69144
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • McFrost
    #68899
    Persze korrekt lesz mindenhol, ahogy kell vagy ahogy sikerül :D

    A Stui vagány kis jószág lett!
    A T-34-nél én a pótszemet sima feketére venném.
  • Microbacchus
    #68898
    Jól néz ki, jó nagy vállalkozás:) Még amikor a tolólapátról linkeltél képet, akkor akartam kérdezni, hogy az alja ugye frissen fényes lesz?

    Sajnos mostanában nem volt valami sok időm makettezni. Viszont nagyon megtetszett egy MENG cartoon tank build, ami tényleg rajzfilm, vagy gyurmafigura-szerű, ezt próbáltam hangulatában lemásolni: Stuart.

    Mivel gyors és jópofa volt a Stuart, belekezdtem egy T-34-esbe is. Ez kicsit lassabban megy, mert a toronyra készítettem textúrát, a hordókra beütődéseket. Most pedig kicsit elakadtam a rozsdánál, amit eddig mindig pigmentekkel oldottam meg, viszont az valahogy túl élethűnek hatna egy ilyen rajzfilm tankon. Szóval kipróbáltam az akrilfestékes-szivacsos módszert, majd bemosást nagyon híg akrilfestékkel. De annyira nem tetszik az eredmény. Az jó, hogy lett textúrája, viszont valahogy annyira harsány az egész:) Szerintetek a képek alapján, mit lehetne változtatni, vagy menjek simán tovább, mert a por/sár hatások úgyis visszavesznek a jelenlegi harsányságból?
  • McFrost
    #68897
    A test száraz ecsetelve, az egyik futómű befolyatva: képek mobillal.
  • zsgaby
    #68896
    Makettezés szimulátor:
    Steam Model Builder
  • Random_
    #68895
    Feliratkoztam, csak így tovább! Szeretem az ilyen videókat. Tetszik, hogy a bevezető képsor az eredeti autóról és a kicsomagolás művelete.

    Jó az angol felirat is, mert angol nyelvterületről több néző is jöhet.
  • CsuTy89
    #68894
    Tiszteletem!

    Habar messze nem vagyok olyan profi, mint itt sokan masok, megis szeretnem bemutatni a jelenlegi szerzemenyemet.

    A makettezessel szerzett tapasztalataim az evezred elejerol szarmaznak, amikor a beteljesulest egy osszekokanyolt, legfeljebb ket, higitatlan festekkel osszerakott valami adta. Azota a hobbi, mint virtualis tevekenysegkent letezett csak szamomra, megis nehany evvel ezelott ujra probat tettem.

    Nehany nappal az ev vege elott megjutalmaztam magamat egy Opel Manta 400 Group B makettel es annyira lenyugozott a reszletessege (talan csak azert mert meg nem volt meg dolgom photo-etched alkatreszekkel vagy kezzel foghato biztonsagiovekkel), hogy ugy dontottem, ezt az apro hobbimat otvozom a videozassal.

    A projektrol nem keszitettem tul sok fotot, de karpotoljon mindenkit eme nem tul rovid video az eddig elkeszult allapotrol.

    Remelem tetszeni fog, szivesen varok barmilyen eszrevetelt, javaslatot, barmi tanacsot, itt vagy akar a video alatt, amit a jovoben egy jobb vegeredmeny erdekeben felhasznalhatok. Negativ kritikat beleertve. Es akkor a video:

    Opel Manta Gr. B 400 Part 1
  • McFrost
    #68893
    Megkapta a dózer teste a kenderzöldet.
  • lac coo
    #68892
    BUÉK !!
  • Seaweed
    #68891

    felteszem máshova egyben...

    https://ibb.co/album/pQYpMH
    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2020.12.31. 14:06:31
  • lac coo
    #68890
    Nálam nem látszanak a képeid ...
  • Seaweed
    #68889
    Üdv urak!

    Nos megejtenék egy kis értékelést így az év utolsó napján az újrakezdésemről.

