61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #57824
    Az oroszok elrontották a végét s 25-24-ről kikaptak 26-28ra a Vardartól. Így készülhet az ETO Szkopjéba.
  • Isthy
    #57823
    Hétvégi tv-s meccsek:

    Naturhouse La Rioja - MKB-MVM Veszprém
    Férfi BL nyolcaddöntő - Logrono
    2015.03.14. 16:15 DigiSport1

    Metz Handball - Győri Audi ETO KC
    Női BL középdöntő 2. csoport 10. forduló - Metz
    2015.03.15. 19:00 DigiSport1
  • Isthy
    #57822
    Az csak egy része volt a dolognak, mögötte volt ott más is. Pastor láthatóan kiválóan felkészült a németek játékából és ezt meg is tudta valósíttatni a játékosaival. Bármilyen variációt vett elő a Löwen edzője, mindegyikre volt megfelelő válasza.

    Ettől függetlenül nagyon nehéz lesz a visszavágó, komoly teljesítmény kell itthon is, mert a németek idegenben is tudnak kiválóan játszani. Plusz nagyon nem biztos, hogy Landin képes lesz még egyszer ilyen gyengén védeni.
  • kaloz174
    #57821
    Kisebb csodát vitt véghez a Szeged. Gratulálok!
    Egyébként megvan a titok nyitja: megmondták a szakértők, hogy Pastor "motivációs beszédet" tartott meccs előtt... Lehet követni.
  • Isthy
    #57820
    Rhein-Neckar Löwen - Pick Szeged 30-34 (17-16)

    Nagy gratuláció a szegedieknek, szép volt fiúk!

    Az első félidőben 23-24 percig kiválóan játszott a Pick és ekkor 15-11-re vezettek is. Azután ezt 6 perc alatt lerombolták a szünetig (16-17). A szünet után szerencsére az első félidő nagy részében látható csapat jött vissza a pályára és megfordították az eredményt. Ráadásul a végét sem rontották el és így simán megnyerték a meccset.

    Ez egy meglepő és szép győzelem lett, amit nem vártam
  • primavis
    #57819
    A Szeged nagyot játszott Németországban, 34-30-ra megverve a Löwent!
  • primavis
    #57818
    Te vagy a hibás!-.)) Miért nem veszed le ilyenkor a hangot? A játékot és a játékosokat ismered, miért kell róluk egy lüke hülyeségeit hallgatnod?
  • Isthy
    #57817
    Pedig valami olyasmit beszélt NA, hogy lesznek változások, mert többen nem úgy teljesítettek, ahogy várta. Ehhez képest szinte alig van. Persze nem csodálkozom, csak megjegyeztem.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.03.11. 22:27:15
  • Isthy
    #57816
    Bulvárszenny színvonal...
  • Isthy
    #57815
    A játékvezetésnél is volt lejjebb, az amit a riporternek csúfolt valaki előadott, immár sokadszor. Fogalma nincs a szabályokról és a játékosokról, plusz képtelen volt értelmesen lefordítani, hogy mit is mondott AM a meccs után. Szánalom...
  • Gabess8
    #57814
    Nem tudom egy NSO-tól mit vársz, én egyébként semmi kivetnivalót nem látok ebben. Megy a találgatás meg a kavarás, de ez mindig így van, plán egy aktuális "sztárnál"
  • primavis
    #57813
    Annak ellenére, hogy tét nélküli volt, egész jó meccs volt, amit csak a borzos játékvezetőnő igyekezett jópárszor elrontani.
  • primavis
    #57812
    Szamoránszky támadásban egészen jól teljesit az idén. Védelemben nem kell használni.
  • Breki33
    #57811
  • kaloz174
    #57810
    Ezt úgy ollóztam:
    "Időpont változás a vasárnapi BL mérkőzések esetében!
    Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) döntése értelmében vasárnap egy időben kell megrendezni a Metz–Győri Audi ETO és a HCM Baia Mare–Viborg mérkőzéseket a női Bajnokok Ligája középdöntőjének záró fordulójában.
    Mint ismert, a Larvik már biztos csoportelső, míg a Győr a második helyen lép tovább a negyeddöntőbe, de a másik két helyre még három csapat is pályázik. Ezért döntöttek az egy időben való lejátszás mellett, ami azt jelenti, hogy a Győr meccse is vasárnap 19 órakor kezdődik.
    NŐI KÉZILABDA BL, KÖZÉPDÖNTŐ
    2. CSOPORT, 10. FORDULÓ
    Larvik (norvég)–Sävehof (svéd) szombat, 18.30
    Metz (francia)–GYŐRI ETO vasárnap, 19.00
    HCM Baia Mare (román)–Viborg (dán) vasárnap, 19.00"

