69146
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • McFrost
    #69021
    Köszönöm!
  • lac coo
    #69020
    Hát eddig profi !!!
  • McFrost
    #69019
    Volt némi kavarodás, ajándékba kaptam meng láncot, szemenkénti műanyagot, tömíteni kellett ezerrel, meg csiszatolni, de tetszett :D
    Fel is raktam az egyik oldalra, nagyon faszán állt! Előtte oldalanként direkt összefúrtam+drótoztam 3-3 pár láncszemet, hogy majd szépen 3 helyen bontva le tudjam venni. 1,5 óra alatt fennt volt, pikk-pakk, elégedett voltam! Aztán a másik oldalra meg nem jött össze :( Hiába bűvöltem 2 délutánt, nem akart frankón állni. Sajnos előjött a félszem effektus: ha kivettem egyet nem ért össze, ha betettem egyet ott nagyon lógott, mint tehénen a gatya :(
    Nem volt mit tenni, elővettem a friul fémet, amit a kövi projektre vettem és feldobtam ide. Csecse lett :)
    Most vehetek másikat...
    Szóval gyakorlatilag elkészült a Párduc.
    Képek.
  • lac coo
    #69018
    Hát egy makettezőnek nem kérdés erre vagy makett cuccokra költi-e ez ta pénzt... :)

    Kapásból megvenném a 72-es Falcont ... :D
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2022.05.30. 22:12:04
  • kemszi2
    #69017
    3500 a "premium", 3000 Ft a sima, ez elvileg eddig a leghosszabb széria, de ha jól olvastam akkor ez a kiegészítők miatt van, legalább is a külföldi kiadásoknál mondták ezt
    Elvileg az autó 130 részből összerakható.Így számolva ~386ezer (beleérte az első két szám felszopó árát) ,persze ez sem olcsó. De ezt már mindenkinek magának kell eldöntenie hogy belefér-e vagy sem. Azzal kell tisztában lenni ,hogy ebből kiszállni csak bukóval lehet szerintem. Mindegy hogy melyik pontján vagy az építésnek/gyűjtésnek
  • lac coo
    #69016
    DeLorean előfizetéssel 158 x 3500 Ft .... 550 000 FT ....
  • McFrost
    #69015
    Nekem volt a kezemben egy Charger. Brutál nagy és minőségi cucc! Tényleg minden apró részlete ki van dolgozva, meg mozog rajta minden. Ha imádod a járgányt és lemondasz valamiről érte (cigi-sör-akármi) akkor talán megéri, de sztem a 300 körüli végösszeg kurva sok! Az már egy komoly bicikli ára például.
    A DeLorean ugyan ilyen minőségi cucc lesz, a Wartburg és az Ikarus is magas színvonalú azok közól ami kapható, de ezek is baszott drágák!
    A többi egybecucc modell viszont már nem olyan minőségi, nem csúnya, de az igazi tömegtermék.
  • lac coo
    #69014
    Hát ár érték arányban tuti szar az egész. Bár nem rossz minőség de rohadt drága .... Sőt, bár lehet tévedek nálunk olyan is volt, hogy végül még a teljes elkészülés előtt leállították az egészet .... A siskos cucc elég gagyi az árához képest .
  • xido
    #69013
    Makettezés..talán ide tartozik..van valakinek valami tapasztalata/véleménye ezekről a Deagostini féle heti lapszámos darabonként
    érkező makettekről?..akár figura akár jármű...anyagminőség,ár/érték arány..szerelhetőség...
  • McFrost
    #69012
    Ez gagyi, még ahhoz is amihez gyártották, a forrasztáshoz.
  • Irgum76
    #69011
    Kösz a tippet de állványom az van, csak a fénycső ment ki benne
    valami ilyesmi
    kb 10 ezer volt 3 éve úgyhogy jó minőségű
    festettem is vele bőven és csak most égett ki az izzó
    sajnos amit tartaléknak adtak az viszont más típushoz tartozik
    de már döntöttem maradok az állványnál
    remélem sikerül megfelelő csövet beszerezni hozzá

  • lacuska51
    #69010
    Szia!