    Ha van aki fb kezdő makettezők csoportban ott van, akkor már láthatta mi azok amikkel kínlódok, illetve mi az ami épp lefoglal így lassan 3 hónap home office után...
    Másrészről hálás vagyok a sorsnak hogy van/volt egy ilyen hobbim, mert enélkül kb becsavarodtam volna már a 4 fal között

    Kezdtem egy régi Revell 1/72-es Mig-21 F-13-al...háát volt ott minden, ponttalan stabilizátortól kezdve, az elbaszott kabintetőig minden...ment is parkolópályára és adott egy lökést ...de erről majd később...






    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2020.12.31. 09:41:42
  • Seaweed
    #68888
    Mivel erősen orosz haditechnika fan vagyok és nagy szerelem a kajla nekifogtam mellette párhuzamosan egy KP 1/72 Mig-23 UB-nek....sajnos ez sem egy makettező barát készlet...tele hibával ponttalansággal...de vettem hozzá gyanta hajtóművet...szépen haladtam is vele, míg nem a farok rész törzsféklap sekciójánál elfogyott a lendület, mert kb 7x kezdtem neki...ment ez is parkoló pályára...nagyon várom már a Clear prop Mig-23 készletét hogy megjelenjen...be lesz fejezve de kellett valami számomra egyszerűbb, amin nincs ennyi íves felület, az én olvasatomban könnyebb az építése, és pl nem kell egy kis csiszolás után 1000 panelvonalat meg 10000 szegecset újrakarcolni...











    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2020.12.31. 09:41:44
  • Seaweed
    #68887


    ...így hát belekezdtem életem első tankjába...
    Mivel vettem egy Miniart T-55A-t és nem mertem azon tanulni ezt az ágazatot, és adott volt 2005 óta polcon levő Italeri T-55A azzal kezdtem, amolyan festés és művelet gyakorló makettként...
    Aztán karira családtól kaptam egy másik T-55A-t is a Miniart-tól, megegy Takom Merkava 2.D-t
    Nekem sokkal könyebb építeni mint egy repcsit, nincsnek olyan gondok mint íves törzsön nem illeszkedő panelvonalak, csiszolás utáni rémálom , 3 kiló putty hogy illeszkedjen stb...élvezem, és felüdít a repólős szenvedés után/helyett!










    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2020.12.31. 09:41:46
  • Seaweed
    #68886




    ...nos itt tartok és élvezem! Elköltöttem egy csomó zsetont, vettem minden féle eszközt, festéket stb...kb meg 8-9x-ződött a szerszámaim meg minden a készítéshez használatos cuccaim száma..sokba került de nem bánom. Nekem ez most tényleg a becsavarodás elleni pirula!


    Nektek kartársak Sokkal Jobb és sokkal Boldogabb Új Évet kívánok! (elbaszott egy év volt ez a 2020!)
    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2020.12.31. 09:45:35
  • McFrost
    #68885
    Köszi!
    A só nem igazán oldódik, leszedni elég macerás és időigényes.
  • Microbacchus
    #68884
    Jól néz ki, főleg, hogy sokféle méretű lepattogzódás van:) Maszkolófolyadékos/szivacsos módszert tervezem hamarosan kipróbálni, szerintem annak is hasonló eredményt kellene adnia. Itt a sónál, mennyire kell figyelni az oldódásra?
  • McFrost
    #68883
    Ilyen lett a sózás után.
  • McFrost
    #68882
    Lefújtam sárgával az elemeket. Szépen látszódik a sózás. Holnapra kellően kiszárad és grafitporban áztatott fogkefével megkínálom.
    képek
  • McFrost
    #68881
    A fülkén és a lánctalpakon kívül mindent lealapoztam. A tolólap, a futómű és az eke Cat sárga lesz. Arra gondoltam, hogy ezeket szépen lerothasztom. Az a koncepcióm, hogy az átalakított dózert a jeruzsálemiek elkezdték felújítgatni, és az említett részekig még nem jutottak el, viszont a szörnyet meg használják.
    Alapozás után ezeket német tank barnára fújtam, vallejo festék, a kedvenc rozsda színem. Száradás után 2 világosabb barnával, szivacs segítségével átdolgoztam, a legvégén még az alap barnával rámentem. Sokat agyaltam, hogy a hajlakkos, vagy a sós koptatást alkalmazzam, végül a só mellett döntöttem. Vizes ecsettel átkentem a felületeket és durvább konyhasóval megszórtam gazdagon. Majd száradás után fogkefével megdolgozom, hogy a laza részek jöjjenek le, és jöhet a sárga fújás.Azt gondolom,hgy így kellően finom lepattógzást tudok majd elérni.

