69144
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • McFrost
    #68939
    Figura festés előtt fülke szárazpróba megvolt. A fülke teteje még levehető, azt gondoltam sokáig, hogy így hagyom, de nem passzol 100%-osan, így nem akarom úgy hagyni, inkább fixálom, ahhoz előbb le kell pingálni a kezelő csajszit. A kipufogót és a kapaszkodókat is megdolgoztam időközben.
    Képek.
  • kemszi2
    #68938
    korai lett az öröm,maszkolás után megint felszakadt a lakk....szóval kétszer földhöz ba***tam ,majd elcsomagoltam egy időre az egészet :D

    Nem tudok csak arra gondolni hogy a lakkal lehet a gond, sokszor használtam már ezt a szettet(Zero), viszont az edzőre most néztem hogy felbontás után csak fél év szavatosság van, na most azon már jóval túl vagyok, csak én állagban nem láttam semmi különöset,és lakkozás után is szép volt az eredmény. Úgy jön fel az egész mint egy fólia réteg...
    Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2021.03.12. 21:00:30
  • Glpetyus
    #68937
  • kemszi2
    #68936
    Bármi is legyen ez nagyon jól néz ki
  • kemszi2
    #68935
    Visszatértem a kiindulási állapotba, remélem most nem lesz gond a maszkolással és nem kell megint újra kezdeni a teljes festést és matricázást
  • Glpetyus
    #68934
    nagyon beteg
    annyira meghoztad a kedvem,hogy rendeltem magamnak is egyet,mondjuk hogy mikor kezdek hozzá,az más kérdés :/
  • lac coo
    #68933
    alakul ,jó lesz...Tolólapra esetle gegy kis friss narancs színű rozsda ?
  • McFrost
    #68932
    Készen vannak a lánctalpak. A tolólap kapott vakrozsdát, ne virítson már annyira. Képek.
  • kemszi2
    #68931
    Drivos link
    Nem tudom mi lehet nekem betölti ,néztem több helyről is
  • lac coo
    #68930
    Nálam nem látszik a kép ... :(
  • kemszi2
    #68929
    Köszi!
    Amivel fújtam az egy Belkits Fabric nevű spray gondolom ők is vették valahol aztán rányomták a saját címkét, sajnos már sehol nem találom így hirtelen.
    Viszont a Zeronak is láttam hasonló termékeit, amikkel elvileg lehet ilyen textúrázott felületet csinálni, azokat még nem próbáltam
    Például ez ,de van több féle is
    A hátsó futómű az ilyen , torziós rugós csatolt lengőkaros, egyik nagy rákfenéje volt ezeknek az autóknak az utcai változataiban
  • CsuTy89
    #68928
    Na, azert remek lett! A muszerfalnak a texturajat hogyan csinaltad? Rovid palyafutasom soran meg nem lattam ilyet, de nagyon tetszik! Off, de az a hatso futomu wtf?
  • kemszi2
    #68927
    egy kis 306 maxi



  • kemszi2
    #68926
    ha sima műanyag darab szar abból nem csinálok nagy problémát, belső részeken is megoldottam a pontatlanságokat úgy ahogy , viszont az ilyen átlátszó elemekkel utálok dolgozni ezeknél már az se mindegy hogy fogja meg az ember :D
    Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2021.03.03. 20:35:34
  • lac coo
    #68925
    Jóaz !
  • McFrost
    #68924
    Hosszú dögönyözés és suvickolás után elkészült az egyik lánctalp.
    Képek mobilosak, a lényeg látszódik.
  • lac coo
    #68923
    Én rühellem a rossz kiteket. Mindig olvasom , hogy az igazi makettezés, meg meg kell tanulni vakolni, csiszolni stb...de én szégyen vagy nem, meg sem veszem amirő lnem azt olvasom, hogy 100 %-ban illeszkedik mindenhol ... :)
  • kemszi2
    #68922
    Amennyire szerettem a Lancia Delta S4 készletet annyira kezdem megutálni a Peugeot 306 Maxi-t
    A belső részek pontatlanságait meg el is nézi az ember ,de mikor így illeszkedik egy első-hátsó szélvédő akkor azért fel megy a pumpa


    ilyenkor tudatosul már bennem hogy ez a modell sem lesz olyan szép mint lehetne, és jelen esetben nem csak a saját hibámból .
    Időközben már beragasztottam őket, de hát nem lettem túl boldog az eredménytől ,mindkét esetben ahol ezt a púpot is le kellett ragasztani ott eleve megjelentek ilyen kis mikro repedések a környékén, amik bizonyos szögből látszanak csak. Mindemellett ragasztóból is sokkal többet kellett használni ami szintén látszik...
  • lac coo
    #68921
    Én sokat nem agyalok, így is alig van idő rá, hát még próbálgatni ..elég a sok elb-szást javítgatni állandóan ... :)


    A plussz lemezeket is újból meg akarom csinéálni mert szarok lettek ...
  • McFrost
    #68920
    Mivel nincs kész, nem tudhatjuk mi lesz a vége. Amit írtam, azt általánosságban írtam, de kiragadtam egy konkrét példát a makettedből, mert ez volt kéznél :D

    Én meg van úgy, hogy azért nem álok neki egy lépésnek napokig, mert azon agyalok, hogy megértsem mit akarok megjeleníteni, aztán, ha összeáll a fejemben akkor hajrá. Persze lehet szar lesz, de az csak a balfaszságom miatt van.
  • lac coo
    #68919
    Mandalorian filmből való ócska vas lesz, leginkább évekig rohadt valahol használatlanul, aztáén meghekkelték használhatóra . Körbe lesz véve mindenféle vashulladékkal, lemezzel ...
    amúgy annyira én nem szoktam agyaln isemmin, versenyről véglelg lemondtam, nekem meg jó lesz... :D

    De karc jó ötlet, lehet rakok majd még rá ...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.02.27. 11:20:53
  • McFrost
    #68918
    A rozsdát és a lepukkantságot sikerült maximálisan vissza adnod! Látványos és igényes lett!