    Ugyan nem fejpántos, de ilyen nem lenne jó? Link
  • Irgum76
    #69009
    Köszi szépen a választ

    igazából van egy asztalim nem olyan profi mint amit mutattál de nekem megfelelt
    csak kiégett benne az izzó és nem találtam sehol újat
    viszont a warhammer topikban Ximix megfejtette nekem a típus kódját és így tudott pár linket adni ahol kapni lehet
    3-4 ezer + szállítás
    de arra gondoltam, hogy a fejpántos praktikusabb lehet és olyan 5 ezertől már vannak
    közben egy haverral is dumáltam neki fejpántos van és azt mondta neki jó és nem zavaró vagy kényelmetlen (azt nem tudta megmondani hányas nagyítású)
    megpróbálom elkérni tőle kipróbálni
    aztán meglátom mi lesz
  • McFrost
    #69008
    Haló!
    Nem off, jó téma. Az én tapasztalatom: volt ilyenem, nem jó, nekem nem jött be. Kevés a fénye, és mivel a szemed előtt van állandóan nagyít, ami nem kicsit rontja a szemed. Persze ha már rossz sajnos, akkor lehet, hogy ezt észre sem vennéd.
    Én inkább hozzátettem pár ezrest és vettem egy műkörmös lámpát. Kerek led, tehát jó fényviszonyok, 5x-ös nagyítás, oda hajtod ahová akarod, alá teszed a figurát és akkor csak ott fókuszálsz, a szemed nem terheled mással.
    De! Ez csak az én véleményem, nekem csak olvasó szemüvegem van. Viszont abban is jó ez a lámpa.
    Lidl-ba, aldi-ba szokott ilyen akcióban lenni.
    Például.
  • Irgum76
    #69007
    Sziasztok,

    Segítségre lenne szükségem nagyító vásárlásban
    Warhammer figurákat festek abból a topikból ajánlottak titeket hátha tudtok segíteni
    szóval fejpántos világító nagyítót szeretnék venni max 10 ezerért
    de csak online találtam és fogalmam sincs, hogy melyik lenne nekem megfelelő (mivel kipróbálni ugye így nem tudom)
    remélem tudtok tanácsot adni

    és bocs ha ez itt off volt
  • McFrost
    #69006
  • lac coo
    #69005
    Profi !!! Fasza !
  • McFrost
    #69004
    Párduc építése majdnem kész, jöhet a lánc összerakása.
    Képek.
  • McFrost
    #69003
    A sarat nem érzem jónak, vastag, vagy túlsúlyban van, nem is tudom. Aztán egy környezetbe illesztve ez a véleményem lehet ugrana.

    Én folytattam tovább a Párducot, a tároló henger volt soron.
    Képek.
    Utoljára szerkesztette: McFrost, 2022.03.21. 19:23:41
  • lac coo
    #69002
    Border Model Leopard2 , 1/72 ...