    Képek.
  • ximix #68880
    Michael Paul Smith
    Flickr link
    A kicsi modelleket olyan perspektívából fényképez, esetenként valós háttér mellet, hogy valódi 1:1 -nek hatnak a képeken.

  • kemszi2
    #68879
    na lesz esélyem kijavítani a lakkozás hibáit...tegnap maszkolás közben felszakítottam a matricázást lakkozással ...sajnos már polírozás közben jöttek a gondok ,a küszöbön már ott sikerült a festék alá menni,de azzal úgy voltam hogy jól elkülöníthető rész nincs rajta matrica újrafestem és kész. Azután jött a maszkolás, gondolom a matrica sem tapadhatott túl jól ,a lakkozás meg vékony lehetett,mert még vágni sem vágtam csak felragasztottam egy egyenes csíkot,nem tetszett a pozíciója így arrébb akartam ragasztani akkor történt a baj jött egy kis matrica vele, és ami a nagyobb gond volt hogy a lakk is mint egy fólia elvált egy nagyobb felületen a tetején.
    Szóval már áztatom , megrendeltem az új matrica szettet, annak örülök hogy legalább rögtön az elején kiderült és nem maszkolás és festés után,bár így is jó pár munkaóra ment a 3.14csába
  • kivimega
    #68878
  • lac coo
    #68877
  • kemszi2
    #68876
    ha az a radír nem fél méter magas ,akkor az a kabin brutális
  • McFrost
    #68875
    Kezdődhez a festés.
  • McFrost
    #68874
    Célegyenesben a Rombolás Ura! :D
    Képek.
  • kemszi2
    #68873
    köszi!

    Közben haladtam megint,kész a lakkozás, a beltér és a padlólemez is többé kevésbé kész van
    Sajnos a lakkozás 1-2 helyen vastag lett :(
    Galéria
    Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2020.11.01. 14:44:54
  • kivimega
    #68872
    De igazán jó lett a végeredmény.

  • kemszi2
    #68871
    köszi

    Nagyon változó egyébként a nehézség, ez amikkel eddig dolgom volt a 2. legnehezebb, inkább csak a méret és főleg a karosszéria formája miatt, lágyító nélkül kb esélytelen szerintem felrakni. A legrosszabb élményem eddig a 2001 Subaru Impreza WRC matricája volt a Tamiya kiadásában. Az meg nagyon vékony és nagyon érzékeny a lágyítóra,az átlátszó részeket rögtön összekapja és az első simításnál gyűröd is felfele ,a festett részére meg elég csak ránézni és szakad elfele.
    A legjobb pedig a Beemax Lancia Delta S4ese, hiába viszonylag nagyok voltak a matricák ,egy kis lágyító után simán felfeküdt minden felületre ráncosodás/szakadás nélkül. Amit most csináltam Deltát, 2 este kb 5-6 óra hossza volt mire minden dekor felkerült, a Beemax Delta S4 szerintem kb fele ennyi időt igényelt.
  • Microbacchus
    #68870
    Jól néz ki:) nem semmi lehet, ekkora matricákat feltenni:)
  • Microbacchus
    #68869
    Alapozókból ezekkel van tapasztalatom:

    AK akril - nagyon nem ajánlom (könnyen megsérül, gyakorlatilag nem lehet csiszolni, mert szakad, festés közben pedig állandóan rászárad a tűre/köpköd, retarder is csak részben oldotta ezt meg)

    Vallejo akril alapozója - eleve retarderrel használtam, a legkisebb kiszerelést vettem (4 makettre volt elég); nem volt vele semmi gondom, pedig csiszoltam is; ugyanakkor sok helyen és sokan rosszakat írnak róla

    Mr. Finishing Surfacer 1500 - (Mr. Color Leveling Thinnerrel használom) nekem ez lett a tökéletes primer, most már kb. 8 tankot is lefestettem vele, gyönyörű tükörsima felület, jól lehet csiszolni is, ha kell, stb.

