292
rubik kocka
  • gotchaaa
    #172
    Heves megyében(Eger)
  • Basic
    #171
    A matrica az más, az lejön:P De nekem nem törnek a kockáim, pedig előfordul, hogy kiejtem a kezemből.
  • mumpic
    #170
    Nekem eredeti kockáim vannak, de nem jó minőségűek...
    Ugyanúgy törnek, a matricák lejönnek, pont mint a másolatok...
  • Basic
    #169
    Amikor helyre akarod fordítani a sárgát, akkor ne arra a helyre tedd, ahova mennie kell, hanem a már készen levő sárga elemek helyére. Aztán elfordítod a sárga oldalt úgy, hogy amikor visszafordítod a belső részt, akkor a sárga oldalon rossz helyen levő darabok helyére jöjjenek vissza az eredetileg jó helyen állt, csak elfordított darabok, és így a fehér oldal is visszakerül kész állapotba. Szólj, ha nem sikerült megértened, akkor elmondom újra, részletesebben, esetleg ábrákat is csatolva a magyarázathoz.
  • Basic
    #168
    Csak ne arra törekedj, hogy minél olcsóbban juss kockához, mert azokkal csak szenvedés van. Egy eredeti rubik kocka 2-2,5 ezer ft körül kapható.
  • Basic
    #167
    Igen, ilyen esetben szükség van arra a +3 forgatásra.
  • ivjoe
    #166
    Játékboltban.

    Hol laksz?
  • gotchaaa
    #165
    Üdv. Hol lehet eredeti, jó minőségű kockát venni?
  • mumpic
    #164
    Tervezést igényel a dolog, meg némi agyalást. Azt kell végiggondolni, hogy ha egy oldalon kettőt fordítasz, akkor az addig lent lévő középsor felülre kerül, és ami felül volt az alulra. Az egész rendszert kellene globálisan átgondolni, hogy mikor kell egy oldalt fejreállítani, vagy a tervezett irányhoz képest a másikba eltolni a kérdéses sorát, hogy egy vagy két tekeréssel később több sort is a helyére tudj rakni egy mozdulattal.

    Egyébként ha jól sejtem olyan az állásod, hogy 4 oldal kész, és kettőben vannak elcsúszva a sorok. Ha nem lenne szétrombolt állapotban a kockám [], és lenne fényképezőképen, csinálnék a műveletről képsorozatot. Amúgy nem szoktam fejből vágni ezt amit leírtam, gyakorlatilag mindig újrafeltalálom magam, de kétség kívül egyszerűbb lenne egyszer rendesen megtanulni. :)
  • Guilty01
    #163
    Nah, nekiálltam én is ennek a Fridrich-method-nak ,de már a legelején elakadtam. Valószínűleg én vagyok a hülye, de az F2L algok közt csak olyan helyzetek vannak felsorolva,amikor a betenni kívánt sarokkocka az vagy az U- oldalon van, vagy pedig azon a helyen ahova be akarjuk tenni,csak megfordítva. Na mármost, ha történetesen a betenni kívánt sarok a D rétegen van, és nem az általunk betenni kívánt helyre, akkor még azt onnan ki kell hozni, ami +3 forgatás.(pl. narancs-fehér-zöld kocka a narancs-fehér-kék sarok helyén van.) Ezt ennyire triviálisnak tekintik, hogy nem írják ki, vagy van erre vmi megoldás?
    Egyébként ugyanez a kérdés vonatkozik az élek hasonló elrendezkedésére is!