  • McFrost
    #69001
  • lac coo
    #69000
    Az is odabasz, grat !
  • McFrost
    #68999
    Én pedig gyakorlatilag elkészültem a Párduc jobb oldalával. Van még egy kényes rész, 1 db. rögzítő lánc hiányzik, gyűjtöm az erőt! :D
    Minden forrasztva. A pótláncok csak látványból vannak fent, nincsenek kidolgozva!
    Képek.
  • McFrost
    #68998
    Szerintem nagyon faszák! Pár sorja kikarcolja szemem, de le a kalappal!
  • lac coo
    #68997
    Azigen, fasza !!!
  • kiskorúbézoltán #68996
    Legutóbb elkészült figurák egy klubtárs részére. Nem makettfigurák, wargame/társasjátékhoz valók. Névleg 28mm-esek, ez a szemmagasságot jelöli elvileg. Maguk a figurák úgy 3cm magasak, a kerek talp amihez lehet viszonyítani az 25mm.
    Kb 10 éve nem festettem emberi arcot (mást igen természetesen), küzdöttem mint malac a jégen, itt és most ez volt a legjobb amire képes voltam.
    Pikcsörz.
    Utoljára szerkesztette: kiskorúbézoltán, 2022.02.13. 17:21:13
  • kiskorúbézoltán #68995
    Az az igazság, hogy temérdeksok és erős rázás után is olyan híg volt, hogy nem is hígítottam tán. De majd adok nekik még egy esélyt és majd figyelek rá, hogy vízzel hígítsam, köszi a tippet!
    Ha úgy sem lesznek jók akkor megpróbálom majd fújós dolgokhoz használni.
    A csillogás nekem számít, amatőr módon ezzel próbálom a különböző anyagokat megjeleníteni, több kevesebb fényességgel elválasztani mondjuk a festett fém dolgokat mondjuk a szövettől vagy bőrtől.
    Eléggé vakon vagyok egyelőre, de küzdök.
  • kiskorúbézoltán #68994
    Én eddig szinte csak figurákat festettem, azt is csak wargame szinten, ott a Citadel (GW), Vallejo mellett az Ak-val (régi és új is) is meg voltam elégedve. Igaz nekem a nagy felület az a kisujj körömnél sose volt nagyobb. Gunzét és Tamiya-t még nem próbáltam. De miért ne, egyszer majd arra is sort kerítek.
  • McFrost
    #68993
    Az a titka, hogy sima csapvízzel kell higítani.
    Tapasztalatom szerint másik gyártó jónak vélt higítója összerántja.
    Aztán fényes vagy matt? Kit érdekel, a végén lakkal össze kell hozni. Bár lehet hogy csak én csinálom faxul :D
  • Glpetyus
    #68992
    Lehet ezzel itt egyedül leszek,de a véleményem akkor is tartom : Az AMMO /AK termékek egy kalap szarok.
    bevásároltam több 10ezer ft értékben belőlük,mert figurákat festegettem,arra jó volt.
    Nemrég áttértem hajókra is,vettem megfelelő terméket hozzá,pl AMMO alapozókat (nagy kiszerelésü) GEN 3,stb...mind egy kalap fos.
    Lehet vele dolgozni,de egy Gunze vagy tamiya akríl ezerszer jobb !

    Legújabb tapasztalat a csodás Gen. 3. matt lakkjuk,úgy hámlik le száradás után a felületről,hogy kb 2x fogtam meg. (mindezt a saját higítójával,és a felület is megfelelő volt)
    Alig várom,hogy elfogyjon ez a sok megvásárolt vacak,utána soha többé nem veszek ilyet.

  • kiskorúbézoltán #68991
    Pár kérdés a nagyérdemű és műértő közönséghez.

    Van nekem pár Ammo festékem. Valami páncélsárgát felkentem ecsettel. Kicsi felület, szép vékonyan, két rétegben egész jól fedett világosszürke (tán Ak) alapozóra. Csillogott mint Salamon töke, de a'szittem majd ha megszárad elmúlik. Nem múlt el. Mi több a barna (szintén Ammo) cseppekben állt össze rajta, szerencsére sikerült lemosni időben.
    Utánanéztem a dolognak, szinte biztos, hogy akármilyen vékonyan is próbáltam kenni, vastag lett és attól csillog. A barnára meg csak azt tudom gondolni, hogy a felület olyan sima lett, mintha alapozatlan műanyag lenne.
    Golyó van a cseppentőkben, ráztam őket mint a bolond, lefelé fordítva, felfelé fordítva, ha fiatalabb lennék már háromszor boldog lettem volna, szóval ez nem lehetett probléma.

    Ennyire nem ecsetbarát az Ammo, kifogtam valami xar szériát, vagy mi a titka az Ammo ecsettel kenésének?

    Kentem már pár gyártó festékét de még sose jártam így.
  • McFrost
    #68990
    Mostanában jobb első szerszámtartót applikálom, látványos ám szenvedős cucc.
    Képek.
  • ximix #68989
    Fél OFF
    Itt lehet gyakorolni
    https://timeformachine.online

  • McFrost
    #68988
    Külön agytréning kell nekem is, hogy nekikezdjek :D
  • lac coo
    #68987
    Nekem nagy ellenségem a fotomaratás... :)
  • McFrost
    #68986
    Szöszölés ezerrel.
  • Glpetyus
    #68985
  • McFrost
    #68984
    Nekem is!
  • lac coo
    #68983
    Felfújtam a foltokat, életem első ilyen fújása, nekem jó lesz... :D

  • McFrost
    #68982