69146
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • lac coo
    #68981
  • lac coo
    #68980
    Covid meló . Border Modell Leopard2 , 1/72 .

  • lac coo
    #68979
    szép lett !
  • McFrost
    #68978
  • CsuTy89
    #68977
    Meg a ket unnep kozott befejeztem az Alfa-t.




    Tovabbi kepek
  • CsuTy89
    #68976
    Igen, ugyan ez az instrukcio volt egy az egyben az en makettem utmutatojaban is. Elsore igy probaltam, majd miutan sehogy nem jott ossze, a youtube osszes ilyesmi videojat vegigneztem. Nem tudom, lehet, hogy ezeket a matricakat polir/waxolas elott kellene felhelyezni vagy csak tenyleg a kozel 20 ev tette meg a rossz hatasat. A matricakon legalabbis meglatszott.
    Azert koszonom a hozzaszolasokat.
  • ximix #68975
    Nem értek hozzá csak kíváncsi voltam
    https://youtu.be/GpwTs7XpY6k?t=150

    Mondom keresek egy instrukciót spotmodel, hogy ott mit írnak, erre pont az a pdf nem töltődik be,
    TAM24172: Alfa Romeo GTV
    pdf

    de találtam másikat,
    TAM24188: Alfa Romeo Giulia Sprint GTA
    pdf

    itt már van leírás és most már tudom az angol nevét


    how to apply metal transfer, de lehet még variálni ha jól látom "dry, decals, stikers, model, tamiya..." és egyéb szavakkal.
    gugli keresés

    Esetleg, ha valami vékony papírból kivágnád a matrica alakját, majd a lyukas papírt ráhelyeznéd a matricára és akkor csak a felirat ragadna kasznira a műanyag lapka nem.
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.01.02. 23:13:29
  • McFrost
    #68974
    Ezeket nem ismerem sajna....
  • CsuTy89
    #68973
    Nem, aztatas nelkul kellene applikalni. Elvileg a kivagott feluletet kis nyomassal ra kell helyezni a makettre majd az atlatszo reszt szimplan lehuzni. 4/4 alkalommal sem sikerult ugy, ahogyan ez meg volt almodva...
  • McFrost
    #68972
    Ezek ilyen áztatós matricák?
  • CsuTy89
    #68971
    Sziasztok!

    Valaki meg tudna mondani, hogy mit csinalok rosszul? Adott ez a fem alapu matrica, Tamiya kit, az atlatszo felulet ragad mint az atom, teljesen mindegy, hogy ha finom vagy nagy nyomast gyakorlok a felragasztando anyagra, mindig az atlatszo foliaval egyutt elvallik a makettol.
    A feluletet termeszetesen megtiszitottam.
    Habar kinomban atlatszo ragasztoval tudtam csak aplikalni ezeket a matricakat, de nehany helyen az extra ragaszto eltavolitaskor sulyos karokat okoztam a festesen. Ezt szeretnem elkerulni a jovoben, ugyanis van meg par autom, amik szinten 20 ev koruliek es ilyen matricakat tartalmaznak...
    Koszi!

  • lac coo
    #68970
    Nekem is tetszik !
  • McFrost
    #68969
    Nálam pár hete új projekt indult: 1944 Mo-on egy vasúti kocsin egy Párduc. A pőrekocsi Sabre a Párduc Dragon gyártás és term. 1/35.
    A Panther millió alkatrészből áll, fullos készlet, sok apró izé, kezdőknek nem ajánlom. Elmegy majd rá az idő....
    Nem pont az összeállítási útmutató szerint haladok, hanem próbálom úgy építeni, hogy előre haladva minné kevesebb cuccot törjek majd le róla :D
    Al alján ahol a lemezek összeérnek, itt eredetileg hegesztés van, a dragon ezt lehagyta, én meg gondoltam gyakorlásból meghegesztem. Még úgysem csináltam 5mm-nél hosszabb varratot, gyakorlásnak ideális, látszani meg alig fog :D Maszkolás után fogpiszkálóval fugáztam és szívószállal formáztam.
    Képek.
  • McFrost
    #68968
    Szép munka, nincs túltolva, igényes!
    Pedig ezt a dögöt lehetne barmolni. Azt látom a koszolás nem egyenletes, vannak részek amiket befolyattál és vannak amiket nem. Legközelebb csinálj egy Van Dyck barna nagyon vékony átmosás, utána befolyatás majd porolás. Az átmosás összerántja a részeket.
  • Microbacchus
    #68967
    Sziasztok,

    Nincs valami sok időm makettezni, de végre elkészült az IS-2 1:48. A lánctalp nem lett igazán jó, pedig próbáltam követni McFrost tanácsait:)



    további képek
    Utoljára szerkesztette: Microbacchus, 2021.10.21. 15:23:04
  • Glpetyus
    #68966
  • Toby0501
    #68965
    Köszi!
  • lac coo
    #68964
    Jóez !!!!
  • Toby0501
    #68963
    Sziasztok!