    A félreértések elkerülése végett D-réteg az az oldal, ahol a keresztet akarom kitenni.
  • ali pasa
    #162
    azt nem tudod esetleg, vagy van-e vmi trükköd - mert a 4x4x4-
    esnél odáig eljutok h ha forditok egyet a kocka belsö részén akkor kijön a sárga de elszurom a fehéret, ha + visszaforditom, a sárgát rontom el de a fehér lesz + - ???
  • ali pasa
    #161
    KÖSZÖNÖM!!!!!
  • Basic
    #160
    Helyesen pedig Fridrich!
    Hát megtalálod a www.rubikstudio.hu oldalon a kirakások menüpont alatt, de én a www.cubewhiz.com oldalról tanultam. És még negyon jó oldal a www.cubestation.co.uk
  • ali pasa
    #159
    akarom mondani friedrich
  • ali pasa
    #158
    Légyszi valaki írja meg, hogy hol találom meg a frierich-módszert magyarul! egyelőre más módszerrel rakom ki de állítólag ez nagyon gyors! előre is köszi!
  • ivjoe
    #157
    sry
  • mumpic
    #156
    :O
    Nem nekem akartad.
  • ivjoe
    #155
    Bemásolnád/linkelnéd stb. ide a cikked?
  • mumpic
    #154
  • mumpic
    #153
    jó, akkor legyenek gömbök. :DD
  • ivjoe
    #152
    Számold meg!

    8 sarokkocka 12 élkocka 6 középső kockára hajazó elem. :)
  • ivjoe
    #151
    Jó, akkor a rubik kocka 0, azaz NULLA db kockából áll, az összes elemen összekötő elemek vannak, így nemhogy nem kocka, de mégcsak nem is négyszög alapú hasáb. -.-

    Ezek szerint te sem szegtél még szét kockát, mert a középső elemek egy keretből állnak, amire egy lap van ragasztva, ez adja ki a kockát, szval 26 lesz az. :)
  • mumpic
    #150
    Ez nem jó ám!
    Te viszont akkor még nem szedtél szét kockát!

    A sarok és élkockák száma összesen 20, DE (!) a középelemek egy-egy tengelyen helyezkednek el, és valójában csak lapocskák, tehát azokat nem lehet kockának tekinteni!

    Tehát összesen 20 kocka, 6 lapocska, és az egész közepén egy 3 irányú kereszt-idom (amikre a tengelyek csatlakoznak).
  • ivjoe
    #149
    1. Hát, a kezdebe fogsz egy kockát.
    Megszámolod a felső sort: 9, aztán az alsót: 9, és a kzépsőt: 8.
    Elvégzed az összeadást: 9+9+8=26.
    De ha már ez nem ment, szten ne jelentesd meg a cikket. :C

    2. Kockám is van fotózok is, megcsinálom, ha megfizetitek.
  • oxybion
    #148
    Remélhetőleg egy dolog "ismerete" nem csak az alapinformációk elemeinek kombinatorikájából áll. :) (nagyon szegényes lenne a világ, ha ez így lenne) És ez nem egy tudományos lap. Más szempontokat tart fontosnak, mint a matematikai "kocka-szigor":)
    Mellesleg utánanéztem mindennek több forrásból is, a cikk is már rég kész van; de ezt az egy elemet tekintve több eltérő szám is megjelent.

    1. Ezért szeretnék egy helyes végeredményt kapni (ebben az egy részletben, ami a kis kockák száma); minden egyéb információ a helyén van. 2. Illetve jóminőségű képeket szeretnék még, ha valaki rendelkezik velük.

    B.B.



  • Anotino
    #147
    Miert irsz cikket a kockarol ugy, hogy nem ismered?
  • oxybion
    #146
    Sziasztok,

    "Humántagozatosként" írtam egy szöveget egy trend és popkulturális, design magazinba a 30 éves Rubik kockáról, ahol számos kanyar után se világos számomra és szerkesztőm számára; 1. végtére is hány különálló kis kockából áll a 3-szor 3-as klasszik darab? Nem szeretnénk hülyeséget megjelentetni. ? bízom a matekosok kristálytiszta logikájában:)
    2. Ha valaki esetleg rendelkezik nagyobb felbontású, jóminőségű, modernebb, vagy klasszikusabb képekkel Rubik kockáról; vagy a forma, színvilág replikálásából származó egyéb tárgyak képével (mozaik, szobor, kulcstartó, stb..), akkor segítsen ki velük. A forrást természetesen feltüntetjük. Fontos lenne a kultusz fenntartásában. ([email protected])

    Előre is köszönöm a potenciális segítséget.

