
    #68776
    Hosszú, kanyargós és rögös út után elkészült: képek.
  • Microbacchus
    #68775
    Köszi a biztatásokat:)

    Ha a chippingre gondoltál, akkor tervben van egy téli fehér tank, azon megpróbálom majd a hairspray-t:)
  • McFrost
    #68774
    A szemem kívánja rá a kopásokat, de ez nem számít. Szép lett!
  • soo277
    #68773
    Gyönyörű
  • Microbacchus
    #68772
    Sziasztok!

    Elkészült végre egy makettem:) 1:48-as Tamiya Su-122
  • McFrost
    #68771
    Figurák a helyükön, még ragasztó nélkül.
  • McFrost
    #68770
    Elkészültek a figurák.
  • lac coo
    #68769
    Szépek !

    Látom te haladsz legalább, én idén még semmi értelmesnek nem álltam neki ... :D
  • McFrost
    #68768
    Elkészült a fejek festése, sapkák vannak vissza.
  • McFrost
    #68767
    3 figura már majdnem készen van.
  • McFrost
    #68766
    Még pár apróság és a figurák ruhája elkészül.
    Képek.
  • McFrost
    #68765
    Lendületben.
  • xblades
    #68764
    Ha már forog a kerék az elég és a lehetőség egyes esetekben a motor láthatóságára is megfelel.
    köszi
  • kemszi2
    #68763
    Helo
    Amerikai autókban nem vagyok otthon, így konkrétumokkal nem igazán tudok szolgálni, pl hogy melyik gyártót érdemes belőle venni.
    1)Az hogy nyitható változó ,szóval ha megvan a kiszemelt változat rá kell keresni,de 1:24-ben nagyon ritka az a modell amiben minden nyitható ,sőt lehet még nem is találkoztam olyannal, már a kidolgozott motortér is viszonylag ritkaság, de a lehetőség adott hogy egyedibe megcsináld, nem kis meló...
    A kerekek forognak,de gurítani nem lehet őket,szóval elég passzentos. Legtöbb esetben kormányozható is ,de olcsóbbaknál ez sem mindig van meg.
    2)Fényezésre rengeteg megoldás van,ezt megint csak neked kell ki kutatni. Alapvetően ugyanúgy működik mint az autóknál, rengeteg maketthez kapható festék van, a sima metál és gyöngyház színektől a flip-flop ig minden. De a lakkal is lehet trükközni ,abból is létezik színezett/gyöngyház stb.
    3)Matricából biztos létezik olyan amilyet keresel, de ha nem akkor vannak erre szakosodva emberek aki megcsinálják az egyedi matrica szettet
  • xblades
    #68762
    Halli
    Szeretnék építeni autó makettet is, de érdekelne egy-két dolog.
    1) 1:24/25 méretarányban nyitható-e az ajtó vagy a motortér? A kerék fix vagy tud gurulni az autó?
    2) elsősorban amerikai izomautók érdekelnének, de nem tudom mivel lehet elérni azt a fényezést amit egyes egyedi festésnél elérnek. Vagyis a metál és gyöngyház szín és fényvisszaverődést. Milyen festékkel és milyen zárólakkal kellene festenem?
    3) létezik-e matrica az egyedi munkákat készítőknél látható fényezésnél mit pl. lángminta, csíkok, karbon tetők?
    Jöhetne gyártó és típus megnevezés is.
    köszi
  • McFrost
    #68761
    Megkezdődtek a figurák festései.
  • xblades
    #68760
    Ok köszi.
  • lac coo
    #68759
    Igen .
  • xblades
    #68758
    Tehát csak a nyomásszabályzó és utána van a csökkentett nyomás?
  • lac coo
    #68757
    A tartályt mindig feltölti, a nyomásszabályzó csökkenti le a nyomást ..
  • xblades
    #68756
    Kezdő kompresszoros kérdés: Ha tartályos kompresszoron állítom a nyomást a szabályzón akkor a tartályba is csak a beállított nyomásig tölti a gép a levegőt vagy mindig 4 bárra töli fel a tartályt és csak a beállított értéket engedi át a pisztolyhoz? Vagyis ha csökkentem az értéket akkor a tartályba is pl 1 bár nyomásig tölt csak fel vagy mindig 3 és 4 bár van a tartályban és csak a pisztolyhoz jut el a beállított nyomású levegő pl 1 bár?
    köszi
  • Voice27
    #68755
    Köszi. Igen, a fólia is megfontolandó. Meg vannak ezek a kis tégelyes Revell Enamel festékek, kimondottan műanyaghoz.
    Vagy a Motip Dupli Color Platinum festékcsalád tűnik például jónak.
    Majd valamit kitalálok.
  • kemszi2
    #68754
    feketét nem egyszerű fehérre. Pl Tamiya fehér spray alig takar valamit így kb lehetetlen lenne vele átfújni.
    Nekem van itthon olyan autós festék spray amit egy gyöngyház fehér alá kell fújni mint alapszín, az viszont nagyon jól fed. Talán ilyennel lenne érdemes próbálkozni ,de lehet hogy alapozó nélkül ledobja magáról az a fajta műanyag...,ahol találkozik a "búrával" ott jó esélye van hogy lepattanhat már első felrakáskor .
    Lehet egyszerűbb lenne vmi dekor fóliás helyet keresni és, fóliával áthúzni mondjuk csak a talp sík részét.
    De én a plakettet minden esetben leszedném. Gondolom ragasztott, szikével pillanatok alatt feljön.
  • Voice27
    #68753
    Sziasztok!
    Igaz, nem makett, de festék témában kérnék segítséget.
    Nemrég érkezett ez a kis apróság, és a gyári talapzatot szeretném matt fehérre fújni, hogy jobban kiemelje a modellt. Vagy festeni.
    A rajta lévő kis plakettet lemaszkolnám, felszedni nem akarom emiatt.
    Mivel csak erre a melóra kell, így valami minimális mennyiség is elég lesz. Ár-érték arányban mit tudtok javasolni?