    A gond a miértekkel lehet: hogyan koptak meg egyes részek, mások pedig miért nem?
    Arra gondolok, hogy ezzel a lépegetővel csapatnak a dzsungelben, mint a filmben is, akkor ott a fülke oldalait elérik a fák. Szóval azok rendesen megzúzhatják a dukkót, így ott rozsdásodhat. Ha most ezt úgy jeleníted meg, hogy telepakolod vízszintes karcokkal, máris hihető az egész.
    Forintos Kálmán mindig azt mondta nekem, hogy nézzem meg a valós életben a használtság nyomait, a rozsdafolyás ugyan olyan egy épületen, mint egy IFA-n, a kapaszkodó kopása ugyan olyan egy targoncán, mint a vonaton vagy tankon, logikusan gondoljam át, hogy az ábrázolni kívánt koszolás/koptatás megjelenhet-e az adott helyen, és hogy mit keltkezhetett.
  • lac coo
    #68917
    Nem is olyan klasszikus rontások, inkább nem sikerült olyanra csinálnom amit elképzeltem ...
  • kemszi2
    #68916
    az a jó hogy aki nincs benne az ilyen témákban ,annak nem tűnik fel, szóval ha nekem azt mondod ez egy tökéletes darab akkor elhiszem azt is :D
    Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2021.02.26. 19:12:06
  • lac coo
    #68915
    Kosz, annyira nem dutva...sot eleg sok elbaszas van benne, igaz sok kiserletezes is, ami ugye nem megy rontas nelkul....:)
  • Glpetyus
    #68914
    b*szki,ez nagyon durva ,gratula
  • lac coo
    #68913
    No faszan alakul mindenk i! :D

    Nekem csak egy félig kész mandalorianos lépegető van , ez is keservesen készül ...:(



  • McFrost
    #68912
    Szép lett!
    Csak túl tiszta.... :D
  • kemszi2
    #68911
    a részletességét láttam én is amikor átnéztem az öntőkereteket, meg hogy lehet éjszakait is építeni.Ami szintén tetszett hogy pl a maratás szett az pont annyi amire tényleg szükség van és látványos .
    Az akkor jó hír hogy szépen illeszkednek az alkatrészek
    Én most pont egy új Nunu féle Peugeot 306 Maxi-n dolgozom,és hát elég vegyesek a tapasztalatok .Kaszni teljesen jó ,kevés munka volt vele, lökösök is szépen illeszkednek, a matricákkal is könnyű volt dolgozni. A beltér viszont csalódás volt, pl.: a pótkerék nem fér be a helyére a "mászóka" miatt( ami önmagában is egy hitvány darab ) le kellett vágni az 1/3-át hogy mégis bekerüljön . Az ajtó panel rövidebb mint amilyennek kellene lennie , a kisebb darabok mint például a pedál sor el vannak deformálódva
    Aztán kívülről még hozzá jön ,hogy nagyobb a felni mint kellene lennie,így vettem hozzá egy gyanta szettet ami 17-es. Amit adnak hozzá sokkal inkább 18-19"
    Szóval nem igazán tudom hova tenni a dolgot :D
  • CsuTy89
    #68910
    Koszi! Igen, a Belkits-tol szarmazik a kit.
    Kellemes meglepetes volt a keszlet minosege es a reszletessege is, nem kellett sokat foglalkozni az elokeszuletekkel. Epites soran peldaul teljesen lenyugozott az alkatreszek illesztese, minden szorosan passzolt a helyere, csak is egyfelekeppen es az osszeszereles vegen nem voltak kellemetlen meglepetesek, mint pl csale futomu.
    Szerintem remek otlet volt, hogy jobb es balkormanyos kivitel is resze volt a makettnek, sot a ket szett felni es fenyszoro keszlet is boven szabad kezet adhat mindenki vagyainak.
    Az egyetlen negativumot a kezikonyvnek tudom csak felhozni, a kaotikus robbantott abrak miatt es sokszor nem tunt linearisnak a folyamat.
  • kemszi2
    #68909
    jól néz ki
    Milyen volt építeni? Belkits ez is ha jól emlékszem, van már pár készletük betárazva de még egyiknek se álltam neki
  • CsuTy89
    #68908
    Es elkeszult a Manta!



    Tobb foto a befejezett makettrol ITT

    Tovabba video nelkul sem hagyhatom itt ezt a posztot, ITT talalhatjatok a befejezo epizodot.
  • McFrost
    #68907
    Hogynejönne :D
    A belseje kész is van, csak megy bele 2 figura lány, ezért a tetejét csak utánuk lehet rögzíteni.
    Ezután a lánc jön, aztán a lányok, majd a fülke.
  • Microbacchus
    #68906
    És ugye majd erre jön még a kabin? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog kinézni egyben, nem ismertem ezt a gépet, de most már direkt nem keresek rá addig:)
  • McFrost
    #68905
    A 3 főelem kész, persze a teljes készreszerelés után még kapnak eztazt, de 90%-ban megvan.
    Képek.
  • McFrost
    #68904
    Tolólap felszerelve: normális képek.
  • McFrost
    #68903
    Elkészültem a tolólap rothasztásával: mobilos fotók.
  • ximix #68902
    forrás
  • Microbacchus
    #68901
    Jól kiemelte a részleteket:)

    Köszi a tippet, lehet megpróbálom földszínekkel, aztán, ha nem megy, valami fekete/sötétbarna mindent elfed:)
  • McFrost
    #68900
    Végeztem a befolyatással.