    B.B.
  • mumpic
    #145
    ez
  • pakaizs
    #144
    Miért nem jó a rubikkocka.hu oldal? az a legjobb kockás lap. Ott minden le van írva amire egy kockásnak szüksége van, az oldal nélkűl kereshetek össze vissza a neten...
  • pakaizs
    #143
    Melyik a legjobb módszer amivel a leggyorsabbá lehet rakni a 3x3x3 mas rubik koclát? Szilikon? sikosító? közepének a lazítása?
  • ivjoe
    #142
    Kicsit kevesebb, mint az egy élt alkotó kockák * 1000HUF.
  • mumpic
    #141
    nem kerestem sokat, 5×5×5 öst adnak a Gémklubban 4200-ért, általában a mérettel arányos az ár. Szerintem a 3×3×3 olyan 2500 körül lehet.
  • cucmalajmc
    #140
    mennyibe kerül egy kocka? őseimnek volt,de elkallódott.
  • Basic
    #139
    Az egész fridrich módszert tudod? Kicsit furcsán hangzik ez a rekord. Ha nem is tudod gyorsan forgatni a kockát, de tudod az egész fridrichet, akkor kirakod a keresztet max 10 másodperc alatt, aztán 4*F2L az legyen mondjuk fél perc, aztán OLL, 10 másodperc PLL 15 másodperc, és kiraktad a kockát 1 perc 5 másodperc alatt. De szerintem, (és mások szerint is) addig ne tanulja senki se a fridrichet, amíg az amatőr lbl-lel nem tudja kirakni másfél-két perc alatt. Én 1 perc alatti időket raktam, amikor elkezdtem fridrichet tanulni.
  • mumpic
    #138
    Én azt szeretem mikor valaki aki figyeli hogy rakom ki, elmondja hogy ő úgy csinálta régen hogy széttörte, vagy leszedte a matricákat. Hányszor hallottam már ilyesmit :))). Olyan is volt hogy megkérdezte hogy ki tudom-e rakni, és válaszoltam hogy nem. Amikor meg kiraktam akkor úgy csináltam mintha véletlenül sikerült volna, és kivette a kezemből hogy megpróbálja ő is :).
  • Eldián
    #137
    Nekem mikor vonaton tanultam régen kirakni a 3x3x3asat egy faszi odajött feszíteni, hogy hú neki 3 perc a rekordja! Azóta megtanultam, és a rekordom 42 másodperc (sorról sorra, fehér oldallal kezdve) Szóval szivesen megkeresném azt a faszit, és a képébe röhögnék :D Friedrich methodot ha lesz időm meg akarom tanulni.
  • mumpic
    #136
    Mekem saját módszerem van, legalábbis nem találtam ilyet, csak részleteiben hasonlót, de azzal a leggyorsabban is csak két perc körül tudom kirakni. De nem érdekes, mert az embereknek az is furi hogy ezt valaki ki tudja rakni, és így egy csomó sört nyertem már :D (ki tudod rakni öt perc alatt?)
  • kisdead99
    #135
    A rubikkocka.hu azért nem elérhető folyamatosan, mert épp most költöztetik más szerverre, amúgy szvsz a legrészletesebb leírásokat ott lehet találni. Én is ott tanultam meg az alapokat. Júliusban kezdtem kockázni, a Fridrich módszerrel pedig jelenleg már 1 percen belül van az átlagom(a rekordom 42 mp, de ott szerencsém is volt). Jelenleg az OLL-ekkel kínlódok, mert azt általában csak két lépésből tudom megoldani(megcsinálom a sárga keresztet(általában 6 forgatás), aztán onnan megoldom. Tegnap keptam meg a 4x4x4-esemet, most a profi módszert tanulom, de angolul nincs hozzá túl sok kedvem :) Megvárom, míg ismét üzemel majd az oldal :)
  • mumpic
    #134
    Szerintem olyan hogy versenykocka nem létezik. Vannak eljárások amivel egy kockát különlegesen jól tekerhetővé lehet tenni, de az sem időtálló.
    Az én kockámat azért volt nehéz tekerni kezdetben mert friss volt. Kb 2 hónapig baromi jó volt, a szilikonozás után, aztán elkezdett kopni, és azóta nagyon szét akar esni (folyton poppol :)) és azért lehet csak lassabban tekerni mert vigyázva kell csinálni :).
  • adsa
    #133
    3x3x3-as