    Utoljára szerkesztette: Voice27, 2020.02.04. 17:06:10
  • gordon 24
    #68752
    Sziasztok!

    Kaptam egy ilyen makettet, de én nem vagyok annyira kabrió fan. Nem akarja valaki elcserélni egy valamire? :-) NASCAR, Rally auto? Csak egy próba, ha nem nem.. :-)
  • Norby646
    #68751
    Köszönöm! :) Együtt érzek, én is gyerek koromban raktam össze egy kamiont, aztán később egy hajót is. Hát azok azért nem így sikerültek. :)
  • kemszi2
    #68750
    Gratulálok, szép lett!
    Nem sokan mondhatják el azért hogy első készletük így sikerül


    Én inkább vissza se emlékszem az első pár készletemre :D
    Mentségemre szóljon hogy kis kölyök voltam még :D
    Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2020.01.30. 14:49:34
  • Norby646
    #68749
    Köszi!
  • Glpetyus
    #68748
  • lac coo
    #68747
  • Norby646
    #68746
  • McFrost
    #68745
  • Norby646
    #68744
    Sziasztok!

    Időközben elkészült a makett, hát nem mondom, hogy zökkenőmentesen ment minden... Az biztos, hogy Italeri gyártmányt nem érdemes venni, mert nem találsz 2 elemet, ami alapból úgy illeszkedne, ahogy kell. Sajnos nekem az ajtókkal gyűlt meg a leginkább a bajom, ha lecsukom akkor nagyon csúnyán elállnak... Mindegy, nyitva úgyis jobb. :D 5-6 napot vártam a lakkozás után a polírozással, aránylag jól sikerült, 1-2 élnél még így is sikerült lekapni még a színt is... Szerencsére könnyen javítható helyeken fordult csak elő, de emiatt a nehezen hozzáférhető helyeknél inkább hagytam egy kicsit narancsosabbra a felületet minthogy elszúrjam. Egyelőre csak 1 képet hoztam, csináltam többet is, csak még nem dolgoztam mindegyiket fel.

  • lac coo
    #68743
    Nem kell, ezzel mindent tudsz majd fújni .
  • xblades
    #68742
    Ok köszi. Még egy kérdés emellé kellhet egy másik amivel pl lakkozok? Mondjuk egy ad 370. Vagy mindegy milyen anyagot váltogatok egy pisztolyban, persze kellő tisztítással
  • lac coo
    #68741
    Ezzel le .