    Kérek mindenkit, hogy ellenőrizze, ha esetleg érintett.
  • kaloz174
    #57809
    Ez aztán a színvonal...NSO+menedzser...
    A győriek meg már jobban tennék, hogy megtartanák végre azt a tájékoztatót. Bár lehet, hogy az alapszakasz végét akarják megvárni.
  • kaloz174
    #57808
    A spanyolok elleni válogatott keret Túl sok újdonság nincs benne. Értem ezalatt azokat a neveket is, amit már eddig is sokan kifogásoltak. (Pl. Szamoránszky)
  • Breki33
    #57807
    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/kezi-tomoriert-szinte-a-teljes-bl-elmezony-bejelentkezett-2399961
  • kaloz174
    #57806
    NSO-Blikk-Kisalföld??
    Győri sajtóhírek.
    Mondjuk lehetne az ETO olyan kapcsolatban a helyi hírportállal, hogy csak hiteles infókat enged közölni. (Gondolom én, külső szemlélőként.) Ha már itt tart a dolog (mint egyébként tudjuk), akkor nem jobb lett volna inkább egy sajtótájékoztató?
    (Nem lehet mondani, hogy a magyar kluboknál a kommunikációs munka mintaértékű, úgy gondolom, kicsit kiterjesztve ezt az egész sportágra, élén a Szövetséggel.)
  • kaloz174
    #57805
    Svéd edző a román válogatott élén.
  • Isthy
    #57804
    Tavaly a kiváló formába került Csapó Kyra sérült meg a rájátszás előtt, most meg Tréfi Lenne pár keresetlen szavam az égiekhez...
  • Isthy
    #57803
    Én még emlékszem mi történt tavaly a Buxtehude, meg tavalyelőtt a Metz ellen, erre utaltam a "hagyományokat" emlegetve. A dánok otthon sztem képesek lehetnek 9 góllal nyerni, mert a gyors játékukat fogják játszani. Amiből itt semmit nem láttunk. Azért dán csapattól ilyen gyalázatosan sok technikai hibát (20 körül volt) én még nem láttam. Amelyeknek majd fele nem kikényszerített volt.
    Ellentétben veled én nagyon várnék még a Rosztov emlegetésével.
  • kaloz174
    #57802
    Legújabb bánatunk:
    Súlyosan megsérült Triffa Ági.
    Sem neki, sem a Kohásznak nem hiányzott ez így, a rájátszás előtt különösen.
  • kaloz174
    #57801
    Innen már egyértelmű esélyes a továbbjutásra az Érd. Janurik extázisban védett, skandináv csapatot egyébként ritkán látni ennyi technikai hibát, fegyelmezetlenséget véteni. Ők maguk, ha jól értettem, -5 gólra tették azt az arányt, amikor reális esélyük lehet továbbjutni. Eszerint most nincs.
    Úgy tudom, a következő körben a továbbjutóra a Rosztov Don várhat.
  • Zóanagyvarázsló
    #57800
    Igen, érik a dán túra, de azért amíg matematikailag nem dőlt, addig szorítoka lengyel testvéreknek. Persze nem kizárólag önzetlen okokból :)
  • primavis
    #57799
    KIváncsi vagyok a jövő nagybányai Viborg meccsre. Az ETO-nak ez a meccs is, meg a Metz elleni is a Vardar elleni ketttős összecsapásra való felkészülés jegyében zajlik..
  • Isthy
    #57798
    ETO "közelharc"?