    Kicsit félve mutatom meg itt, a sok profi között, de elkészültem a 2018-ban elkezdett Tigris 2-es makettemmel (volt közben kb 2 és fél év kényszerszünet). Életem első olyan makettje, amit ilyen alapossággal festettem és koszoltam, így ti biztosan fogtok találni amatőr hibákat, de az építő jellegű kritikától nem zárkózom el.
    A tank orránál azért rossz az illesztés, mert úgy csináltam meg, hogy az upper hullt le tudjam szedni, hogy a kíváncsi szemeknek meg tudjam mutatni a belsejét.





  • lac coo
    #68962
    Mostanában ritkán készül el nálam valami... ez se egy kiállításra való makett, de jó volt csinálni, meg összességében tetszik is :) Bár van baja azért itt-ott ... ;) Banda AT-M6...





  • McFrost
    #68961
    Stukker alatt 10 cm-el tömlő elvág és 2 db kábelkötegelővel rögzít.
  • Toby0501
    #68960
    Köszi!
    Ezt sajnos a menetes és gyorscsatlakozós szerelvények miatt nem tudom, hogyan varázsolhatnám rá.
  • McFrost
    #68959
    Nekem a stukker előtt van egy ilyen 20 forintos cucc, és tudsz mindent....
  • Toby0501
    #68958
    Sziasztok!

    Kis szakmai tanácsra lenne szükségem.
    Kicikínai airbrush-hoz kaptam egy ilyet, ami mostanra megrepedt és ereszti a levegőt. A kérdésem az, hogy szükség van-e erre, ha a kb másfél méteres vékonyabb tömlő (ami az airbrush mérete) előtt van egy ilyen is beszerelve?
    Ha kell ez a kis vacak, lehet ilyet Magyarországon kapni?
  • ximix #68957
    Fél Off
    Papír moci
  • CsuTy89
    #68956
    Udv ujra!

    Mar majdnem lottem a posztot a jelenlegi projektemrol, amikor szembetunt, hogy megfeledkeztem megosztani az elozo automat...
    A Manta utan ugy ereztem, hogy ujra egy rali autot szeretnek kesziteni, igy esett a valasztas erre a 99-es Peugeot 206 WRC-re, a Tamiya-tol.
    Szokasos minoseg a gyartotol, egyedul a matricazassal szivtam meg, de ezt a tapasztalatlansagom szamlajara kell, hogy irjam. Egy remek elmeny volt, ime:




    Tovabbi kepek itt

    Es persze a VIDEO sem maradhatott el, ezuttal sokkal fogyaszthatobb hosszban es formatumban.
  • ximix #68955
    Fél Off
    Ma láttam az Aldiban egy nagyítós szemüveget 1,6X-os, simán és szemüvegre is jó, egy ezresért.
    itt a középső
    https://www.aldi.hu/fileadmin/fm-dam/products/2021/kw27/remek_valasztas/kw27_remek_nagy_15.jpg
  • lac coo
    #68954
    Én is szeretem, de rohadt nehéz szépet csinálni, legalább is nekem :) ezért is muszáj próbálgatnom ...
  • McFrost
    #68953
    Teccik, nekem nagyon bejönnek ezek a rozsdás motyók!
  • lac coo
    #68952
    Én megint tanuló-kísérleti makettet csinálok... :) Kis 48-as roszdás elhagyott T-34 ....



  • Glpetyus
    #68951
  • lac coo
    #68950

    Jó lett , király !!!
  • McFrost
    #68949
    Elkészült a dózer projekt, vagy csak abbahagytam? :D
    Képek!
  • ximix #68948
    Fél Off
  • Glpetyus
    #68947
  • McFrost
    #68946
    90%-os készültség: mobilos képek.
    Koptatás és lefolyások imitálása után.
  • Microbacchus
    #68945
    Köszi, ki fogom próbálni, mert nagyon tetszik az eredmény:)
  • McFrost
    #68944
    Köszönöm!
    A lánc kapott egy fekete alapot, majd egy híg gunmetal-t, utána pedig rozsda/világosföld/sötétföld/trióval random kezeltem szárazon, hígítóval fixáltam, majd még egy ugyanilyen módszerű réteg jött, fixálás nélkül.
  • Microbacchus
    #68943
    Szuper lett minden:) A lánctalpat milyen módszerrel készítetted, pigmentekkel?
  • McFrost
    #68942
    Kezdődhet a fülke koszolása!
    Képek.