    Badger Stynylrez - nincs tapasztalatom vele, csak sok videót láttam róla, elvileg ez is egy tökéletes megoldás (ez akril), de maradok a Mr. Colornál

    Festékszórós festés:

    Mr. Color lakk; Tamiya lakk - még szinte csak kipróbáltam őket, de egyből ezek lettek a kedvenceim, elvileg az MRP még jobb, majd kipróbálom azt is, ha új szín fog kelleni, hosszútávon erre a vonalra akarok átállni, az elfogyó AK RC színeket már ezekből pótlom.

    AK Real Colors akril-lakk: saját hígítójával használva sem rossz, bár fehér és szürke színek nálam eléggé rászáradtak, illetve volt elakadás, köpködés is (retarder adása nagyjából megoldotta); Mr. Color leveling thinnerrel (lakk hígító) viszont nagyon jók. Teljesen mattra száradnak, ami nekem annyira nem tetszik (elvileg lehet clear varnish-t adni hozzá, úgy még nem próbáltam, festés után szoktam félfényes lakkal lefújni).

    Tamiya akril: hasonló a tapasztalat (bár csak egyetlen fehér színt próbáltam), kicsit jobb volt, mint az AK RC, alig száradt rá a tűre, stb. A matt sem annyira mattra szárad, mint az AK.

    ecsetes festés (részletekhez):

    eddig akármelyik akril jó volt, sőt az AK RC, Tamiya akril-lakk is, egy csepp retardert adok hozzá, hogy az ecsetvonások ne látszódjanak, (Revell aqua color, AK sima akril - ezeket próbáltam)

  • McFrost
    #68868
  • lac coo
    #68867
  • kemszi2
    #68866
    Kész a matricázás, ez továbbra is szopás ennél a modellnél az asszonyt nem simogattam ennyit mostanában mint ezt a karosszériát Az érzés amikor már csak egy nagyon pici kis gyűrődés van az idomon , és egy mozdulattal sikerül az egészet elmozdítani az megfizetetlen

    Galéria
  • McFrost
    #68865
    Gunze, Tamiya, Revell, AK, Vallejo, ezeket használom, ezek jók.
  • kivimega
    #68864
    És melyik festékről hallottál jókat?
  • Microbacchus
    #68863
    Neten van fent, ha kinyomtatottat keresel, akkor sajnos fogalmam sincs.

    http://https://www.google.com/search?q=hataka+paint+catalog&client=ms-android-samsung-ss&prmd=isvn&sxsrf=ALeKk01_WUM1lSKeBcdSTj8cJKPNeTKEzg:1603468165921&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjItsCziMvsAhUEmIsKHUlJBJ4Q_AUoAXoECAQQAQ&biw=412&bih=718&dpr=2.63https://www.google.com/search?q=hataka+paint+catalog&client=ms-android-samsung-ss&prmd=isvn&sxsrf=ALeKk01_WUM1lSKeBcdSTj8cJKPNeTKEzg:1603468165921&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjItsCziMvsAhUEmIsKHUlJBJ4Q_AUoAXoECAQQAQ&biw=412&bih=718&dpr=2.63

    De a hataka-ról nagyon rosszakat hallottam, személyes tapasztalatom mondjuk nincs.
  • kivimega
    #68862
    Nem tudja valaki, honnan szerezhetnék festékkatalógust?

    Mister Craft Thunderjet makettet szeretnék festeni akril Hataka Hobby festékkel vagy Italerivel, amilyen lesz, de nem találom a színkódokat.
  • kemszi2
    #68861
    Igen az ilyen fényben jól "kijön" és valamiért fotózáskor még sokkal jobban látszódik

    Ennek örömére megint neki ugrottam egy Lancia Deltának, mert hát azokból sosem elég
    Galéria
  • McFrost
    #68860
    Nincs a makettel semmi gond, a motorháztető meg fasza.
    Arra gondoltam, hogy a nap besüt az utastérbe és ott látszódik/felnagyítódik a por, ami bent ragadt és valószínű más megvilágításban nem látszódik, ennyi. Nincs gond :D