    Bár nem vagyok oda érte riporterként, de el kell ismernem, ebben sok igazságot ír le.
  • Isthy
    #57797
    Érd - Esbjerg 28-20 (14-13)

    A szünet utáni kiváló kapusteljesítmény (Janurik) és a dánok töménytelen hibája megadta nekik a lehetőséget egy szép győzelemre, amit meg is csináltak. Teljesen megérdemelten nyertek ilyen arányban is.
    Ennek ellenére nehéz lesz a visszavágó, nagyon kell figyelniük. Jó lenne nem folytatni a korábbi rossz hagyományokat.
  • primavis
    #57796
    Ergo, az oroszoknak már mindegy, nem keél megízadniuk, tehát az ETO megkapta a Vardart!
  • primavis
    #57795
    A franciák még reménykedhetnek a csodában,, hogy a Viborg nyer/pontot szerez Nagybányán.
  • Isthy
    #57794
    A franciák behúzták 23-21-re, tehát a románok még ki is eshetnek.
  • Isthy
    #57793
    Nem kell, ki is kaphatnak. Elég ha az utolsó fordulóban a Viborg nyer Nagybányán. Mert így a franciáknak és a románoknak marad a 6-6 pontjuk és egymás elleniben a franciák jobbak, hiszen mindkét meccset ők nyerték a románok ellen.
  • Isthy
    #57792
    Hármas holtversenynél - ami jelen esetben 11 pontnál lehet - az EHF BL szabályzatának 2. fejezete 4.3.1.3-as pontja ezt írja:

    After completion of the group if three or more teams have scored the same number of points:
    a) number of points in matches of all teams directly involved;
    b) goal difference in matches of all teams directly involved;
    c) higher number of plus goals in matches of all teams directly involved;
    d) goal difference in all matches of the group;
    e) higher number of plus goals in all matches of the group;
    f) higher ranking in Group Matches (Main Round only)
    g) greater number of points in Group Matches (Main Round only)

    Tehát az a) pont szerint először az egymás ellen - a 3 csapat tekintetében - szerzett pontok számítanak. Ez alapján az oroszoknak jelenleg 5 pontjuk van (2 gy, 1 d), a németeknek 3 pontjuk (1 gy, 1 d, 2 v), a Vardarnak 2 pontja (1 gy, 2 v). Az oroszok ezek szerint már mindenképpen csoport másodikak. Mivel 3-as holtverseny csak a Vardar győzelme esetén alakulhat ki, így nekik 4 pontjuk lesz ezen a "mini tabellán" és így ők lesznek a csoportban a harmadikak és a németek a negyedikek.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.03.08. 15:13:18
  • primavis
    #57791
    Katasztrófa hogy mit tud hibázni ez a két csapat!
  • primavis
    #57790
    Ahhoz az ETO-t is meg kellene verniök.
  • Isthy
    #57789
    A szünetben: Savehof - Metz 11-16

    A franciák megpróbálnak kapaszkodni és elcsípni a negyeddöntőt.
  • primavis
    #57788
    Megvan: Dinamo + 11; Vardar +4, Thüringer-7.ergo a Vardarnak 4 góllal kell nyernie a 2 helyért!
  • primavis
    #57787
    Nem tudod, hogy jelenleg hogy állnak egymás ellen?
  • primavis
    #57786
    Na a 4 gólos (kapus nélküli gól után) orosz vezetés után elkapcsoltam....
  • Isthy
    #57785
    Dinamo Volgograd - Thüringer HC 30-30

    A németek szerezek 1 pontot, az oroszok elrontották a végjátékot. Ezzel izgalmassá vált az utolsó forduló. A Thüringer valszeg otthon nyer a Lipcse ellen és a Vardar is az oroszok ellen, így hármas holtverseny lehet a 2-4. helyen. A 3 csapat egymás elleni eredményei döntik el a helyezési sorrendet minitabellán. Tehát a Vardar-Dinamo meccs eredményének komoly jelentősége lesz ezen a tabellán.